Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A tiedben egészen biztos hogy nincs ilyen, főleg hogy eddig még én sem találkoztam vele, pedig én már esőszenzort is találtam ezekhez, amúgy csak a szervótlanoknál volt ilyen, ott is csak néhánynak. Még a német oldalakon is csak egy két helyen említik,

 

Daykiller, Te hol láttál ilyet? 

Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, wookie írta:

A tiedben egészen biztos hogy nincs ilyen, főleg hogy eddig még én sem találkoztam vele, pedig én már esőszenzort is találtam ezekhez, amúgy csak a szervótlanoknál volt ilyen, ott is csak néhánynak. Még a német oldalakon is csak egy két helyen említik,

 

Daykiller, Te hol láttál ilyet? 

EPC-ben láttam, mikor az Astra kormányműveit kerestem.

Amúgy szervótlanoknál van igen, a kormánykerékre gyakorolt hatást csökkenti, ha pl hirtelen ki akarna fordulni a kezedből a kormány, mikor megindulsz vagy egy nyomvályú. Mikor autószerelőmnek mondtam, hogy van ilyen is, mondta, hogy az ő 88-as A vekijében is volt ilyen. Amúgy a kis csavaros részt a kormánymű egyik rögzítő bilincséhez kell csavarozni, míg a csillapítóházon lévő fülét a nyomtávrudak rögzítő csavarjaihoz. Nem bonyi, de A vekinél meg van különböztetve, hogy jobb-, vagy bal kormányos, míg Astránál ez mindegy. fene tudja miért amúgy. Lehet ott nincs teljesen középen a kormánymű vagy a rögzítés nem azonos távolságban van a kormánymű közepétől, míg F Astrán lehet.

Link to comment
Megosztás:

Úgy úgy, kormánylengéscsillapító, mint a motorokon. :D

 

Ezt kadettből szedtem ki, nem a kormánymű bilincshez van fogatva, hanem van egy saját külön bilincse, ami a baloldali kormánylefogsató meg a kormányoszlop tengely között van. 

Nem teljesen értem a megkülönböztetést, hisz az astra/vectra kormányművek ugyanazok. 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, wookie írta:

A tiedben egészen biztos hogy nincs ilyen, főleg hogy eddig még én sem találkoztam vele, pedig én már esőszenzort is találtam ezekhez, amúgy csak a szervótlanoknál volt ilyen, ott is csak néhánynak. Még a német oldalakon is csak egy két helyen említik,

 

Daykiller, Te hol láttál ilyet? 

Esőszenzort? Gyárit? Nem gondoltam volna...

 

Hogy áll a vectra projekt? Még mindig érdekelne a fék+felniszett :-):-)

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Én se akartam elhinni. Vagyis asszem Bundee találta, nem is én, de már nem tom. 

Most írok blogposztot a dologról, csak olyan sok, hogy nem haladok vele. 
Amúgy agyaltam, és arra jutottam, hogy végülis marad a jelenlegi rendszer, és akkor marad a 15collos felni is, max hátra kap omi/cali nagyobb nyerget, meg a 270-es tárcsát, de csak ha a jelenlegi szett elkopik. Ha ez megtörténik, akkor megkapja az ötcsavaros agyakat, és akkor a felnik eladóak lesznek. 

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, daykiller írta:

EPC-ben láttam, mikor az Astra kormányműveit kerestem.

Amúgy szervótlanoknál van igen, a kormánykerékre gyakorolt hatást csökkenti, ha pl hirtelen ki akarna fordulni a kezedből a kormány, mikor megindulsz vagy egy nyomvályú. Mikor autószerelőmnek mondtam, hogy van ilyen is, mondta, hogy az ő 88-as A vekijében is volt ilyen. Amúgy a kis csavaros részt a kormánymű egyik rögzítő bilincséhez kell csavarozni, míg a csillapítóházon lévő fülét a nyomtávrudak rögzítő csavarjaihoz. Nem bonyi, de A vekinél meg van különböztetve, hogy jobb-, vagy bal kormányos, míg Astránál ez mindegy. fene tudja miért amúgy. Lehet ott nincs teljesen középen a kormánymű vagy a rögzítés nem azonos távolságban van a kormánymű közepétől, míg F Astrán lehet.

