Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

mondjuk a 18% egy kicsit csalóka, mert 7 literes fogyasztásnál, olyan 8,2 körüli fogyasztás a 18%. az meg úgy nem annyira sok.... ennyit eszik T Eleknek is a kispirosa....

Igen, igen! Én is azt gondoltam hogy ez rendben van. Meg az is, hogy kicsit gyengébb.

Azt is el tudom képzelni, hogy egy 1.8-asnál nem annyira érezni. Ez a kis motor meg eleve annyira gyenge, hogy jobban kijön a különbség, amikor már erőlködnie kell.

Nem vagyok biztos benne, h van min állítani. Illetve nagyobb fogyasztás fejében már nem szeretném.

A spórolás a legfontosabb, inkább lassan közlekedek.

Link to comment
Megosztás:

Na jól benyaltam megint! Voltam az okmányban bejegyeztetni a gázrendszert. Asszondja az ember: nem kell újravizsgáztatni, de kell egy műszaki adatlap, amit egy vizsgaállomás állít ki! Pár telefon után kiderült, hogy KPM vizsga lesz a vége. Visszahívom az okmányt hogy mi van, annyit reagált, hogy "hát akkor újra kell vizsgáztatni"! A tököm ki van már a sok szerencsétlen bürokratával! Itt ülök két hete nyugodtan. Mér nem mondta akkor??? Most kifutok az időből. Az kellene még, hogy valami buzgómócsing rendőr belém kössön!

Link to comment
Megosztás:

Na jól benyaltam megint! Voltam az okmányban bejegyeztetni a gázrendszert. Asszondja az ember: nem kell újravizsgáztatni, de kell egy műszaki adatlap, amit egy vizsgaállomás állít ki! Pár telefon után kiderült, hogy KPM vizsga lesz a vége. Visszahívom az okmányt hogy mi van, annyit reagált, hogy "hát akkor újra kell vizsgáztatni"! A tököm ki van már a sok szerencsétlen bürokratával! Itt ülök két hete nyugodtan. Mér nem mondta akkor??? Most kifutok az időből. Az kellene még, hogy valami buzgómócsing rendőr belém kössön!

Szia!

Január 24-i hozzászólásomban pont ennek a menetét írtam le.

Még annyit hozzá, hogy ha minden papír rendben, az okmányirodán elvileg 2600 forintért bejegyzik a gázüzemet. Azért írom hogy elvileg, mert ha olyan kedvük van (mint pl. az én esetemben) azt mondják hogy nem lehet bejegyezni, mindenképp ki kell cserélni a forgalmit. Ez 6000 Ft. Nekem kinyomtatták az újat, majd a hátuljára tollal ráírták az átalakítást. Hmmm... ügyes... :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Január 24-i hozzászólásomban pont ennek a menetét írtam le.

Még annyit hozzá, hogy ha minden papír rendben, az okmányirodán elvileg 2600 forintért bejegyzik a gázüzemet. Azért írom hogy elvileg, mert ha olyan kedvük van (mint pl. az én esetemben) azt mondják hogy nem lehet bejegyezni, mindenképp ki kell cserélni a forgalmit. Ez 6000 Ft. Nekem kinyomtatták az újat, majd a hátuljára tollal ráírták az átalakítást. Hmmm... ügyes... :hiya:

Igen, mert az új EU-s forgalmiba (amelyiken kódok vannak), már nem írnak be.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Január 24-i hozzászólásomban pont ennek a menetét írtam le.

Még annyit hozzá, hogy ha minden papír rendben, az okmányirodán elvileg 2600 forintért bejegyzik a gázüzemet. Azért írom hogy elvileg, mert ha olyan kedvük van (mint pl. az én esetemben) azt mondják hogy nem lehet bejegyezni, mindenképp ki kell cserélni a forgalmit. Ez 6000 Ft. Nekem kinyomtatták az újat, majd a hátuljára tollal ráírták az átalakítást. Hmmm... ügyes... :hiya:

A forgalmit cserélni kell, nem lehet beleírni, nekem azt mondták. 6e volt....

