Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Nektek volt már eltérés az egyes kutaknál kapott gáz minőségben?

Az utóbbi időben a Bojtáron tankoltam, és a reggeli átváltásnál, meg az estinél haza melóból, nagyon vacakol. van hogy 2-szer is lefullad egy más után. Utána meg nagyon nehezen pörög föl. De ha ezen túl van megy rendesen ahogy szokott.

Most kijárom teljesen, aztán felnyomom Békáson. Szerintetek lehet ez a gáztól? A bojtárról fél fülel halottam, hogy Ők nem príma gázt árulnak, hanem valahonnan (külföldről) hozzák, ezér tudnak olcsóbbak lenni. Erről tudtok valamit?

Egyébként eddig semmi baja nem volt átalakítás óta. Kb 1,5 éve használom. Már voltam 30ezres szervizen is. Szűrőket cseréltek.

Egyébkén a medicaros landi van bent nekem is. Ja és nekem nem rángat :)

Igaz a fogyi kicsit magasabb a tieiteknél. 8,6 és 9.5 között alakul, igaz 1.6os.

Szóval megvagyok vele elégedve. csak most ez az átváltási mizéria bassza csőröm

Link to comment
Megosztás:

mindenki a prímagáztól veszi

kivéve a jászberényi úton .. ők valahonnan külföldről hozzák

de lehet hogy más is :)

Én is így tudtam. Csak még január elején tankoltam a Késmákon, és ott hallottam mikor a kutas beszélt telefonon. És ez csapta meg a fülem, "ja hát igen a bojtár olcsóbb mint mi, Ők máshonnan hozzák...."

Nekem végülis mindegy honnan van, csak menjen vele.

Azért remélem a Békási tankolás után megoldódik a problémám. Ha nem akkor mehet dunakeszire :sick:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nektek volt már eltérés az egyes kutaknál kapott gáz minőségben?

Az utóbbi időben a Bojtáron tankoltam, és a reggeli átváltásnál, meg az estinél haza melóból, nagyon vacakol. van hogy 2-szer is lefullad egy más után. Utána meg nagyon nehezen pörög föl. De ha ezen túl van megy rendesen ahogy szokott.

Most kijárom teljesen, aztán felnyomom Békáson. Szerintetek lehet ez a gáztól? A bojtárról fél fülel halottam, hogy Ők nem príma gázt árulnak, hanem valahonnan (külföldről) hozzák, ezér tudnak olcsóbbak lenni. Erről tudtok valamit?

Szia!

Én legtöbbször ugyanannak a cégnek egy másik kútjánál tankolok. Még soha nem volt problémám a gáz minőségével. (eddig kb. nyolcszor tankoltam ott)

A kutas azt mondta hogy Total gázt árulnak. Az az érdekes, hogy én már többször jártam ott amikor épp szállítottak.

Eddig Primagázos, és Flaga autót láttam ott lefejteni. A Flaga külföldi cég, lehet hogy ők Schwehatról hozzák.

Lehet hogy mindíg máshonnan rendelik a gázt, onnan ahol a legolcsóbb. Jövő hét elején megyek újra, akkor megkérdezem.

Ezen a héten nem tankoltam, előző héten 229 volt náluk, most elvileg (a honlapjuk szerint ami pontos szokott lenni ) 225.

Link to comment
Megosztás:

Ti egyébként hogy számoljátok ezeket a gázos fogyikat? Bele van kalkulálva az a kis benzin is? Vagy az még plusz. Nekem hetente elmegy még 1000-2000 ft-nyi benya. Hétvégén sok a rövidtáv hidegen, az kicsit megdobja.

Ezért nem is tudok értelmes gázfogyasztást számolni.

én nem számolok benzint :)

minimális ami fogy :)

belefér ...

jaj tegnap raktam bele benyát ...azt mondja a kutas .. tele ?

hát persze :D ,mondom neki hogy gázos :)

nem volt több kérdés :)

lehet hogy nem vette észre a csatlakozót :)

Link to comment
Megosztás:

Ti egyébként hogy számoljátok ezeket a gázos fogyikat? Bele van kalkulálva az a kis benzin is? Vagy az még plusz. Nekem hetente elmegy még 1000-2000 ft-nyi benya. Hétvégén sok a rövidtáv hidegen, az kicsit megdobja.

Ezért nem is tudok értelmes gázfogyasztást számolni.

Én beleszámolom. ( az aláírásomban láthatod is az átlagokat, most kevesebb LPG fogy, de több benzin)

Nekem is sok fogyott ezekben a hidegekben. :(

fogyi.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én beleszámolom. ( az aláírásomban láthatod is az átlagokat, most kevesebb LPG fogy, de több benzin)

Nekem is sok fogyott ezekben a hidegekben. :(

Tyűűűű, Báttya, te aztán pontos könyvelést vezetsz! Azért én ennyire nem merülök bele. Mikor vagy két napja virít a piros megtankolom. Eszik vagy 8-at, saccperkábé.

