Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Azt meg tudja valaki mondani, hogy miért vagy mitől nem mutatja a hűtővíz hőfokot a műszeregységem? Legutóbb még rendesen mutatta, gyakorlatilag 1-2 km után már normál üzemi hőfokon szokott lenni, ma mentem vagy 10km-t és még ki se mozdult a mutató alaphelyzetéből mire haza értem. Nyitva maradt a termosztát vagy tönkre ment a műszer?

Még van egy elektromos gondom: Vonóhorgos az autóm és elkezdett folyamatosan világítani a műszerfalon a zöld vonóhorgos piktogram. Korábban alapba nem világított csak az idex-el felváltva villogott, aztán változó fényerővel folyamatosan pislákolni kezdett, de most már egy ideje folyamatosan állandóan teljes fénnyel világít. Nincs utánfutóm, még soha nem használtam a vonóhorgot, nem tudom mi történhetett csak azt tudom hogy nem kéne, hogy állandóan világítson ez a zöld piktogram.

Nézd meg hátha leeett a hőgombáról a saru.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg tudja valaki mondani, hogy miért vagy mitől nem mutatja a hűtővíz hőfokot a műszeregységem? Legutóbb még rendesen mutatta, gyakorlatilag 1-2 km után már normál üzemi hőfokon szokott lenni, ma mentem vagy 10km-t és még ki se mozdult a mutató alaphelyzetéből mire haza értem. Nyitva maradt a termosztát vagy tönkre ment a műszer?

Még van egy elektromos gondom: Vonóhorgos az autóm és elkezdett folyamatosan világítani a műszerfalon a zöld vonóhorgos piktogram. Korábban alapba nem világított csak az idex-el felváltva villogott, aztán változó fényerővel folyamatosan pislákolni kezdett, de most már egy ideje folyamatosan állandóan teljes fénnyel világít. Nincs utánfutóm, még soha nem használtam a vonóhorgot, nem tudom mi történhetett csak azt tudom hogy nem kéne, hogy állandóan világítson ez a zöld piktogram.

A vonóhorog visszajelző egy külön elektronika. Valszeg az halhatott be...

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg hátha leeett a hőgombáról a saru.

Megnézetem. Ez volt az első, lehúztam visszatettem, de nem történt semmi. Elöl a termosztát mögötti "csonkról" húztam le az egyvezetékes sarut. Jót néztem?

Elég mocskos volt, lehet meg kellene tisztítanom a sarut rendesen, de akkor is furcsa, hogy leszedés és visszahelyezés valamint mozgatás után se mért.

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem. Ez volt az első, lehúztam visszatettem, de nem történt semmi. Elöl a termosztát mögötti "csonkról" húztam le az egyvezetékes sarut. Jót néztem?

Elég mocskos volt, lehet meg kellene tisztítanom a sarut rendesen, de akkor is furcsa, hogy leszedés és visszahelyezés valamint mozgatás után se mért.

Igen egyvezetékes. Mérj ellenállást magán a hőgombán, meg hogy van-e változás, bár nem hallottam még olyanról hogy teljesen tönkrement.

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem. Ez volt az első, lehúztam visszatettem, de nem történt semmi. Elöl a termosztát mögötti "csonkról" húztam le az egyvezetékes sarut. Jót néztem?

Elég mocskos volt, lehet meg kellene tisztítanom a sarut rendesen, de akkor is furcsa, hogy leszedés és visszahelyezés valamint mozgatás után se mért.

Testeld le a hőgomba vezetékét valahol a motorblokkhoz, vagy bármi fém dologhoz, add rá a gyújtást, és figyeld a hőmérő műszert. Ha elindul felfelé, akkor a gombánál lesz a hiba (ne várd meg, míg felkoppan a mutató), ha így se mozdul, akkor a műszernél, vagy valahol útközben a vezetékben.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna mutatni egy képet vagy rajzot a caravan hátsó ajtó vezeték kötegeiről, hogy merre mennek ? Mert sajna ismerős autójában semmi sem megy ami a hátsó ajtón van. (hangszórók, ablaktörlő...)

