Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hmm.... közvetlenül jön, vagy az immon keresztül, sorolva van vagy párhuzamosítva, vagy a bcről jön vajon? Ez a kérdés. nyílván ha kikapom a teljes műszerfalat kiderül (akkor le tudom követni a kobrát)de ezt szeretném elkerülni. Lennie kell közének az immohoz mert a vezeték kiváltáskor immo hibával villogott. Kérdés az is hogy mikor próbáltam kisípolni a vezetéket akkor nem volt gyújtáson. Vajin a gyujtáskapcsolónak van e szerepe. Van osc.scopom de ahoz fel kéne emeni a kocsit meghajtani. De az emeléshez nincs cuccom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, nem emlékszem hogy bárkinek lett volna ilyen gondja, szóval szerintem ismeretlen területre tévedtél. A középkijelző kiíírja a pillanatnyi sebességet 53Km/-ig, ha lenyomod a két gombját egyszerre úgy 5 másodpercre. Ez sem működik most?

Biztos vagy benne hogy ki kell írnia a sebességet, ez lengyel gyártású astra.

Nem lehet hogy ezekben ezt is kihagyták? cimbimé ugyan ilyen évjárat km stb még a gyártás hónap is stimmel, az makulátlan autó, akár az uj, az sem irja ki. Belép azt írják 00kmh utánna rögtön kijelző teszt

Link to comment
Megosztás:

Biztos vagy benne hogy ki kell írnia a sebességet, ez lengyel gyártású astra.

Nem lehet hogy ezekben ezt is kihagyták? cimbimé ugyan ilyen évjárat km stb még a gyártás hónap is stimmel, az makulátlan autó, akár az uj, az sem irja ki. Belép azt írják 00kmh utánna rögtön kijelző teszt

Találkoztam már olyannal ami nem írta ki, még a kijelző teszt sem volt, egyáltalán semmit nem csinált mégis normálisan működött. Nem tudtam kibogarászni a rajzon hogy egyből az ECU-hoz megy-e, valószinűleg nem szól bele a gyujtás az esetleges vezetékszakadásba, de az biztos hogy ilyenkor az ECU-sem kap áramot így nem is működik.

Link to comment
Megosztás:

Találkoztam már olyannal ami nem írta ki, még a kijelző teszt sem volt, egyáltalán semmit nem csinált mégis normálisan működött. Nem tudtam kibogarászni a rajzon hogy egyből az ECU-hoz megy-e, valószinűleg nem szól bele a gyujtás az esetleges vezetékszakadásba, de az biztos hogy ilyenkor az ECU-sem kap áramot így nem is működik.

apropó vannak hozzá rajzaid? Mert nekem nincsen csak 91-98 könyv van, abban meg nincs benne az x14nz, csak a c14nz és vannak ám eltérések.
Link to comment
Megosztás:

http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Akkumul%C3%A1tor__Eur%C3%B3pai+t%C3%ADpus%C3%BA__72-95+Ah+J!?cikkkod=EP-12V72AH+*JPs

szeretnék egy ilyent berakni a gépembe, de jól gondolom, hogy pont a keresztbe a 24 centi miatt nem fér be.Mi a legszélesebb ami befér?

227.000 nél megadta magát a benzinpumpám.Bosch (45 e) helxett kapott egy Meat &Doria-t. remélem bírni fog még 100.000 km-t.

Link to comment
Megosztás:

http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Akkumul%C3%A1tor__Eur%C3%B3pai+t%C3%ADpus%C3%BA__72-95+Ah+J!?cikkkod=EP-12V72AH+*JPs

szeretnék egy ilyent berakni a gépembe, de jól gondolom, hogy pont a keresztbe a 24 centi miatt nem fér be.Mi a legszélesebb ami befér?

227.000 nél megadta magát a benzinpumpám.Bosch (45 e) helxett kapott egy Meat &Doria-t. remélem bírni fog még 100.000 km-t.

Nem tudom mi ez, mert nem dob ki semmmit a link. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Most is 72 Ah-ás van bent? Csak mert nekem még 44 Ah-ás és ha cserélni kell akkor már nagyobbat szeretnék a hifi miatt. Mekkora az ideális szerinted?

Igen most is 72-es van bent, igazából nem tudom hogy ez ideális-e csak nagyobb nem fért bele, esetleg a 80-as de az határeset, azért került bele ekkora.

1444211-20140429-rQ5knl.jpg

Link to comment
Megosztás:

Eléggé érik az 55-ösöm, hogy kuka legyen, télen hidegben kétszer is lesz*patott az egész indítás, a benzinről, amit zabált nem is beszélve. ma volt felülvizsgálaton a kézifék apróbb eltérésétől eltekintve van két rozsdafolt, amit lakatolni kell majd.

Az egyik kerekem kicsit fog, de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Igen most is 72-es van bent, igazából nem tudom hogy ez ideális-e csak nagyobb nem fért bele, esetleg a 80-as de az határeset, azért került bele ekkora.

