Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, Róóóbi írta:

Azért vettem Hella-t, hogy ne essen le az első napsugaraknál. :-)

 

2 órája, wookie írta:

Azért vette ezt a hellát, mert nekünk két autón 17 éve nem akar leesni, de még egy izzó se égett ki benne. :D 

Akkor jó és valóban, az enyém nem Hella volt, kínlódtam is vele eleget :(

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Róóóbi írta:

Hiába van az ebayen vödörszám 1500Ft-ért, ha hitvány másolat. A drága az olcsó. Ezt egyszer kell felrakni.

Nem Hella másolat volt, hanem valami teljesen más forma és méret. Egyébként az elején nem volt gond vagy másfél-két évig, aztán a ragasztó elfáradt. A benne található ledek is jól működtek, persze az "örökélet" használathoz ez kevés. :-)

Link to comment
Megosztás:

19 órája, kacs írta:

Jól néz ki, nekem is volt ilyen, de amikor a nyári nap megsütötte az üveget, hajlamos volt lekéredzkedni. Ezért inkább olyanra váltottam (szofita izzós), amelynek konzolja van.  

Én is öntapadósat vettem talán a tescóba, de már rá kellett csavaroznom a lábait a burkolatra, az üvegen csak pár órát volt. 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

Én is öntapadósat vettem talán a tescóba, de már rá kellett csavaroznom a lábait a burkolatra, az üvegen csak pár órát volt. 

A konzolost én is az üveg burkolatára csavaroztam fel (Caravan) Most stabilan áll csak a vizsgák előtt kell állítani a fényének a vetítési irányán, hogy ne tükröződjön. Nem nagyon értem a lényeget, de a vizsgáztató a vizsga előtti átnézés során mindig beállítja, hogy ne legyen gond. Nekem az a logikus, ha a lámpa vízszintesen áll a hátsó lámpáknak megfelelően, míg a vizsgáztató felfelé billenti a lámpatestet. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kacs írta:

A konzolost én is az üveg burkolatára csavaroztam fel (Caravan) Most stabilan áll csak a vizsgák előtt kell állítani a fényének a vetítési irányán, hogy ne tükröződjön. Nem nagyon értem a lényeget, de a vizsgáztató a vizsga előtti átnézés során mindig beállítja, hogy ne legyen gond. Nekem az a logikus, ha a lámpa vízszintesen áll a hátsó lámpáknak megfelelően, míg a vizsgáztató felfelé billenti a lámpatestet. 

Én kiveszem vizsgára, mert úgy szereltem fel hogy kicsit tükröződjön az üvegben ( hogy lássam hogy jó) ez ugye szabálytalan mert zavaró ( biztos sok autós ijedt már meg a saját lámpájától) így egyszerűbb kiszedni és nincs vele gondom. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Én kiveszem vizsgára, mert úgy szereltem fel hogy kicsit tükröződjön az üvegben ( hogy lássam hogy jó) ez ugye szabálytalan mert zavaró ( biztos sok autós ijedt már meg a saját lámpájától) így egyszerűbb kiszedni és nincs vele gondom. 

Igen, én is úgy szeretem, ha látom a lámpa működését, de engem eddig még nem zavart az a minimális tükröződés és a hátralátást sem akadályozta. Mindegy a szabál az szabál, így kicsit fordítanak a csuklós száron és már jó is...utána én meg vissza :cool:

Link to comment
Megosztás:

54 perce, kacs írta:

Igen, én is úgy szeretem, ha látom a lámpa működését, de engem eddig még nem zavart az a minimális tükröződés és a hátralátást sem akadályozta. Mindegy a szabál az szabál, így kicsit fordítanak a csuklós száron és már jó is...utána én meg vissza :cool:

Én úgy nem tudom fordítani, mert nem fekszik fel akkor sem teljesen az üvegre..mindegy negyed óra kiszedni.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, zotya975 írta:

Én úgy nem tudom fordítani, mert nem fekszik fel akkor sem teljesen az üvegre..mindegy negyed óra kiszedni.

Az üvegre nekem sem fekszik fel, fizikailag nem is tud. Ilyen van, csak nem ledes, de ez direkt volt. Eddig (8-10 éve) nem volt gond

Képtalálat a következőre: „pótféklámpa”

 

 

Link to comment
Megosztás:

36 perce, kacs írta:

Az üvegre nekem sem fekszik fel, fizikailag nem is tud. Ilyen van, csak nem ledes, de ez direkt volt. Eddig (8-10 éve) nem volt gond

 

 

 

Amikor megvettem a kocsit, talán ez volt az első "extra" amit vettem hozzá a kormányvédővel együtt a tecsóban. Mindíg nekiállok hogy beledezem, de igazából annyira jó a fénye, hogy még nem szereltem át. 

