Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Mik a rossz tapasztalatok?

Rakattam egy autómba velük gázmennyiség szabályzót, nem működött jól, visszamentem, állítottak rajta, nem működött jól, visszamentem, állítottak rajta, nem működött jól, visszamentem, állítottak rajta. A harmadik alkalommal már 4-en állták körül a gépet, tanakodtak, majd azt találták ki, hogy a gyújtásom zavarja az elektronikát, és megoldották ügyesen:

717986353loveco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Majd ezután szintén nem lett jó, eljutottam oda, hogy hozzájuk hiába megyek, vettem adatkábelt, onnantól én programoztam, hozzá nem értőként. Érdekes módon jó lett az alufólia nélkül is. Ezután másokat is lebeszéltem, volt aki ennek ellenére odament, ő is megbánta.

Link to comment
Megosztás:

Rakattam egy autómba velük gázmennyiség szabályzót, nem működött jól, visszamentem, állítottak rajta, nem működött jól, visszamentem, állítottak rajta, nem működött jól, visszamentem, állítottak rajta. A harmadik alkalommal már 4-en állták körül a gépet, tanakodtak, majd azt találták ki, hogy a gyújtásom zavarja az elektronikát, és megoldották ügyesen:

Majd ezután szintén nem lett jó, eljutottam oda, hogy hozzájuk hiába megyek, vettem adatkábelt, onnantól én programoztam, hozzá nem értőként. Érdekes módon jó lett az alufólia nélkül is. Ezután másokat is lebeszéltem, volt aki ennek ellenére odament, ő is megbánta.

ez milyen autó?

Link to comment
Megosztás:

Na, hogy hogyan is néz ki egy gyárilag LPG-s autó érkezése... Január eleje-közepe: Autórendelés gyorsítókóddal (Az ígéret szerint március 23-án itt lesz). Február vége: Az autó kész (Spanyolo.)! Március eleje-közepe: Az autó átszállítva Rüsselsheim-be az LPG szett illetve a specifikus motoralkatrészek átszerelése (2 hét-> hát igen a Német precizitáshoz idő kell) Április eleje: Az autó elindul Mo.-ra, Április vége: Elvileg átvehető az autó... TÜRELEM-TÜRELEM :D !

Link to comment
Megosztás:

Na, hogy hogyan is néz ki egy gyárilag LPG-s autó érkezése... Január eleje-közepe: Autórendelés gyorsítókóddal (Az ígéret szerint március 23-án itt lesz). Február vége: Az autó kész (Spanyolo.)! Március eleje-közepe: Az autó átszállítva Rüsselsheim-be az LPG szett illetve a specifikus motoralkatrészek átszerelése (2 hét-> hát igen a Német precizitáshoz idő kell) Április eleje: Az autó elindul Mo.-ra, Április vége: Elvileg átvehető az autó... TÜRELEM-TÜRELEM :D !

hoppá!

mit veszel? ;)

ezek szerint a gyári LPG-s is tulképpen csak egy utólagos átépítés...

Link to comment
Megosztás:

hoppá!

mit veszel? ;)

ezek szerint a gyári LPG-s is tulképpen csak egy utólagos átépítés...

Nekem marad az Astra, csak a családba jön:)!

Végülis a beszerelés igen, annyi különbséggel, hogy a motorban is cserélnek egy pár dolgot gázüzeműre tehát talán több annál +ugye gyári teljeskörű gari meg ilyenek...(nem akarok hülyeségeket beszélni, hogy miket (hengerfej, dugattyú??), lehet hogy Elek jobban tudja mint én:))..

ha minden igaz B meriva 1.4T :)

Így van 120LE kivitel!:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem marad az Astra, csak a családba jön:)!

Végülis a beszerelés igen, annyi különbséggel, hogy a motorban is cserélnek egy pár dolgot gázüzeműre tehát talán több annál +ugye gyári teljeskörű gari meg ilyenek...(nem akarok hülyeségeket beszélni, hogy miket (hengerfej, dugattyú??), lehet hogy Elek jobban tudja mint én:))..

Így van 120LE kivitel! :)

Ez egyébként ugyanúgy pótkeréktartályos vagy a gyárira kitaláltak valami spéci megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Nekem marad az Astra, csak a családba jön:)!

Végülis a beszerelés igen, annyi különbséggel, hogy a motorban is cserélnek egy pár dolgot gázüzeműre tehát talán több annál +ugye gyári teljeskörű gari meg ilyenek...(nem akarok hülyeségeket beszélni, hogy miket (hengerfej, dugattyú??), lehet hogy Elek jobban tudja mint én:))..

Így van 120LE kivitel! :)

Szerintem a gázbeszerelésen kívül nincs ott semmi más.

Link to comment
Megosztás:

Végülis a beszerelés igen, annyi különbséggel, hogy a motorban is cserélnek egy pár dolgot gázüzeműre tehát talán több annál +ugye gyári teljeskörű gari meg ilyenek..

2009-től létezik gyárilag LPG üzemrű Opel gépkocsi, Corsától Zafiráig. Ezekben más az erőátvitel, más anyagból vannak a szelepek és a szelepülés. Azt nem tudom hogy magyarországon ezek rendelhetőek-e, vagy marad az utólagos átépítés. Mindenesetre egy 0 km-s motort ezért megbontani... hát nem is tudom...

Link to comment
Megosztás:

És mennyibe fájhat egy ilyen csere? Esetleg rendelési kódot tudtok? Akkor utána kérdek. De remélem nem lesz rá szükségem az elkövetkezendő 200k km-ben :)

valami 400 pénzről szóltak a hírek :blink:

úgyhogy "ezt azért mégsem kéne" kategória erősen :)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.