Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Pl. vaterán, racing-bazáron és hasonlókon valamint a bontókban. ;)

Bezzeg én sehol se találok egy dízelbe valót. Ami van az is somogymegyébe... Onnan én meg nem veszem meg :rolleyes: Bontókba ahol eddig kérdeztem, "pont nem bontottunk dízelt mostanában"

Szóval nem hiszem hogy nekem lesz mostanába

Link to comment
Megosztás:

Pl. vaterán, racing-bazáron és hasonlókon valamint a bontókban. :rolleyes:

Lehet, hogy nekem nem megy ez, de én W=1111 fordulatszámmárős műszerfalat csak egyet találtam a fent említett helyeken itt.

A környéken 5 böntóban összesen 3 fastrát találtam, de azok is teljesen ki voltak fosztva. Hol érdemes körbenézni bontókba szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nekem nem megy ez, de én W=1111 fordulatszámmárős műszerfalat csak egyet találtam a fent említett helyeken itt.

A környéken 5 böntóban összesen 3 fastrát találtam, de azok is teljesen ki voltak fosztva. Hol érdemes körbenézni bontókba szerintetek?

És ez helyből nem is astra, hanem vectra. Nézd csak meg, 60-ig van skálázva a tank :rolleyes: A Wszámra nem kell ennyire ráugrani, ha a típusa (VDO-DELCO) megegyezik, akkor bele tudod tenni a jelenlegi saját órádat abba a műszeregységbe :D Nekem pár napig 1102-vel futott, pedig nekem is 1111 az eredeti. Picit többet csalt, de ennyi ;)

Link to comment
Megosztás:

És ez helyből nem is astra, hanem vectra. Nézd csak meg, 60-ig van skálázva a tank :rolleyes: A Wszámra nem kell ennyire ráugrani, ha a típusa (VDO-DELCO) megegyezik, akkor bele tudod tenni a jelenlegi saját órádat abba a műszeregységbe :D Nekem pár napig 1102-vel futott, pedig nekem is 1111 az eredeti. Picit többet csalt, de ennyi ;)

Nekem már így is sokat csal! :D :D Szerintem még nézelődök. Nem sürgős, most úgyis van egyéb költség (kis rozsda a tanksapka alatt, meg a srávédő sarkánál).

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7TD (isuzu) termosztátnak mikor kellene nyitni? Mert nekem egy 90-es tempó mellett a 80°C-ot sem éri el a műszer szerint. Télen a fűtése nagyon jó volt ekkor a mutató épphogy a kék vonal fölött volt. Alapjáraton járatva volt már 90°C fölött is de a venti nem kapcsolt. Hamar eléri ezt a közel 75°C-ot. Szerintem a termosztát a hibás, de a ventit sem láttam még menni soha. Remélem legalább az működik.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7TD (isuzu) termosztátnak mikor kellene nyitni? Mert nekem egy 90-es tempó mellett a 80°C-ot sem éri el a műszer szerint. Télen a fűtése nagyon jó volt ekkor a mutató épphogy a kék vonal fölött volt. Alapjáraton járatva volt már 90°C fölött is de a venti nem kapcsolt. Hamar eléri ezt a közel 75°C-ot. Szerintem a termosztát a hibás, de a ventit sem láttam még menni soha. Remélem legalább az működik.

Direktbe kötöd az akksira egy pillanatra, és meglátod :rolleyes:

Most éppen nekem nem megy ;)

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7TD (isuzu) termosztátnak mikor kellene nyitni? Mert nekem egy 90-es tempó mellett a 80°C-ot sem éri el a műszer szerint. Télen a fűtése nagyon jó volt ekkor a mutató épphogy a kék vonal fölött volt. Alapjáraton járatva volt már 90°C fölött is de a venti nem kapcsolt. Hamar eléri ezt a közel 75°C-ot. Szerintem a termosztát a hibás, de a ventit sem láttam még menni soha. Remélem legalább az működik.

Nagy valószínűséggel behalt a termosztátod és folyamatosan nyitva van. Indítsd el a motort, had járjon alapjáraton, fogod a motorháztetőt felnyitod, és megfogod a hűtő bal felső sarkát. Ha folyamatosan melegszik, akkor nyitva a termosztátod, és ezért nem éri el a motorod az üzemi hőfokot. Ez nem jó a motornak sem, illetve a fogyasztásnak sem. Ha hirtelen kb ugy 10 perc után elönti a hűtőt a forró víz, akkor a termosztátod jó és nagy valószínűséggel vagy a műszer hőgombája halt be, vagy a műszer nem a tiédbe való. Hány fokig van skálázva a hőfok? 100 C° vagy 110C°? Ha 110-es akkor az a műszer nem ahhoz a hőgombához való.