Nem tudom mennyi fogyasztód van, de egy 1,4 -eshez szerintem felesleges a legnagyobb akksit bele tenni. Ha nekem az lenne 44Ah-nál nagyobbat nem tennék bele és ezzel is spóroltam. Azt hiszem gyárilag is ekkora volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Most is 72 Ah-ás van bent? Csak mert nekem még 44 Ah-ás és ha cserélni kell akkor már nagyobbat szeretnék a hifi miatt. Mekkora az ideális szerinted?

mekkora zene van benne? nem biztos hogy nagyobb Ah-s akksit kell keresni, van kimondottan zenéhez való is, igaz drágább mint az ugyanakkor Ah-s sima.

zenélni álló motornál nem zenélünk, ha meg jár akkor tölt, akkor viszont mindegy milyen akksi van benne. lehet érdemesebb volna egy értelmes generátort vadászni rá, a 100A-es környékét

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tudnátok segiteni? Problémám a következő: astra f autómba szerettem volna ledes izzókat a hátsó lámpába tenni, azt tapasztaltam,hogy nem világit ugyanis a külső pereme a pozitiv az alsó a negativ at aljzatnak az autón viszont a mellettelevő izzó össze van kötve lemezzel pont forditva szóval nemtudom átkössem a vezetéket ? Vagy tud valaki hasznos tanácsot adni? Előre is köszönöm! Esetleg ha megcsörget visszahivom azt is megköszönném! 06309040652

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tudnátok segiteni? Problémám a következő: astra f autómba szerettem volna ledes izzókat a hátsó lámpába tenni, azt tapasztaltam,hogy nem világit ugyanis a külső pereme a pozitiv az alsó a negativ at aljzatnak az autón viszont a mellettelevő izzó össze van kötve lemezzel pont forditva szóval nemtudom átkössem a vezetéket ? Vagy tud valaki hasznos tanácsot adni? Előre is köszönöm! Esetleg ha megcsörget visszahivom azt is megköszönném! 06309040652

Átt lehet kötni mert ha marad izzó annak mindegy a polaritás, de ne csináld egyből állandóra, mert eddíg nem sok sikerrel próbálkoztak fórumozók ledes izzóval, nem volt szép egyenletes a fénye. Abban sem vagyok biztos hogy a rendőr nem fog kötekedni miatta, külső lámpákat eléggé szabályozzák.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Majd konzultálok valami autóvill.szakival. De azt nem értem, mért csinálták meg igy a polaritásokat? Álmomban sem gondoltam volna hogy igy megvan variálva. Egyébként azon is gondolkodtam,hogy a vezetékeket nem bolygatnám hanem az izzóban forrasztani át a polaritást. Na mindegy . Köszi a segitséget.!

Link to comment
Megosztás:

mekkora zene van benne? nem biztos hogy nagyobb Ah-s akksit kell keresni, van kimondottan zenéhez való is, igaz drágább mint az ugyanakkor Ah-s sima.

zenélni álló motornál nem zenélünk, ha meg jár akkor tölt, akkor viszont mindegy milyen akksi van benne. lehet érdemesebb volna egy értelmes generátort vadászni rá, a 100A-es környékét

180 A áramfelvételt nem tölt.... :)

Link to comment
Megosztás:

mekkora zene van benne? nem biztos hogy nagyobb Ah-s akksit kell keresni, van kimondottan zenéhez való is, igaz drágább mint az ugyanakkor Ah-s sima.

zenélni álló motornál nem zenélünk, ha meg jár akkor tölt, akkor viszont mindegy milyen akksi van benne. lehet érdemesebb volna egy értelmes generátort vadászni rá, a 100A-es környékét

Egyenlőre még csak egy alpine ute 72-es fejegység egy Kicx sl 6.2-es szettel, de a nyáron megy bele vagy egy Rockford p301x/4004 erősítő vagy egy egy Kicx Kap 47(mindegyik 1000-1200 Watt körüli tényleges teljesítményű) illetve majd később egy mélyláda.

Állómotorral soha sem megy a zene, egyszer próbáltam, de nem lett jó vége.

Tehát azt mondod kéne bele rakni egy jobb generátort és maradjon a 44ah-ás vagy esetleg 55-ös? A generátoron kívül kellene mást is cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre még csak egy alpine ute 72-es fejegység egy Kicx sl 6.2-es szettel, de a nyáron megy bele vagy egy Rockford p301x/4004 erősítő vagy egy egy Kicx Kap 47(mindegyik 1000-1200 Watt körüli tényleges teljesítményű) illetve majd később egy mélyláda.

Állómotorral soha sem megy a zene, egyszer próbáltam, de nem lett jó vége.

Tehát azt mondod kéne bele rakni egy jobb generátort és maradjon a 44ah-ás vagy esetleg 55-ös? A generátoron kívül kellene mást is cserélni?

Drót mind2 poz./neg. (ha még nem volt csere)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.