Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kedves Astra közösség, hozzátok fordulok tanácsért! :-)

Fényszóró témában: a kocsim Carello fényszórókkal lett ellátva a gyárban 1997-ben, motoros állítással.

Nemrég azt vettem észre, hogy összevissza magasságban világítanak a fényszórók, gondoltam, gyorsan visszapattintom vagy valami, nagy baja nem lehet.

Nos, mégis volt: a magasságállító rendszer fényszórótestbe épített fele eltöredezett (8 kis köröm fogja közre az állító rúd végén lévő félgömböt), a gravitáció és a hepe-hupák döntik el, merre világítson. Javíthatatlannak ítéltem.

Mid ad isten, nem sokkal később unokatesómnál jártam, ő meg gálánsan kisegített 2 bontott fényszórótesttel, VALEO márkájúval, szintén motoros állítással. Ajándék lónak örülünk, nem győztem hálálkodni!

Ma délután neki is estem a cserének. Régi ki, BOSCH állítómotor átpattint, új fényszórók be, 2 óra bőségesen elég lehet!

Hát, végleg elakadtam ott, hogy az állítómotor rúdja valahogy az istennek sem akar bepattanni a VALEO-ban létrehozott helyre! Lassan kénytelen voltam tudomásul venne, hogy ezek a fényszórótestben létrehozott magasságállító rögzítések nem csereszabatosak?!?!

Ha a boltban vennék fényszórót, ahhoz adni szokták a hozzá való rudat?

Kinek milyen tapasztalata van erről? A magasságállító motorból kiműtöttem a rudat, a végén a félgömbbel, kisebb-nagyobb (inkább nagyobb) farigcsálással talán megoldható lenne a bemókolás az új helyre.

Netán egy bontóból tudok értelmes áron csak ilyen rudat szerezni a VALEO fényszóró és a BOSCH motor közé?

Esetleg valamelyik fórumtársnál nem hever egy pár ilyen rudacska a lomok között elfekvőben? :-)

Szeretném, ha ismét lenne állítható világításom, minden infót, tanácsot várok és nagyon szépen megköszönök!

Link to comment
Megosztás:

A belső világításoknál állandó táp van és a testet kapcsolod ajtónyitással vagy ha kihúzod a kapcsolót. Nézd meg ott van-e a 12Volt.

nem nincs 12V illettve néha ilyen kis 3V körüli értéket lehet mérni akkor nagyon halványan világít de ez teljesen véletlenszerű...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Astra közösség, hozzátok fordulok tanácsért! :-)

Fényszóró témában: a kocsim Carello fényszórókkal lett ellátva a gyárban 1997-ben, motoros állítással.

Nemrég azt vettem észre, hogy összevissza magasságban világítanak a fényszórók, gondoltam, gyorsan visszapattintom vagy valami, nagy baja nem lehet.

Nos, mégis volt: a magasságállító rendszer fényszórótestbe épített fele eltöredezett (8 kis köröm fogja közre az állító rúd végén lévő félgömböt), a gravitáció és a hepe-hupák döntik el, merre világítson. Javíthatatlannak ítéltem.

Mid ad isten, nem sokkal később unokatesómnál jártam, ő meg gálánsan kisegített 2 bontott fényszórótesttel, VALEO márkájúval, szintén motoros állítással. Ajándék lónak örülünk, nem győztem hálálkodni!

Ma délután neki is estem a cserének. Régi ki, BOSCH állítómotor átpattint, új fényszórók be, 2 óra bőségesen elég lehet!

Hát, végleg elakadtam ott, hogy az állítómotor rúdja valahogy az istennek sem akar bepattanni a VALEO-ban létrehozott helyre! Lassan kénytelen voltam tudomásul venne, hogy ezek a fényszórótestben létrehozott magasságállító rögzítések nem csereszabatosak?!?!

Ha a boltban vennék fényszórót, ahhoz adni szokták a hozzá való rudat?

Kinek milyen tapasztalata van erről? A magasságállító motorból kiműtöttem a rudat, a végén a félgömbbel, kisebb-nagyobb (inkább nagyobb) farigcsálással talán megoldható lenne a bemókolás az új helyre.

Netán egy bontóból tudok értelmes áron csak ilyen rudat szerezni a VALEO fényszóró és a BOSCH motor közé?

Esetleg valamelyik fórumtársnál nem hever egy pár ilyen rudacska a lomok között elfekvőben? :-)

Szeretném, ha ismét lenne állítható világításom, minden infót, tanácsot várok és nagyon szépen megköszönök!

