Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Igen, oda is szoktam menni, ismerem

De az a gondom, hogy 8:00-kor nyít. Én korábban szoktam felérni (9-re suliban kell lennem), és már volt amikor 7:45-kor is sor állt, és volt 15 perc amire rákerüöltem, + a srác késett 5 percet. A suliba 9-re éppen beestem. Így inkább tankolok 6Ft-al drágábban. :)

OK
Link to comment
Megosztás:

Én csak 17 Ft-os drágulást hallottam. Plusz, a budakalászi kúton a drágulás után várható egy kis csökkenés (több beszállító).

Amikor tehetem én is Bp-en tankolok, nem mindegy. :) Ma megyek Taszárra, de arrafelé sem olcsóbb az LPG ahogy néztem. :(

Kíváncsi vagyok, hogy az emelés után lesz-e csökkenés nálunk, másik fórumon ezt írta szappanos mester:

A hivatalos értesítés, nálam: május 1-től +16Ft , most figyelj: május2-től -6Ft Jó mi?

Link to comment
Megosztás:

Szlovákiában (sturovo) ma tankoltam. 0.75 eurocent az lpg, még 305 Ft-os euronál is nagyon jó.

Aki szlovákiában jár, tegye tele még a zsebeit is. :)

Ha így marad az LPG ára (301Ft nálunk), és marad a horváth 4,69 HR KN-es ár (184Ft), akkor lehet kimegyek majd amikor nem járok Bp-en. Ez nekem egy 120km-es kör, de így akkor egy tankon 40l-en fogok 4600Ft-ot... Nem mindegy. :) Persze ha addig meg lesz az astra. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha így marad az LPG ára (301Ft nálunk), és marad a horváth 4,69 HR KN-es ár (184Ft), akkor lehet kimegyek majd amikor nem járok Bp-en. Ez nekem egy 120km-es kör, de így akkor egy tankon 40l-en fogok 4600Ft-ot... Nem mindegy. :) Persze ha addig meg lesz az astra. :D

Neked még Szlovéniába is megérné menni. Petrolnál 0,77 ójró a gáz, de gondolom van más kút is. Egyébként meglepő, hogy a horvátoknál 184 az LPG, az ukránoknál ~175.

Link to comment
Megosztás:

Neked még Szlovéniába is megérné menni. Petrolnál 0,77 ójró a gáz, de gondolom van más kút is. Egyébként meglepő, hogy a horvátoknál 184 az LPG, az ukránoknál ~175.

Háát a Szloviniai kutakon 230Ft a gáz az 45km, a Horváth 60km és 185 Ft, inkább akkor a Horváthokat preferálom.

De csak akkor, amikor majd nyáron nem megyek Bp-re, mert ilyenkor 1 hétre való gázam van, és csak ~15l-t szoktam itthon tankolni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.

Nekem egy 1.6os gázos H astrám van,már 40e km-t mentem vele problémamentesen/vagyis az elején még néha alapjáraton lefulladt,meg ha kivettem sebességből,bár azt visszavittem még gariba és 5perc alatt beállították/.

Olvastam,pár oldallal előrébb,hogy voltak gondok a gázos motorokkal,de ha jól láttam,akkor inkább G astrákkal.Ezek H-ra is jellemzők?

Elejétől fogva benne van a flash lube.

Viszont most elkezdett rángatni,alacsony fordulatszámon benzinnel is meg gázzal is,+ ha leveszem a gázról a lábam és motorfékkel megyek,akkor is.Mi lehet a hiba?

Szerintem a gyújtással van valami gáz,veszek ilyen lpg-s brisk gyertyákat.

Bár már 280 a gáz és lehet megy még feljebb is,azért már azon is agyaltam,hogy eladom és veszek egy 1,9tdi golfot ami eszik 4l-t.

Olyan kérdésem lenne még,hogy valakinek nincs otthonra bekötött 5m3-es lpg tartálya?

Mert találtam cégeket,akik megcsinálják,csak pontos árakat nem találtam.

Érdekelne,hogy kb mennyiért csinálnák meg?

Meg,hogy 1 3000-5000l-es feltöltés mennyire jönne ki/liter.

Előre is köszi.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.

Nekem egy 1.6os gázos H astrám van,már 40e km-t mentem vele problémamentesen/vagyis az elején még néha alapjáraton lefulladt,meg ha kivettem sebességből,bár azt visszavittem még gariba és 5perc alatt beállították/.

Olvastam,pár oldallal előrébb,hogy voltak gondok a gázos motorokkal,de ha jól láttam,akkor inkább G astrákkal.Ezek H-ra is jellemzők?

Elejétől fogva benne van a flash lube.

Viszont most elkezdett rángatni,alacsony fordulatszámon benzinnel is meg gázzal is,+ ha leveszem a gázról a lábam és motorfékkel megyek,akkor is.Mi lehet a hiba?

Szerintem a gyújtással van valami gáz,veszek ilyen lpg-s brisk gyertyákat.

Bár már 280 a gáz és lehet megy még feljebb is,azért már azon is agyaltam,hogy eladom és veszek egy 1,9tdi golfot ami eszik 4l-t.

Olyan kérdésem lenne még,hogy valakinek nincs otthonra bekötött 5m3-es lpg tartálya?

Mert találtam cégeket,akik megcsinálják,csak pontos árakat nem találtam.

Érdekelne,hogy kb mennyiért csinálnák meg?

Meg,hogy 1 3000-5000l-es feltöltés mennyire jönne ki/liter.

Előre is köszi.

Üdv

Amikor rángat motorhibajelző nem gyullad ki?

Én eddig az enyimmel ~43km-t mentem gázzal, ebből már ~10e Flashlubeval. Eddig még bírja a hengerfejem.

Link to comment
Megosztás:

Amikor rángat motorhibajelző nem gyullad ki?

Én eddig az enyimmel ~43km-t mentem gázzal, ebből már ~10e Flashlubeval. Eddig még bírja a hengerfejem.

http://kepfeltoltes.hu/130507/1194416.1109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130507/1194790.1109_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a kettő szokott égni,valamikor elalszik,valamikor ég,de ez már a gáz beszerelés kezdetén is volt,nem most kezdett.

Elvittem szerelőhöz is,de nem nagyon találtak semmit.

Az egyikre azt mondták,hogy a lambda szondának bezavar a gáz,mert más értékeket érzékel,mint a benzinnel.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.