Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Urak ha beletennék egy 100Ah akkut az 1.6-os astrába akkor a generátor azt is szépen töltené ?

Tudom, hogy nem fér be a gyári helyére az legyen az én gondom,

A 72-eset feltölti szerintem azt is...ebből sem vesz le többet az indítómotor mint a kicsiböl. Amúgy szerintem a 80-as még befér a gyári helyre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Csak kaptam egy alig használt 100-as aksit ami teljesen rendben van.

Azt tervezem hogy beszerelem az anyósülés mögé 10-es kábelt kihúzok oda neki, mert az ülőlapok kivannak véve a kocsiból mert csak kombinak használom.

he? egészségedre

de minimum aranyból legyen a mazzag, mert a generátor vs akku távolságon esni fog egy "ici-pici" feszültség, meg ugye a testelés....

Link to comment
Megosztás:

Le tudja testelni ott is nem?

ha jól emléxem arra nincs testpont, meg oda azé nem elég egy 8as csavar

ha mán ilyenre vetemednék, biztos 2 szálat húznék(+/-) vmi nagyon minimális ellenállású vezetékből és vmi hőálló szilikon szigeteltet

Normális felépítésben is előfordulhat, hogy 1Volt esik a gen. és az akku közt, így meg hát fűtőszál jellege lesz.....hacsak nem világít majd :D

Link to comment
Megosztás:

Még akár az anyósülés egyik hátsó rögzítőcsavarjához is hozzá tudom kötni a negatívat.

Csak azt nem tudom elég lesz-e a 10-es kábel.

Nem kifejezetten a csak negatívról van szó, mert ugye az akku negatívja alapból testelve van de össze is van kötve az indítómotorral is többek között, mindenképpen előre kell hozni a negatívot is, csak a közvetlen testelést tudod megcsinálni hátul ami gyárilag a zárhídon van az akku előtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég egy fura dolgot kezdett el a kocsi. Simán gyújtáson, a motor járatása nélkül a bekötött erősítő és a rá kötött két hangszóró rendesen üzemel. Azonban ha a motort beindítom, az erősítő már nem megy (piros LED világít rajta).

Motor járása mellett nem kap elég feszültséget? Mi romolhatott el, feszültségszabályzó? Ezt hol találom az autóban?

Ezzel együtt fura, hogy az ablaktörlő is sokkal gyorsabban mozog, mint ahogy eddig szokott.

Astra 1.6 16V EcoTec

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég egy fura dolgot kezdett el a kocsi. Simán gyújtáson, a motor járatása nélkül a bekötött erősítő és a rá kötött két hangszóró rendesen üzemel. Azonban ha a motort beindítom, az erősítő már nem megy (piros LED világít rajta).

Motor járása mellett nem kap elég feszültséget? Mi romolhatott el, feszültségszabályzó? Ezt hol találom az autóban?

Ezzel együtt fura, hogy az ablaktörlő is sokkal gyorsabban mozog, mint ahogy eddig szokott.

Astra 1.6 16V EcoTec

Köszönöm!

Lehet, hogy inkább túlfeszültséget kap, és letilt a védelme. Rá kéne mérni, mennyit is tölt az a generátor.

Link to comment
Megosztás:

Helló, segítségeet szeretnék kérni miért van az ,hogy a kocsiban a bal oldali hangszóró az ajtóban sokkal halkabban szól mint a jobb? Az autóban car400-as rádió van. A rádión középre van állítva a hang mégis a bal halkabb .. A csomagtér ajtóban ugyan úgy szólnak.

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Helló, segítségeet szeretnék kérni miért van az ,hogy a kocsiban a bal oldali hangszóró az ajtóban sokkal halkabban szól mint a jobb? Az autóban car400-as rádió van. A rádión középre van állítva a hang mégis a bal halkabb .. A csomagtér ajtóban ugyan úgy szólnak.

Előre is köszi a válaszokat.

Haldoklik az erősítő a fejegységben vagy kontakt problémák vannak a balance potinál.

Link to comment
Megosztás:

Hali, sikerült képet készíteni a csomi ajtó zárról?

Ha megkésve is, de itt a kép:

1222578-20131019-j6SvBL.jpg

A képen a zár kulcsal nyitva van, kp-zárral viszont zárva. Ugye a tárcsa benyomáskor eltolja a bekarikázott műanyag biszbaszt ami a rúdon keresztül nyitja az ajtót. Ebben az esetben nem tudod benyomni a gombot mert a zármotor rúdja útban van. Ha nyitod a központi zárat az ajtó nyitható.

Ha viszont kulcsal bezárod az ajtót elfordítod 90-fokkal a műanyag tárcsát , és hiába nyomkodod a gombot a zármechanikához a tárcsa "hiánya" kerül...ebben az esetben tökmindegy hogy a kp-zárral mit csinálsz.

1222586-20131019-zOc7cX.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ha megkésve is, de itt a kép:

1222578-20131019-j6SvBL.jpg

A képen a zár kulcsal nyitva van, kp-zárral viszont zárva. Ugye a tárcsa benyomáskor eltolja a bekarikázott műanyag biszbaszt ami a rúdon keresztül nyitja az ajtót. Ebben az esetben nem tudod benyomni a gombot mert a zármotor rúdja útban van. Ha nyitod a központi zárat az ajtó nyitható.

Ha viszont kulcsal bezárod az ajtót elfordítod 90-fokkal a műanyag tárcsát , és hiába nyomkodod a gombot a zármechanikához a tárcsa "hiánya" kerül...ebben az esetben tökmindegy hogy a kp-zárral mit csinálsz.

1222586-20131019-zOc7cX.jpg

Igy már mindjárt érthetö a müködési elve. Mert ugye nekem csak 1/4 tárcsa van a zárban, ami vagy igy vagy ugy állitható.

Köszi a képet. Vagy beszerzek egy másik zárat, vagy megbarkácsolom a dolgokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy lengyel f astrám(2002) Rádióm csak gyújtáson működik. Szeretném ha a gyujtás elötti állásban üzemelne a rádió.

Iso csati hátuljában vezesd át a fix tápot, a gyújtáskapcsolt helyére (is). Egyébként nem csak gyújtáson kéne működnie, van a gyújtáskapcsolónak rádió állása, amikor gyújtás még nincs, de rádió már van.

Link to comment
Megosztás:

Dáwid engem is érdekelne a gyújtáson működő rádió. (nekem '92-es astram van) ami érdekesség van a dologban, hogy ha nincs gyújtás a CD-t akkor is kiadja, de bekapcsolni nem akar.

Az iso csatlakozón melyik kábeleket kell összeforrasztani, hogy a gyújtáskapcsoló rádió állásán működjön?

Link to comment
Megosztás:

Így kell bekötni, és akkor mindig lesz rádió!

http://kepfeltoltes.hu/131020/CAR_ISO_A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mielőtt vágjátok a vezetéket, azért mérjétek ki, hogy melyiken van fix és kapcsolt 12V!

Dáwid engem is érdekelne a gyújtáson működő rádió. (nekem '92-es astram van) ami érdekesség van a dologban, hogy ha nincs gyújtás a CD-t akkor is kiadja, de bekapcsolni nem akar.

Az iso csatlakozón melyik kábeleket kell összeforrasztani, hogy a gyújtáskapcsoló rádió állásán működjön?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.