Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én magamnak raktam be távirányítót, a központihoz, és anyósülés előtti burkolat mögé raktam, mert ott voltak közel a szükséges kábelek. Az ablak felhúzó modult pedig a sofőr ajtóba, mert ott meg az ablakemelő kábeleivel fontam össze. Ettől még másnak lehet más ötlete, nekem ez tűnt egyszerűnek.

Levettem a jobb és bal oldali kárpitot, ott sajnos nincs. Komfort elektronikát megtaláltam. Akkor itt az egész lehet, hogy a bal oldali ajtóban lesz ?!

Link to comment
Megosztás:

Levettem a jobb és bal oldali kárpitot, ott sajnos nincs. Komfort elektronikát megtaláltam. Akkor itt az egész lehet, hogy a bal oldali ajtóban lesz ?!

Az utólagos kp-zár vezérlőt általában a biztosítéktábla közelében helyezik el, ugye ott van a legközelebb a táp, és le elhet testelni is. Nekem pontosan a motorháztető nyitó kallantyú mögött volt.

1421087-20140410-Hg3Swe.jpg

Ha máshogy nem lesz meg akkor maximum végigköveted a vezetőoldali ajtóból jövő kábeleket. Igaz ugyan hogy van benne relé, ezért kattan, de ezt a hangot általában elnyomják a zármotorok, így nem lehet fülre megtalálni.

Link to comment
Megosztás:

Az utólagos kp-zár vezérlőt általában a biztosítéktábla közelében helyezik el, ugye ott van a legközelebb a táp, és le elhet testelni is. Nekem pontosan a motorháztető nyitó kallantyú mögött volt.

1421087-20140410-Hg3Swe.jpg

Ha máshogy nem lesz meg akkor maximum végigköveted a vezetőoldali ajtóból jövő kábeleket. Igaz ugyan hogy van benne relé, ezért kattan, de ezt a hangot általában elnyomják a zármotorok, így nem lehet fülre megtalálni.

Köszi. Levettem az ajtó kárpitot ott sincs. Ahol mondod ott most megnéztem de ott sem látom. Hétvégén leveszem a kárpitot megnézem mégegyszer ott. Most már sötét van hozzá.

Egyébként gondolkoztam és az ajtóba is be lehet tenni. Egyébként is ott van a central zár kapcsolója, az ablakemelő motoron rajta van a táp gyújtás nélkül is tehát táp is van és mivel ott van mindkét oldali ablakemelő kapcsolója be tudom kötni azt is, hogy bezáráskor felhúzza az ablakot.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Levettem az ajtó kárpitot ott sincs. Ahol mondod ott most megnéztem de ott sem látom. Hétvégén leveszem a kárpitot megnézem mégegyszer ott. Most már sötét van hozzá.

Egyébként gondolkoztam és az ajtóba is be lehet tenni. Egyébként is ott van a central zár kapcsolója, az ablakemelő motoron rajta van a táp gyújtás nélkül is tehát táp is van és mivel ott van mindkét oldali ablakemelő kapcsolója be tudom kötni azt is, hogy bezáráskor felhúzza az ablakot.

Végülis be lehet tenni az ajtóba is, csak ott azért eléggé el kell húzni a külső vagy a belső oldalra, hogy a lehúzódó ajtó ne akadjon meg benne. Meg ugye elég sok kábel jön ki belőle (nekem 5 szál az anyósoldalra, meg 2 a két hátsó és a csomagtér ajtóhoz), ezeket mind az átvezetőn kell áthozni, ami nem egyszerű dolog., és nem is célszerű szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Végülis be lehet tenni az ajtóba is, csak ott azért eléggé el kell húzni a külső vagy a belső oldalra, hogy a lehúzódó ajtó ne akadjon meg benne. Meg ugye elég sok kábel jön ki belőle (nekem 5 szál az anyósoldalra, meg 2 a két hátsó és a csomagtér ajtóhoz), ezeket mind az átvezetőn kell áthozni, ami nem egyszerű dolog., és nem is célszerű szerintem.

Szerintem aki ilyet csinál az mazo fakír!

