Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egész nap szereltem be az elektromos ablakemelőket. a kábelezéssel minden OK, 'működik', viszont nem jár rendesen a szerkezet. Előre bukik az ablak, nem is húzza fel teljesen stb. Feszül is néha. Jobban megnézve a régi kurblisat, annak a szerkezete kicsit más, másabb szöget zár be a szerkezet villája stb.

Eddig sehol sem olvastam róla, de az egyetlen ötletem az, hogy a 3 és az 5 ajtós szerkezet különbözik. Végül is az ajtó is nagyobb.

Szóval, valóban különbözik a 3 és az 5 ajtós Astra emelőszerkezete? :O

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egész nap szereltem be az elektromos ablakemelőket. a kábelezéssel minden OK, 'működik', viszont nem jár rendesen a szerkezet. Előre bukik az ablak, nem is húzza fel teljesen stb. Feszül is néha. Jobban megnézve a régi kurblisat, annak a szerkezete kicsit más, másabb szöget zár be a szerkezet villája stb.

Eddig sehol sem olvastam róla, de az egyetlen ötletem az, hogy a 3 és az 5 ajtós szerkezet különbözik. Végül is az ajtó is nagyobb.

Szóval, valóban különbözik a 3 és az 5 ajtós Astra emelőszerkezete? :o

Szerintem különbözik...a két rögzítő csavar állításával sem lehet belőni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egész nap szereltem be az elektromos ablakemelőket. a kábelezéssel minden OK, 'működik', viszont nem jár rendesen a szerkezet. Előre bukik az ablak, nem is húzza fel teljesen stb. Feszül is néha. Jobban megnézve a régi kurblisat, annak a szerkezete kicsit más, másabb szöget zár be a szerkezet villája stb.

Eddig sehol sem olvastam róla, de az egyetlen ötletem az, hogy a 3 és az 5 ajtós szerkezet különbözik. Végül is az ajtó is nagyobb.

Szóval, valóban különbözik a 3 és az 5 ajtós Astra emelőszerkezete? :o

Az előző képen látsz egy ajtót. Látni rajta 1 2 csavarral rögzített sínt. Azzal tudod beállítani, hogy az ablakot hogyan húzd fel. Azt próbáltad már állítgatni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, próbáltam, de szinte semmit sem javult.

Ha a motort teljesen felhúzottra állítom, akkor az ablak még 10 centit le van húzva. Ellenben lefelé az ajtó alját is kinyomná. Szóval az egész el van csúszva. Másra én sem tudok már gondolni, mint hogy különbözik kicsit.

Szerintem különbözik...a két rögzítő csavar állításával sem lehet belőni?

Link to comment
Megosztás:

Igen, próbáltam, de szinte semmit sem javult.

Ha a motort teljesen felhúzottra állítom, akkor az ablak még 10 centit le van húzva. Ellenben lefelé az ajtó alját is kinyomná. Szóval az egész el van csúszva. Másra én sem tudok már gondolni, mint hogy különbözik kicsit.

Én a régi opelemnél az omega emelőjét áthegesztettem. Az is el volt tolva hasonlóan. Nem is fért be az ablak felhúzott állapotban. Hegesztés után jó lett.

Link to comment
Megosztás:

A 3 ajtósé tuti más, bár még nem láttam közelről, de a nyakamat tenném rá.

Most tényleg nem beszólni akarok, de én csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem szeditek össze a komplett cuccokat, egy ugyanolyan donorautóból?

Akkor tuti hogy minden passzol. És nincs kérdés. A gyárban ezeket a dolgokat már egyszer kitalálták. Én igaz, hogy donor autót vettem, de akkor is, mindent csak átpakoltam, és lám, működik is hibamentesen minden. És nem kellett faragni semmit. És valszeg 10 év múlva is ugyanúgy jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

A 3 ajtósé tuti más, bár még nem láttam közelről, de a nyakamat tenném rá.

Most tényleg nem beszólni akarok, de én csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem szeditek össze a komplett cuccokat, egy ugyanolyan donorautóból?

Akkor tuti hogy minden passzol. És nincs kérdés. A gyárban ezeket a dolgokat már egyszer kitalálták. Én igaz, hogy donor autót vettem, de akkor is, mindent csak átpakoltam, és lám, működik is hibamentesen minden. És nem kellett faragni semmit. És valszeg 10 év múlva is ugyanúgy jó lesz.

Nálam is típusazonos volt a cumó... csak annyi, hogy a 2 hátsó emelőhöz akartam komfortos motort illeszteni ezért vettem omega elsőket fillérekért... aztán mikor kiderült, hogy a motor a hátsókra nem jók, akkor az omega emelőket a melós kocsimhoz passzintottam... Abba kár lett volna drága szettet rakni! :D Hozzá tenném, hogy a hátsó emelők komfortosítása végül nem típus azonos emelőkkel történt, mert ritka a 4 ablakos emelő, így tehát omegáét építettem hátra, ami komfortos emelő volt, nem valami utángyártott... Van amit megoldhat az ember donorból, van amit meg kénytelen próbával megoldani. :) Klíma példul donoros, meg a 4 ablakos köteg is donoros... persze a 4 ablakos köteg nem úgy van vezetve az első ablakoknál, mint a 2 ablakos esetén, így hát maradt az átalakítás, mert a 4 ablakos szetteket nem lehetett megfizetni... De valójába az ablakemelő köteget faragtam hozzá... Tehát olyan, mint a gyári 2 forrasztással. ránézésre nem mondod meg, hogy nem gyári.

