Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Két problémában kérném a segítségetek, az elsö, hogy szeretnék utólag beépíteni egy elektromos visszapillantó tükröt (külső), viszont nem találok jobbos elektromosat, gyárilag csak balos volna? A másik problémám, hogy mikor zenét hallgatok és mondjuk felhúzom az ablakot közben (ez is elektromos), akkor egy pillanatra elmegy a hang azon az oldalon, ha lezáratom a riasztóval az ajtókat és, mondjuk a beltér világírás fennt van, akkor meghalványul egy pillanatra, régebben ha dudáltam lezárt a központi, bár az új ezt már nem csinálja, de még mindég megmozdul a kis pőcők az ajtón, szóval olyan mintha vlmi össze érne, tippek esetleg? (amugy a hifi nem gyári de nem is extra két pár hangfal egy erősítő)

Van jobbos-balos elektromos tükör is, a többi problémára meg az ajtóban vagy az átvezetőben kell megvizsgálni a kábeleket ahol közel futnak egymáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A generátorom pár perc üzem után (kb. 15) klímával, világítással együtt kb. 100 fokra melegszik fel, viszont ott megáll, nem melegszik tovább, félóra után sem. Ez normális? Az igazság az, hogy megnéztem egy másik típusban de ott sem igazán hidegebb. Nekem kicsi furcsa.

Köszi

A motor is kb 100 fokot önt magából, és mivel egy légtérben vannak, ott kevereg a levegő, nincsen mit csodálkozni, hogy ilyen hőmérsékleten dolgozik. Valszeg a mérnökök így is tervezték!

Link to comment
Megosztás:

Van jobbos-balos elektromos tükör is, a többi problémára meg az ajtóban vagy az átvezetőben kell megvizsgálni a kábeleket ahol közel futnak egymáshoz.

Nem igazán értek hozzá...szakemberhez vinném, csak nem szeretném ha átcsesznének, egy autóvillamossági szaki, mondjuk újra tudja nekem azt huzni? mert mondjuk az a csati az ajtókban már eredetileg is rossz mert sűrűn szét jön, bár most megfigyeltem, hogy ha a motor hütés bekapcsol, vagy rückverzbe rakom akkor a hátsó hangfalak nyekkennek

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán értek hozzá...szakemberhez vinném, csak nem szeretném ha átcsesznének, egy autóvillamossági szaki, mondjuk újra tudja nekem azt huzni? mert mondjuk az a csati az ajtókban már eredetileg is rossz mert sűrűn szét jön, bár most megfigyeltem, hogy ha a motor hütés bekapcsol, vagy rückverzbe rakom akkor a hátsó hangfalak nyekkennek

Meg tudja csinálni persze, aztán hogy mi a valódi hiba és mit fog felszámolni az már rajta múlik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem igazán értek hozzá...szakemberhez vinném, csak nem szeretném ha átcsesznének, egy autóvillamossági szaki, mondjuk újra tudja nekem azt huzni? mert mondjuk az a csati az ajtókban már eredetileg is rossz mert sűrűn szét jön, bár most megfigyeltem, hogy ha a motor hütés bekapcsol, vagy rückverzbe rakom akkor a hátsó hangfalak nyekkennek

Tolatóradar másképp hehe :D

Én mielőtt szerelőhöz vinném, megnézném a vezetőoldali küszöbburkolat alatt, hátha a gyári szigetelőszalagozás már nincs jelen és becsípődött egy-két szál. Illetve bal oldalt hátul, ahol a kábelköteg átmegy a lámpához, szintén ugyanez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma egy kicsit furcsa volt az autó, gyujtást adok és inditózok, olaj és gyujtás ikon tekertetés közben elalszik aztán ismét felvilannak de nem indul be, jó akkor le nullára és ujra inditózok és indult ahogy kell.Ezt mai napon 2 x megcsinálta. Szerintetek ez valami rejtett hiba elöjelei mutatkoznának?

Módosítva : bandika
Link to comment
Megosztás:

Ma egy kicsit furcsa volt az autó, gyujtást adok és inditózok, olaj és gyujtás ikon tekertetés közben elalszik aztán ismét felvilannak de nem indul be, jó akkor le nullára és ujra inditózok és indult ahogy kell.Ezt mai napon 2 x megcsinálta. Szerintetek ez valami rejtett hiba elöjelei mutatkoznának?