Link to comment
Megosztás:

Na jól benyaltam megint! Voltam az okmányban bejegyeztetni a gázrendszert. Asszondja az ember: nem kell újravizsgáztatni, de kell egy műszaki adatlap, amit egy vizsgaállomás állít ki! Pár telefon után kiderült, hogy KPM vizsga lesz a vége. Visszahívom az okmányt hogy mi van, annyit reagált, hogy "hát akkor újra kell vizsgáztatni"! A tököm ki van már a sok szerencsétlen bürokratával! Itt ülök két hete nyugodtan. Mér nem mondta akkor??? Most kifutok az időből. Az kellene még, hogy valami buzgómócsing rendőr belém kössön!

Talán észre sem veszik, hogy LPG-s. Ha a tankbetöltőnél van az LPG betöltő, és ha nem veszi észre akkor szerencséd van....

Link to comment
Megosztás:

Igen, kicserélték és az újba írták bele kézzel ( golyóstollal) az átalakítás tényét.

Nekem XV. kerben cserélni akarták, nem kértem. Felhívtam a dunakeszi okmányirodát, azonnal fogadtak, beírták 2300 Ft-ért.

Egy korábbi bejegyzésre reagálva: nekem is rángat finoman úgy 2ezres fordulat környékén, már megszoktam, legfeljebb vátok egyet, ha már nagyon zavar.

Link to comment
Megosztás:

Nekem XV. kerben cserélni akarták, nem kértem. Felhívtam a dunakeszi okmányirodát, azonnal fogadtak, beírták 2300 Ft-ért.

Egy korábbi bejegyzésre reagálva: nekem is rángat finoman úgy 2ezres fordulat környékén, már megszoktam, legfeljebb vátok egyet, ha már nagyon zavar.

Ha mindenkinek rángat csak nekem nem, már azt fogom hinni hogy valami baj van az enyémmel :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem XV. kerben cserélni akarták, nem kértem. Felhívtam a dunakeszi okmányirodát, azonnal fogadtak, beírták 2300 Ft-ért.

Egy korábbi bejegyzésre reagálva: nekem is rángat finoman úgy 2ezres fordulat környékén, már megszoktam, legfeljebb vátok egyet, ha már nagyon zavar.

Én úgy gondolom, ha az újba lehetett írni, akkor a régibe is lehetett volna.

Egyébként azt a bizonyos rángatást én eddig nem tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Olyat csinál valakinek a teknika, hogy mikor rákészült a gázüzemre (elérte a hőfokot) akkor "pukkan" egyet valami hátul a tartályon?

Hidegen/melegen is csinálja.

Mondjuk egyrészt jó mert ha éppen állok akkor ebből tudom hogy megforgatom üresben akkor átkapcsol, de azért nem akarom hogy valami szétrepüljön.

Link to comment
Megosztás:

Olyat csinál valakinek a teknika, hogy mikor rákészült a gázüzemre (elérte a hőfokot) akkor "pukkan" egyet valami hátul a tartályon?

Hidegen/melegen is csinálja.

Mondjuk egyrészt jó mert ha éppen állok akkor ebből tudom hogy megforgatom üresben akkor átkapcsol, de azért nem akarom hogy valami szétrepüljön.

"7000" :)

puk vagy kat?

nekem kat az a van :)

Link to comment
Megosztás:

Olyat csinál valakinek a teknika, hogy mikor rákészült a gázüzemre (elérte a hőfokot) akkor "pukkan" egyet valami hátul a tartályon?

Hidegen/melegen is csinálja.

Mondjuk egyrészt jó mert ha éppen állok akkor ebből tudom hogy megforgatom üresben akkor átkapcsol, de azért nem akarom hogy valami szétrepüljön.

Az a multiszelep, és kattania kell.

Akkor engedi rá a rendszerre a nyomást. ;)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.