Link to comment
Megosztás:

Engem régóta izgat a hátsó két ablak villanyosítása is...

Miből lehetne kidonorkodni 2 hátsó ablakemelőt?

Omega nem klappol, talán a vektra A... de az is elég ritka állat.

Bármi hátsó willanyos ablak tipp érdekel, akar ide, akár privátba.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Turkáltam vektraB kormányt, amin vannak vezérlőgombok a kazinak. Még kell átvezető szallagot ("spirált") szerezzek hezzá, a kormányprést már legyártattam :).

A kérdés, hogy ahhoz, hogy a lufit ne pukkasszam ki, az akurol test, aztan + le, vígan matat és vissza?

Link to comment
Megosztás:

Engem régóta izgat a hátsó két ablak villanyosítása is...

Miből lehetne kidonorkodni 2 hátsó ablakemelőt?

Omega nem klappol, talán a vektra A... de az is elég ritka állat.

Bármi hátsó willanyos ablak tipp érdekel, akar ide, akár privátba.

Köszönöm.

Esetleg F astrából......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A környékemen sehol sem volt villanyos Astra a bontóban. Így neten vettem hozzá, ahogy írod, komplett cuccot! Kapcsolók, kábelkötegek, szerkezet... Mindent. Csak arról fogalmam sem volt, hogy különbözik. Hirdetve is csak így vannak: Astra F elektromos ablakemelő szerkezet. Kb. sehol sem volt kiemelve, hogy ez csak 4-5 ajtóshoz jó. Most már tudom, hogy a 3 ajtós különbözik, így most nyomatékosan olyant kutatok.

A 3 ajtósé tuti más, bár még nem láttam közelről, de a nyakamat tenném rá.

Most tényleg nem beszólni akarok, de én csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem szeditek össze a komplett cuccokat, egy ugyanolyan donorautóból?

Akkor tuti hogy minden passzol. És nincs kérdés. A gyárban ezeket a dolgokat már egyszer kitalálták. Én igaz, hogy donor autót vettem, de akkor is, mindent csak átpakoltam, és lám, működik is hibamentesen minden. És nem kellett faragni semmit. És valszeg 10 év múlva is ugyanúgy jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

A környékemen sehol sem volt villanyos Astra a bontóban. Így neten vettem hozzá, ahogy írod, komplett cuccot! Kapcsolók, kábelkötegek, szerkezet... Mindent. Csak arról fogalmam sem volt, hogy különbözik. Hirdetve is csak így vannak: Astra F elektromos ablakemelő szerkezet. Kb. sehol sem volt kiemelve, hogy ez csak 4-5 ajtóshoz jó. Most már tudom, hogy a 3 ajtós különbözik, így most nyomatékosan olyant kutatok.

Van 3ajtósból való cuccom is.

A klasszikot is bevillanyoztad hátul? :D

Nem. Van két szett kiszerelve, eladóban. ;)

Link to comment
Megosztás:

Engem régóta izgat a hátsó két ablak villanyosítása is...

Miből lehetne kidonorkodni 2 hátsó ablakemelőt?

Omega nem klappol, talán a vektra A... de az is elég ritka állat.

Bármi hátsó willanyos ablak tipp érdekel, akar ide, akár privátba.

Köszönöm.

Omegáé beépíthető... Csak alul kell fúrni 2 likat, de azt meg úgy sem látod! :) Elrohadni nem fog, és nem lesz gyengébb a lemez sem.

Link to comment
Megosztás:

Engem régóta izgat a hátsó két ablak villanyosítása is...

Miből lehetne kidonorkodni 2 hátsó ablakemelőt?

Omega nem klappol, talán a vektra A... de az is elég ritka állat.

Bármi hátsó willanyos ablak tipp érdekel, akar ide, akár privátba.

Köszönöm.

naja, nem is értem

Esetleg F astrából......

naja

Link to comment
Megosztás:

A környékemen sehol sem volt villanyos Astra a bontóban. Így neten vettem hozzá, ahogy írod, komplett cuccot! Kapcsolók, kábelkötegek, szerkezet... Mindent. Csak arról fogalmam sem volt, hogy különbözik. Hirdetve is csak így vannak: Astra F elektromos ablakemelő szerkezet. Kb. sehol sem volt kiemelve, hogy ez csak 4-5 ajtóshoz jó. Most már tudom, hogy a 3 ajtós különbözik, így most nyomatékosan olyant kutatok.

most lehet én vagyok a hülye, de ránézésre nem efforma az ajtó is nagyobb meg az üveg is, ebből következik, hogy a szerkezet is..............jahogy nem volt oda írva......átbacás....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretném kicserélni a gyári fejegységet és a gyári első hangszórókat(mivel csak az van)

A fejegység bekötésével nem lesznek gondok, csak a hangszóróknál nem tudom, hogy milyen kiegészítőkre lesz még szükség.

Ezt a szettet néztem ki

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=27764

Kiemelő keret az tudom, hogy kell, de szükségem lesz-e még másra. Illetve a hangváltókat hová és hogyan kell bekötni?

Tudnátok segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.