Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

de lehet hogy mind2 sz*r :)

mondjuk a budakalászi az eléggé új, csak nem...

a jászberényi meg hát...

viszont a gázzal egyik helyen sem volt baj

Budakalász biztos nem koszol, nekem 33e után nem volt benne sok kosz, sőt meglepően kevés...

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Olyan rég nem volt már hozzászólás, gondoltam írok... :) Sőt 2 dolog is van! Az egyik, hogy amióta voltam az lpg dokinál tökéletesen megy a paripa, hibajel és tárolt hiba nélkül. :) A másik az mi is lenne már mint egy vagyis 2 rángatás/rántás... Tegnap budán kocsikáztam amikor mentem felfele egy meredek emelkedőn, talán 3.ba volt a kocsi, emelt fordulatszámon amikor volt egy kisebb rántás/megtorpanás, autána semmi. Eltelt kb 15-20 mp utána egy erőteljesebb is volt. Hibalámpa, tárolt hiba semmi nem volt. A gáz nem kapcsolt vissza benzinre... Ez mitől lehetett?

Valaki, valamit? :(

Link to comment
Megosztás:

Jó nektek, én meg 279-ért tankolok. :(

Én nem értem ezeket. Most vagy Debiben árulják sz@réhugyé, kis árréssel, vagy azok, akik 280-ért árulják meglovagolták az adóemelés sztorit és most alapozzák az unokáik életét.

Helyben én is kb. annyiért tankolnék MOL-nál, de rászánom azt a 20-20 km-t a literenkénti 56 huf-ért. 50 literen ~2800 pénz. Havonta ~23e huf.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozóknak! Lassan kifekszik a gázos Astra-ám.

6 éves most volt műszakin, 90 ekm van benne , ebből 50 a gázüzem. Furcsa hangokat ad azt mondták cseréljek láncot . Mások azt mondják a szelepfészkek ki akarnak szakadni, az injektor adja a hangot, a gáz tönkre vágta a motort,a láncot 100 alatt nem kell cserélni. Járjak benzinnel. Most ezt teszem. Teljesen el vagyok keseredve nem tudom mitévő legyek??? Ha benzinnel helyrejön a motor soha nem tankolok bele gázt, 270Ft-os gázárnál már úgysem hagy sokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozóknak! Lassan kifekszik a gázos Astra-ám.

6 éves most volt műszakin, 90 ekm van benne , ebből 50 a gázüzem. Furcsa hangokat ad azt mondták cseréljek láncot . Mások azt mondják a szelepfészkek ki akarnak szakadni, az injektor adja a hangot, a gáz tönkre vágta a motort,a láncot 100 alatt nem kell cserélni. Járjak benzinnel. Most ezt teszem. Teljesen el vagyok keseredve nem tudom mitévő legyek??? Ha benzinnel helyrejön a motor soha nem tankolok bele gázt, 270Ft-os gázárnál már úgysem hagy sokat.

Nekem 60e óta van benne LPG, és mot van benne 108e km....

Eddig ilyet nem tapasztaltam, szerintem neked elcseszték a beállítást....

Ha a szelepfészek megadta magát, akkor a benzin sem hozza helyre. Mennyi volt a fogyasztásod LPGből?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 60e óta van benne LPG, és mot van benne 108e km....

Eddig ilyet nem tapasztaltam, szerintem neked elcseszték a beállítást....

Ha a szelepfészek megadta magát, akkor a benzin sem hozza helyre. Mennyi volt a fogyasztásod LPGből?

Kb 8 litert fogyaszt gázból 7 körül benzinből az tény, hogy mióta benzinnel járok kb 500 km csendesebben jár a motor.

Link to comment
Megosztás:

A gázinjektoroknak van zörgő hangja, nem azt hallottad???

Most esett le, hátha...

Én nem tudom megállapítani, de lehetséges. Azoknak a cseréje mennyibe kerülhet? Most volt a műszaki vizsga előtt gázos szemlén nem mondta a szaki, hogy az injektoroknak van baja, ő is azt mondta, hogy a vezérműláncot cseréltessem ki.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom megállapítani, de lehetséges. Azoknak a cseréje mennyibe kerülhet? Most volt a műszaki vizsga előtt gázos szemlén nem mondta a szaki, hogy az injektoroknak van baja, ő is azt mondta, hogy a vezérműláncot cseréltessem ki.

Egyszerű, elindítod, majd amikor ha átkapcsol gázra és az injektor zörög, akkor az, de az természetes hangja!!!

100e-nél lehet vezérmű lánc, de nem valószínű, kb 2006-ig volt a rossz széria.