Link to comment
Megosztás:

Ti egyébként hogy számoljátok ezeket a gázos fogyikat? Bele van kalkulálva az a kis benzin is? Vagy az még plusz. Nekem hetente elmegy még 1000-2000 ft-nyi benya. Hétvégén sok a rövidtáv hidegen, az kicsit megdobja.

Ezért nem is tudok értelmes gázfogyasztást számolni.

A gázfogyasztásról én is táblázatot vezetek. Ebben nincs benne a benzin, de amikor benzint tankolok, az árát teljesen levonom az addigi nyereségből. Így pontosan tudom mennyivel kevesebb a hasznom a benya miatt.

A haszonszámítás képletében egyetlen szubjektív tényező gázos túlfogyasztás, ami nálam 18%. Én mindig ezzel számolok, mert két mérés alapján is ezt kaptam. Ha ezt a becsült értéket elfogadom, akkor minden más számítás pontos.

Egyébként 20 l benzinnel nyáron 7e km, télen 2-3 e km. Nálam ennyi a különbség.

Link to comment
Megosztás:

A gázfogyasztásról én is táblázatot vezetek. Ebben nincs benne a benzin, de amikor benzint tankolok, az árát teljesen levonom az addigi nyereségből. Így pontosan tudom mennyivel kevesebb a hasznom a benya miatt.

A haszonszámítás képletében egyetlen szubjektív tényező gázos túlfogyasztás, ami nálam 18%. Én mindig ezzel számolok, mert két mérés alapján is ezt kaptam. Ha ezt a becsült értéket elfogadom, akkor minden más számítás pontos.

Egyébként 20 l benzinnel nyáron 7e km, télen 2-3 e km. Nálam ennyi a különbség.

És Te milyen távokon mész a kocsival? Gondolom 30+.

Én havi 1x megyek BP-re, (500km oda-vissza), és munkába 12km-es távra használom, vagy a városban ha megyek vele, de ekkor 2-4km-t, és akkor van amikor át sem kapcsol.

Amúgy eddig mennyi km-t mentél vele, és mennyi a megtérülésed? Szúrd be a táblát. ;)

Link to comment
Megosztás:

És Te milyen távokon mész a kocsival? Gondolom 30+.

Én havi 1x megyek BP-re, (500km oda-vissza), és munkába 12km-es távra használom, vagy a városban ha megyek vele, de ekkor 2-4km-t, és akkor van amikor át sem kapcsol.

Amúgy eddig mennyi km-t mentél vele, és mennyi a megtérülésed? Szúrd be a táblát. ;)

Én kb 3 hetente megyek vidékre (520Km oda-vissza), egyébként a párom jár vele munkába 13 km -re. Ezen kívül néha 1-2 rövidebb táv, bevásárlás, stb. Tehát nagyjából a benzinfogyasztás szempontjából kedvező távokat megyek.

A táblázatot hagyom, egyszerűbb ha leírom:

16e Km alatt 163e ft-ot takarítottam meg. Ebből lejön a benzin, így megtakarítottam 139e ft-ot :)

Ebben a gázzal kapcsolatos szerviz kiadás még nincs benne, azt külön számolom.

Link to comment
Megosztás:

Én kb 3 hetente megyek vidékre (520Km oda-vissza), egyébként a párom jár vele munkába 13 km -re. Ezen kívül néha 1-2 rövidebb táv, bevásárlás, stb. Tehát nagyjából a benzinfogyasztás szempontjából kedvező távokat megyek.

A táblázatot hagyom, egyszerűbb ha leírom:

16e Km alatt 163e ft-ot takarítottam meg. Ebből lejön a benzin, így megtakarítottam 139e ft-ot :)

Ebben a gázzal kapcsolatos szerviz kiadás még nincs benne, azt külön számolom.

És 40 fokon kapcsol az LPG?

Nekem előtte 6l-es benzin fogyasztásom volt, és most gázból olyan 7l körül van.

Link to comment
Megosztás:

Na, ha már fogyasztás, akkor én is megosztom:

420 km-t mentem, 28 l gáz fért bele. Ez ha minden igaz 6.6 literes átlag.

Plusz ugye kb két liter benya. Ez azért elég barátságos.

Kíváncsi lennék mennyi jönne ki tisztán gázüzemmel, de erre csak nyáron lesz lehetőség, ha megyünk nyaralni.

Link to comment
Megosztás:

Na, ha már fogyasztás, akkor én is megosztom:

420 km-t mentem, 28 l gáz fért bele. Ez ha minden igaz 6.6 literes átlag.

Plusz ugye kb két liter benya. Ez azért elég barátságos.

Kíváncsi lennék mennyi jönne ki tisztán gázüzemmel, de erre csak nyáron lesz lehetőség, ha megyünk nyaralni.

Tankold teli nezinne is, és akkor majd fény derül a valós benzin fogyasztásra. Az 100km-enként télen 1l felett lehet simán..

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.