Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

hát a vezérlőt ott nem találtam

azt a helyet mondod ahol a motorvezérlő is van ?

 

Itt:

kpzar.jpg

Persze nem így néz ki a tied, erre nagy összegben mernék fogadni, de a gyárinak itt a helye. Jobb lábtér, belső küszöbburkolat mögött. A lila relé sokat elárul. Ahogy spzoli is írta, a szivacsos szigetelés mögött van a tied, nem kívül, mint nálam.

Link to comment
Megosztás:

Itt:

kpzar.jpg

Persze nem így néz ki a tied, erre nagy összegben mernék fogadni, de a gyárinak itt a helye. Jobb lábtér, belső küszöbburkolat mögött. A lila relé sokat elárul. Ahogy spzoli is írta, a szivacsos szigetelés mögött van a tied, nem kívül, mint nálam.

szia.igen ott a motor vezérlő mellet mögöt kell lennie mert nekem is ott van.

Most sajnos pontosan nem tudom megnézni neked mert az enyim kölcsőn adtam tesomnak igy csak irányt tudok mondani.de van itt anyi szaki hogy biztos meg fogod találni.

Esetleg valakit nem èrdekel alufelni atran van de nem gyári.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mindenki!

A kérdésem nagyon egyszerű, de mégis bonyolult. Milyen ablaktörlő lapátot javasoltok Astra F-re(hossz és minőség illetve márka tekintetében)? Olcsó Tesco-s, vagy esetleg MOL benzinkúton kapható kicsit drágább, vagy UNIX-nál kapható kifejezetten drága?! Köszi előre is a válaszokat!

Én utoljára a tecsóban vettem ablaktörlőlapátot kb. 4-5 éve és még jó....  (évi 12-15 ezer km megy bele)

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalataim alapján, ha az autó utcán áll, akkor mindegy milyet vesz az ember, fél évnél tovább egyik sem bírja. Nekem volt hella, bosch, tesco-s, egykutya. 

Nekem most stílszerűen Valeo van, abból a keretnélküli (Silencio). Lassan egy éve fent van és tényleg jó, nagy tempónál is rendesen töröl. Előtte noname keretnélküli volt, az 120 fölött eltáncolt az üveg fölött. Előtte meg talán Champion hagyományos. 
Érdemes nem túltárolt darabot venni (bevásárló központban ott lógnak kitudja mióta), mert állásában is öregszik a gumija.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel meglepi várt azótónááá. Valami tetűűű ááálllat kilopta a jobb oldali tükörlapomat. Hogy miért nem volt az anyja p***ája szecskavágó, amikor a világra sz*rta? 2800 ft egy ugy. fütőszálas lap. 

Ki tudta úgy venni hogy nem sérült? Ne legyen több öröme az életben...

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Előre is elnézést kérnék a posztomért :)

Pár napon, vagy egy-két héten belül vennem kell egy autót. A választás az F Astrára esett.

Sajnos az idő rövidsége miatt nincs időm behatóan tanulmányozni az oldalt. Ezért a kérdésem a következő lenne:

Mindenképpen kombi autót nézek, 1.8 vagy 2.0 legyen? Esetleg 1.6?

Fogyasztásban 8-10 literre számítok. Az érdekelne, hogy tudtok-e esetleg valamilyen típushibáról vagy egyébről ami miatt valamelyiket nem ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat, további minden jót kívánok mindenkinek.

Üdv,

 

Laci

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Előre is elnézést kérnék a posztomért :)

Pár napon, vagy egy-két héten belül vennem kell egy autót. A választás az F Astrára esett.

Sajnos az idő rövidsége miatt nincs időm behatóan tanulmányozni az oldalt. Ezért a kérdésem a következő lenne:

Mindenképpen kombi autót nézek, 1.8 vagy 2.0 legyen? Esetleg 1.6?

Fogyasztásban 8-10 literre számítok. Az érdekelne, hogy tudtok-e esetleg valamilyen típushibáról vagy egyébről ami miatt valamelyiket nem ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat, további minden jót kívánok mindenkinek.

