Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

....Írtam olyat, hogy változott a véleményem? Mondtam: kicsit figyelmesebben olvass... :lol:....
Teljesen mindegy hogy csűröd-csavarod a szavakat.

Aki nem látta a korábbi véleményedet a cuccról, az honnan tudná, miként vélekedsz róla ? Most valahogy nem tetted hozzá ezt az apróságot :?

....Mivel az említett eszközből heti 5 db fogy az akciósboltnál....

5 db. hetente miiiii ? Azért még elrejtesz egy marketing bomboniert a hozzászólásodban. :)

De szerintem többet ne témázzunk róla, már rég túltárgyaltuk a dolgot.

Kihátrálsz az eszmecseréből ? :D

Ahogy gondolod.

Kérlek, figyelj oda arra amit írtam !

Link to comment
Megosztás:

Ezt megnéztem, jónak is tűnik, köszönöm, satöbbi, de:

itt a fórumon láttam valahol egy másik leírást, ami ennél sokkal részletesebb volt, meg anno első olvasásra az alapján bonyolultabbnak is tűnt a dolog jócskán. Szóval a biztonság kedvéért továbbra is keresem azt, ha valaki emlékszik rá, melyik topicban volt, szóljon!

Egyébként meg: égőket akarok cserélni, ezzel kapcsolatban van két kérdésem.

1: egyáltalán nem világít.Biztos, hogy az égőkkel van a baj?

2: ha elmegyek egy opel alkatrészboltba, és azt mondom, égőkészletet kérek 93as F Astrához, akkor ad az eladó, vagy hümmög, vagy röhög? (Utóbbi két esetben mit kell mondani neki?)

Köszönöm, előre is

Link to comment
Megosztás:

1: Biztosíték? Bár nem tudom, hogy erre van külön, vagy a belső világítással együtt van...

2: Üdvözlöm! Astra F-hez kérek egy marék középkonzol izzót! :)

Nagyon köszönöm. Egy marék. Értem. Elviszem magammal a haverom tíz hónapos kislányát, úgy olcsóbb lesz.

Amúgy megtaláltam:

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=25...r=asc&start=345

Holnap szíjjelbarmolom.

Link to comment
Megosztás:

Pííísta!

Szerintem Te nagyon ráérsz mostanában... :)

Írtam olyat, hogy változott a véleményem? Mondtam: kicsit figyelmesebben olvass... :D

Mivel az említett eszközből heti 5 db fogy az akciósboltnál, gondoltam a

véleményemtől függetlenül biztos van itt is pár ember, aki kipróbálná.

Csupán mert érdekli, mi igaz abból, ami le van írva.

És segítő szándékkal biztosítom a kedvezményt ehhez a döntéséhez.

Egyébként az utcai autómba biztosan ki fogom majd Én is próbálni,

élve azzal hogy Én ezt ingyen megtehetem. Csak azért, hogy tapasztalatból

tudjak róla később nyilatkozni. :lol:

De szerintem többet ne témázzunk róla, már rég túltárgyaltuk a dolgot.

Egy link: http://www.opel16v.hu/ecotek.doc

Itt mindenki megtudhat mindent az adott eszközről. :lol:

Sziasztok!

Én már kipróbáltam a cuccost és tényleg kb. 18 %-al csökkent a fogyasztásom, de sajnos egy kicsit lomhább lett a kocsi. C14NZ esetében , mivel központi befecskendezős a pillangószelepházhoz kötöttem be a MAP szenzor vákumcsővébe. Lehet, hogy ezért nem gyorsul annyira, de szerintem jobban kifejti a hatását mint a 4. hengernél lévő szívócső vákumcsatlakozásnál (fékrásegítő). Az első 200 - 300 km-en nagyon hangosan működött, sokan megfordultak az utcán :shock: és a hatása sem annyira érződött. 500 km után "újrakalibráltam" és azóta minden ok, jelentősen csökkent a fogyasztásom. A hétvégén tudok csinálok képeket róla, ha valakit érdekel.

Link to comment
Megosztás:

olvass vissza pl :idea:

Naja, kerestem is, de túl sok találat volt, amiben szerepelt a konzol. Szal bazi sok hozzászólás van, és ehhez nagyon sok idő kellene, talán egy "öreg" fejből tudja, hol van az infó, és megsegit egy linkkel. :)

Minél részletesebb, abbál jobb, esetleg kép már hab lenne a tortán. Nem szeretném széjjelb@szarintani a kocsit, ahhoz túlságosan vigyázok rá.

