Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tisztelt fórumozók!

A helyzet a következő: Van egy F astra kombim amit úgy vettem, hogy utólagosan beszerelt központi zár vezérlő van. Ezt abból gondolom, hogy a távadó nem gyári és meg is találtam a NET-en ugyinverziálisan ásúsítottak között. Ebből 1 db volt a pótkulcshoz nem adták.

Sajnos ezt az egyet is elvesztettem. Egészet ki kell cserélnem? Vagy lehet valahogy tanítani ha veszek távadót?

Ha cserélnem kell akkor ez utolagosan beszereletek hova szokták tenni?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórumozók!

A helyzet a következő: Van egy F astra kombim amit úgy vettem, hogy utólagosan beszerelt központi zár vezérlő van. Ezt abból gondolom, hogy a távadó nem gyári és meg is találtam a NET-en ugyinverziálisan ásúsítottak között. Ebből 1 db volt a pótkulcshoz nem adták.

Sajnos ezt az egyet is elvesztettem. Egészet ki kell cserélnem? Vagy lehet valahogy tanítani ha veszek távadót?

Ha cserélnem kell akkor ez utolagosan beszereletek hova szokták tenni?

Köszönöm

Az utólagosak a vezetőoldali lábtérburkolat alatt szoktak lenni a motorháztető nyitó kallantyú közelében.

1305758-20140107-GF3pYI.jpg

1305757-20140107-C3wGCq.jpg

Lehet egyszerűbb lenni másik vezérlőt venni távkapcsal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Az utólagosak a vezetőoldali lábtérburkolat alatt szoktak lenni a motorháztető nyitó kallantyú közelében.

1305758-20140107-GF3pYI.jpg

1305757-20140107-C3wGCq.jpg

Lehet egyszerűbb lenni másik vezérlőt venni távkapcsal együtt.

Köszi, én is arra gondoltam és még olcsóbb is. Bekötése gondolom hasonló az újnak is. Nem tudom mennyire egyformák...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, én is arra gondoltam és még olcsóbb is. Bekötése gondolom hasonló az újnak is. Nem tudom mennyire egyformák...

Én nem rég cseréltem a csatlakozók másak voltak át kellett forrasztani, mindegyik szín sem passzolt, de mivel magyar felirat-rajz volt rajtuk könnyen ki lehetett következtetni melyik-melyik....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,szép napot Mindenkinek.! :)
Az lenne a kérdésem,hogy a 97-es FAstrámban miért nem világítanak a fűtés tekerői?
az idő kijelző az világít,de csak addig,amíg fel nem kapcsoljuk a fényszórókat..utána kialszik..egyedül csak az elakadás jelző gombja világít..
Segítségeteket előre is köszönöm.! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,szép napot Mindenkinek.! :)

Az lenne a kérdésem,hogy a 97-es FAstrámban miért nem világítanak a fűtés tekerői?

az idő kijelző az világít,de csak addig,amíg fel nem kapcsoljuk a fényszórókat..utána kialszik..egyedül csak az elakadás jelző gombja világít..

Segítségeteket előre is köszönöm.! :)

Ki égett az izzó.(2 db)

Alapból gyújtáson világítani kell neki.(a fűtés tekerőknél )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,szép napot Mindenkinek.! :)

Az lenne a kérdésem,hogy a 97-es FAstrámban miért nem világítanak a fűtés tekerői?

az idő kijelző az világít,de csak addig,amíg fel nem kapcsoljuk a fényszórókat..utána kialszik..egyedül csak az elakadás jelző gombja világít..

Segítségeteket előre is köszönöm.! :)

nekem is sorba ki aludtak az izzok szerintem csak simán ki kell cseréld őket! a kijelzőn nekem is eltűnik a dátum ha felkapcsolom a fényt de az időt azt mindig mutatja de 1 gombnyomás a kijelző melleti gombon és újra látszik a dátum is szerintem ez igy van gyárilag de itt vannak nálam tapasztaltabbak ők megmondják pontosabban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nekem is sorba ki aludtak az izzok szerintem csak simán ki kell cseréld őket! a kijelzőn nekem is eltűnik a dátum ha felkapcsolom a fényt de az időt azt mindig mutatja de 1 gombnyomás a kijelző melleti gombon és újra látszik a dátum is szerintem ez igy van gyárilag de itt vannak nálam tapasztaltabbak ők megmondják pontosabban.

Értem,köszi.!

Hát nálunk gomnyomásra sem mutat semmit az óra..1szer mutatott..utána már gombnyomásra sem..

Link to comment
Megosztás:

annak a kijelzőnek állandóan kell világítania, gyujtáson, csak ha felkapcsolod a fényszorót akkor kicsit elhalványodik a fénye

Mert akkor már ha jól tudom a fényerő szabályzón keresztül kapja az áramot. Az is elő szokott fordulni hogy rosszul rakják össze a világításkapcsolót a két áramszedő nem megy be az ellenállás-skálák közé így elalszik a kijelző ha felkapcsoljuk a lámpát.

1306191-20140107-BbGs6u.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A belső levegőkeringetés kapcsoló hogy jön ki a helyéről? mert már csak az nem világít. :-D

Kis csavarhúzóval alá kell feszíteni. ha kiveszed a külső részét figyelj nehogy elvesszen ez a kis biszbasz mert utána nem fog működni. Ki kell venni majd a belső részét is alatt van az izzó.

1306225-20140107-GCN6Ys.jpg

Link to comment
Megosztás:

Valaki próbálkozott már 10w-os helyzetjelzővel 5w-os helyett? Elileg a vezetékelésnek/foglalatnak el kéne bírnia, de fényben van valami különbség, vagy nemérdemes? (ja igen, az elsőkre gondolok) Ne kérdezzétek miért kell, hosszú.

Akkor már a ledes nem jobb? Nem tudom milyen csak egy felvetés.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kis csavarhúzóval alá kell feszíteni. ha kiveszed a külső részét figyelj nehogy elvesszen ez a kis biszbasz mert utána nem fog működni. Ki kell venni majd a belső részét is alatt van az izzó.

1306225-20140107-GCN6Ys.jpg

Én is elhagytam... mondjuk nem használtam a keringetést előtte sem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.