Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kulcs kihúzásra? Arra minek?! :blink:

Kpzár zárásra lehet, vagy riasztó távirányítózásra lehet, ahogy nálam is van.

Ezt a kulcskihúzást nem értem, mi adná a jelet akkor?

Hogy csak úgy lehessen autót szellőztetni, hogy benne kelljen hagyni a kulcsot is. Há' nem érted? :D

A betét kiugrásával amúgy össze lehetne hozni, csak... kevésbé elvetemült pontok is vannak, amire föl lehet húzni. Zár, riasztó, stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudjátok miért van, hogy hiába cseréltem le az ablaktörlő lapátokat flexibilisre nyikorog és nem töröl rendesen pedig nem a legolcsóbb 200 ft os? Hátul töröl rendesen. elöl olyan, mintha nem illeszkedne rá rendesen a lapát az üvegre pedig tudtommal 45 centis kell.. Próbáljak meg egel kisebbet esetleg?

Ez engem is érdekelne! Én már a 2. szettet használom nálam sem jó! Rugó erős,néztem! Visszatérek a hagyományos Valeo lapátokra. Igen, nem olcsó,sőt ,én két szettet használok. Egyet télre és egyet nyára,így 3 évet is kibírnak!

Link to comment
Megosztás:

Hogy csak úgy lehessen autót szellőztetni, hogy benne kelljen hagyni a kulcsot is. Há' nem érted? :D

A betét kiugrásával amúgy össze lehetne hozni, csak... kevésbé elvetemült pontok is vannak, amire föl lehet húzni. Zár, riasztó, stb.

Ó. bazz, hogy erre nem gondoltam! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Bocs nem jól mondtam urak :)

Tehát úgy szeretném felhúzni az ablakokat amikor bezárom az ajtókat és a központi lezár.

Erre kellene nekem valami ötlet, kapcsolási rajz, vagy egy érthető leírás hogyan lehetne megvalósítani.

Csak azt tudom írni amit nekem is leírtak,a kedves hozzáértő fórumozók!

Komfortelektronikás ablaknál a motor 6. üresen hagyott PIN-re kell negatívot kötni, amt a KP-zár vezérlő megfelelő csatijához kell kötni. Természetesen ha a vezérlő támogatja eme funkciót. A gyári NEM! Legalábbis az "A" Vectráé nem tudja! Vagy csak én nem tudok róla! :D Nem vagyok benne biztos, hogy az F Astra motorja is 6 pin-es és beköthető így! Majd a kollegák megmondják!

Vagy ez!

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/ablakemelo/5_ablakos_ablakfelhuzo_ablak_modul_wl001_1805079752.html

Link to comment
Megosztás:

Bocs nem jól mondtam urak :)

Tehát úgy szeretném felhúzni az ablakokat amikor bezárom az ajtókat és a központi lezár.

Erre kellene nekem valami ötlet, kapcsolási rajz, vagy egy érthető leírás hogyan lehetne megvalósítani.

Azt még mindig nem tudjuk hogy gyári rendszerről van e szó, vagy utólagos.

A gyáriból a komfortelekronikás, az alapból be tudja zárni az ablakot, csak elfordítva kell tartani a kulcsot a zárban.

Link to comment
Megosztás:

Azt még mindig nem tudjuk hogy gyári rendszerről van e szó, vagy utólagos.

A gyáriból a komfortelekronikás, az alapból be tudja zárni az ablakot, csak elfordítva kell tartani a kulcsot a zárban.

Igazad van!

Már megint a saját technikámból indultam ki!!! :smartass:

Gyári ablak + utólagos TÁVOS KP-zárnál tud működni az általam leírtak!

SZVSZ ez a kulcsos zárás macerás, én sem zárnám így, hogy az ablakokat felhúzza! Én a távos megoldást fogom megcsinálni! :D

Link to comment
Megosztás:

Az astra F caravanomba gyári az elektromos ablakemelő, és a központi zár is.

Gyáriból is van sima, meg komfort elektronikás. Az automata felhúzást a sima nem tudja.

A gyári kpz nem tudom, hogy tud-e jelet adni, de ha pl egy utólagos távirányító tud, akkor arról az indítójelet rá kell vinni a komfortos emelő bemenetére és kész. A többit megoldja magának.

Link to comment
Megosztás:

Az astra F caravanomba gyári az elektromos ablakemelő, és a központi zár is.

ha (tényleg) gyári és nem tudja a kulcselfodításos trükköt, akkor valszeg "gagyi" az ablakemelő benne, legalább 3 fajta van emelőből, bekötésből is többféle

ha automata, akkor van esély hogy megoldható egyébb cucc nélkül is(ha becsip.gátlós akkor meg biztos)

enyém is így müxik, DE nekem utólagos az ablakemelő és mindkét oldal automata (későbbi évjáratből lett beletéve)

ehhez egy kicsit bele kell mászni a lelkivilágába, milyen fajta, milyen a bekötése

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy jobb hátul a ködlámpa nem ég, csak a helyzetjelző. Égőt már vagy 3-at próbáltam, de mindegyikkel csak a helyzetjelző világít. Bal oldalt működik rendesen. Mi lehet a megoldás?

hátsó zárófény csak az egyik oldalt vala(bal), normális autóban.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor ez is évjárat vagy felszereltségfüggő. Nekem 2 dolgot kellett tenni, hogy dupla ködlámpám legyen: egy másik bontott lámpából átrakni az érintkezőt az izzó alá, és kitörni a műanyag korongot lámpaburából. Ja és persze izzót rakni bele. :D

Hasonlóképpen cselekedtem én is.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.