Az olajnyomás visszajelző ,meg a töltésjelző akkor szokott elaludni, ha már van akkora fordulatszám, hogy megvan az olajnyomás meg a töltés, az nekik tökmindegy hogy a motort saját maga forgatja vagy még az önindító. Ha diszkóznak a lámápák az meg inkább elektromos gond. De szerintem nincs olyan ember, aki ennyi tünetből pontos diagnózist állít fel. Sok oka lehet ha nem indul azonnal az autó, akadozó benzinpumpán átt a gyujtámodulig, meg még sok-sok minden.

Link to comment
Megosztás:

Az olajnyomás visszajelző ,meg a töltésjelző akkor szokott elaludni, ha már van akkora fordulatszám, hogy megvan az olajnyomás meg a töltés, az nekik tökmindegy hogy a motort saját maga forgatja vagy még az önindító. Ha diszkóznak a lámápák az meg inkább elektromos gond. De szerintem nincs olyan ember, aki ennyi tünetből pontos diagnózist állít fel. Sok oka lehet ha nem indul azonnal az autó, akadozó benzinpumpán átt a gyujtámodulig, meg még sok-sok minden.

Igazából nem diszkózik, hanem rendesen bealusznak teljes sötétre minden aztán szünet nélkül tekertetem és olyan 2mp mulva mindkettő teljes fénnyel ujra égnek, na ekkor már nem tekertetem tovább,ilyekor az olajlámpának már amúgy se kéne vissza felvillania a folyamatos inditózás végett normál tekerési fordulattal. Na de mindegy majd kiböki ha baja lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem durca az egy kicsit a tolatólámpának? Elvileg az 5 amperes is elég oda (ha más fogyasztó nem megy onnan).

Azon a biztin nem csak a tolatólámpa kapja a powert, kapcsolási rajzon a 700-as résznél látszik mi megy még át rajta.

Szerintem inkébb csak rövidzárlatra vannak mérezetve a biztik, nem arra hogy mekkora és mennyi fogasztó van rajtuk. Ha nincs akkora amekkora bent volt, inkább kisebbet kellene beletenni. Volt nálam egy 5 ajtós, azon meg volt olvadva a biztosítéktábla. A hátsó ablaktörlő motor tengelye beázott, egy idő után berohadt és megszorult. Kiolvadt a bizti, aztán tettek be másikat , ki tudja talán meg is patkolták a gyenge láncszem meg a biztosítéktáblába az aljzatok voltak és megolvadt az egész. Aztán ahelyett hogy egyszerűen lehúzták volna a hátsó ablaktörlő csatiját véletlen elindítás ellen, szétvágtak egy csomó kábelt, ( a műszerfalpárnát a kormány alatt elvágták)és direktbe kötötték ( szerencsére egy lengőbiztin keresztül) az első ablaktörlőt. Nem volt intervallum törlés, nem volt pozíció hol áll meg, nem volt mosás sem. Jó móka volt visszabogozni mindent, és a hátsó motort is meg lehetett menteni.

Link to comment
Megosztás:

Húúú, mikor ilyen taknyolást találok egy ilyen hiba miatt, na akkor szoktam mondani hogy akkor ezt most vigyék vissza oda ahol ezt ekövették, és a delikvens gyújtsa magára az egészet....

Azért a biztinek sem mindegy, hogy 2x55w-nyi áram megy át rajta, vagy mondjuk 4x annyi.

Egyébként nekem a jófajta kínai bizti miatt olvadt szét a biztitáblám.

Link to comment
Megosztás:

Húúú, mikor ilyen taknyolást találok egy ilyen hiba miatt, na akkor szoktam mondani hogy akkor ezt most vigyék vissza oda ahol ezt ekövették, és a delikvens gyújtsa magára az egészet....

Azért a biztinek sem mindegy, hogy 2x55w-nyi áram megy át rajta, vagy mondjuk 4x annyi.

Egyébként nekem a jófajta kínai bizti miatt olvadt szét a biztitáblám.

Közösen vettük az autót (pontosabban én csak megnéztem) és nagyon olcsó volt, ( 200ezer) hát elhoztuk, volt jópár hibája, de ezzel az ablaktörlővel sokat coptam mire visszakötöttem a gyári állapotot. Ja hát bizti és bizti között is van különbség...volt már olyan többször is, hogy ránézésre semmi baja nem volt mégis ki volt olvadva, mert nem a középső látszó szál olvadt meg hanem oldalt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg fogyasztóra, de leginkább vezeték keresztmetszetre.

Ilyen erővel mindenhova 30-as lenne 'azt maj kiolvad ha bajvan :D

Nálam olyan F járt pár éve, amiről a rádió ISO csatit tőből levágta egy nagytudású szagember, mert az újonnan vásárolt fejegységen nem olyan csatlakozó volt...