A csomagtér tároló rekesz ajtó mögött a vezető oldalon halad a kábelkorbács, ott ágazik el, és megy fel egy része a gumi átvezetőhöz. A másik oldalon csak az ablakmosó cső megy ha jól emlékszem. Előtte a küszöb burkolat alatta halad.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna mutatni egy képet vagy rajzot a caravan hátsó ajtó vezeték kötegeiről, hogy merre mennek ? Mert sajna ismerős autójában semmi sem megy ami a hátsó ajtón van. (hangszórók, ablaktörlő...)

Gumiátvezetőben eltörtek a kábelek. Ez sajnos idővel bekövetkezik. Baloldalon felül a csomiajtónál ki lehet bontani. Még ha látszólag egyben is van, a réz valószínűleg már darabokban.

Link to comment
Megosztás:

És ezt hol találom? Szerintem csak egy relé működteti a visszajelzőt, úgy mint az indexnél. Nem hiszem, hogy komoly elektronika kellene egy index visszajelzőhöz. Az indexrelé hol van egyébként? Ezt se tudom.

indexrelé a biztitáblában vala, nézd meg a fedélben a piktogramokat

ha a műszerfalban jelzett vissza a vonóhorog, akkor valszeg (közel) eredeti a beépítés, így maga az index relének van + egy lába (talán C4) ami működteti a visszajelzőt

Link to comment
Megosztás:

És ezt hol találom? Szerintem csak egy relé működteti a visszajelzőt, úgy mint az indexnél. Nem hiszem, hogy komoly elektronika kellene egy index visszajelzőhöz. Az indexrelé hol van egyébként? Ezt se tudom.

A biztosítéktáblában ha jól tudom, és igen én is úgy tudom a vonóhorog visszajelzést is relé működteti.

Link to comment
Megosztás:

És ezt hol találom? Szerintem csak egy relé működteti a visszajelzőt, úgy mint az indexnél. Nem hiszem, hogy komoly elektronika kellene egy index visszajelzőhöz. Az indexrelé hol van egyébként? Ezt se tudom.

Valójában nem relé, hanem ellenállásfüggő cucc...

Vagy a gyári helyén a biztosítéktáblában feltüntetve, vagy az Isten tudja hova tették... Emberi fantázia határtalan, így csak jó keresgélést tudok kívánni. Jah meg tippelni, hogy a kormányburkolat, vagy a biztosítéktábla környékén logikus.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta küzdök már indítási nehézségekkel, mostanában mégnehezebben indul a kocsim (x16xel) hidegen ill. félmelegen és akkor is 50%-ban vészüzemben indul be, sőt 1-2-szer még melegen is leállt, amikor visszaesett a ford. alapjáratra. Korábban volt "P0335 - Incorrect RPM Signal" hibakód, mostanában jött mellé "P0340 - Camshaft Sensor Incorrect Signal". Ez az a szenzor ami a főtengely mellett van a blokkra csavarozva, a motor hátulján vagy van egy másik szenzor is? A hibakód szerint vezérműtengely szenzor, de furcsállanám, ha lenne mégegy jeladó miután szinkronban forog a két (jav: három) tengely...

Módosítva : lazy jack
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta küzdök már indítási nehézségekkel, mostanában mégnehezebben indul a kocsim (x16xel) hidegen ill. félmelegen és akkor is 50%-ban vészüzemben indul be, sőt 1-2-szer még melegen is leállt, amikor visszaesett a ford. alapjáratra. Korábban volt "P0335 - Incorrect RPM Signal" hibakód, mostanában jött mellé "P0340 - Camshaft Sensor Incorrect Signal". Ez az a szenzor ami a főtengely mellett van a blokkra csavarozva, a motor hátulján vagy van egy másik szenzor is? A hibakód szerint vezérműtengely szenzor, de furcsállanám, ha lenne mégegy jeladó miután szinkronban forog a két (jav: három) tengely...