Mindenre gondoltam, de ez nem jutott eszembe, sőt még nem is láttam ilyen megoldást. Tegnap este jó sokáig túrtam a netet, ott sem találtam semmit. Igaz a mondás, jó pap holtig tanul.

Lenne egy kérdésem más témában:

Sikerült beszereznem egy kiegyenlítő tartály jeladót a BC projekthez. Korábban nem láttam még ilyet, nem tudom, hogy milyen ami jó. Az úszó megvan, viszont a jeladó teteje könnyen elforog a kupakban, nagyon picit lóg. Azon gondolkoztam, hogy ez akkor így mitől, vagy hogyan nyomásálló??? Vagy nem is kell annak lennie?

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 23. at 1:20 PM, wookie said:

Mai bontózás eredménye:

Kadett cc csatival, némi kábellel (elkezdtem normálisan kiszedni, de végül nem volt rá idő, így elcsíptem :S ) ablakmosó tartály jeladóval, Motronichoz való gyári wehrle ac/ecu relé, (újonnan 6k) Xe-hez való folytószelep "poti" (szintén kb egy ötös) Lcd műszerhez való útjeladó, (találjál), Xe kartergáz visszavezető összekötő gumicső, nem repedt, csak gyári új van, 3-5e, Antenna összekötő kábel, mert az astrában szét van ...va, egy gyári balos index Bundee-nak vectrához, egy calibra/vectra xe leömlő, olajhűtő, meg egy kadett gsi xe leömlő, olajhűtő. 

Illetve még valami, az első kép alján. Aki megmondja mi az (gyári, gm száma is van) az nyer egy piros hangszórót.

Uhhhh... Hol szoktál bontózni? 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 24. at 4:10 PM, wookie said:

Jaja. Én se akartam elhinni. Vagyis asszem Bundee találta, nem is én, de már nem tom. 

Most írok blogposztot a dologról, csak olyan sok, hogy nem haladok vele. 
Amúgy agyaltam, és arra jutottam, hogy végülis marad a jelenlegi rendszer, és akkor marad a 15collos felni is, max hátra kap omi/cali nagyobb nyerget, meg a 270-es tárcsát, de csak ha a jelenlegi szett elkopik. Ha ez megtörténik, akkor megkapja az ötcsavaros agyakat, és akkor a felnik eladóak lesznek. 

Cali nyereg ugyanúgy 35 mmes, mint Astra. A Omiból van nekem a Calin 38 mmes fent hátul. 

Link to comment
Megosztás:

16 minutes ago, Laliiii írta:

Cali nyereg ugyanúgy 35 mmes, mint Astra. A Omiból van nekem a Calin 38 mmes fent hátul. 

Akkor az. Nekem asszem 32-es van. Vagy már nem tudom.

16 minutes ago, Tiu írta:

X18XE1-ben mekkora fordulatnál kapcsol át a változó szívóhossz? :huh:

A héten utánanézek. Bár ez már lehet hogy olyan adat, ami csak az epromból derül ki. 

Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, Laliiii írta:

Hol szoktál bontózni? 

