Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

18 perce, Szabadij írta:

Életemben egyszer szoptam be téli szerelést szabad ég alatt,mivel december közepén került hozzám az előző autóm,és még az utolsó munkanapokon leműszakiztattam.

Annál inkább kivettem kompletten a hátsó hidat ,szilentezés meg fékcsere miatt,mint egy fél napig alatta kelljen feküdni...

Azóta inkább elébe megyek az ilyen dolgoknak,ami nyüszög,nyikorog,morog vagy bármi előjelét mutatja a pusztulatnak ,azt még jó időben próbálom kijavítani,cserélni.

Motrot szerelni nem gáz,de futóművet kiput szerelni mínuszban az 15-ször annyi káromkodással jár ,mint nyáron.

Persze ami elromolhat az el is romlik,de jobb megelőzni a téli szerelést...

Én is befejezem télre a szereléseket, már ami tervszerű...ami meg úgy jön azt ugye sajna meg kell csinálni, szerencsére ilyen mostanában nem volt. 

13 perce, Imi (Astra) írta:

Sziasztok! 
Pont most vagyok garázs témába benne, mert építeni akarok, és az új rendszerbe nettó 50 légköbméter térfogatig és 3m gerinvcmagasságig a nem életvitelszerűen használt melléképületre (garázs pl) nem kell engedély. De figyelembe kell venni a helyi szabályokat (beépíthetőség stb..)

Ezt én is nézegettem amikor rendeletbe hozták eléggé a határon vagyok ha 3.5X6 méter alapterületet számolok 2.5 méteres átlag magassággal, ugye mondjuk elöl 3 méter hátul meg 2.  De ha az utcáról nem látszik meg a szomszédokkal nincs baja az embernek akkor nem gáz ha kicsit túlléped szerintem. Mondjuk én inkább arra gondolok hogy előre lejtetem meg, mert ha bejársz orral akkor hátul kell a magasság motort emelni a kocsi farán annyira nem szerelsz felfelé. Ha meg úgy farolsz be és elől emeled ki akkor ott ragad az autó a motor mögött. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 15. at 15:00, zotya975 írta:

Valami könnyítettek, utána kéne olvasnom. Arra is gondoltam hogy csinálok 6 beton oszlopot, rá a tetőt, aztán közét meg majd kitöltöm apránként valamivel. De betonnál akkor kavicsot hozatni, cementet...stb. A fa váz előnye hogy csak egy talp kell lebetonozva felállítod az oszlopot és kész. Egész évben ilyen beállókat, fatárolókat..stb csináltunk. Egész évben van túlórázási lehetőségem így még az sem mindegy mennyi időbe kerül a felépítése, hiába olcsóbb ha többet kell dolgozni vele, annyi idő alatt meg tudom keresni a drágább, de gyorsabb szerkezet árát. Csak a ház sincs még kész teljesen azzal kéne foglalkozni először. Szegény autó mostohagyerek.

 

Zsalukő a lábaknak? az nem egy horror és csak bele kell betony(esetleg vas), mondjuk vmi alja akkor is kell mert egyik elre dől a másik meg arra akkor ciki van vagy a tetején kötőd össze gerendával

házfal mellé nem tudod tenni? akkor csak 2 láb kell meg ferde tető

Link to comment
Megosztás:

17 órája, stirlitz írta:

 

Zsalukő a lábaknak? az nem egy horror és csak bele kell betony(esetleg vas), mondjuk vmi alja akkor is kell mert egyik elre dől a másik meg arra akkor ciki van vagy a tetején kötőd össze gerendával

házfal mellé nem tudod tenni? akkor csak 2 láb kell meg ferde tető

A zsalukövön gondolkodtam sokat, mert ugye a beton láb elvan ezer évig anélkül hogy bármi baja lenne, nem rohad fel, nem kell kezelgetni mint a fát. Most is fal mellett van a beálló, de keskeny a telek, ott alig fér el a kocsi ha kinyitom az egyik ajtót már nem tudsz elmenni mellette.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet még nem halottam.

Egy zsír új autónál azt mondja a márka szerviz, hogy 30ezer km alatt a gyárilag megengedett olajfogyasztás 9!!!! liter...

