Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

ma döbbenten tapasztaltam, hogy 1-2 hónap alatt 13 forinttal csökkent az LPG ára esztergomban. most 244.9 és 257.9 volt.

( szlovákiában tegnap 218 ért tankoltam :) )

Szegeden is csökkenget. A legolcsóbb most 224,90. Erre - az egyik taxis cimbim szerint - még 10 forint kedvezményt is adnak ha van valakinek Délmagyar előfizetése és a hozzá kapcsolódó kedvezménykártya. Lehet csak megkérem anyámat, hogy váltsa ki. Ezután együtt járunk tankolni. :-))))

Link to comment
Megosztás:

na , a csökkenés nem volt hosszú életű, emeltek. 6 Ft ot, így ismét 250,9 Ft / liter.

Ennek örömére tankoltam ismét 215,6 Ft ért :P

Fogyasztásom sokat klímázva, cementet cipelve, és az utóbbi időben ütve-verve közlekedve 8,3 L /100 km -t .

( 1789,5 Ft / 100 km költséggel )

429 Ft os benzinárral számolva ez 4,17 literes fogyasztás. ( benzinből :) :P )

Link to comment
Megosztás:

Néhány fogyasztási adat, csak hogy látszódjon a különbség:

Debrecen- Balatonlelle, 3 személy, tetőkárpitig csomagokkal, klímával, végig pálya kivétel Budapest:

Oda 130-140 között 9.2 l/100km

Vissza 120-130 között 8.4 l/100km

Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van ilyen kis sebességeltérés között.

Balaton körbejárása 4 személlyel, klíma és csomagok nélkül, Kényelmesen nézelődve 7.1 l/100km.

Link to comment
Megosztás:

na , a csökkenés nem volt hosszú életű, emeltek. 6 Ft ot, így ismét 250,9 Ft / liter.

Ennek örömére tankoltam ismét 215,6 Ft ért :P

Fogyasztásom sokat klímázva, cementet cipelve, és az utóbbi időben ütve-verve közlekedve 8,3 L /100 km -t .

( 1789,5 Ft / 100 km költséggel )

429 Ft os benzinárral számolva ez 4,17 literes fogyasztás. ( benzinből :) :P )

A lúzer többség mit is tudna ehhez hozzászólni... :whistle:

Link to comment
Megosztás:

Winkler tehene + LPG + medic-car

http://belsoseg.blog...ogyaszt_a_tehen

a nagy igazság :D :D

"Kérdés, miért kell ez egy nagy motorba, aminek a teljesítményét szinte soha nem használják ki? Aztán meg hogyan lehet hatásos a hathengeres motor szívócsövébe egyetlen ponton bevezetett adalékanyag, amely tartálya fél literes, és több ezer kilométerre elegendő? Mennyire egyenletesen oszlik ez el a hat henger között? Mit számít a szívószelepnek ez a nagyon kis térfogat? Erre a marketinganyag nem tér ki, én magam részéről azt mondom, nem kell, de azért berakattuk, biztos ami biztos alapon."

Link to comment
Megosztás:

a nagy igazság :D :D

"Kérdés, miért kell ez egy nagy motorba, aminek a teljesítményét szinte soha nem használják ki? Aztán meg hogyan lehet hatásos a hathengeres motor szívócsövébe egyetlen ponton bevezetett adalékanyag, amely tartálya fél literes, és több ezer kilométerre elegendő? Mennyire egyenletesen oszlik ez el a hat henger között? Mit számít a szívószelepnek ez a nagyon kis térfogat? Erre a marketinganyag nem tér ki, én magam részéről azt mondom, nem kell, de azért berakattuk, biztos ami biztos alapon."

Most kicsit nyugszik a lelki világunk, igaz? :D

Link to comment
Megosztás:

kíváncsi vagyok milyen fogyi lesz most, úrimód klímázok egyfolytában :icon10:

de nagyon szenved mindenhol, lámpánál úgy indulok mint ha be lenne húzva a kézifék :huh:

Én csak akkor kapcsolom be, ha már felgyorsultam, klímával nagyon nincs benne erő. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Én csak akkor kapcsolom be, ha már felgyorsultam, klímával nagyon nincs benne erő. :unsure:

A napokban olvastam a Totalcar-on, hogy nem tesz jót a klímának a magas fordulaton történő bekapcsolás. Rántás szerűen indul a rendszer az okosok szerint. Lehet így van, azóta én alapgázon kapcsolom be és nyugisan gyorsulok. Városban nem mindegy? Felbontás, lámpa max 50 méterenként van :sneaky:.

Link to comment
Megosztás:

A napokban olvastam a Totalcar-on, hogy nem tesz jót a klímának a magas fordulaton történő bekapcsolás. Rántás szerűen indul a rendszer az okosok szerint. Lehet így van, azóta én alapgázon kapcsolom be és nyugisan gyorsulok.

ez így van .. megcsinálja a tag egy jó párszor magas fordulaton bekapcsolást ,utána majd lehet kuplungozni a klímát

lehet nagy sebességnél is ... csak ki kell nyomni a kuplungot ..

Link to comment
Megosztás:

kíváncsi vagyok milyen fogyi lesz most, úrimód klímázok egyfolytában :icon10:

de nagyon szenved mindenhol, lámpánál úgy indulok mint ha be lenne húzva a kézifék :huh:

Én éppen ma tankoltam. 8,1 lett a fogyasztás folyamatos klímahasználattal. Az vidított fel egyedül, hogy a gáz literje csak 222,90 volt, valamint erre jött még 8 Ft literenkénti kedvezmény. :icon1: Itt felénk így éppen 200 forint a gáz-benzinár különbsége.

Remélem hogy a gáz hamarosan kétszáz alá csökken. Az olajár mindenesetre elég jól esik.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.