Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jaj ma nem jó dolog történt a gépemmel :lol:

Kint voltunk az asszonnyal a vízparton, vizes lett a nadrágja, na mondom megszárítjuk a kocsiba. Így is lett, vagyis lett volna.

Beinditottam a gépet (1,4 8v) fűtés ráad, gatyaszárítás > INDUL!

Én közbe szétnéztem a környéken, az asszony addig szárította, visszaérkezek, ránézek a mutatókra, es hirtelen megcsapta valami a szemem :lol: égett a motordiagnosztika lámpa :lol:

Ekkor azonnal kocsi leááll, kis pihenő után újraindít (15 perc) és haza (10 km). Hazafele (és azóta sem - lekopogom) egyszer sem villant fel újra.

Amire én gondoltam a következő: lyukas a kipufogóm, és ahogy állt egyhelyben a kocsi sokáig (kb 10 perc) ez okozhatott SZTEM valami galibát. Azért azt elárulom nektek, hogy enyhe szóval nem nagyon konyítok az autószereléshez (ezt próbálom pótolni kisebb nagyobb sikerrel :D )

Szerintetek mi lehetett a baja?

Link to comment
Megosztás:

Jaj ma nem jó dolog történt a gépemmel :lol:

Kint voltunk az asszonnyal a vízparton, vizes lett a nadrágja, na mondom megszárítjuk a kocsiba. Így is lett, vagyis lett volna.

Beinditottam a gépet (1,4 8v) fűtés ráad, gatyaszárítás > INDUL!

Én közbe szétnéztem a környéken, az asszony addig szárította, visszaérkezek, ránézek a mutatókra, es hirtelen megcsapta valami a szemem :lol: égett a motordiagnosztika lámpa :lol:

Ekkor azonnal kocsi leááll, kis pihenő után újraindít (15 perc) és haza (10 km). Hazafele (és azóta sem - lekopogom) egyszer sem villant fel újra.

Amire én gondoltam a következő: lyukas a kipufogóm, és ahogy állt egyhelyben a kocsi sokáig (kb 10 perc) ez okozhatott SZTEM valami galibát. Azért azt elárulom nektek, hogy enyhe szóval nem nagyon konyítok az autószereléshez (ezt próbálom pótolni kisebb nagyobb sikerrel :D )

Szerintetek mi lehetett a baja?

Hali.

Villogtasd ki, hátha dob hibakódot.

http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...&Itemid=105

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Lenne egy kicsit blőd kérdésem! Melóba van nálunk egy Würth CU 800 jelzésű hőűló rézpaszta (zsír), mivel anno azt olvastam, sokan szívtak már azzal a jelenséggen, hogy az alufelni közepén, már amelyik olyan fajta, lévő takaró lemez csavarja egy szezon alatt ugy belegyógyult a felnibe, hogy csak fizikai roncsolással tudták azt kiszedni! Namármost adott ez a zsír, ha én ezzel bekenem a menetet mielött berakom ebből lehet gond? A zsír megtámadhatja az alut? Egyáltalában milyen kémhatásuak a zsírok?

Mi a véleményetek ennek ésszerű használatáról!

Köszi!

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Lenne egy kicsit blőd kérdésem! Melóba van nálunk egy Würth CU 800 jelzésű hőűló rézpaszta (zsír), mivel anno azt olvastam, sokan szívtak már azzal a jelenséggen, hogy az alufelni közepén, már amelyik olyan fajta, lévő takaró lemez csavarja egy szezon alatt ugy belegyógyult a felnibe, hogy csak fizikai roncsolással tudták azt kiszedni! Namármost adott ez a zsír, ha én ezzel bekenem a menetet mielött berakom ebből lehet gond? A zsír megtámadhatja az alut? Egyáltalában milyen kémhatásuak a zsírok?