Link to comment
Megosztás:

Nagy valószínűséggel behalt a termosztátod és folyamatosan nyitva van. Indítsd el a motort, had járjon alapjáraton, fogod a motorháztetőt felnyitod, és megfogod a hűtő bal felső sarkát. Ha folyamatosan melegszik, akkor nyitva a termosztátod, és ezért nem éri el a motorod az üzemi hőfokot. Ez nem jó a motornak sem, illetve a fogyasztásnak sem. Ha hirtelen kb ugy 10 perc után elönti a hűtőt a forró víz, akkor a termosztátod jó és nagy valószínűséggel vagy a műszer hőgombája halt be, vagy a műszer nem a tiédbe való. Hány fokig van skálázva a hőfok? 100 C° vagy 110C°? Ha 110-es akkor az a műszer nem ahhoz a hőgombához való.

110-es

Dieselbe csal 100-as van gyárilag?

Nekem ford.mérőm is van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ma behalt az óra a kocsiban. Tesco-s ledek voltak benne, ma az egyik elkezdett villogni. Kicseréltem de nem világít csak az egyik. Szemből a jobb oldali (a baloldali ég amíg nem teszem bele a másikat). Nagyon gyengén világít, amíg nem adom rá a gyújtást, ekkor elalszik(pedig most kellene világítania) majd csak akkor világít ha kapcsolok helyzetjelzőt.

Az óra egyébként jó csak a világítással van valami.

Szerintem valami gond van az autóval, mert amikor megvettük a középkonzolon semmi, a műszerfalon 2 égő működött.

A helyzetjelzőm pedig majdnem akkora fényt ad mint a tompított. Pedig gyári van benne.

Vagy ez más astrákban is így van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ma behalt az óra a kocsiban. Tesco-s ledek voltak benne, ma az egyik elkezdett villogni. Kicseréltem de nem világít csak az egyik. Szemből a jobb oldali (a baloldali ég amíg nem teszem bele a másikat). Nagyon gyengén világít, amíg nem adom rá a gyújtást, ekkor elalszik(pedig most kellene világítania) majd csak akkor világít ha kapcsolok helyzetjelzőt.

Az óra egyébként jó csak a világítással van valami.

Szerintem valami gond van az autóval, mert amikor megvettük a középkonzolon semmi, a műszerfalon 2 égő működött.

A helyzetjelzőm pedig majdnem akkora fényt ad mint a tompított. Pedig gyári van benne.

Vagy ez más astrákban is így van?

Az enyémben is csak minden második funkcionált! :rolleyes: Vettem égőket, kicseréltem, azóta semmi gond nincsen vele. :D

Nekem a helyzetjelzők "csak" helyzetjelző fényűek. :D De lámpát már cseréltem a donoréra, mert az enyémek ki voltak már mattulva. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne.

Ehelyére

Bemehet EZ egy az egyben?

Sztem más a márkája, bár az enyémen nem látok semmit sem eziránt.

Gyik-ban az volt, hogy fordulatszámmérő ugyanaddig menjen, hőfok ugyan addig. Az új 2000-es benzines, enyém C14SE.

Hogy tudnám esetleg letesztelni, hogy jó-e, mielőtt kifizetem? Beszerelem és vagy jó vagy nem? :rolleyes:

Köszönöm előre is

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne.

Ehelyére

Bemehet EZ egy az egyben?

Sztem más a márkája, bár az enyémen nem látok semmit sem eziránt.

Gyik-ban az volt, hogy fordulatszámmérő ugyanaddig menjen, hőfok ugyan addig. Az új 2000-es benzines, enyém C14SE.

Hogy tudnám esetleg letesztelni, hogy jó-e, mielőtt kifizetem? Beszerelem és vagy jó vagy nem? ;)

Köszönöm előre is

Gábor

Az lenne a legjobb megoldás, ha kipróbálnád! :rolleyes:

De ha a W száma megeggyezik, akkor tuti jó lesz! (a képen a 2.0-é ha jól látom W=1111, az eredetid meg W=1102)

Mondjuk ettől függetlenül még mutathat jól is, az én 1.6-os donorautómból beszereltük C14SE-be a W=1111-est, és ugyanúgy mutat GPS-el tesztelve, mint a W=1102).

