Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem lessz..nekem az már űrtechnika...elektromos ablak, meg kp zár...ennyi. :D Mág a belső tükröt sem aplikáltam be. :omg: Egyenlőre egy Jikov DC 2912-es benzinszintjét próbálom belőni.... <_< de állandóan túlfolyik. Lehet a tűszelep akad vagy tudomisén.

Első körben ellenőrizd, hogy az úszók nincsenek-e tele üzemanyaggal, tehát nem lyukasak-e. Ha jók, nézd meg, hogy a tűszelepet kézzel felnyomva elzárja-e az üzemanyag befolyást. Ha ez is jó, akkor az úszók tartólemezén tudsz finoman hajlítani (az úszókat lefelé) annyira, hogy időben elzárja a benzint, mielőtt túlfolyna.

Hening: üdv úja itt!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma elkezdett megint karácsonyfázni az xe, kivillogtattam, majd gyors telefonos ügyfélszolgálat keretében Bundee megnézte nekem a hibakódokat, konstatáltam hogy ezzel én itt Debrecen alsón nem tudok mit kezdeni, inkább imádkozok hogy ne álljon meg sopronig. Aztán itthon kicsit utánannézve német oldalakon, behatároltam hogy valszeg folytószelep "potméter", mindössze 30k az új bosch, a többi meg nem jó semmire. :) Öröm bódottá. És legalább az NE-é sem passzol rá.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Nekem ma elkezdett megint karácsonyfázni az xe, kivillogtattam, majd gyors telefonos ügyfélszolgálat keretében Bundee megnézte nekem a hibakódokat, konstatáltam hogy ezzel én itt Debrecen alsón nem tudok mit kezdeni, inkább imádkozok hogy ne álljon meg sopronig. Aztán itthon kicsit utánannézve német oldalakon, behatároltam hogy valszeg folytószelep "potméter", mindössze 30k az új bosch, a többi meg nem jó semmire. :) Öröm bódottá. És legalább az NE-é sem passzol rá.

Valószínűleg? Ennyire nem biztos a hibakód?

Link to comment
Megosztás:

Egyből három darabot is adott! :D Mondjuk a poti meg a légtömegmérő hibája szinte garancia a kormos kipuffra, nemigen a kopogásszenzor lesz ennek a baja.

A potit nem lehet szétszedni?

Nem hiszem. Sajnos tényleg az XE-hez csak Xe-é jó. XEV potmétere kompatibilis az X18XE-vel. De mi az a három hibakód? :D Anno nekem is dobott három kódot a kopogásérzékelőre.

Link to comment
Megosztás:

Újból Astrás vagyok. Ma vettem egy '99-es szedánt. X16XEL motorral.

A többit később.

Üdv nálunk! Jó helyen jársz, bármi kérdés lesz a kocsival kapcsolatban tedd fel bátran! :P

Első körben ellenőrizd, hogy az úszók nincsenek-e tele üzemanyaggal, tehát nem lyukasak-e. Ha jók, nézd meg, hogy a tűszelepet kézzel felnyomva elzárja-e az üzemanyag befolyást. Ha ez is jó, akkor az úszók tartólemezén tudsz finoman hajlítani (az úszókat lefelé) annyira, hogy időben elzárja a benzint, mielőtt túlfolyna.

Hening: üdv úja itt!

Ezeken már túlvagyok, azt olvastam hogy ha a két úszófél nincs pontosan egy sikban attól is akadhat, tegnap vettem indítópofákat azt beszerelem, meg a benzincsap sem belevaló, szerintem addíg nem piszkálom a karbit amíg azt ki nem cserélem. Ezzel szinte felfele folyik a benzin. :wacko: 207-es lefelé néző csapja van rajta szinte elér a hengerig, nekem meg ugye a 210-es tank alá néző csapja kell.

Megrendeltem a Bosch lambdaszondát. 18k kedvezménnyel. :D Holnapra meg is jön. :D Lesz mit szerelni lurdyban ha nem jutok el holnap odáig. :D

Volt már kitekerve a szonda? Szondakulcsod van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv nálunk! Jó helyen jársz, bármi kérdés lesz a kocsival kapcsolatban tedd fel bátran! :P

Ezeken már túlvagyok, azt olvastam hogy ha a két úszófél nincs pontosan egy sikban attól is akadhat, tegnap vettem indítópofákat azt beszerelem, meg a benzincsap sem belevaló, szerintem addíg nem piszkálom a karbit amíg azt ki nem cserélem. Ezzel szinte felfele folyik a benzin. :wacko: 207-es lefelé néző csapja van rajta szinte elér a hengerig, nekem meg ugye a 210-es tank alá néző csapja kell.

Volt már kitekerve a szonda? Szondakulcsod van?

Sose volt. Kulcs sincs. :D megpróbálom csillag-villással, vagy lecsípem a drótot és nagy krova.
Link to comment
Megosztás:

Sose volt. Kulcs sincs. :D megpróbálom csillag-villással, vagy lecsípem a drótot és nagy krova.