Kifejezetten jót tesz! Az a rézpaszta a melegre jól reagál (fékek-csapágyak melegedése) tehát az is oxidálódik. Próbáltuk mi is szóval nem jött be -nem tökéletes hosszú távon. A legjobb amit ajánlhatok az a Xintex hőálló zsír! Piros színű, 290 Cfokot bír, és nem folyik el egyhamar, én ezt 200-240 Cfok közötti tartományban alkalmazom csapágyakhoz, labirintgyűrűkhöz és kiválóan ellátja feladatát. Igaz az ára áfa nélkül 6-7000 HuF/patron körül van, pontosan nem tudom de ezt merem nyugodt szívvel ajánlani!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Lenne egy kicsit blőd kérdésem! Melóba van nálunk egy Würth CU 800 jelzésű hőűló rézpaszta (zsír), mivel anno azt olvastam, sokan szívtak már azzal a jelenséggen, hogy az alufelni közepén, már amelyik olyan fajta, lévő takaró lemez csavarja egy szezon alatt ugy belegyógyult a felnibe, hogy csak fizikai roncsolással tudták azt kiszedni! Namármost adott ez a zsír, ha én ezzel bekenem a menetet mielött berakom ebből lehet gond? A zsír megtámadhatja az alut? Egyáltalában milyen kémhatásuak a zsírok?

Mi a véleményetek ennek ésszerű használatáról!

Köszi!

Üdv: BB

Nem a savas, vagy lúgos hatással van a probléma, hanem az elektrokorrózió a nagyobb gond. Bármivel bekenheted aminek nincsen fém, vagy víz tartalma, és bírja a meleget.

Link to comment
Megosztás:

Jaj ma nem jó dolog történt a gépemmel :lol:

Kint voltunk az asszonnyal a vízparton, vizes lett a nadrágja, na mondom megszárítjuk a kocsiba. Így is lett, vagyis lett volna.

Beinditottam a gépet (1,4 8v) fűtés ráad, gatyaszárítás > INDUL!

Én közbe szétnéztem a környéken, az asszony addig szárította, visszaérkezek, ránézek a mutatókra, es hirtelen megcsapta valami a szemem :lol: égett a motordiagnosztika lámpa :lol:

Ekkor azonnal kocsi leááll, kis pihenő után újraindít (15 perc) és haza (10 km). Hazafele (és azóta sem - lekopogom) egyszer sem villant fel újra.

Amire én gondoltam a következő: lyukas a kipufogóm, és ahogy állt egyhelyben a kocsi sokáig (kb 10 perc) ez okozhatott SZTEM valami galibát. Azért azt elárulom nektek, hogy enyhe szóval nem nagyon konyítok az autószereléshez (ezt próbálom pótolni kisebb nagyobb sikerrel :D )

Szerintetek mi lehetett a baja?

Nem próbáltad az asszonyt kipakolni a wagenbôl??? :D

Megtudná nekem valaki mondani, hogy mik a különbségek a felszereltségek közt és mit jelentenek? (GL, GLS, CDX, DD stb.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van valakinek olyan ismerőse, aki külföldről behozott autókkal foglalkozik? Mert lehet, hogy szeretnék behozatatni kintről autót. De nem tom hogy működik és hogy mennyibe lenne az egész. Mennyi lenne úgy a vége mindennel együtt... Mert lehet, hogy nem is érné meg. Ha valaki tud vkit, aki autóbehozatallal foglalkozik kérem jelezze...

Előre is köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van valakinek olyan ismerőse, aki külföldről behozott autókkal foglalkozik? Mert lehet, hogy szeretnék behozatatni kintről autót. De nem tom hogy működik és hogy mennyibe lenne az egész. Mennyi lenne úgy a vége mindennel együtt... Mert lehet, hogy nem is érné meg. Ha valaki tud vkit, aki autóbehozatallal foglalkozik kérem jelezze...

Előre is köszönöm!

Üdv!

Miért gondolod, hogy neked, a más által külföldről behozott autó jót tesz? A használtautó.hu-n több mint 9000 Opelt kínálnak. Annyi nem elég neked?

Link to comment
Megosztás:

Csak gondoltam szólok, hogy most adtam el Murphy-t, nem zaklatok tovább senkit idióta kérdésekkel :lol: . De azért maradok a fórumon, ha nem gond, van Astrás rokon. Meg különben is, jó a társaság :lol: .