Link to comment
Megosztás:

30 perce, zotya975 írta:

Amikor megvettem a kocsit, talán ez volt az első "extra" amit vettem hozzá a kormányvédővel együtt a tecsóban. Mindíg nekiállok hogy beledezem, de igazából annyira jó a fénye, hogy még nem szereltem át. 

Az igazság az, hogy a korábban említett ragasztós lámpám ledes volt, de aztán több led "kiéget" benne és mivel én nem vagyok olyan profi "ledező", mint Te, így inkább kerestem izzósat...azt üzembiztosan tudom cserélni, ha kell :doze: A fényét egyébként én is szeretem, nem túl erős, nem túl gyenge. ha jól emlékszem 6 szofita izzó adja a fényt.

A kormányvédő meg ugyanaz, amit legelőször vettem vagy 15 éve és már a 4. kocsiban szolgál. nem dobom ki, mert még használható :)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kacs írta:

Az igazság az, hogy a korábban említett ragasztós lámpám ledes volt, de aztán több led "kiéget" benne és mivel én nem vagyok olyan profi "ledező", mint Te, így inkább kerestem izzósat...azt üzembiztosan tudom cserélni, ha kell :doze: A fényét egyébként én is szeretem, nem túl erős, nem túl gyenge. ha jól emlékszem 6 szofita izzó adja a fényt.

A kormányvédő meg ugyanaz, amit legelőször vettem vagy 15 éve és már a 4. kocsiban szolgál. nem dobom ki, mert még használható :)

Nekem 10 éves a kormányvédőm, de még csak egy autóban volt. :-)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, kacs írta:

A konzolost én is az üveg burkolatára csavaroztam fel (Caravan) Most stabilan áll csak a vizsgák előtt kell állítani a fényének a vetítési irányán, hogy ne tükröződjön. Nem nagyon értem a lényeget, de a vizsgáztató a vizsga előtti átnézés során mindig beállítja, hogy ne legyen gond. Nekem az a logikus, ha a lámpa vízszintesen áll a hátsó lámpáknak megfelelően, míg a vizsgáztató felfelé billenti a lámpatestet. 

Na ezt itt nagyon egyszerűen oldották meg: fokos skála van és az egész foncsort billented ahogyan csak akarod. Esélye sincs elrázkódni.

8fd3578s-960.jpg

Nem saját kép.

Nekem (3 ajtós) a harmadik fűtőszálig ér le, teljesen bebillentve pont hátra/picit felfelé világít, a vezeték felül jön ki egy előre gyengített kivágott helyen, a burkolat ráfeszül a takaróra, plusz feature, hogy ha mögöttem jönnek reflektorral azt pont kitakarja. :-)

Amúgy marha könnyen bement. Felső és oldalsó takarót kellett eloldani, vezetéket az ajtó átvezetőn át fűzni, lent a féklámpa vezetékeit 2 helyen megcsapolni (csapoló mellékelve a dobozban). 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, kacs írta:

Az üvegre nekem sem fekszik fel, fizikailag nem is tud. Ilyen van, csak nem ledes, de ez direkt volt. Eddig (8-10 éve) nem volt gond

Képtalálat a következőre: „pótféklámpa”

 

 

Annakidejin, még az első Astrára ilyet akartam. Aztán megkérdeztem ott ahova hordjuk a szekereket vizsgázni, és ott közölték hogy csak olyat engednek át, ami feltapad az üvegre. Ilyen T alakú konzolos talpasokkal ne is próbálkozzak... a Kadettre B Vectráét ragasztottam (gyári alsót felülre), nem kötözködtek miatta, pedig kissé kókány.

20180208_104853.md.jpg

Szerk.: igaz ez csak addig lesz fent, amígy meg nem csinálom a hátsó szárnyba integráltat, mint pl.: a 3-as Golfokhoz hasonlót.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Róóóbi írta:

Annakidejin, még az első Astrára ilyet akartam. Aztán megkérdeztem ott ahova hordjuk a szekereket vizsgázni, és ott közölték hogy csak olyat engednek át, ami feltapad az üvegre. Ilyen T alakú konzolos talpasokkal ne is próbálkozzak... a Kadettre B Vectráét ragasztottam (gyári alsót felülre), nem kötözködtek miatta, pedig kissé kókány.

20180208_104853.md.jpg

Szerk.: igaz ez csak addig lesz fent, amígy meg nem csinálom a hátsó szárnyba integráltat, mint pl.: a 3-as Golfokhoz hasonlót.