Csillagvillással tekertem ki melegen plussz méteres csődoltad, vagy letörik vagy megindul alapon, és megindult. :D De ha jól emlékszem a hűtőt kivettem, mert mondom ha letörik-lepattan még azt is kibacom vele.

Link to comment
Megosztás:

Bekerült az új szonda. Egy álmom teljesült: nem agyal gázadásra a motor. :D

A régi csak úgy jött ki, hogy a saját menete elnyíródott és utána szó szerint kiesett. :D

Tiszta mák, hogy nem a leömlőböl jött ki a menet. De amúgy zőőőd kártyán jó volt a szonda értéke? Lambda vagy mifene?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Van valakinek precíz, lelkiismeretes kasznis ismerőse/bejáratott kasznisa?

Nyáron megy vizsgára a vas, és tegnap konkrétan beesett az ujjam a hátsó rugó mellett a váznyúlványban. Viszont akkor mostmár kénytelen leszek szétborítani az egész vasat, és úgy rendbe rakatni. Kasznit üresre, összes rohadás kivág, kihegeszt, (lehetőleg a gyári pontok mentén, amit csak lehet) összes horpadás, stb, szóval teljes lakatolás.

Link to comment
Megosztás:

Szia Wookie.

Nekem van egy nagyon jo lakatosom pestmegyébe azon belül Szigetbecse.tudomásom szetint egész életébe ezzel foglalkozot és nemrég csinálta az enyimet is.szerintem szép lett.(és legalább nem gyujtota fel a kocsim mint az elözö lakatos).itt pestmegyébe szinte mindenki neki hordja a lakatolni valo autot és kamiont.nekem a két küszöbb,kés sárvédöiv+a csomszi végén a javitás az 20eft volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nagy kérdèssel fordulok hozzátok hátha van aki járt ebben a cipöben.

Eladtam tegnap ez egyik opel astra kocsimat.

De este hivtak hogy baj van mert megált a kocsi,mondta hogy elviszi az egyik szerelőhöz ott náluk.ma álitolag szétszdte és azt mondta hogy 16 szelepböl 13 elgőrbült eltört(hozzáteszem kereskedö vitte el ár alatt Miskolcra Ráckevéröl).felhivtam egy ismeröst mitöl lehet ez és azt mondta hogy valoszinüleg vezérmü szij szakadt el.kérdésem az az lenne hogy terhel e bármi felelöség ez miatt hisz 15 éves autorol beszélünk.amikor kiprobálta minden jo volt a kocsin és a szerzödést is megirtuk bár egy elöre kitöltött szerzödést hozot amin egy jármükereskedés béjegzöje volt miskolci cimmel.

Most azt akarja hogy a javittatás felét én áljam pedig a kocsit átnézte kiprobálta mindent jonak talált és nem is volt baja,szépen jàrt meg minden.én 440eft-ra tartottam a kocsit ö 320-ig lealkudta.most 120eft lenne állitolag a javtatása és ennek a felét kéri.

Mi a ti álláspontottok.

Elöreis köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nagy kérdèssel fordulok hozzátok hátha van aki járt ebben a cipöben.

Eladtam tegnap ez egyik opel astra kocsimat.

De este hivtak hogy baj van mert megált a kocsi,mondta hogy elviszi az egyik szerelőhöz ott náluk.ma álitolag szétszdte és azt mondta hogy 16 szelepböl 13 elgőrbült eltört(hozzáteszem kereskedö vitte el ár alatt Miskolcra Ráckevéröl).felhivtam egy ismeröst mitöl lehet ez és azt mondta hogy valoszinüleg vezérmü szij szakadt el.kérdésem az az lenne hogy terhel e bármi felelöség ez miatt hisz 15 éves autorol beszélünk.amikor kiprobálta minden jo volt a kocsin és a szerzödést is megirtuk bár egy elöre kitöltött szerzödést hozot amin egy jármükereskedés béjegzöje volt miskolci cimmel.

Most azt akarja hogy a javittatás felét én áljam pedig a kocsit átnézte kiprobálta mindent jonak talált és nem is volt baja,szépen jàrt meg minden.én 440eft-ra tartottam a kocsit ö 320-ig lealkudta.most 120eft lenne állitolag a javtatása és ennek a felét kéri.

Mi a ti álláspontottok.

Elöreis köszönöm.

