Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Ez is megvolt! :) Az igazat megvallva megint kellemesen csalódtam a szervízben.:) 14:30 helyett 14:00ra értem oda, azonnal fogadtak és 14:20kor már minden készen volt, belevéve a 2000km helyetti 1300km-es gázrevíziót. :D A szervíz után olyan mintha egy másik autót kaptam volna... Alsóbb tartományban még rugalmasabb és mintha még beleraktak volna néhány pacit. :) Itthon kiütöttem a hibakódot, kíváncsi leszek, hogy így jó lesz-e már... De remélem nem sokat fog ugrani a fogyasztás :D

Link to comment
Megosztás:

Ez is megvolt! :) Az igazat megvallva megint kellemesen csalódtam a szervízben. :) 14:30 helyett 14:00ra értem oda, azonnal fogadtak és 14:20kor már minden készen volt, belevéve a 2000km helyetti 1300km-es gázrevíziót. :D A szervíz után olyan mintha egy másik autót kaptam volna... Alsóbb tartományban még rugalmasabb és mintha még beleraktak volna néhány pacit. :) Itthon kiütöttem a hibakódot, kíváncsi leszek, hogy így jó lesz-e már... De remélem nem sokat fog ugrani a fogyasztás :D

Nekem amikor a lambda behalt, akkor megnyomták 5%-al a befecskendező táblát 2-5e között. Azóta nekem is jobban megy. Kicsivel többet eszik. De legalább így nem szegény a keverék.

Link to comment
Megosztás:

Nekem amikor a lambda behalt, akkor megnyomták 5%-al a befecskendező táblát 2-5e között. Azóta nekem is jobban megy. Kicsivel többet eszik. De legalább így nem szegény a keverék.

Én nem tudom, hogy mit gépészkedtek a kocsival, de ha 7,5nél nem fog többet enni és nem lesz "kulcsosautó" azt hiszem elégedett leszek :) Nekem viszont olyan mintha már 1500tól jobban húzna... Nem szoktam ilyen alacson fordulaton használni, csak a kiváncsiságom miatt engedtem le ennyire a fordulatot. De lehet, hogy ezt a "1500tóljobbanhúz" dolgot csak "úgy érzem"...

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy mit gépészkedtek a kocsival, de ha 7,5nél nem fog többet enni és nem lesz "kulcsosautó" azt hiszem elégedett leszek :) Nekem viszont olyan mintha már 1500tól jobban húzna... Nem szoktam ilyen alacson fordulaton használni, csak a kiváncsiságom miatt engedtem le ennyire a fordulatot. De lehet, hogy ezt a "1500tóljobbanhúz" dolgot csak "úgy érzem"...

:)

És mit mondtak, hogy mi volt vele? Szegény keverék volt?

Link to comment
Megosztás:

:)

És mit mondtak, hogy mi volt vele? Szegény keverék volt?

A szegény keveréket én mondtam az asszisztens hölgynek, aki mondta a szerelőnek, aki elméletileg beállította :D De gondolom ha mégsem ez lett volna akkor nem piszkáltak volna bele... Gondolom... :D De megy a verda :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét volt egy jelenség amire szeretnék választ kapni. Jöttünk hazafele a pályán kb 3500 fordulat tartósan, menet közben ara lettem figyelmes, hogy visszaváltott benzinre és lassan villogott a zöld led. Azt írta a használati utasítása, valami gondja volt/van és vinnyog is. De ez a vinnyogás valamiért elmaradt, csak a sárga led világított és a zöld villogott. Utána megnyomtam a gombot és visszaállt mintha misem történt volna. Hibajel, rángatás nem volt, azaz semmit sem vettem észre. Volt már valakinek ilyen? Ha igen mitől/miért?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét volt egy jelenség amire szeretnék választ kapni. Jöttünk hazafele a pályán kb 3500 fordulat tartósan, menet közben ara lettem figyelmes, hogy visszaváltott benzinre és lassan villogott a zöld led. Azt írta a használati utasítása, valami gondja volt/van és vinnyog is. De ez a vinnyogás valamiért elmaradt, csak a sárga led világított és a zöld villogott. Utána megnyomtam a gombot és visszaállt mintha misem történt volna. Hibajel, rángatás nem volt, azaz semmit sem vettem észre. Volt már valakinek ilyen? Ha igen mitől/miért?

Ezeket a hibákat tárolja az LPG ECU-ja. (még azt is, ha kifogy az LPG-d)

Nézesd meg. Lehet leesett a nyomás, és azért váltott át LPG-re. (De mitől?)