Változó, mikor hol vagyok. :)
Ez most a nagycenki bontóból van, a kettő közül ez a normálisabb hely. Mondjuk ennek a fele cucc már nyár óta ott volt a caliban, ahogy én hagytam. Mondom inkább kimentem mielőtt bezúzzák. Mondjuk a legtöbb dolgot aranyáron mérnek, viszont sok mindenről foglamuk sincs micsoda, és hogy mit ér. (pl cc) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1993-as f astra kombim (C16NZ).
Egyszer-csak kivillant a motorhiba jelző, de el is aludt, így akkor nem foglalkoztam vele.
Viszont tegnap előtt már nem aludt ki és nem is engedte beindítani a motort, önindító forog, pumpa ment, stb, csak nem indult. Kivillogtattam és a 42-es hibakódot adta (sebesség érzékelő - feszültség magas).
Gondoltam megpróbálom még egyszer beindítani, és pöcre indult, nem is fulladt le stb. Tegnap minden gond nélkül használta semmi hibajelzés, de a visszaúton menet közben a cél előtt kb 1 km-re kigyulladt a motorhiba jelző, és olyan volt mintha le akarna állni a motor váltáskor. Hazaérve leállítom a motort, de már nem engedte újra beindítani. Ismét kivillogtattam, ugyanaz a hiba, majd utána megint gond nélkül indult. Tehát hidegen is melegen is ugyanazt produkálja.
Segítséget kérnék, hogy hol kezdjem a javítást!
Hol található a sebesség érzékelő?
Mitől kap magas feszültséget a sebesség érzékelő?
Mit jelent pontosan a hibakód leírása? - mást is jelenthet?
Nincsen sebesség jeladó? - amit a sebesség érzékelő vesz? - és ha van hol?
milyen összefüggések vannak?
Sok mindent olvastam, össze is kavarodtam, ezért szeretném ha valaki segítene, pontosan mit is kell ellenőrizni, cserélni?

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, CsP írta:

Sziasztok!

Van egy 1993-as f astra kombim (C16NZ).
Egyszer-csak kivillant a motorhiba jelző, de el is aludt, így akkor nem foglalkoztam vele.
Viszont tegnap előtt már nem aludt ki és nem is engedte beindítani a motort, önindító forog, pumpa ment, stb, csak nem indult. Kivillogtattam és a 42-es hibakódot adta (sebesség érzékelő - feszültség magas).
Gondoltam megpróbálom még egyszer beindítani, és pöcre indult, nem is fulladt le stb. Tegnap minden gond nélkül használta semmi hibajelzés, de a visszaúton menet közben a cél előtt kb 1 km-re kigyulladt a motorhiba jelző, és olyan volt mintha le akarna állni a motor váltáskor. Hazaérve leállítom a motort, de már nem engedte újra beindítani. Ismét kivillogtattam, ugyanaz a hiba, majd utána megint gond nélkül indult. Tehát hidegen is melegen is ugyanazt produkálja.
Segítséget kérnék, hogy hol kezdjem a javítást!
Hol található a sebesség érzékelő?
Mitől kap magas feszültséget a sebesség érzékelő?
Mit jelent pontosan a hibakód leírása? - mást is jelenthet?
Nincsen sebesség jeladó? - amit a sebesség érzékelő vesz? - és ha van hol?
milyen összefüggések vannak?
Sok mindent olvastam, össze is kavarodtam, ezért szeretném ha valaki segítene, pontosan mit is kell ellenőrizni, cserélni?

Üdv...ha a motor DIS-kockás akkor ez szerintem ennek a hibáját jelzi ami ott van a hengerfej akku felőli végén. Nézd meg hogy amikor nem indul el. van-e gyujtószikra. Ha viszont egy nagy fekete "pohár" van ezen a helyen akkor ha jól tudom azon belül van egy gyujtás elektornika. Bele kellene próbálni egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 írta:

Üdv...ha a motor DIS-kockás akkor ez szerintem ennek a hibáját jelzi ami ott van a hengerfej akku felőli végén. Nézd meg hogy amikor nem indul el. van-e gyujtószikra. Ha viszont egy nagy fekete "pohár" van ezen a helyen akkor ha jól tudom azon belül van egy gyujtás elektornika. Bele kellene próbálni egy másikat.

C16NZ az rotoros, amiben induktív jeladó van. :) A tiedben ugye hall-jeladó van.

Csak a C16SE, X16SZ és X16SZR direkt gyújtású rendszeres (DIS) a nyolcszelepesek közül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.