Én haver f astrájába rakatam be elektromos ablakemelőt, univerzálisat. Csak két vezeték kellett hozzá,mert a kapcsolók ugye az ajtóba vannak( nem értem vectráéknál miért nem így van)) de azt is elég volt behuzogatni! Nem hogy 5-öt! Bár vannak nemnómáis emberek! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem aki ilyet csinál az mazo fakír!

Én haver f astrájába rakatam be elektromos ablakemelőt, univerzálisat. Csak két vezeték kellett hozzá,mert a kapcsolók ugye az ajtóba vannak( nem értem vectráéknál miért nem így van)) de azt is elég volt behuzogatni! Nem hogy 5-öt! Bár vannak nemnómáis emberek! :D

Nem is 5-öt hanem inkább 9-et....ugye 5 megy átt az anyóosoldalra 2 közösítve a többi ajtóhoz egyszer bejön a táp, meg én a testet sem az ajtóban adnám neki ez ugye a 9. Ha ehhez hozzáadod az ablakemelőt, az elektromos tükröt, a hangszórókat, akkor lassan nem férsz el az átvezetőben.

Link to comment
Megosztás:

Végülis be lehet tenni az ajtóba is, csak ott azért eléggé el kell húzni a külső vagy a belső oldalra, hogy a lehúzódó ajtó ne akadjon meg benne. Meg ugye elég sok kábel jön ki belőle (nekem 5 szál az anyósoldalra, meg 2 a két hátsó és a csomagtér ajtóhoz), ezeket mind az átvezetőn kell áthozni, ami nem egyszerű dolog., és nem is célszerű szerintem.

Nem kell húzogatni semmilyen kábelt sehova. Minden marad az ajtóba. Gyári centrál záras. Ha gombot lenyomom, felhúzom nyíluk záródik az összes zár. Ott van az elektromos ablak kapcsolói is. Csak az index miatt kell egy vagy két szál vezetéket áthúznom. Ennyi.

Vagy nem jól gondolom :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell húzogatni semmilyen kábelt sehova. Minden marad az ajtóba. Gyári centrál záras. Ha gombot lenyomom, felhúzom nyíluk záródik az összes zár. Ott van az elektromos ablak kapcsolói is. Csak az index miatt kell egy vagy két szál vezetéket áthúznom. Ennyi.

Vagy nem jól gondolom :)

Ablak komfortelektronika?? Sofőrajtó... ott volt a 4 ablak kapcsolója, tehát könnyebb volt oda tenni, mint vezetgetni. Plussz, és mínusz is van bent, így csak bekötni kell. Pluss a motorokra megy piros sárgán, mínusz meg barnán. Ezen kívül 1 kábel kellett a központizár vezérlőmhöz, illetve rákötöttem a kapcsoló felé menő pozitívra a gyújtást érzékelő kábelt. Nálam bevált.

Link to comment
Megosztás:

Ablak komfortelektronika?? Sofőrajtó... ott volt a 4 ablak kapcsolója, tehát könnyebb volt oda tenni, mint vezetgetni. Plussz, és mínusz is van bent, így csak bekötni kell. Pluss a motorokra megy piros sárgán, mínusz meg barnán. Ezen kívül 1 kábel kellett a központizár vezérlőmhöz, illetve rákötöttem a kapcsoló felé menő pozitívra a gyújtást érzékelő kábelt. Nálam bevált.

Na erre voltam kíváncsi. Két kérdés? Minek kell vezeték a központizár vezérlőhöz és minek kell érzékelni a gyújtást? (az tudom,hogy egyszerű mert a kapcsolón ott van a pozitív ha van gyújtás)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem kell húzogatni semmilyen kábelt sehova. Minden marad az ajtóba. Gyári centrál záras. Ha gombot lenyomom, felhúzom nyíluk záródik az összes zár. Ott van az elektromos ablak kapcsolói is. Csak az index miatt kell egy vagy két szál vezetéket áthúznom. Ennyi.