Link to comment
Megosztás:

Bruttó 52L, az nettó 47. 5ajtós autóról beszélek. 3 hete szerelték be a rendszert 7lityis a vegyes fogyasztás klímázva, max 100-110km/h ig...

Még most is belevágtál? Nálatok csak nem extrán olcsó az LPG?

Nekem 2 év alatt hozta vissza az árát a régi árakkal. Most 100km-en 3-400Ft ha megmarad....

Link to comment
Megosztás:

Még most is belevágtál? Nálatok csak nem extrán olcsó az LPG?

Nekem 2 év alatt hozta vissza az árát a régi árakkal. Most 100km-en 3-400Ft ha megmarad....

Az astrat most vettem,előző kocsimból mentettem át a szettet, de abba is 1,5éve rakattam bele... Nem veletlenül, nekem 5-6hónap alatt visszajött az ára. A gáz errefelé meg 255 környéke. Nem bántam meg a beleinvesztálást!

Link to comment
Megosztás:

Kb 8 litert fogyaszt gázból 7 körül benzinből az tény, hogy mióta benzinnel járok kb 500 km csendesebben jár a motor.

HELO!

Hol szereltetted be a gázt? És milyet (Landi vagy AC STAG)volt benne szelepvédő ( flashlube)?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Sajnos jelentkezett az első hiba .Indításnál nem mindig indul el a hármas henger (hibakód alapján)61500 km van még csak az autóba egyébként nagyon szépen megy és van benne erő is.Leírom hogy jött elő ez a dolog gázzal mentem kb 10 000 km semmi probléma gondoltam átváltok benzinre és megyek 1 teljes tankot,hát az első nap után elkezdett indításkor dadogni a motor. Motor leáll újraindít semmi baj másnap reggel ugyanez a szitu majd gyertyacsere, tökéletes minden kb 10 indításig utána ismétlődött a probléma.Holnap viszem a szerelőhöz majd leírom hogy mi volt mások is okuljanak(tanuljanak )belőle hátha segíttek ezzel valakinek!

Link to comment
Megosztás:

Voltam autószerelőknél!

Mindkettő szerelő ugyanazt a diagnózist állapította meg.Valószínű túl sok olajat kapott a gyertya a szelepkenő miatt ugyanis majdnem hogy folyamatosan folyt az olaj belőle.Nem tudom hogy álithatodott el most be van lőve 9mp/csepre azóta semmi baj, indul mint a doksza. 800 km mentem és nem mutatkozott semmi se hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozóknak! Lassan kifekszik a gázos Astra-ám.

6 éves most volt műszakin, 90 ekm van benne , ebből 50 a gázüzem. Furcsa hangokat ad azt mondták cseréljek láncot . Mások azt mondják a szelepfészkek ki akarnak szakadni, az injektor adja a hangot, a gáz tönkre vágta a motort,a láncot 100 alatt nem kell cserélni. Járjak benzinnel. Most ezt teszem. Teljesen el vagyok keseredve nem tudom mitévő legyek??? Ha benzinnel helyrejön a motor soha nem tankolok bele gázt, 270Ft-os gázárnál már úgysem hagy sokat.

Kb 1000 km -t mentem benzinnel hibátlanul ( csak a láncfeszítő zörög, a láncot holnap kicserélik ), majd a hétvégén autóztam 300 km-t gázzal. hétfőn reggel az indításnál kattog, zörög, majdnem leáll, nem pörög fel. Meleg motornál semmi baja. Szelepkenő megoldás lehet vagy inkább ne járjak gázzal?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nah, jóestét!

Gondoltam mesélek... :) Ma csináltam meg a 10.000-es szervízt, kicseréltem olajat, szűrőt, mindent. Amíg folyik le az olaj, gondoltam leveszem a folytószelep házat és kitakarítom. Utoljára 10.000-rel ezelőtt volt takarítva... Amikor kiszedtem nem hittem a szememnek. Olyan tiszta volt mint amikor beraktam... Megnéztem a kartergázcsövet, abban egy pici takony volt, meg egy kis víz. Ez az lpg javára írható? Mármint a tiszta folytószelep ház? :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy elgázosítom az Astrám. Úgy néz ki felmegy az éves futásom 20.000 km környékére. Errefelé 254 a gáz jelenleg. Így kb 1,5 év alatt megtérülne...

Van valakinek tapasztalata AC STAG rendszerrel? Mennyire megbízható?

Igaz lehet az, hogy újfent sorozatengedéllyel is vizsgáztatni kell az autót a beszerelést követő 30 napon belül?

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.