Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nincs infótok véletlen arra vonatkozólag, hogy az AC-pumpának (16V-s motornál) mennyit kell nyomnia egy perc alatt? Sajnos a nyomását nemtom megmérni, mert nincs ilyen csatlakozójú nyomásmérőm......

Másik kérdés: a haver c14se motorja nagyon nehezen indul. reggel 2 percig csak köszörül. Ha már beindult, ill napkozben van, indul simán. Cserélt gyertyákat meg vízhőmérséklet-jeladót és 2 liter körül szállít az AC-ja percenként...

szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdés: a haver c14se motorja nagyon nehezen indul. reggel 2 percig csak köszörül. Ha már beindult, ill napkozben van, indul simán. Cserélt gyertyákat meg vízhőmérséklet-jeladót és 2 liter körül szállít az AC-ja percenként...

szerintetek?

Ilyet eddig dieselnél láttam, ott az volt a probléma, hogy levegős volt a gázolajcső. Át kellene nézni a benyacsöveket az injektorhídtól visszafelé, mindenhol jól tömített csatlakozások legyenek, bármi apró szivárgás látszik, azt meg kell csinálni. A benzin/gázolaj leállítás utáni csőben maradásának az a feltétele, hogy ne kaphasson levegőt sehol a rendszer, különben visszafolyik a tartályba az üzemanyag és légbuborék marad a csőben. Dieseleknél szokott segíteni egy visszacsapószelep az üzemanyagvezetékben, benzinesnél még nem láttam ilyet, de lehet nem ártana neki. Másik eshetőség a nyomásszabályzó hibája, ami elvileg az injektorhídon van, de erről majd valami szakértőbb cartárs mesél.

Link to comment
Megosztás:

Ha az AC szállítana keveset, akkor padlógáznál ledadogna.

Ez gondolom csak terhelés alatt. Ha padlót nyomok álló kocsinál és dadog az lehet az AC hibája is? Hogyan lehet ezt kimérni? Nézem a nyomást folyamatosan és sohasem szabad leesnie pl. 3 bar alá? Mert ez guruló kocsinál egy kicsit nehézkés..........

Link to comment
Megosztás:

Ha az AC keveset szállít, akkor mondjuk 3000-es fordulatnál lepadlózod, le fog dadogni a gyorsulás helyett.

Álló helyzetben padlónál dadog, az a leszabályzás :)

Nekem az astrán 2.8-2.9 lett mérve, a gyári érték 3bar kell legyen alaphelyzetben. Álltalában a hengerenkénti

injektoros mocikál ez a jellemző érték.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg lett oldva még pénteken a verseny előtt a "3000-es alapjárat melegen" című fejezet

az astrán. Szétborítottuk, és elég hülye hibát találtunk: a generátor konzoljából hiányzott egy csavar,

és így a generátor a folytószelep potin támasztott. Ahogy azt nyomta, az meg nem engedte teljesen

vissza a gázrudazatot. A poti egyik csavarja bele is tört a szívósorba. Volt vele munka, de hálisten

most már rendben van ez a része. :)

Most azzal küzdünk, hogy a másfél éve beletett FK toronyszilentek és toronycsapágyak teljesen

elfosták magukat, a lengéscsillapító a torony peremén támaszkodik. :)

Kell bele találni valami fix alublokkos megoldást, mert ez így nem helyzet. B)

Link to comment
Megosztás:

Az adatokat nem tudom, de ha nincs nyomás az injektorhídban (szelepen lehet ellenőrizni),

akkor vagy az injektorszelep ludas, vagy a nyomásszabályzó, valamelyik elereszti a nyomást.

Ha az AC szállítana keveset, akkor padlógáznál ledadogna.

A nyomás-szabályozóban nemrég cseréltem a pici o-gyűrűt. Viszont nemtom, hogy hol van az injektor-szelep. Még egy kérdés: A légtorokról megy egy vastag és egy vékony tömlő a szelep-fedél öntvényébe. Ezeknek mi lehet a szerepe? Eléggé le vannak már rongyosodva. Meg aztán aktívszén is került rajtuk keresztül a szelepfedélbe, benéztem a csőcsonkokba és tiszta dzsuva az egész.....nem merem szétszedni, mert ahhoz meg kellene bontani a vezérlést, szerinted valahogy ki lehet pucolni bontás nélkül is??

