Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

itt csak az a kérdés, hogy mit takar a 20.000 km-kénti szerviz. mertha csak egy 800 Ft os szürő cseréje akkor asszem ezt én is meg tudom csinálni <_<

Amíg garancia van rá, addig érdemes szervizzel, mert különben elveszik a garancia.

Utána remélhetőleg semmi extra nehézséget nem takar a csere.

Link to comment
Megosztás:

A gázáras témához: ha hozzányúlnak a gáz árához akkor a jó magyar lelemény egyből felismeri hogy LPG-t nem csak kútfejből lehet tankolni. Gondolom mindenki kitalálta mire gondolok. Szóval aki átalakítja nem nagyon kell tartania tőle hogy vki hozzányúl.

Link to comment
Megosztás:

meg én egy kicsit jobban izgulok a gáztól mint kéne. ha pukkan akkor fájna, és lerepülne a tető a házról... szóval nem tudnák olyan olcsónadni a gázt palackba amiért én otthon fejtegessem át.... ( vagyis inkább jelenleg. aztán ha nagy változás lesz akkor majd írok, módositom <_< )

Link to comment
Megosztás:

ha megnézed a palackos gáz ára nem sokkal alacsonyabb mint a kutas gáz ára. nálunk 4400 Ft egy palack gáz, ha jól tudom

Akkor a palack is drága lesz, azzal nem kísérleteznek.

Utána kérdeztem, a cégnél az egyik embernek is van gyári landi renzo rendszerrel szerelt Skoda Octavia 1.4-e, 120e km-t tekert bele, semmi gondja nem volt vele. 36l LPG-vel 400-450km-t el tud autózni. Ha azt is nézem, hogy ~200kg-al nehezebb mint az Astra, nem rossz az a fogyasztás, így az Astra elmegy max 7-8l-ből. (nekem benzin 5.8-6.3 között mozog, télen felmegy 7-ig is rövidebb távokon)

Link to comment
Megosztás:

meg én egy kicsit jobban izgulok a gáztól mint kéne. ha pukkan akkor fájna, és lerepülne a tető a házról... szóval nem tudnák olyan olcsónadni a gázt palackba amiért én otthon fejtegessem át.... ( vagyis inkább jelenleg. aztán ha nagy változás lesz akkor majd írok, módositom <_< )

Nem nagy kunszt az! Anno a zsiguliba sokszor átnyomattam apám disznótoros palackját! :angry:

Egy darab cső két megfelelő hollanderrel, egy kis meleg vízzel meglocsolod, kinyitod a csapot és már megy is!

Olyan gyönyörűen átnyomja magát, szinte utolsó cseppig.

Viszont a palackos nincs olyan tiszta, kicsit több is kell belőle.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny pedig elég talányosan fogalmaz, hogy ő látja a javításra váró gázos autók bengáit, de, hogy ezek konrétan mik?...

Ha lesz időm, ahogy most pl nincs fényképezek bent a cégnél gázmotor hengerfejet, hogy néz ki, amikor levesszük. A lerakódások stb.

Egyébként meg nincs ebben talány. Már leírtam, hogy kb mire lehet számítani. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kiegészíteném magam:

Tudjuk, hogy az E85 üzem sem letesztelt még hosszútávon, de: a gázosítás miatt is lehetnek potenciális hibaforrások.

Gázból kicsapodó vízpára a hengertérben,melléktermék felhalomozódása a hengertérben,kipuff rendszer gyorsabb rohadása,szelepek fokozottabb igénybevétele,kenés csökkenése stb.

Szóval azért nem kell ettől sem hasraesni. :angry:

Másrészt idő kérdése a "fentieknek" mikor jut eszébe az LPG árához is hozzányúlni...sajnos. <_<

Ezeket említetted, meg, hogy érdemes külön gázhoz való gyertyát berakni.

Ha ezekről írnál kicsit bővebben, meg a stb.-ről, meg a képek..., meg bármilyen pro-kontra...

Thx. :P

Link to comment
Megosztás:

Nah elhatároztam, át lesz alakítva, pécsiautógázzal, 215e (gyertya csere, landirenzo rendszer, pótkerék helyére 48l-es tartály), április 14, nagy a sor.

Én a lökhárítóba rakatom a töltő nyillást, a benzinbetöltő nem szimpatikus. Sztetek az úgy jó?

Van itt olyan, akinek van landirenzo rendszere? (uhuhu majd számolj be ha meglesz, mikor is csináltatod?)

Valami jó defektjavító készletet, vagy spray-t tudtok ajánlani? (amit weben is meg lehet rendelni) Sok van, de most melyik a jó? <_<

Link to comment
Megosztás:

Nah elhatároztam, át lesz alakítva, pécsiautógázzal, 215e (gyertya csere, landirenzo rendszer, pótkerék helyére 48l-es tartály), április 14, nagy a sor.