A fordulatszám, hőfok a lényeges, az óra amúgy is csal mindegyikben, majd beméred GPS-el, és akkor fogod tudni, hogy hol mennyit mutat valósan a Km órád! :D

Max annyi, hogy hátul kicsit mókolni kell a sebesség jeladós részével..

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a legjobb megoldás, ha kipróbálnád! :rolleyes:

De ha a W száma megeggyezik, akkor tuti jó lesz! (a képen a 2.0-é ha jól látom W=1111, az eredetid meg W=1102)

Mondjuk ettől függetlenül még mutathat jól is, az én 1.6-os donorautómból beszereltük C14SE-be a W=1111-est, és ugyanúgy mutat GPS-el tesztelve, mint a W=1102).

A fordulatszám, hőfok a lényeges, az óra amúgy is csal mindegyikben, majd beméred GPS-el, és akkor fogod tudni, hogy hol mennyit mutat valósan a Km órád! :D

Max annyi, hogy hátul kicsit mókolni kell a sebesség jeladós részével..

Köszönöm szépen

Mit kell mókolni mivel?

Épp ettől a részétől félek, mert az, hogy kiveszem, ha kell elhúzom a zöld kábelt valamerre, még belefér, csak a többire nem szeretnék magamtól rájönni.

hát én pusztuljak meg nem látom mi van a W után írva ;)

Nincs GPS, de majd szerzek egyet kölcsönbe, mert sztem csal a mostani. Ha csal nem lehet valahogy kalibrálni?

Avagy marad a csalás, kisebb/nagyobb gumi?

Juteszembe

185/60R14 Az jóaz Astra F-re? jujj ez nem elektromos, kegyelem :D

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne.

Ehelyére

Bemehet EZ egy az egyben?

Sztem más a márkája, bár az enyémen nem látok semmit sem eziránt.

Gyik-ban az volt, hogy fordulatszámmérő ugyanaddig menjen, hőfok ugyan addig. Az új 2000-es benzines, enyém C14SE.

Hogy tudnám esetleg letesztelni, hogy jó-e, mielőtt kifizetem? Beszerelem és vagy jó vagy nem? :rolleyes:

Köszönöm előre is

Gábor

A km órát kicserélni a műszeregységben semeddig sem tart (pár csavar), és akkor a km számláló és a mutatott sebesség is marad az eredeti.

Link to comment
Megosztás:

... Mit kell mókolni mivel?.....

A képen láthatod, fent a km spirál csatlakozója felett van egy csati, abban 3 szál, ez megy a km órára, ez másabb az egyes óráknál...

ez az egyik fajta

és ez a másik.

De ez is megoldható, kis kézügyességgel. :D

A km órát kicserélni a műszeregységben semeddig sem tart (pár csavar), és akkor a km számláló és a mutatott sebesség is marad az eredeti.

Feltéve, ha egyforma a kettő, a képeken, amiket linkeltem, pl nem egyformák, ilyenkor nyűgös kicsit a km-óra rész kicserélése. ;) Ha a hátsó részen a nyomtatott áramkör másabb, akkor marad a jól bevált forrasztgatós módszer. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Széép estét mindenkiek aki erre olvas! ebben a percben regisztráltam, óriási segítségre lenne szükségem! F karaván 1.4, 8v, tegnap a gyújtáselosztó megadta magát szén = 0. csere megvolt, utánna próbakör, pont mint elötte :rolleyes:

kicsit "bubugott" a kipufogó már elötte is, csere után ez megmaradt. Hiba: nagyobb kigyorsításkor a motor megtorpan, lefullad, utánna le is áll,valamennyit hül utánna újra beindul, nagyon szabálytalanul jár. valaki találkozott már ilyennel? tapasztalat, ötlet hogy miért csinálhatja???

Link to comment
Megosztás:

A képen láthatod, fent a km spirál csatlakozója felett van egy csati, abban 3 szál, ez megy a km órára, ez másabb az egyes óráknál...

ez az egyik fajta

és ez a másik.

De ez is megoldható, kis kézügyességgel. :D

Feltéve, ha egyforma a kettő, a képeken, amiket linkeltem, pl nem egyformák, ilyenkor nyűgös kicsit a km-óra rész kicserélése. ;) Ha a hátsó részen a nyomtatott áramkör másabb, akkor marad a jól bevált forrasztgatós módszer. :rolleyes:

Aham, köszönöm. Akkor a spirál mindenképp stimmel, és max ez a három szálú dolog lehet más. Többinek stimmelnie kell?

Nem teljesen értem, most mi miből mit számol?

