Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Olvastam itt valahol (valamelyik topikban), hogy ilyenkor télen célszerű a hűtőt eltakarni. Na én be is raktam egy karton lapot, de csak kb a fél hűtőt takarja el, elegendő így? Számítani fog így valamit a melegedésben? Az egészet nyílván nemszabad eltakarni, mert az üzemmeleg motort már hűteni kéne :) Szóval ér valamit, hogy csak pont a fél hűtőt takartam le, vagy picit jobban lekéne?

Én is beraktam, a fél hűtőt eltakarja.

Jobb a melegedés, és hosszú táv alkalmával sem esik annyira vissza a mutató.

Elötte gyakran visszaesett 2-3 fokot a mutató menet közben. Most kevésbé van ilyen.

Többet van a mutató üzemi hőmérsékleten.

Dugóban meg a venti ígyis-úgyis bekapcsol és vissza hűti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Egy kérdésem lenne, mivel eléggé bátortalan vagyok az ajtókárpít levételével kapcsolatban segítséget kérnék, hogy mit és hogyan tudok elrontani rajta az esetleges infó hiány miatt? Lényeg, hogy recseg a job központi záram és még soha nem bontottam meg a kárpitott! Szóval ha esetleg valakinek eszébe jut valami amit már hibázott a témában az légyszi írjon nekem!

Köszönöm: Szép Napokat a hideg ellenére!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Egy kérdésem lenne, mivel eléggé bátortalan vagyok az ajtókárpít levételével kapcsolatban segítséget kérnék, hogy mit és hogyan tudok elrontani rajta az esetleges infó hiány miatt? Lényeg, hogy recseg a job központi záram és még soha nem bontottam meg a kárpitott! Szóval ha esetleg valakinek eszébe jut valami amit már hibázott a témában az légyszi írjon nekem!

Köszönöm: Szép Napokat a hideg ellenére!

milyen ablakod van, villany?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Egy kérdésem lenne, mivel eléggé bátortalan vagyok az ajtókárpít levételével kapcsolatban segítséget kérnék, hogy mit és hogyan tudok elrontani rajta az esetleges infó hiány miatt? Lényeg, hogy recseg a job központi záram és még soha nem bontottam meg a kárpitott! Szóval ha esetleg valakinek eszébe jut valami amit már hibázott a témában az légyszi írjon nekem!

Köszönöm: Szép Napokat a hideg ellenére!

Itt a lényeg - a hideg - ilyen időben szerintem tuti eltörnének a kárpittartó bolhák, mindenképpen fűtött garázsban kéne szerelni, miután az autó is átmelegedett.

Link to comment
Megosztás:

Hm. Az állítható lámpa nem alap minden Astrában? :) Én azt hittem... az én legfapadosabb verziómban is bennevan. Csak a működését nem értem :D A leírás szerint 0-ás álláson kell(ene) használni, ha nincs megrakva az ótó. Na de nekem épp ekkor világít az "egekbe" (bár végülis logikus). 3-ason kell használnom, mert akkor világít legjobban lefele. Éccakai országutas autózásnál szoktam 1-2-re rakni, hogy amikor jönnek szembe, akkor ne csak az orromig lássak amíg nemlehet refizni.

Normális ez, vagy rosszúl van beállítva nekem? Nektek hogyan működik? 3-ason, vagy 0-áson világít lefele?

Link to comment
Megosztás:

Hm. Az állítható lámpa nem alap minden Astrában? :) Én azt hittem... az én legfapadosabb verziómban is bennevan. Csak a működését nem értem ;) A leírás szerint 0-ás álláson kell(ene) használni, ha nincs megrakva az ótó. Na de nekem épp ekkor világít az "egekbe" (bár végülis logikus). 3-ason kell használnom, mert akkor világít legjobban lefele. Éccakai országutas autózásnál szoktam 1-2-re rakni, hogy amikor jönnek szembe, akkor ne csak az orromig lássak amíg nemlehet refizni.

Normális ez, vagy rosszúl van beállítva nekem? Nektek hogyan működik? 3-ason, vagy 0-áson világít lefele?

Nem értem, hogy mit nem értesz :D ez így a jó:

Ha megvan rakva az autó akkor leül a hátulja -> az orra megemelkedik -> feljebb világít.

Tehát ha fullon megvan pakolva akkor 3-as ha nincs akkor mehet feljebb.

Nekem amúgy szinte mindig 2-esen van - ha meg full megvan rakva akkor 3.