Ráadásul nincs olajszint figyelés sem...

Na bakker... a sofőr hordjon magával egy hordónyi olajat???

Visszafejlődés van autótechnikailag?

 

Bocsi, csak a csalódottság és meglepettség szól belőlem...

Link to comment
Megosztás:

13 perce, pszilaj írta:

Én ilyet még nem halottam.

Egy zsír új autónál azt mondja a márka szerviz, hogy 30ezer km alatt a gyárilag megengedett olajfogyasztás 9!!!! liter...

Ráadásul nincs olajszint figyelés sem...

Na bakker... a sofőr hordjon magával egy hordónyi olajat???

Visszafejlődés van autótechnikailag?

 

Bocsi, csak a csalódottság és meglepettség szól belőlem...

Az elég durva, milyen autó? Mondjuk nálunk is 1litert adnak meg 1000Kilométerre, tehát 30ezerre 30 liter, de szerintem ilyenkor már rég nem menne át zöld kártyán. ( igaz ez 91-es norma)Ámbár a fene tudja szelepszár szimering csere előtt nekem sem volt elég az 5Liter feltöltéssel és után öntögetéssel együtt, de műszakinál mégsem szóltak hogy rosszak az értékek.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Az elég durva, milyen autó? Mondjuk nálunk is 1litert adnak meg 1000Kilométerre, tehát 30ezerre 30 liter, de szerintem ilyenkor már rég nem menne át zöld kártyán. ( igaz ez 91-es norma)Ámbár a fene tudja szelepszár szimering csere előtt nekem sem volt elég az 5Liter feltöltéssel és után öntögetéssel együtt, de műszakinál mégsem szóltak hogy rosszak az értékek.

Ez egy most 30ezres szervízen lévő új Fiat Ducato...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Aztán most konkrétan mennyi olaj hiányzott és mennyiből? 

Eddig hét litert öntöttünk utána a 30ezer alatt... ráadásul valami drága olaj...

Kérdem én, hogy minek az olajcsere, ha a periódus alatt többet öntünk bele, mint a cseremennyiség. Elég lenne olajszűrőt cserélni és annyi...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pszilaj írta:

Eddig hét litert öntöttünk utána a 30ezer alatt... ráadásul valami drága olaj...

Kérdem én, hogy minek az olajcsere, ha a periódus alatt többet öntünk bele, mint a cseremennyiség. Elég lenne olajszűrőt cserélni és annyi...

Hát az elég brutális mennyiség főleg új autónál.szerintem az agyonkopott f dieselünk , meg semelyik másik építőipari  gép nem evett ennyit. Pözsó Boxer, Ford Tranzit..stb.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát az elég brutális mennyiség főleg új autónál.szerintem az agyonkopott f dieselünk , meg semelyik másik építőipari  gép nem evett ennyit. Pözsó Boxer, Ford Tranzit..stb.

Erre mondta a Pappas szerviz, hogy "Nyugi, 9 liter az engedélyezett olajfogyasztás."

Link to comment
Megosztás:

32 perce, pszilaj írta:

Erre mondta a Pappas szerviz, hogy "Nyugi, 9 liter az engedélyezett olajfogyasztás."

Én is jártam egy időben új autóval, konkrétan akkor vettük le a fóliát az ülésekről amikor beleültem, talán rönó kisteher volt, de bérelt ( sokszor béreltünk egy cégtől, pont ekkor vettek új kocsikat) de a szervízig nem jutottam el, beletettem pár 1000kilométert aztán visszavittem, rövid munka volt. Győr-Budapest-Bécs távon ingáztam vele, klímás tempomatos kocsikkal jó móka volt. De volt olyan is hogy a kolléga elindult a kocsival, de fura hangja volt neki, felcsörögte a bérbeadót hogy jöjjön le, mert valami nem stimmel, és ki volt vágva a katalizátor a kocsi alól.:doze: 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tudna valaki segíteni abban, hogy az alábbi linken lévő kipufogó dobok között mi a különbség? Csak a cikkszámok illetve az árak térnek el. Én sajnos nem tudok rájönni, hogy melyik cikkszám mire utalhat. Elvileg mind ugyan ahhoz a motorhoz, kasztni típushoz, évjárathoz van.

kipuf

 

Közben az oldalon megtaláltam rá a választ.