Mi jön a spirálon?

Mi jön ezen a három vezetéken?

Spirálon jön a megtett út, és abból számol sebességet? Én így gondolnám.

Bár ezek részletek, de érdekel. Ecu nem is tudja mennyivel megyünk?

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Széép estét mindenkiek aki erre olvas! ebben a percben regisztráltam, óriási segítségre lenne szükségem! F karaván 1.4, 8v, tegnap a gyújtáselosztó megadta magát szén = 0. csere megvolt, utánna próbakör, pont mint elötte :rolleyes:

kicsit "bubugott" a kipufogó már elötte is, csere után ez megmaradt. Hiba: nagyobb kigyorsításkor a motor megtorpan, lefullad, utánna le is áll,valamennyit hül utánna újra beindul, nagyon szabálytalanul jár. valaki találkozott már ilyennel? tapasztalat, ötlet hogy miért csinálhatja???

4 gyertya csere,gyárira.

Link to comment
Megosztás:

Aham, köszönöm. Akkor a spirál mindenképp stimmel, és max ez a három szálú dolog lehet más. Többinek stimmelnie kell?

Nem teljesen értem, most mi miből mit számol?

Mi jön a spirálon?

Mi jön ezen a három vezetéken?

Spirálon jön a megtett út, és abból számol sebességet? Én így gondolnám.

Bár ezek részletek, de érdekel. Ecu nem is tudja mennyivel megyünk?

A spirál meghajtja a km órát, és az mutatja a sebességet, ez a része teljesen mechanikus, tehát ugyanúgy működik dízelnél is, meg benzinesnél is. A különbség csak annyi a kettő közt, hogy a dízelbe nincs ECU, a benzinesnek meg van. Na ennek küldi a jelet azon a felső kis csatlakozón, és esetleg emiatt küldhet kissé fals értéket :rolleyes: ...

De mondom: C14SE-be pakoltuk bele a C16NZ műszeregységet, és tökéletesen műxik vele ;)!

A két nagy érintkező a műszeregység hátán ugyanolyan, csak a km órádat nem tudod beletenni az ilyenbe, és emiatt nem lesz valós a km állásod, vagy fúrsz, faragsz, és akkor megoldható, vagy odatekered az újat, ahol a régid állt - ezt nem tudom, hogy hogyan is kell pontosan-.

De majd valaki hozzáértőbb pontosabban, és érthetőbben elmagyarázza majd neked! :D

Link to comment
Megosztás:

Aham, köszönöm. Akkor a spirál mindenképp stimmel, és max ez a három szálú dolog lehet más. Többinek stimmelnie kell?

Nem teljesen értem, most mi miből mit számol?

Mi jön a spirálon?

Mi jön ezen a három vezetéken?

Spirálon jön a megtett út, és abból számol sebességet? Én így gondolnám.

Bár ezek részletek, de érdekel. Ecu nem is tudja mennyivel megyünk?

Üdv

Gábor

Minden a spirálon jön, mivel teljesen mechanikus a km óra. Az a fekete vacak az óra hátulján a sebesség jeladó, ami az ECU felé ad jeleket. Ezt a jelet használja a közép kijelző is. Ha más fajta jeladó kerül bele nagy gondot nem okoz, mert az ecu csak azt látja belőle, hogy mozog az autó, nem érdekli mennyivel mész. BC-hez viszont fontos a megfelelő típus, mert az sok infóhoz használja.

A W szám meg az óra belső áttételezését jelenti, ha nem stimmel a tieddel nem fog jól mérni.

Link to comment
Megosztás:

A képen láthatod, fent a km spirál csatlakozója felett van egy csati, abban 3 szál, ez megy a km órára, ez másabb az egyes óráknál...

ez az egyik fajta

és ez a másik.

De ez is megoldható, kis kézügyességgel. :D

Feltéve, ha egyforma a kettő, a képeken, amiket linkeltem, pl nem egyformák, ilyenkor nyűgös kicsit a km-óra rész kicserélése. ;) Ha a hátsó részen a nyomtatott áramkör másabb, akkor marad a jól bevált forrasztgatós módszer. :rolleyes:

Amit Gábor linkelt, mindkét óra egyformának látszik, vastagabb 50-nél a piros csík, ha jól emlékszem akkor az Delco műszer. Ha vékony ez a csík akkor VDO. De a legbiztosabb megnézni a sajátot és megkérdezni az eladót, milyen gyártmány a kmó, mert az egyformák csereszabatosak.

Ez a harmadik fajta. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.