Én a lökhárítóba rakatom a töltő nyillást, a benzinbetöltő nem szimpatikus. Sztetek az úgy jó?

Van itt olyan, akinek van landirenzo rendszere? (uhuhu majd számolj be ha meglesz, mikor is csináltatod?)

Valami jó defektjavító készletet, vagy spray-t tudtok ajánlani? (amit weben is meg lehet rendelni) Sok van, de most melyik a jó? <_<

az enyémet 30 án azaz jövőhét közepén csinálják. nekem is ugyanez a rendszer. én gyertya cserét szerintem nem fogok eszközölni, mi javitunk 1 lacettit, 2 zafirát, és egy vectra C t ami gázos és mindegyikbe gyári gyertya van. annyi hogy 20-30 ezrenként cseréljük nekik, ugyhogy szerintem kipróbálom ezt így én is.

én nem fogok sprayozni, én megpróbálok venni mankó kereket, és azt bezacskózva berakom a csomiba.

állitólag dunakeszin ahol beszereltetem én is már 1 - 1.5 hónapos előjegyzés van a szerelésre. én 3,5 hétre kaptam időpontot. annyi hogy nekem 2 nap alatt szerelik be, mert egyben le is vizsgáztatják...

Link to comment
Megosztás:

kukk:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1445916689.html

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1446120490.html

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1447587886.html

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1447411733.html

ezek szerintem az astras g re felszerelhetőek, az átmérőnek kell utána járni, bár akár ha más az átmérő akkor is hátra feltehető.

nekem a civicbe is olyan mankókerék van ( ilyet tudtam venni ) ami átmérőben nem jó az autóra, azt előre nem tenném fel , de hátra jó. max ha elöl kapok defektet, akkor először hátul lecserélem a jót a mankóra, és a jót felteszem a defekt helyére.

én 5.000 Ft ért vettem a civicre

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi sokkal védettebb hely volna minden szempontból!

én is a lökháritóba rakatom. elöször is a tartályba van biztonsági szelep, ha a töltőnyilás megsérül akkor a tartályból nem tud kiáramolni a gáz.

másodszor, a béna kutas tankolásról max a kökháritóról veri le a festéket nem a sárvédőről...

Link to comment
Megosztás:

az enyémet 30 án azaz jövőhét közepén csinálják. nekem is ugyanez a rendszer. én gyertya cserét szerintem nem fogok eszközölni, mi javitunk 1 lacettit, 2 zafirát, és egy vectra C t ami gázos és mindegyikbe gyári gyertya van. annyi hogy 20-30 ezrenként cseréljük nekik, ugyhogy szerintem kipróbálom ezt így én is.

én nem fogok sprayozni, én megpróbálok venni mankó kereket, és azt bezacskózva berakom a csomiba.

állitólag dunakeszin ahol beszereltetem én is már 1 - 1.5 hónapos előjegyzés van a szerelésre. én 3,5 hétre kaptam időpontot. annyi hogy nekem 2 nap alatt szerelik be, mert egyben le is vizsgáztatják...

Az enyimben gyári gyertya van, 57e km van a kocsiban, szóval a gyertyacsere így is úgy is aktuális. Majd megkérdem mekkora szelephézag kell (mert nem a gyári azt mondták) s majd én cserélem, gyertyahézagot meg egyszerű beállítani.

Nekem az Astrába akkor nem maradna sok hely, ha mankókereket kapna.

Müszakiztatod? Nekem az nap a papírügyeket is elintézik, reggel 7-re viszem, legkésőbb délután 4-re kész.

Link to comment
Megosztás:

én is a lökháritóba rakatom. elöször is a tartályba van biztonsági szelep, ha a töltőnyilás megsérül akkor a tartályból nem tud kiáramolni a gáz.

másodszor, a béna kutas tankolásról max a kökháritóról veri le a festéket nem a sárvédőről...

hm, igaz hátrány, ha a kutas akar tankolni, itt meg csak vele lehet. :angry:

Én benzint sosem engedem nekik, kocsimat ne taperolja. Amíg felírom a km óra állást, volt mikor ki akarta nyitni, de bezártam. :P Utánna megkérdeztem, ki engedte meg, hogy hozzányúljon? <_<

Link to comment
Megosztás:

hm... ezt megkérdezem asszem...

nekem még majdnem 1 év müszaki van az autón, itt csak az a kérdés, hogy a beszerelő eygszerüen levizsgáztatja a saját munkáját, és ennyi, vagy 1 év mulva menjek szopódni valahová...

szerintem most levizsgáztatom. 20.000 Ft ért vállalják.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.