Szerintem inkébb csak rövidzárlatra vannak mérezetve a biztik, nem arra hogy mekkora és mennyi fogasztó van rajtuk. Ha nincs akkora amekkora bent volt, inkább kisebbet kellene beletenni.

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg fogyasztóra, de leginkább vezeték keresztmetszetre.

Ilyen erővel mindenhova 30-as lenne 'azt maj kiolvad ha bajvan :D

Nálam olyan F járt pár éve, amiről a rádió ISO csatit tőből levágta egy nagytudású szagember, mert az újonnan vásárolt fejegységen nem olyan csatlakozó volt...

Pont most nézegettem a vezetékeket, pölö ez a 0.75-ös 15 Ampert bír, nekünk meg ebben az esetben 20Amperes bizti védi..hát a fene se érti...http://www.schonvill.avasweb.eu/?t=139898

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg fogyasztóra, de leginkább vezeték keresztmetszetre.

Ilyen erővel mindenhova 30-as lenne 'azt maj kiolvad ha bajvan :D

Nálam olyan F járt pár éve, amiről a rádió ISO csatit tőből levágta egy nagytudású szagember, mert az újonnan vásárolt fejegységen nem olyan csatlakozó volt...

Az teljesen általános. Az én vectrámon kívül még nem láttam olyat, amiben minimum ne lenne forrasztva az iso csati. (ha egyáltalán benne van) Ugye elbontottam 3 opelt, ott van Róóóbi astrája, és jelenegi kadettje, azok is taknyoltak, illetve mikor neki kerestem a bontóba csatit, hát sokáig túrtam mire lett egy, mert mind szét volt bacva.

Link to comment
Megosztás:

Az hagyján hogy már úgy kerül hozzád, de amikor ez a hullagyalázó előveszi a kesztyűtartóból a levágott darabot, hogy "há figyu ezt tegnap leszedtem mer ez izé há nemolyan, de a szinek se egyeznek" akkor ökölbe szorul az ember talpa :D

Az teljesen általános. Az én vectrámon kívül még nem láttam olyat, amiben minimum ne lenne forrasztva az iso csati. (ha egyáltalán benne van) Ugye elbontottam 3 opelt, ott van Róóóbi astrája, és jelenegi kadettje, azok is taknyoltak, illetve mikor neki kerestem a bontóba csatit, hát sokáig túrtam mire lett egy, mert mind szét volt bacva.

Link to comment
Megosztás:

Húúú, mikor ilyen taknyolást találok egy ilyen hiba miatt, na akkor szoktam mondani hogy akkor ezt most vigyék vissza oda ahol ezt ekövették, és a delikvens gyújtsa magára az egészet....

Azért a biztinek sem mindegy, hogy 2x55w-nyi áram megy át rajta, vagy mondjuk 4x annyi.

Egyébként nekem a jófajta kínai bizti miatt olvadt szét a biztitáblám.

Ezzel én is így jártam... 2 hónapja cseréltem komplett köteget, mert kissé elolvadt a biztitáblában a biztosíték helye, meg pár drót is összeolvadt. Ha fel volt kapcsolva a világítás, nem állt le az autó, és volt gyújtás... ezzel szemben ha gyújtáson volt, akkor égtek az első lámpák... Egy ideig így volt menetfény! :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is így jártam... 2 hónapja cseréltem komplett köteget, mert kissé elolvadt a biztitáblában a biztosíték helye, meg pár drót is összeolvadt. Ha fel volt kapcsolva a világítás, nem állt le az autó, és volt gyújtás... ezzel szemben ha gyújtáson volt, akkor égtek az első lámpák... Egy ideig így volt menetfény! :)

Azé nem kicsit idegeístő tud lenni, amikor a kábeleket bogozom a kocsiban, aztán bemegyek ebédelni, és jön be a füstszag az ablakon mert a szomszéd valamit tüzel. :D De nekem még gyári a rádió csatija, mint ahogy a rádió is. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a mosta F astra a harmadik opelom, és nekem is a gyári a csatlakozó, és még a rádió is, viszont én a biztosítékkal és a szerelővel is szívtam.

Kiment a vízhűtő ventilátor. Tettem bele másik biztosítékot, amit az autós boltban adtak. Egyszercsak füstölni kezdett a kocsi belül.

A biztosíték bírta, a vezeték elégett, és a biztosítéktáblám is elolvadt. Elvittem szerelőhöz, és vittem neki alkatrészt is. (Én hülye!)

Alkatrészek maradtak, + egy rakás pénz, és a ventilátor is egyből a magasabb fokozaton kapcsol be, ha eléri a hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.