Az az egy van szerintem. Amúgy a fordulatszámmérő jót mutat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta küzdök már indítási nehézségekkel, mostanában mégnehezebben indul a kocsim (x16xel) hidegen ill. félmelegen és akkor is 50%-ban vészüzemben indul be, sőt 1-2-szer még melegen is leállt, amikor visszaesett a ford. alapjáratra. Korábban volt "P0335 - Incorrect RPM Signal" hibakód, mostanában jött mellé "P0340 - Camshaft Sensor Incorrect Signal". Ez az a szenzor ami a főtengely mellett van a blokkra csavarozva, a motor hátulján vagy van egy másik szenzor is? A hibakód szerint vezérműtengely szenzor, de furcsállanám, ha lenne mégegy jeladó miután szinkronban forog a két (jav: három) tengely...

Ez a vezérműtengely jeladó lesz, fent a vezérmű tengely házba van beépítve.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gabibácsi

igen a ford.mérő jól mutat.

Ez a vezérműtengely jeladó lesz, fent a vezérmű tengely házba van beépítve.

Tényleg van ott is egy jeladó, megtaláltam a neten, a két vezérműkerék között van. Az a jó benne, hogy több mint kétszer annyiba kerül mint a lenti... :blink:

Le kell szedni a vezérműszíj felső burkolatát, legalább megnézem milyen állapotban van a szíj.

Módosítva : lazy jack
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy régi problémám az Astrába, a it nagyon megkéne már oldanom. F astra bal első ajtó, elektromos ablakemelő mikor emeli fel hátulja kicsúszik az üvegnek, eleje lemegy jópár cm-t. Szerintem a kis műanyag csúsznak nem kopottságát, néztem őket. Olyan, mintha valami az lját elől nem tartaná, es ezért bukik ki. Oldalt van 2 csavar amin próbáltam állítani, de hiába, semmi. Mi lehet a baj? Nagyon rossz bal ablak nélkül. Most szét van szedve az ajtó, s megszeretném csinálni.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy problémámblehet hogy találkoztatok vele. Az auto 2001 astra x14nz. Ha menet közben magasabb fordulatot használok bármely sebességben, vagy 5.ben 90kmh, motorfék üzemben hibalámpát dob. Leállítás és ujraindítás után ez megszűnik. Kivillogtam a hibát elvileg 24, ami utjeladó hiba. Rajzok alapján amit kibogarásztam a műszerfalról elméletileg közvetlenül megy az ecu a10 lábára. Műszerrel mérve a vezeték szakadt. Műszerfal fóliapanel nem szakadt. Ennek megörültem és huztam egy uj vezetéket. Ha átkötöm az ujra vezetékre akkor indításnál villog a hiba lámpa, ami ha jól tudom immo hiba. Ebből sejtem higy valahova még megy a zsinór. Kérlek titeket segítsetek. Hogy épül fel ez az áramkör

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy problémámblehet hogy találkoztatok vele. Az auto 2001 astra x14nz. Ha menet közben magasabb fordulatot használok bármely sebességben, vagy 5.ben 90kmh, motorfék üzemben hibalámpát dob. Leállítás és ujraindítás után ez megszűnik. Kivillogtam a hibát elvileg 24, ami utjeladó hiba. Rajzok alapján amit kibogarásztam a műszerfalról elméletileg közvetlenül megy az ecu a10 lábára. Műszerrel mérve a vezeték szakadt. Műszerfal fóliapanel nem szakadt. Ennek megörültem és huztam egy uj vezetéket. Ha átkötöm az ujra vezetékre akkor indításnál villog a hiba lámpa, ami ha jól tudom immo hiba. Ebből sejtem higy valahova még megy a zsinór. Kérlek titeket segítsetek. Hogy épül fel ez az áramkör

Üdv, nem emlékszem hogy bárkinek lett volna ilyen gondja, szóval szerintem ismeretlen területre tévedtél. A középkijelző kiíírja a pillanatnyi sebességet 53Km/-ig, ha lenyomod a két gombját egyszerre úgy 5 másodpercre. Ez sem működik most?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.