Vagy nem jól gondolom :)

Akkor passz.....azt hittem a kp-zár vezérlőről van szó. Én nem raktam be távkapcsolós elektronikát, mert nekem mindíg kulcsos volt így nem érdekel, de ha lenne a vezérlő közelébe tenném, sokkal könnyebben le tudom bontani a küszöbburkolatot mint az ajtóét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Anyós oldali lábtérben lévő 9pines csati lábkiosztására lennék kíváncsi és hogy mi hova megy.

3 vezetéket tudok:
Piros-kék: AC
Zöld: Fordulatszám jel
Kék: Műszerfal vízhőfok

Tudja valaki a többit?

Előre is köszi!

Egy kicsit gugliztam és meg is lett a válasz, hátha valakinek kell majd, berakom:

Red with Blue trace = Fuel Pump
Green=Rev counter
Blue = Temp guage
Brown with yello trace=Diag
Brown with white trace=Diag
Blue with red trace=not used
Brown with blue trace=Diag

Black with Green trace=not used
Black with brown trace=trip comp
Red with white trace=trip comp
Black with blue trace=Diag

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Anyós oldali lábtérben lévő 9pines csati lábkiosztására lennék kíváncsi és hogy mi hova megy.

3 vezetéket tudok:

Piros-kék: AC

Zöld: Fordulatszám jel

Kék: Műszerfal vízhőfok

Tudja valaki a többit?

Előre is köszi!

Egy kicsit gugliztam és meg is lett a válasz, hátha valakinek kell majd, berakom:

Kösz, bárcsak minden kérdező ilyen önellátó lenne... :D

Link to comment
Megosztás:

Ablak komfortelektronika?? Sofőrajtó... ott volt a 4 ablak kapcsolója, tehát könnyebb volt oda tenni, mint vezetgetni. Plussz, és mínusz is van bent, így csak bekötni kell. Pluss a motorokra megy piros sárgán, mínusz meg barnán. Ezen kívül 1 kábel kellett a központizár vezérlőmhöz, illetve rákötöttem a kapcsoló felé menő pozitívra a gyújtást érzékelő kábelt. Nálam bevált.

hetkye:

Úgy gondoltam, hogy az ablakemelő motoron ott az állandó plusz. Tehát az megvan. Van két relézett kimenete a távadóknak. Abból az egyik nyitó és záró érintkezőjét rákötöm a kapcsolóra (még nem láttam et a nyitó záró érintkezőt csak a kapcsolási rajz alapján gondolom milyen lehet) az index kimenetét az indexre diódával. Ahhoz kell vinnem át az ajtó 1-2 vagyk két szál vezetéket. Az ablakemelő kimenetét pedig az ablakemelő kapcsolóján lévő megfelelő vezetékre (oda pluszt kell adni nem értem miért ír mindenki negatívot azt ma próbáltam ki)

Jól gondolom, hogy ez így működőképes? (első két ablakom elektromos) Miért kell egy szálat elvinni a central zár vezérlőjéhez? És miért kell a gyújtást figyelni?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem olyan bajom van, hogy kiégett a km óra megvilágítás (1996 C14NZ). Kiszedtem a km órát, de csak úgy tudtam, hogy a km óra bowdent a váltóból kitekertem. Izzók kicserélve, bowden vissza. Minden rendben is volt, mentem 160km-t majd utána egyszer csak nem mér egyáltalán semmit. Leszedtem megint a váltónál és most az óránál is, mondván nem jól raktam vissza, de ugyanaz, nem méri a sebességet.

Nem feszegettem, úgyhogy elvileg nem kellene elszakadnia, meg gondolom nem is olyan könnyű eltörnie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kis drágaság olyat produkál, hogy kb. 80 fokos fagyállónál egy relé a biztosítéktáblán vadul elkezd kattogni kb. 2-3 másodpercig, majd leáll, de még előtte bekapcsolja a hűtőventit SPM fokozaton. A klímahűtő ventijét nem, csak a vízhűtőét. Mi adhatta meg magát? A hőgomba, vagy a relé? Ha a relé, azt hol találom? Kérlek mondjátok, hogy nem a biztosítéktábla hátoldalán, mert akkor nagy copás lesz azt kihalászni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra f-ben gyári hangszórók milyen teljesítményűek. A két első a lényeg.

ÉS milyenek a pontos méretei? 165 mm vagy a kerettel együtt anni csak?