Link to comment
Megosztás:

Hm. Az állítható lámpa nem alap minden Astrában? :) Én azt hittem... az én legfapadosabb verziómban is bennevan. Csak a működését nem értem :D A leírás szerint 0-ás álláson kell(ene) használni, ha nincs megrakva az ótó. Na de nekem épp ekkor világít az "egekbe" (bár végülis logikus). 3-ason kell használnom, mert akkor világít legjobban lefele. Éccakai országutas autózásnál szoktam 1-2-re rakni, hogy amikor jönnek szembe, akkor ne csak az orromig lássak amíg nemlehet refizni.

Normális ez, vagy rosszúl van beállítva nekem? Nektek hogyan működik? 3-ason, vagy 0-áson világít lefele?

Rosszul van beállítva... alaphelyzetben, amikor 0-ban áll, a majdnem üres(elméletileg kéne bele rakni minimum egy embernyi terhelést) gépen kell beállítani a fényszórót.... ekkor nem szabad vakítania a szembejövőket. Mert ugye a terhelés növekedésével elkezdjük tekerni a 3-as felé... hogy ahogy terhelősik a hátulja, úgy egyre lejjebb vigyük a fénycsóvát... hogy ne a szembejövőt vakítsa...

Ja, és ez nem alap... nincs benne mindegyikben... nekem sincs, viszont a kábelei megvannak. De sosem volt még benne állítható lámpicsek.

Link to comment
Megosztás:

Rosszul van beállítva... alaphelyzetben, amikor 0-ban áll, a majdnem üres(elméletileg kéne bele rakni minimum egy embernyi terhelést) gépen kell beállítani a fényszórót.... ekkor nem szabad vakítania a szembejövőket.

De ő a számok és a magasság kapcsolatára kérdezett, azt nem mondta, hogy 0-án vakít neki, csak azt, hogy akkor világít a legjobban felfelé - és ez így a jó...

Link to comment
Megosztás:

... Na de nekem épp ekkor világít az "egekbe"...

...Normális ez, vagy rosszúl van beállítva nekem?...

De ő a számok és a magasság kapcsolatára kérdezett, azt nem mondta, hogy 0-án vakít neki, csak azt, hogy akkor világít a legjobban felfelé - és ez így a jó...

Szerinted? :)

Link to comment
Megosztás:

Nos igen... Így akkor jó. Viszont 0-n szerintem nekem nagyon durván felfele, vagy egyenesen világít, így még üresen sem szoktam használni. Valszeg akkor nekem rosszúl vannak állítva a lámpák. Majd megnézetem legközelebb szerelőnél. Bár lehet, hogy jó így. 0-n kb meddig kell elvilágítania? 3-ason nekem olyan kb 10m-ig "lát el".

Link to comment
Megosztás:

Nos igen... Így akkor jó. Viszont 0-n szerintem nekem nagyon durván felfele, vagy egyenesen világít, így még üresen sem szoktam használni. Valszeg akkor nekem rosszúl vannak állítva a lámpák. Majd megnézetem legközelebb szerelőnél. Bár lehet, hogy jó így. 0-n kb meddig kell elvilágítania? 3-ason nekem olyan kb 10m-ig "lát el".

0-án kb. vízszintesnek kell lenni a fénycsóva útjának.

ezt kb. úgy lehet jellemezni, hogy a kocsitól olyan 5 méterre kb. 2-4 cm-t veszítsen a magasságából. Ez érthető? Ekkor szerintem jó. :)

Link to comment
Megosztás:

0-án kb. vízszintesnek kell lenni a fénycsóva útjának.

ezt kb. úgy lehet jellemezni, hogy a kocsitól olyan 5 méterre kb. 2-4 cm-t veszítsen a magasságából. Ez érthető? Ekkor szerintem jó. ;)

Aha!

Köszi :)

Este megkérem havert hogy nézzük meg, majd szemből megnézi, hogy mennyire vakít 0-n :D Mert az lenne nekem a jó, 0-n frankón látok vele, amikor jönnek szemből. Kérdés, hogy a szemből jövő is lát e ;) Majd leteszteljük...

Link to comment
Megosztás:

Aha!

Köszi :)

Este megkérem havert hogy nézzük meg, majd szemből megnézi, hogy mennyire vakít 0-n :D Mert az lenne nekem a jó, 0-n frankón látok vele, amikor jönnek szemből. Kérdés, hogy a szemből jövő is lát e ;) Majd leteszteljük...

Nincs mit! Örölök, hogy segíthettem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.