Mit jelent a termékek cikkszáma (cikk-kód) után szereplő /LA, /SZ, /S, /P, /KO, /I stb jelölés?
Ezek belső jelölések, segítenek nekünk a termékek rendszerezésében. Ha / karakter előtt a cikkszám megegyezik, akkor ugyanarról a termékről van szó.
Ebben az esetben az árakban minimális eltérés lehetséges.

Módosítva : Tóth Balázs
Link to comment
Megosztás:

58 perce, pasla09 írta:

Sziasztok! 1.4 16V motornál a kopogás szenzort nagyobb bontás nélkül el lehet érni? Egyenlőre csak megpucolnám, de az esetleges csere miatt is érdekelne. Aláfekvésre nincs módom jelenleg. Köszi. 

 Itt van egy kép, bár nem ugyanez a motor, de gondolom hasonló helyen lehet neked is: http://www.opelforum.hu/topic/252-általános-műszaki-problémák/?page=771

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pasla09 írta:

Sziasztok! 1.4 16V motornál a kopogás szenzort nagyobb bontás nélkül el lehet érni? Egyenlőre csak megpucolnám, de az esetleges csere miatt is érdekelne. Aláfekvésre nincs módom jelenleg. Köszi. 

Ha jól emlékszem, akkor a generátor vagy a szívósor alatt van...

Módosítva : pszilaj
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok minden kedves fórumtársnak!

 

Néztem Zotya képét, és úgy jártam mint a csaojok lentebb. :) Milyenn dísz ez? Olyan ismerős a forma, de milyen harang, ilyen hosszú szárral?

Majd mikor leesett, akkorát koppant, hogy a párom azonnal bevágódott a konyhából: "Felborult a karácsonyfa?"

2428090-20161224-1OnC2G.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Boldog Újévet 2017-ben!

Ez alkalomból megosztanám a 25. évébe lépett Astrám statisztikáját:

Opel Astra Caravan  C20NE   1992 évjárat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vétel

2005 szeptember

Km óra állás vételkor: 155210

 

Vételár:

510 000 Ft

 

 

 

 

Átírás

52 000 Ft

 

 

 

 

Felújítás (december 14.-g)

638 167 Ft

 

 

 

 

Bekerülési összeg (XII. 14.-ig)

1 200 167 Ft

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üzemelési adatok:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Év

km

Karbantartás

Összes ktsg.

Ü.a. fogyasztás

Km. Ktsg.

2005

4177

0 Ft

90 087 Ft

8,57

21,50 Ft

2006

25577

106 387 Ft

635 580 Ft

8,15

24,85 Ft

2007

22509

214 102 Ft

735 615 Ft

8,1

32,68 Ft

2008

20258

397 103 Ft

854 025 Ft

7,84

42,15 Ft

2009

15153

182 690 Ft

504 264 Ft

7,99

33,28 Ft

2010

13028

131 349 Ft

442 375 Ft

7,86

33,96 Ft

2011

14497

177 434 Ft

582 264 Ft

7,49

40,16 Ft

2012

12037

262 280 Ft

659 933 Ft

7,83

54,83 Ft

2013

12806

90 720 Ft

458 032 Ft

7,81

35,76 Ft

2014

11531

273 645 Ft

634 249 Ft

7,96

55,00 Ft

2015

13007

89 145 Ft

416 555 Ft

7,3

32,00 Ft

2016

12840

278 349 Ft

614 221 Ft

7,94

47,84 Ft

eddig nálam futott km:

177 420

2 203 204 Ft

6 627 200 Ft

 

 

 

 

 

 

 

 

Eddigi ráfordítás:

2 203 204 Ft

 

 

 

 

Vételár + ráfordítás

3 403 371 Ft

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Pingvin írta:

Ez nagyon precíz!

Én inkább nem szeretném tudni, hogy már mennyit költöttem rá, mert rosszul leszek!:-)

Struccpolitika! Inkább írd azt, hogy lusta vagyok könyvelni! Kivéve ha utálod az autódat, nem érdekel, hogy mikor robban le egy csereperiódusos alkatrész elhanyagolása miatt útközben .