Nem fognak hiányozni az idióta kérdések, mert van nekem is bőven, majd én pótollak! :D Amúgy nem volt szép dolog Murphy-tól megválni. Van már utódja? Jesszus csak nem egy Suzuki? :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nem fognak hiányozni az idióta kérdések, mert van nekem is bőven, majd én pótollak! :D Amúgy nem volt szép dolog Murphy-tól megválni. Van már utódja? Jesszus csak nem egy Suzuki? :lol: :lol: :D

Nem volt szép dolog? Ezt mi alapján mondod? Talán nem szerettem? Nem csinosítgattam, nem hoztam rendbe, amit az előző gazdik le se sz@rtak? Egyszerűen ki kellett szállnom ebből a pénznyelőből... Lakástörlesztés mellett nem tudnám majd megcsináltatni a hibáit (nem kevés van még neki, hidd el), ezért lehet hogy egy fapados, kretén, igénytelen buzukit veszek, mert azt talán csak tankolni kell majd. Ennyi... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem volt szép dolog? Ezt mi alapján mondod? Talán nem szerettem? Nem csinosítgattam, nem hoztam rendbe, amit az előző gazdik le se sz@rtak? Egyszerűen ki kellett szállnom ebből a pénznyelőből... Lakástörlesztés mellett nem tudnám majd megcsináltatni a hibáit (nem kevés van még neki, hidd el), ezért lehet hogy egy fapados, kretén, igénytelen buzukit veszek, mert azt talán csak tankolni kell majd. Ennyi... :lol:

Ha igényes vagy, de nincs több pénzed akkor a Buzuki sem fog csodát tenni neked! Tudom, mert a lányomnak is volt. Most Astrája van mind a kettőnek....

Link to comment
Megosztás:

Nem volt szép dolog? Ezt mi alapján mondod? Talán nem szerettem? Nem csinosítgattam, nem hoztam rendbe, amit az előző gazdik le se sz@rtak? Egyszerűen ki kellett szállnom ebből a pénznyelőből... Lakástörlesztés mellett nem tudnám majd megcsináltatni a hibáit (nem kevés van még neki, hidd el), ezért lehet hogy egy fapados, kretén, igénytelen buzukit veszek, mert azt talán csak tankolni kell majd. Ennyi... :lol:

Jól van na azért nem kell leharapni az ember fejét. A Suzuki csak poén volt. Én meg még lelkes vagyok ,bár vasárnap volt vezszijzsakadásom. -50 ezer de csak mert Hening a szárnyai alá vett. Én is padlóra kerültem szintén lakást törlesztek+3 db gyerek. Teljesen meg vagy értve. Majd ird meg mit újitottál be!

Üdv, és minden jót.: Zotya :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól van na azért nem kell leharapni az ember fejét. A Suzuki csak poén volt. Én meg még lelkes vagyok ,bár vasárnap volt vezszijzsakadásom. -50 ezer de csak mert Hening a szárnyai alá vett. Én is padlóra kerültem szintén lakást törlesztek+3 db gyerek. Teljesen meg vagy értve. Majd ird meg mit újitottál be!

Üdv, és minden jót.: Zotya :lol:

Nem is akartam leharapni a fejed... Csak egy kicsit :lol: . Nem jókedvemben adtam el, hanem mert egy olyan autót fogtam ki, amin egyszerűen minden hónapban előjön valami hiba. Ismerősöknek is van ennyi idős Astrájuk, Corsájuk, de semmi bajuk vele. Szóval én mellényúltam sajnos...

Peace :D

Ja és véletlenül pont Győrbe költözött :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Ha jól látom egyforma gépünk van, csak az enyém caraván. A tiedbe mennyi van irva? Ha lent van a kocsiba nem muszáj lemászni érte, ráér holnap is. :lol:

Tudom fejből is: 950Kg. A Caravan meg jóval nehezebb sztem. Volt diesel Caravanunk, az 1500 körül volt, ha jól emléxem.

Most nézem a kezelési utasításban, hogy a C14NZ Caravan 1045kg üresen :lol: Én nehezebbnek gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.