Köszi!

Üdv,

Gábor

Szia! Azt pontosan nem tudom, hogy milyen teljesítményűek, de 5-10 W névleges teljesítménynél nem több. 165mm-eres fér el az ajtóban, nemrég cseréltem, a gyári is 165 mm-es.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kis drágaság olyat produkál, hogy kb. 80 fokos fagyállónál egy relé a biztosítéktáblán vadul elkezd kattogni kb. 2-3 másodpercig, majd leáll, de még előtte bekapcsolja a hűtőventit SPM fokozaton. A klímahűtő ventijét nem, csak a vízhűtőét. Mi adhatta meg magát? A hőgomba, vagy a relé? Ha a relé, azt hol találom? Kérlek mondjátok, hogy nem a biztosítéktábla hátoldalán, mert akkor nagy copás lesz azt kihalászni.

Ha lehet hinni a hőmérődnek, akkor sztem a hőgomba lehet a bűnös, 80 foknál még nem kéne semmit se csinálnia. Amikor meg kapcsolnia kéne, akkor meg határozottan kéne, nem így 2-3 másodpercig, úgyhogy én arra gyanakodnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni, 1.4 F Astrám gyárilag nem rendelkezik fordulatszámmérövel, ha veszek egy olyan kilométeröra egységet ami rendelkezik fordulatszámmérövel, azt belehet kötni hogy müködjön és mérje a fordulatszámot? Ha igen, külön ki kell vezetékelni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni, 1.4 F Astrám gyárilag nem rendelkezik fordulatszámmérövel, ha veszek egy olyan kilométeröra egységet ami rendelkezik fordulatszámmérövel, azt belehet kötni hogy müködjön és mérje a fordulatszámot? Ha igen, külön ki kell vezetékelni?

Igen, be lehet kötni, de azt hogy kell-e vezetékezni nem tudom megmondani, van hogy oda van húzva a szükséges szál van hogy nincs. Az anyósoldali lábtérburkolat mögött, a lila AC-relé mellett van egy nagyobb (talán 9-pines) fekete csatlakozó. Ott lehet megnézni hogy a világoszöld kábel csak odáig fut-e vagy megy tovább a müszerfal mögé.

1427437-20140415-EP0EYI.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Visszaszereltem a gyári blaupunkt car 300-as rádiót a kocsimba, és akadt egy kis problémám. Vettem egy hama kazetta adaptert, és hol szól mind a 6 hangszóró, hol csak a bal oldal. Az esetek 80 százalékában inkább csak a bal oldal. Rádiót hallhatva abszolút nem produkálja a hibát. Valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Meg kellene tisztítani a magnó lejátszófejét és/vagy a kazetta adapter fejét alkoholos folyadékkal. Vannak ehhez spec. tisztítókazetták és általában adnak hozzá tisztítófolyadékot is. Bár azt nem tudom a mai világban lehet-e még kapni ilyeneket, de nekem még van. Ami még könnyen előfordulhat: szálszakadásos a kazetta adapter vezetéke, kontakt hibás a jack csatlakozó vagy amin keresztül csatlakozik a médialejátszóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg tudja valaki mondani, hogy miért vagy mitől nem mutatja a hűtővíz hőfokot a műszeregységem? Legutóbb még rendesen mutatta, gyakorlatilag 1-2 km után már normál üzemi hőfokon szokott lenni, ma mentem vagy 10km-t és még ki se mozdult a mutató alaphelyzetéből mire haza értem. Nyitva maradt a termosztát vagy tönkre ment a műszer?

Még van egy elektromos gondom: Vonóhorgos az autóm és elkezdett folyamatosan világítani a műszerfalon a zöld vonóhorgos piktogram. Korábban alapba nem világított csak az idex-el felváltva villogott, aztán változó fényerővel folyamatosan pislákolni kezdett, de most már egy ideje folyamatosan állandóan teljes fénnyel világít. Nincs utánfutóm, még soha nem használtam a vonóhorgot, nem tudom mi történhetett csak azt tudom hogy nem kéne, hogy állandóan világítson ez a zöld piktogram.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.