Üdv,

 

Laci

Szia! Nekem 1.6 8 szelep van, C16SE kezdésű a motorszám, 74kW. Van elegendő ereje, 6-7,5 liter között fogyaszt. Szinte soha nincs vele probléma, nagyon elégedett vagyok a kocsimmal. A többiről nem tudok nyilatkozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Előre is elnézést kérnék a posztomért :)

Pár napon, vagy egy-két héten belül vennem kell egy autót. A választás az F Astrára esett.

Sajnos az idő rövidsége miatt nincs időm behatóan tanulmányozni az oldalt. Ezért a kérdésem a következő lenne:

Mindenképpen kombi autót nézek, 1.8 vagy 2.0 legyen? Esetleg 1.6?

Fogyasztásban 8-10 literre számítok. Az érdekelne, hogy tudtok-e esetleg valamilyen típushibáról vagy egyébről ami miatt valamelyiket nem ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat, további minden jót kívánok mindenkinek.

Üdv,

 

Laci

Szerintem 1.6-ost vegyél, de nyolc szelepest ne a 16V-t. Igaz, hogy a 16 szelepes erősebb jobban megy meg minden, de ebben a korban sokkal több és költségesebb gondod lehet vele mint a nyolcszelepes motorral. De természetesen ha 16V-t találsz újszerű, nagyon megkímélt állapotban kevés km-rel akkor azért érdemes megvenni, de az átlagra nem ez a jellemző. 1.8 és 2.0-ból kevés van és még annál is kevesebb az ami jó, a legtöbb (szinte az összes) amit árulnak ezekből az is már elhasznált, leamortizált darabok amire szinte azonnal nagyon sokat kell majd költened, hogy egyáltalán megbízható legyen. Ha nem vagy gyakorlott autószerelő és/vagy keveset tudsz áldozni rá akkor ha lehet ne nagy motorosat vegyél.

Módosítva : Astra F Caravan
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma reggel meglepi várt azótónááá. Valami tetűűű ááálllat kilopta a jobb oldali tükörlapomat. Hogy miért nem volt az anyja p***ája szecskavágó, amikor a világra sz*rta? 2800 ft egy ugy. fütőszálas lap. 

Én is meg voltam áldva egy időben a visszapillantó tükrökkel. Széttörték egyszer a komplett tükörházamat, a tükör meg lógott a vezetékeken amikor mentem az autóhoz. Gondolom, hogy nem lopni akartak csak valami belőtt hülye gyerekek garázdálkodtak az éjjel és úgy gondolták, hogy az a tükörház útban van most nekik vagy esetleg sima tükröt kerestek nem fűthetőt.

A másik meg, indulnék az utamra becsukom az ajtót és a tükör egyszerűen kiesik és természetesen a betonra esik le nem 10 cm-el arrébb lévő fűre és összetörik. Elengedte a ragasztás a tükörlapot, persze bontóba nem adták külön a tükröt csak házzal mindennel együtt így most van tartalék házam és mozgatómotorom ami nem baj ha megint történik valami.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most stílszerűen Valeo van, abból a keretnélküli (Silencio). Lassan egy éve fent van és tényleg jó, nagy tempónál is rendesen töröl. Előtte noname keretnélküli volt, az 120 fölött eltáncolt az üveg fölött. Előtte meg talán Champion hagyományos. Érdemes nem túltárolt darabot venni (bevásárló központban ott lógnak kitudja mióta), mert állásában is öregszik a gumija.

Bevásárlóközpontokban szerintem forog az áru, évekig nem tárolnak azok semmit, ha nem fogy el x időn belül akkor visszaküldik. Kisebb forgalmú autósboltokban esélyesebbnek tartom a hosszú tárolást. Egyébként a guminak és úgy általában a műanyagoknak a legnagyobb ellensége az UV. Ha valaki mindig napon tartja az autóját azoknál szerintem hamarabb tönkremegy. Akár egy nyári szezon alatt is. Télen meg sokan nem emelik fel a szélvédőről az ablaktörlőt, hagyják ráfagyni az üvegre aztán meg a jeges ablakot törölgetik vele. Kis odafigyeléssel meg lehet hosszabbítani az élettartamot.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

szia.