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg lett oldva még pénteken a verseny előtt a "3000-es alapjárat melegen" című fejezet

az astrán. Szétborítottuk, és elég hülye hibát találtunk: a generátor konzoljából hiányzott egy csavar,

és így a generátor a folytószelep potin támasztott. Ahogy azt nyomta, az meg nem engedte teljesen

vissza a gázrudazatot. A poti egyik csavarja bele is tört a szívósorba. Volt vele munka, de hálisten

most már rendben van ez a része. :omg:

Most azzal küzdünk, hogy a másfél éve beletett FK toronyszilentek és toronycsapágyak teljesen

elfosták magukat, a lengéscsillapító a torony peremén támaszkodik. :)

Kell bele találni valami fix alublokkos megoldást, mert ez így nem helyzet. B)

nekem is beletört a potit rögzítő egyik csavar az öntvénybe.....:)

Link to comment
Megosztás:

A nyomás-szabályozóban nemrég cseréltem a pici o-gyűrűt. Viszont nemtom, hogy hol van az injektor-szelep. Még egy kérdés: A légtorokról megy egy vastag és egy vékony tömlő a szelep-fedél öntvényébe. Ezeknek mi lehet a szerepe? Eléggé le vannak már rongyosodva. Meg aztán aktívszén is került rajtuk keresztül a szelepfedélbe, benéztem a csőcsonkokba és tiszta dzsuva az egész.....nem merem szétszedni, mert ahhoz meg kellene bontani a vezérlést, szerinted valahogy ki lehet pucolni bontás nélkül is??

Az injektor szelepek a benzinhídból állnak ki, és a szívócsonkba mennek, közvetlen a szívó szelepek felé.

Az nem jó, ha a kartergázcsövön át aktívszenet kapott a motor... lehet érdemes lenne leszedni a szelepfedelet,

aztán körbenézni, mielőtt nagyobb kárt okoz. Én ebben az esetben a hidrotőkéket is kiszedném, és az egész

olajrendszert átmosnám, persze ehhez már tényleg meg kell bontani a szelepvezérlést.

Link to comment
Megosztás:

Az injektor szelepek a benzinhídból állnak ki, és a szívócsonkba mennek, közvetlen a szívó szelepek felé.

Az nem jó, ha a kartergázcsövön át aktívszenet kapott a motor... lehet érdemes lenne leszedni a szelepfedelet,

aztán körbenézni, mielőtt nagyobb kárt okoz. Én ebben az esetben a hidrotőkéket is kiszedném, és az egész

olajrendszert átmosnám, persze ehhez már tényleg meg kell bontani a szelepvezérlést.

No, ennek örülök, hogy simán leszedhető...:) mert ahogy hazaértem a géppel, már veszem is le. Körbenézem, ahogy mondtad, meg kimosom.

A hidrotőkéket is ki lehet szedni vezérlés-megbontás nélkül?

Link to comment
Megosztás:

No, ennek örülök, hogy simán leszedhető...:) mert ahogy hazaértem a géppel, már veszem is le. Körbenézem, ahogy mondtad, meg kimosom.

A hidrotőkéket is ki lehet szedni vezérlés-megbontás nélkül?

Azért óvatosan, mert lehet hogy akkor egyből szelepfedél tömítést is cserélhetsz.

Hidrotőkékhez nem lehet hozzáférni, csak a vezérműtengely lebontása után.

Link to comment
Megosztás:

szerintem ha már leveszed, akkor mindenképpen érdemes tömitést is cserélni.... jól meg kell tisztitani a felületeket, hogy jól tömítsen, természetesen anélkül hogy a felületeket megkarcolnád. Én még tömitőanyagot is raktam a 16 szelepesnél.... A nyolcszelepes az egyszerübb, oda nem kellett, de két év után ismét szivárog.

Szerintem a trugyit nem az aktivszén okozta, hanem a 'jó' olajnak az iszapja. Ki kell jol mosni a járatokat a fedélbe, meg a csöveket. De NAGYON vigyázz, semmi por piszok stb ne essen a megbontott szelepházra, mert az mind az olajkörbe kerül. Én le szoktam takarni ronygyal a müvelet alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

No, levettem a szelepfedelet. A felső két csőkivezetést kipucoltam. A kisebbiken át sem tudtam fújni, ezt kicsit megjárattam zsíroldóval is, a lika kicsi, de végül is már át tudtam fújni. Érdekes, a kartergázbevezetés részen a szelepfedélben ugye van egy üreg és ez az üreg a fedél belselyében le van lemezelve. Ez a lemez szegecs-féleségekkel van rögzítve és látok valami tömítőanyagot is a lemez és a fedél között - nem tudtam leszedni, hogy normálisan kipucolhassam:maradt a lötykölés.

A szomorú az, hogy még mindíg megvan az a hiba, hogy melegen gyenge a gép, most meg már az is hiba, hogy hirtelen gázadásnál semmi sem történik 2-3 másodpercig. (Mikor ilyenkor viszont kinyomom a kuplungot, felpörög a moci).

Már annyit szenvedek vele....megüt a guta.. B)

Azért köszönöm a jótanácsokat!! :)

Link to comment
Megosztás:

Folytószelepház meg alapjárati motor volt tisztítva?

Igen, néhányszor. Folytószelepházon a pillangószelepet érted? Mert azt kipucoltam és cseréltem a tömítőlemezét is. Az alapjárati motoirom egyszer nagyon el volt szennyeződve, de azt is megtisztítottam. Rá is mértem és jó értékeket mértem, igaz, nem tudom, mennyit kell elmozdolnia gyujtásráadáskor, az enyém nagyon kicsit mozdul el..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.