25 éves az autóm, 12. éve hajtom és még soha nem hagyott az út szélén.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

34 perce, epk947 írta:

Struccpolitika! Inkább írd azt, hogy lusta vagyok könyvelni! Kivéve ha utálod az autódat, nem érdekel, hogy mikor robban le egy csereperiódusos alkatrész elhanyagolása miatti útközben lerohadás.

25 éves az autóm, 12. éve hajtom és még soha nem hagyott az út szélén.

Engem kétszer 8 év és 110 ezer kilométer alatt, de az egyik vezérműszíj szakadás volt ami ugye nem az autó hibája hanem az enyém, a másik meg egy hibás gyujtótrafó volt, tahát végülis csak egyszer. De nagyobb előgyujtással még ekkor is járt a motor csak akkor ott az út szélén erre nem jöttem rá...akkor végülis egyszer sem.:-)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, epk947 írta:

Struccpolitika! Inkább írd azt, hogy lusta vagyok könyvelni! Kivéve ha utálod az autódat, nem érdekel, hogy mikor robban le egy csereperiódusos alkatrész elhanyagolása miatti útközben lerohadás.

25 éves az autóm, 12. éve hajtom és még soha nem hagyott az út szélén.

Lusta vagyok könyvelni!

Amiről van számla, azt a párom egy mappában tartja nyilván, egy ideig vezette excelben, de mikor mondott egy 1.2 MFt-os összeget, mondtam, hogy ne is folytassa, nem vagyok rá kíváncsi, mert arról sem vezetünk nyilvántartást, hogy mennyit költünk kajára, vagy ruhára.

(Bontós és nem bolti cuccokról nincs számlám, de az sem kevés.)

Szeretem az autóm, (mind a kettőt, a masik egy 28 éves hobby kisbusz) és azért nem érdekel, hogy mennyit költöttem rá, mert amire szüksége van, azt mindig megkapja, és egy alkatresz beszerzésnél általában nem csak az ár alapján szoktam dönteni.

Az elmúlt ~8 év alatt kb. 90 ezer kilométert tettünk meg együtt, eddig nem történt sem útszéli lerohadás, sem váratlan meghibásodás, ezt is imádom benne, hogy mindig lehet rá számítani.

Van egy kis füzetecske a kesztyűtartóban, abba írkászom a csereperiódusokat, de nem a számokban, hanem az állapotban hiszek, inkább átnezem évente kétszer becsületesen, és ha valami gyanús az megy is ki belőle, ennek ellenére bármelyikünk bármikor állhat az út szélén, hiszen Murphy megmondta, ami elromolhat az el is romlik, ezért meg is állok, ha márkatars villog az út szélén.

Tisztelem az olyan embereket mint Te is vagy, akik ilyen precíz nyilvántartást tudnak vezetni az autóról, a költségekről, nekem viszont nincs ehez türelmem, inkább rászánok két napot és átnézem, fagyállótól a fékbetig, de sokszor csak úgy is alá szoktam menni.

Egy ilyen idős autó szerintem olyan mint a kert, ha nem gondozod akkor is ad valamit, de ha foglalkozol vele, azt nagyon meghálálja. 

Link to comment
Megosztás:

Ezt olvasom az autonavigator.hu -n ma:

" Tavaly jelentős mértékben drágultak az üzemanyagok. Az év elején még lejtőn lévő árak februárban még a 300 forintos szintet közelítették, a gázolajé alá is ment, év végére azonban − legutoljára december 26-án emelve − a 95-ös benzin átlagára 367, a gázolajé 379 forintra nőtt. Az első idei árkorrekció ismét drágulást hoz, szerdán 3-3 forinttal emeli a benzin és a dízel üzemanyag árát a MOL − értesült a Holtankoljak.hu. "

No, hát ez nálam a következőképen alakult:

2016 első tankolása jan 12.-én   320 Ft/l

2016 utolsó tankolása dec. 31.-én   357.90Ft/l

Az év közbeni legalacsonyabb ár:  293 Ft/l

A 2016-os év benzin átlag ára nálam: 326,5 Ft/l

Nem mindegy, hogy hol tankolsz! Ez történetesen itt, Érd környéki kutak és egy németországi út átlag ára volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.