Nagyon komoly szerkezete van az általad mutatott képen! Az én lámpám sem rázkódik el, jól megszorítható a központi csavarral. A vizsgáztatás, meg ahogy látom a korábban (más témákban is) leírtak szerint főleg személyfüggő.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, kacs írta:

Nagyon komoly szerkezete van az általad mutatott képen! Az én lámpám sem rázkódik el, jól megszorítható a központi csavarral. A vizsgáztatás, meg ahogy látom a korábban (más témákban is) leírtak szerint főleg személyfüggő.

És még ennyi év után is rugalmas minden része!

HÁt, ugye egzakt szabályok vannak, de a megítélés a legtöbb helyen az egyszerűbb dolgokban még mindig a vizsgabiztos aznap reggeli kelésétől, meg az előző napi szex adagjától függ. 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, kacs írta:

Nagyon komoly szerkezete van az általad mutatott képen! Az én lámpám sem rázkódik el, jól megszorítható a központi csavarral. A vizsgáztatás, meg ahogy látom a korábban (más témákban is) leírtak szerint főleg személyfüggő.

És még külön a talpról is le lehet pattintani a belsejét. Nincs az az érzésem hogy jaj mindjárt eltörik valahol...

 Ezért jó a Hella, egyszerű, jól testre szabható, évek múltán is van support a gyártó részéről. 

Sajnos igen, benne van az is, hogy milyen gatyát vett fel reggel a vizsgabiztos. A GSi lámpákat levettette, mondván amerikai szabvány miközben gyári E jeles. A szárny pedig GM cikkszámos a modellhez tartozó és az sem tetszett neki... 

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Róóóbi írta:

És még külön a talpról is le lehet pattintani a belsejét. Nincs az az érzésem hogy jaj mindjárt eltörik valahol...

 Ezért jó a Hella, egyszerű, jól testre szabható, évek múltán is van support a gyártó részéről. 

Sajnos igen, benne van az is, hogy milyen gatyát vett fel reggel a vizsgabiztos. A GSi lámpákat levettette, mondván amerikai szabvány miközben gyári E jeles. A szárny pedig GM cikkszámos a modellhez tartozó és az sem tetszett neki... 

Nem lehet, hogy várt valamiféle "támogatást" a részedről az általa felfedett "problémák megoldására"? :(

Vagy csak nagyon merev volt a hozzáállása.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

És még külön a talpról is le lehet pattintani a belsejét. Nincs az az érzésem hogy jaj mindjárt eltörik valahol...

 Ezért jó a Hella, egyszerű, jól testre szabható, évek múltán is van support a gyártó részéről. 

Sajnos igen, benne van az is, hogy milyen gatyát vett fel reggel a vizsgabiztos. A GSi lámpákat levettette, mondván amerikai szabvány miközben gyári E jeles. A szárny pedig GM cikkszámos a modellhez tartozó és az sem tetszett neki... 

Azért maradjunk annyiban hogy az a lámpa akkor ott úgy abban a formában nem volt teljesen oké. 

30 perce, kacs írta:

Nem lehet, hogy várt valamiféle "támogatást" a részedről az általa felfedett "problémák megoldására"? :(

Vagy csak nagyon merev volt a hozzáállása.

CSak szimplán egy férfinemiszerv volt, aki alkalmatlan a munkájára. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kacs írta:

Nem lehet, hogy várt valamiféle "támogatást" a részedről az általa felfedett "problémák megoldására"? :(

Vagy csak nagyon merev volt a hozzáállása.

Mikor először vittem oda, mondott 3 dolgot ami nem oké, ott helyben megoldottuk és levizsgázott. Ez a második alkalom volt és itt szőrözött. A kiegészítő távfényszórókat el is felejtettem, azokat is levetette, méghozzá úgy hogy a nappali menetfényre vonatkozó Köhém rendeletre hivatkozott-szvsz helytelenül.

Tőlem aztán várhat zsebbe puszit nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

Azért maradjunk annyiban hogy az a lámpa akkor ott úgy abban a formában nem volt teljesen oké. 

De. K.rvára de.

4 órája, wookie írta:

CSak szimplán egy férfinemiszerv volt, aki alkalmatlan a munkájára. 

Nem én vittem, az volt a baj. Mert én leállok vitatkozni ha valami csípi a temem.

Link to comment
Megosztás:

Én már talán az 5-alkalommal megyek ugyanarra a helyre, Suzuki szalon-márkaszervíz, egy recepciós csaj van, egy csávó aki a kocsikat átnézi, normálisak, igaz igyekszem úgy odavinni hogy ne adjak támadási felületet, de pölö a ledes rendszámtábla világításra ránézett és nem szólt semmit. Ha van hibalista kijön odahozza, végigmagyarázza, minimális borravalót szoktam adni, 1-2 ezer forintot a vizsgadíj mellé.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.