A 125lovas astrát ajánlom mert nekem is az van és van vele tapasztalatom,fogyasztása jo nálam 7-7,5 közt vegyesben.futoval már egy kicsit több mert 8,5-9,5 köt de hozzá kell tennem hogy egy tonás futom van.olcson meg lehet szerezni az alkatrészeket.kevesen tudják hogy ez a tipus hivatalosan gsi caravan ami ritka itthon mert keveset hoztak be.nekem a váltoval volt/van problémám.5.-sebeséget ledarálta és a 3.-sebeség motorféknél kidobja.de ezek ellenére imádom mert kényelmes,sportos mégis sporolos is lehet.meg lehet szivatni vele az autosokat mert mindenki csak azt látja hogy egy kombi astra de amikor a kombi seggét kell néznie lefagy a vigyor a pofájárol.persze van elenfele de nem ebben a kategoriában.

Bármi kérdésed lenne evvel a tipussal kapcsolatban szivesen válaszolok.

Meg uj alkatrészeket is tudok beszerezni kedvezménnyel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia.

A 125lovas astrát ajánlom mert nekem is az van és van vele tapasztalatom,fogyasztása jo nálam 7-7,5 közt vegyesben.futoval már egy kicsit több mert 8,5-9,5 köt de hozzá kell tennem hogy egy tonás futom van.olcson meg lehet szerezni az alkatrészeket.kevesen tudják hogy ez a tipus hivatalosan gsi caravan ami ritka itthon mert keveset hoztak be.nekem a váltoval volt/van problémám.5.-sebeséget ledarálta és a 3.-sebeség motorféknél kidobja.de ezek ellenére imádom mert kényelmes,sportos mégis sporolos is lehet.meg lehet szivatni vele az autosokat mert mindenki csak azt látja hogy egy kombi astra de amikor a kombi seggét kell néznie lefagy a vigyor a pofájárol.persze van elenfele de nem ebben a kategoriában.

Bármi kérdésed lenne evvel a tipussal kapcsolatban szivesen válaszolok.

Meg uj alkatrészeket is tudok beszerezni kedvezménnyel.

150lóval még mókásabb. 240el meg méginkább. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is meg voltam áldva egy időben a visszapillantó tükrökkel. Széttörték egyszer a komplett tükörházamat, a tükör meg lógott a vezetékeken amikor mentem az autóhoz. Gondolom, hogy nem lopni akartak csak valami belőtt hülye gyerekek garázdálkodtak az éjjel és úgy gondolták, hogy az a tükörház útban van most nekik vagy esetleg sima tükröt kerestek nem fűthetőt.

A másik meg, indulnék az utamra becsukom az ajtót és a tükör egyszerűen kiesik és természetesen a betonra esik le nem 10 cm-el arrébb lévő fűre és összetörik. Elengedte a ragasztás a tükörlapot, persze bontóba nem adták külön a tükröt csak házzal mindennel együtt így most van tartalék házam és mozgatómotorom ami nem baj ha megint történik valami.

Lehet én is veszek inkább egy bontott tükröt, mert ez az ugy. egy okádék. Nem marad a helyén, mérethibás, nem lehet rendesen beállítani, mert beleér a házba.

Link to comment
Megosztás:

Helyedben a karosszéria alapján döntenék, mert a típusnak nem éppen a motor a gyengéje, meg ráadásul komplett motort sem drága beszerezni, viszont egy rothadó, leélt karosszéria nem lesz olcsó mulatság. Egyiket megnézve azért sem venném azt meg, mert láthatóan különbözik az ajtókárpit, a bal eslő ülés, meg a jobb első ülés sem paxol... Ez egyfajta "igényességre" utal... Csak legyen benne valami... Ha így lettek javítva dolgok elképelhető, hogy a kasztni, és a motor környékén is hasonlóan igényes megoldások vannak. Talán a legelső kék az ami még látszólag egyben van, és a korából adódóan ér is valamit. A többi már elég leéltnek tűnik kép alapján. A 300e-et futott kombim szebb volt mint ezek... :)

Módosítva : hetyke
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.