Nem vagyok jogi szakember, de szerintem: Ha szabályos az adásvételi szerződés és a megkötése után történt a "baleset" akkor semmi közöd nincs már hozzá, hiszen a tulajdonjogot és az üzembentartói jogot is egyúttal átruháztad a kereskedőre. Innentől kezdve jogilag csak ő felel érte, rád nem terhelhet utólagosan adásvétel után bekövetkezett kárt. Kivétel ez alól csak akkor lehetséges, ha a kereskedő tudja bizonyítani, hogy szándékosan károsítottad meg őt, mert pl. nem volt az autó megfelelően karbantartva és erről nem tájékoztattad autóvásárláskor. Ugye az adásvételi szerződésben szerepel, hogy az eladó az autó műszaki állapotáról esetleges hibáiról tájékoztatta a vásárlót és ő azt tudomásul vette. Ha pl. a kereskedő azt mondja, hogy te nem tájékoztattad őt arról, hogy az autó vezérlése csereérett akkor akár még bele is lehetne kötni, de ezt a kereskedőnek kell bebizonyítania tanúkkal valahogy. Na meg azt is kellene bizonyítania valahogy, hogy a hiba valóban megtörtént és nem csak pénzt kér esetleg a semmire.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok jogi szakember, de szerintem: Ha szabályos az adásvételi szerződés és a megkötése után történt a "baleset" akkor semmi közöd nincs már hozzá, hiszen a tulajdonjogot és az üzembentartói jogot is egyúttal átruháztad a kereskedőre. Innentől kezdve jogilag csak ő felel érte, rád nem terhelhet utólagosan adásvétel után bekövetkezett kárt. Kivétel ez alól csak akkor lehetséges, ha a kereskedő tudja bizonyítani, hogy szándékosan károsítottad meg őt, mert pl. nem volt az autó megfelelően karbantartva és erről nem tájékoztattad autóvásárláskor. Ugye az adásvételi szerződésben szerepel, hogy az eladó az autó műszaki állapotáról esetleges hibáiról tájékoztatta a vásárlót és ő azt tudomásul vette. Ha pl. a kereskedő azt mondja, hogy te nem tájékoztattad őt arról, hogy az autó vezérlése csereérett akkor akár még bele is lehetne kötni, de ezt a kereskedőnek kell bebizonyítania tanúkkal valahogy. Na meg azt is kellene bizonyítania valahogy, hogy a hiba valóban megtörtént és nem csak pénzt kér esetleg a semmire.

Hát ugye a vezérlés az vagy jó vagy elszakad, nem lehet előre látni. Autó vásárlás után alapból cserélni kell, ha nem vagyunk biztosak abban hogy mikor volt cserélve. De általában senki nem foglalkozik vele, főleg ha lelakudta a kocsit akkor azt azért tette mert nincs pénze és költeni rá pláne nem akart. Nem volt valahol matrica, vagy infó arról mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nagy kérdèssel fordulok hozzátok hátha van aki járt ebben a cipöben.

Eladtam tegnap ez egyik opel astra kocsimat.

De este hivtak hogy baj van mert megált a kocsi,mondta hogy elviszi az egyik szerelőhöz ott náluk.ma álitolag szétszdte és azt mondta hogy 16 szelepböl 13 elgőrbült eltört(hozzáteszem kereskedö vitte el ár alatt Miskolcra Ráckevéröl).felhivtam egy ismeröst mitöl lehet ez és azt mondta hogy valoszinüleg vezérmü szij szakadt el.kérdésem az az lenne hogy terhel e bármi felelöség ez miatt hisz 15 éves autorol beszélünk.amikor kiprobálta minden jo volt a kocsin és a szerzödést is megirtuk bár egy elöre kitöltött szerzödést hozot amin egy jármükereskedés béjegzöje volt miskolci cimmel.

Most azt akarja hogy a javittatás felét én áljam pedig a kocsit átnézte kiprobálta mindent jonak talált és nem is volt baja,szépen jàrt meg minden.én 440eft-ra tartottam a kocsit ö 320-ig lealkudta.most 120eft lenne állitolag a javtatása és ennek a felét kéri.

Mi a ti álláspontottok.

Elöreis köszönöm.

kereskedöként szavatosságot és jotálást is kell(ene) válalnod, írd bé a keresőbe hogy "használtautó szavatosság"

aztánmeg meg....

Link to comment
Megosztás:

De volt egy irás a vezérlés takaro müanyagon az ha jol emlészem 217000 volt a kocsiba meg 266000 km.

Olvasgattam a neten ott olyasmit irnak hogy van mint magán személy felelösègem 6honap.

Csak nem értem mire fel hisz ha veszek valami müszaki cikket arra 1év,de egy olyan használati cikket veszek mint egy kocsi ami használt hogy lehet kb 6honap felelöség!mert ha uj autot vesz az ember persze legyen kb3 év de annak az ára nem 320eft hanem minimum 3milla tipus és felszerelés fügvényében!

Mert engem nem az bosszant fogy 60eft ki kellene fizetni hanem az hogy ez nincsen benne az adásvételi szerzödésbe hogy engem bármi felelöség kött hogy eladtam akkor kell garanciát is adnom a kocsira ami 266000km elment!

De ha van aki ténylegesen jártas a dologba azt szivesen felhivnám mert ez felháborito.

Itt a tel számom 06704321529 erre küldene egy sms-t akkor visszahivnám hogy pontot tegyek ennek a végére.

De bárki hozzászol a kérdéshez azt is köszönöm ha pozitiv ha negativ!

Mindenkinek kellemes ÜNNEPEKET KIVÀNOK

Horváth Csaba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.