Nem csereszabatosak. Nekem is vennem kellett másik motort bele, amikor cseréltem az egyik carellot valeora. Vaterán találtam.

Link to comment
Megosztás:

nem nincs 12V illettve néha ilyen kis 3V körüli értéket lehet mérni akkor nagyon halványan világít de ez teljesen véletlenszerű...

Akkor ott valami szakadás van, meg kell keresni avgy újrahúzni a kábelt régit meg lekötni.

100Watt az sok lesz nem? Ott már nem kellene relézni?

Link to comment
Megosztás:

Megoldható lenne,bár nem tudom hogy a foncsor bírná e!

Amúgy van ez 60/55W-ba is.

Lehet hogy egy próbát megérne,sokk jót írnak róla. De lehet hogy csak egy újabb divat ez is!

A 100w-os az tilos, ráadásul jobb érzésű kartácsok ki is rugdosnának vele az autóból. Nem mellesleg tönkretenné a foncsort is.

Nem látom mi ebben a xenon trafót sem látok a képen, úgy néz ki mintha egy 100Wattos mezei izzó lenne kék üvegben.

Attól mert halogén izzó,még lehet xenon gázzal töltött. Amit a köznyelv xenonnak hív, az rendes nevén ívkisüléses fényszóró. Az már csak egy mellékes dolog hogy az is xenon gázzal van töltve.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Sajnos a hidegek meghozták a szokásos problémákat, nálam speciel az akku adta meg magát reggel (+4 C volt) Szóval vennem kell egy új akkut, de melyiket?!

Bosch akkukat néztem (mert a Jász-Akkuhoz és a Tescós no-name dobozokhoz nincs bizalmam), de abból is két fajta van. Mindkettő 74 Ah-s, de az egyiknél az indítóáram 680 A, a másiknál 750 A.

Árban nem nagy a különbség. Ti mit gondoltok? Melyiket lenne célszerűbb megvenni? Kell nekem a 750A indítóáram? (Motor 17DR)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Sajnos a hidegek meghozták a szokásos problémákat, nálam speciel az akku adta meg magát reggel (+4 C volt) Szóval vennem kell egy új akkut, de melyiket?!

Bosch akkukat néztem (mert a Jász-Akkuhoz és a Tescós no-name dobozokhoz nincs bizalmam), de abból is két fajta van. Mindkettő 74 Ah-s, de az egyiknél az indítóáram 680 A, a másiknál 750 A.

Árban nem nagy a különbség. Ti mit gondoltok? Melyiket lenne célszerűbb megvenni? Kell nekem a 750A indítóáram? (Motor 17DR)

Köszi!

Ha van rávaló, akkor mindenképpen a nagyobbat kellene.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Sajnos a hidegek meghozták a szokásos problémákat, nálam speciel az akku adta meg magát reggel (+4 C volt) Szóval vennem kell egy új akkut, de melyiket?!

Bosch akkukat néztem (mert a Jász-Akkuhoz és a Tescós no-name dobozokhoz nincs bizalmam), de abból is két fajta van. Mindkettő 74 Ah-s, de az egyiknél az indítóáram 680 A, a másiknál 750 A.

Árban nem nagy a különbség. Ti mit gondoltok? Melyiket lenne célszerűbb megvenni? Kell nekem a 750A indítóáram? (Motor 17DR)

Köszi!

Egy "titok":

a Bosch akksikat is a Jász akku gyártja. A belső ugyan az, a gari ugyan úgy 2 év, csak épp árban nyom többet a Bosch. 4-5 éve vettem az előző autómba Jászakkut azóta az van benne az új tulaj megelégedésére. Tesco-s Powerhorse-ot tényleg nem szabad venni. Szerintem ne költs többet azért, hogy elmondhasd, "Bosch akksi van az autómban".

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek!

Nem tudtam, hogy a kettő "egy és ugyanaz", még arról sem hallottam, hogy licenc lenne! (Persze lehet, hogy ez is olyan, mint a német és a lengyel Opel. Mindkettőt az Opel gyártja, de azért van különbség!) Igazából nem a márka érdekel, hanem a megbízhatóság, az élettartam ás a teljesítmény.

Zotya! Mi a különbség a 680 és 750 indítóáramnál. Tudom, hogy 70A :D , de miben nyilvánul meg?

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek!

Nem tudtam, hogy a kettő "egy és ugyanaz", még arról sem hallottam, hogy licenc lenne! (Persze lehet, hogy ez is olyan, mint a német és a lengyel Opel. Mindkettőt az Opel gyártja, de azért van különbség!) Igazából nem a márka érdekel, hanem a megbízhatóság, az élettartam ás a teljesítmény.