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a hibákat tárolja az LPG ECU-ja. (még azt is, ha kifogy az LPG-d)

Nézesd meg. Lehet leesett a nyomás, és azért váltott át LPG-re. (De mitől?)

Jó kérdés mitől lehetett?! Amúgy azt írja a users manual, hogy ha elfelejti a gondot az első újraindításnál akkor csak egy pillanatnyi elmezavar volt. De nekem még azt sem kellett, csak gombot nyomni és újra gáz... :D A piros led már világított, de nálam ha a piros led elkezd világítani, kb akkor van félig :D Gondolkoztam, hogy egy kicsit utána kéne állítani... De a @-om fog vele foglalkozni :)

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés mitől lehetett?! Amúgy azt írja a users manual, hogy ha elfelejti a gondot az első újraindításnál akkor csak egy pillanatnyi elmezavar volt. De nekem még azt sem kellett, csak gombot nyomni és újra gáz... :D A piros led már világított, de nálam ha a piros led elkezd világítani, kb akkor van félig :D Gondolkoztam, hogy egy kicsit utána kéne állítani... De a @-om fog vele foglalkozni :)

A szintjelző használhatatlan...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét volt egy jelenség amire szeretnék választ kapni. Jöttünk hazafele a pályán kb 3500 fordulat tartósan, menet közben ara lettem figyelmes, hogy visszaváltott benzinre és lassan villogott a zöld led. Azt írta a használati utasítása, valami gondja volt/van és vinnyog is. De ez a vinnyogás valamiért elmaradt, csak a sárga led világított és a zöld villogott. Utána megnyomtam a gombot és visszaállt mintha misem történt volna. Hibajel, rángatás nem volt, azaz semmit sem vettem észre. Volt már valakinek ilyen? Ha igen mitől/miért?

Szia!

Nekem volt ilyen hibám, nyomásérzékelő szenzor csere történt.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem volt ilyen hibám, nyomásérzékelő szenzor csere történt.

Milyen romlott el? Mert egy időben rossz szériát raktak a Landikba. Elvileg a Bosch jó. Az valami más volt.

Nekem meg 1x volt olyan, hogy kevés volt benne a gáz, és nem vette észre, csak nyomtam egy kövér gázt, inkább fulladt, mint gyorsult. Igaz azóta nem volt benne olyan kevés.

Link to comment
Megosztás:

Milyen romlott el? Mert egy időben rossz szériát raktak a Landikba. Elvileg a Bosch jó. Az valami más volt.

Nekem meg 1x volt olyan, hogy kevés volt benne a gáz, és nem vette észre, csak nyomtam egy kövér gázt, inkább fulladt, mint gyorsult. Igaz azóta nem volt benne olyan kevés.

Nem tudom milyen volt benne, 2011. év vége fele szerelték be ha ez mond valamit. Holnap meg tudom nézni hogy most mi van benne. Elvileg egy Bosch szervíz ahol voltam, (Dunakeszi) hátha az került bele. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem volt ilyen hibám, nyomásérzékelő szenzor csere történt.

Köszi, az infót, ma fel is hívom őket szerintem. Neked volt sípolás? Annyira nem izgat a dolog, de ha mondjuk Asszonykám megy a kocsival, neki tuti nem tűnik fel ha valami gebasz van, de ha sípól az már más, mert egyből telefonál. :P Én is Dunakeszin szereltettem be 2 hónapja... Annak a szériának már rég ki kellett volna futni... Gondolom... :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi, az infót, ma fel is hívom őket szerintem. Neked volt sípolás? Annyira nem izgat a dolog, de ha mondjuk Asszonykám megy a kocsival, neki tuti nem tűnik fel ha valami gebasz van, de ha sípól az már más, mert egyből telefonál. :P Én is Dunakeszin szereltettem be 2 hónapja... Annak a szériának már rég ki kellett volna futni... Gondolom... :)

Szia!

Volt amikor folyamatosan sípolt, volt amikor szaggatottan, és olyan is amikor nem sípolt csak visszaváltott.

Nemrég megnéztem, most Bosch van benne, előtte nem tudom milyen volt.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt Mindenkinek!

Ma reggel ismét előjött a kedvenc p0170... <_< Kb 800km-rt mentem tünetmentesen az utolsó állítás óta. De ma pont megyek 13:30-ra, a váratlan benzinre kapcsolás miatt, így kap még 1 kis szuflát. :icon1: Esetleg ha mondjuk Imynek lenne igaza (de persze nincs :D ) és a lambda szonda rendetlenkedne, akkor is elmenne 800km-rt tünetmentesen?

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.