Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A hétvégén egy fólia lappal megszínesítettem a MID kijelzőt, és szerelés közben kiment az egyik égője, mire befejeztem meg kiment a másik égője is, úgyhogy egy kicsit bosszankodtam miatta, pedig az egész dolognak semmi köze sem volt a világítótestekhez. És ami a legbosszantóbb volt benne, hogy abba a zöld foglalatba bele van forrasztva az izzó. Szóval nem egy egyszerű csere volt.

Külső világítás nélkül elég szép is lett a beavatkozás végeredménye, de ha ráadom a világítást, akkor a fénye elhalványul, és nem tudja olyan szépen átvilágítani a fóliát. Nincs erre valami megoldás?

Meg ha már a magnónak van saját kijelzője, akkor azt nem lehetne valahogy megcsinálni, hogy a központi kijelző is mutasson valamit? Esetleg egy általam meghatározott szöveget?

Link to comment
Megosztás:

El lehet vágni a világítás vezetékét, ami a TID/MID-re megy, akkor menet közben sosem

fog elhalványulni. Viszont akkor gyújtás nélkül lámpát kapcsolva sem fog világítani.

Megoldható a saját szöveg, ahhoz egy külön kis komputert kell csinálni, mint amilyen az enyém is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

El lehet vágni a világítás vezetékét, ami a TID/MID-re megy, akkor menet közben sosem

fog elhalványulni. Viszont akkor gyújtás nélkül lámpát kapcsolva sem fog világítani.

Megoldható a saját szöveg, ahhoz egy külön kis komputert kell csinálni, mint amilyen az enyém is. :rolleyes:

Sajna az a kis komputer nekem drága megoldás lenne. Egyébként házilag is lehet olyat csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gabi!

Van egy műszerész ismerősöm, rá gondoltam, hogy hátha tud vele kezdeni valamit.

És hanyas számú az a csatlakozó, amelyikkel a világítást el lehet tüntetni?

A csatlakozón vannak üres helyek is, oda miket lehet bekötni?

A jó multkorában azthiszem azt írtad, hogy a 8-as csatlakozót ha kikötöm, akkor ha megy a rádió akkor is kiírja a dátumot. Jól emlékszem?

Link to comment
Megosztás:

Olyan jó hogy egy normális féktisztító spray-t nem lehet venni :blink:

Tuskoba kifogyott.

Autosbolt 1 "ők lada,wartburg,skoda alkatrészeket forgalmaznak akiknek ilyen autoja van nem költ ilyenre"

Autosbolt 2 "Leltár miatt zárva"

Autósbolt 3 " egyféle van valami német" nem tudom jó e 500ml 6xxFt ha

Milyet érdemes venni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Külső világítás nélkül elég szép is lett a beavatkozás végeredménye, de ha ráadom a világítást, akkor a fénye elhalványul, és nem tudja olyan szépen átvilágítani a fóliát. Nincs erre valami megoldás?

Van, de erre van egy Tuning topic, ahol van egy olyan rész, hogy elektromos design, ledek neonok.....ilyesmi.

Ott vannak okos 5letek, leírások, ki, hogy, és mit csinált.

Szerintem! ;)

Ezzel csak annyi a baj hogy én a világ végén vagyok :blink:

Ha még látni is lehetne esetleg! :rolleyes: :D Állítsd be a személyes beállításokban!

Link to comment
Megosztás:

Talán az ecu által eltárolt hibakódokat, de tényleg nem tudom.

Az viszont biztos, hogy volt róla szó valahol korábban valamikor.

Jó keresgélést. :rolleyes:

Keresgeltem, hogy milyen hibak is lehetnek:

a 12-es - Diagnózis kezdete

a 95-os - Melegindítás szelep - feszültség túl alacsony - Mi is az a meleginditasi szelep? Mi a funkcioja? Ha meleg a motor, nagyon hamar beindul.

171-es kodrol peddig nem kaptam infot.

Link to comment
Megosztás:

Keresgeltem, hogy milyen hibak is lehetnek:

a 12-es - Diagnózis kezdete

a 95-os - Melegindítás szelep - feszültség túl alacsony - Mi is az a meleginditasi szelep? Mi a funkcioja? Ha meleg a motor, nagyon hamar beindul.

171-es kodrol peddig nem kaptam infot.

A 171 lehet, hogy 71-es, az meg a bejövő levegőhőmérséklet magas: szenzor hiba, kábel +12-höz rövidzár, ECM hibás.

95-ös kód a te motorodnál nincs is!!! Ráadásul annak a melegindítási szelepnek szerintem nincs is értelme. Nem lehet, valami fordítási hiba??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.