Zotya! Mi a különbség a 680 és 750 indítóáramnál. Tudom, hogy 70A :D , de miben nyilvánul meg?

Hát fogalmam sincs, nekem 72Ah-ás van benne valami nevenincs de ennek sem tudom az indítóáramát.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek!

Nem tudtam, hogy a kettő "egy és ugyanaz", még arról sem hallottam, hogy licenc lenne! (Persze lehet, hogy ez is olyan, mint a német és a lengyel Opel. Mindkettőt az Opel gyártja, de azért van különbség!) Igazából nem a márka érdekel, hanem a megbízhatóság, az élettartam ás a teljesítmény.

Zotya! Mi a különbség a 680 és 750 indítóáramnál. Tudom, hogy 70A :D , de miben nyilvánul meg?

Minél nagyobb motor, annál nagyobb áramot igényel az indítása. (mivel annál nehezebb mozgatni)

Szokták ezt úgy is nevezni hogy dízel akksi, mert azoknak nagyobb az indítóáram igényük.

Egyértelmű, hogy a nagyobb indítóáramút, főleg h dízel. A 70 meg nem Amper, hanem Amperóra, nagyon nem mindegy.

Előbbi áramerősséget jelöl, utóbbi meg kapacitást.

Link to comment
Megosztás:

Minél nagyobb motor, annál nagyobb áramot igényel az indítása. (mivel annál nehezebb mozgatni)

Szokták ezt úgy is nevezni hogy dízel akksi, mert azoknak nagyobb az indítóáram igényük.

Egyértelmű, hogy a nagyobb indítóáramút, főleg h dízel. A 70 meg nem Amper, hanem Amperóra, nagyon nem mindegy.

Előbbi áramerősséget jelöl, utóbbi meg kapacitást.

Amit Ő mondott 70 -es szám az a 680-750 közti különbség szóval Amper.... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Amit Ő mondott 70 -es szám az a 680-750 közti különbség szóval Amper....

Köszönöm Zotya! Igen, valószínűleg amper lesz az, mert a műszaki leírásában is az szerepel, hogy 74 Ah (gondolom ez az amperóra) és 680A indítóáram (gondolom ez amper lesz)

Köszönöm a magyarázatot Wookie-nak is az indítóárammal kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Az első 55/60 Wattos attól függöen hogy tompitottat vagy refit kapcsolsz a második 55Wattos, fingom nincs hogy ez refi vagy tompított, szóval jelentős nincs, vagy egyáltalán nincs.

Csak mert a BC azt írja, hogy Abblendl. Rücklight. És Angel eyes van benne. Az meg ugye H1 A H4 helyett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös ferdehátú F Astram van. Ma jelezték a Feleségemnek egy pirosnál, hogy nem világítanak a féklámpái.

Most az imént kimentem és ellenőriztem (falhoz álltam): sajnos a legrosszabb - ha a fékbe taposok, van, hogy világít, van, hogy nem.

Gyanítom, az a mikrokapcsoló (?) romlott el/kontaktos, ami a féklámpa felvillanását vezérli. Mivel pénteken viszem más okból szervízbe, kérdezlek Titeket, jó a gyanúm, ez lesz a "ludas"? Mi az alkatrész pontos neve, mit rendeljek be?

köszi előre is!

üdv,

Boczus

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös ferdehátú F Astram van. Ma jelezték a Feleségemnek egy pirosnál, hogy nem világítanak a féklámpái.

Most az imént kimentem és ellenőriztem (falhoz álltam): sajnos a legrosszabb - ha a fékbe taposok, van, hogy világít, van, hogy nem.

Gyanítom, az a mikrokapcsoló (?) romlott el/kontaktos, ami a féklámpa felvillanását vezérli. Mivel pénteken viszem más okból szervízbe, kérdezlek Titeket, jó a gyanúm, ez lesz a "ludas"? Mi az alkatrész pontos neve, mit rendeljek be?

köszi előre is!

üdv,

Boczus

Befekszel a pedálokhoz, ott lesz a kapcsoló , 90fokkal kell eltekerni aztán kihúzható a helyéről. Nyomogathatod kézzel, vagy lehúzod a csatiját és összekötöd a két lábat ha felvillan a féklámpa akkor a kapcsoló rossz. Ez már hekkelt de így néz ki:

1251171-20131118-A3kcxJ.jpg

Ha másikat veszel a mozgató rudat teljesen ki kell húzni (közben kattog) és az első fékezésnél szépen beállítja magát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.