Link to comment
Megosztás:

szasztok!

olyan gondom van hogy leejtettem azt a telelökött kulcsom amiböl kiesett az a kis szar,és meggátol a haladásban.-( Ha valaki tudja hogy keltem életre a vasat amig a germánoktol megjön a kulcskodom az kérem jelezze!Opelszalonék 10 napot tudtak igérni,és addig meghalok!!!Hilfe!

ha esetleg valakinek az ismerösének a szomszédja már döntött autot,és megmondaná hog tudom elkötni a sajátom király lenne!hogy kerüljem ki az imot???

köszike elöre is!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm. Egy marék. Értem. Elviszem ...
Kell hozzá vagy 8 db azért irtam némi költői túlzással, hogy marék, de jobb ha többet veszel. Anno amikor megvettem a szekeret nekem is ki volt égve az összes és szétszo...tam magam mert kétszer kelett izzóért visszamennem mert elsőre rossz infót kaptam. Amúgy filléres dolog érdemes egyszerre huszasával venni, enni nem kér .... :wink:
Link to comment
Megosztás:

Ma este, mintegy az amúgy is zseniális hetem betetőzéseként sikerült belemnnem egy kátyúba (inkább szakadékba). Eredmény: -1 felni/gumi/futómű, ami azóta intenzíven jobbra húz. Természetesen egyből hívtam a rendőrséget, kijöttek, fotóztak, de akkor még a defktes kerék volt fent, ezért nem tudtam menni így azt sem tudtam a hogy a futómű is szar. Ugyan említettem nekik, h. nyilván az is sérült, de ennyi. Mi iylenkor tendő, hogyan tovább. Laci, Neked már sajnos volt ilyened hogy zajlott le? Az eset a közvágóhíd utca 15. elött történt (XV. ker), aki arra jár vigyázzon! :?

Link to comment
Megosztás:

Úgy már gáz. Nincs más mint kivárod, vagy veszel egy másik

motorvezérlő komputert, a hozzá tartozó kulccsal. Onnan átteszed

a Te kulcsodba a transzpondert, kicseréled a komputert, és uzsgyi. :D

Ezt a megoldást ismerem! :) Ezt kivántam volna kiküszöbölni.Minden tolvaj ilyesmivel járkál? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Ma este, mintegy az amúgy is zseniális hetem betetőzéseként sikerült belemnnem egy kátyúba (inkább szakadékba). Eredmény: -1 felni/gumi/futómű, ami azóta intenzíven jobbra húz. Természetesen egyből hívtam a rendőrséget, kijöttek, fotóztak, de akkor még a defktes kerék volt fent, ezért nem tudtam menni így azt sem tudtam a hogy a futómű is szar. Ugyan említettem nekik, h. nyilván az is sérült, de ennyi. Mi iylenkor tendő, hogyan tovább. Laci, Neked már sajnos volt ilyened hogy zajlott le? Az eset a közvágóhíd utca 15. elött történt (XV. ker), aki arra jár vigyázzon! :?

:)

bazs-nak is volt hasonló esete, neki is írhatnál esetleg pü-t.

Link to comment
Megosztás:

Ma este, mintegy az amúgy is zseniális hetem betetőzéseként sikerült belemnnem egy kátyúba (inkább szakadékba). Eredmény: -1 felni/gumi/futómű,.... Mi iylenkor tendő, hogyan tovább. Laci, Neked már sajnos volt ilyened hogy zajlott le? Az eset a közvágóhíd utca 15. elött történt (XV. ker), aki arra jár vigyázzon! :?

Na Halli!

Bazsal pont taliztunk is.)

Szóval. Nem tudom most pontosan hogy megy, mert vmikor a hírekben hallottam, hogy szigorítják, de tavaly ilyentályt a következö volt a szitu.

Én is fogtam egy szép kátyút.(Newpest Váci út). Besokaltam kihívtam a yardokat.. volt nálam fényképező is.

Akkor úgy hallottam, kell fénykép, tanú, + rendöri papír vagy vmi.

Ezek helyet a dolog a következő volt.

Felhivtam newpest polgármesterit. MOndták hogy az adott útszakasz nem hozzájuk tartozik, hanem a FKF-hez. (tehát első, kideriteni kihez tartozik az útszakasz.

2: jelen esetemben FKF- felhív. Megmondták be kell menni x-y helyre, már nem emlékszem hova. Ott ki kellett tölteni egy papírt. Amolyan kárbejelntő szerüséget.

Hol történt, hogy történt, kis rajzocska.mennyivel mentem épp.

+két tanu. Nem kellett nekik aláírni, tehát ha van két jó barátod, és megadják a szem.ig. számukat, már írhatod is.

3: ezekután a velük szerződésben lévő biztosító telephelyére kellett kimennem, kárfelmérésre. Ott szintén ki kellett tölteni egy papirt.

Majd kijött a kárfelvevő. Csinált képeket a felnimről, gumimról.

Majd mondta, hogy meg kell vizsgáltatni a futóművet is, és ha van vmi baja, megcsináltatni SZÁMLÁRA! és egy szakvélemyént íratni a szakival, hogy a kátyú miatt x-y tropa, javithatatlan--csere.. vagy javitása ennyi és ennyi.

Ezekután majd fizetik, ha!!!! az adott szerv, esetemben az FKF "elismeri" hogy "hibásak" és fizetnek.

Erre nekem kellett várnom majd egy hónapot. Akkor jött a papír hogy ok.

Természetesen mindenről számla kell. (gumi, felnijavítás, vagy csere...)

A kár felvételekkor megmondja az ürge, hogy mit mennyi százalékosként vett fel. MIután megvan hogy fizetnek, az új alkatrészeknek csak ennyi százalákát fogják fizetni.

Nah ez volt tavaly.. remélem nem hagytam ki semmit.

Jah és nem kértek fényképet, rendőri papirt.. csak az egyik papiron volt egy kis rublika:rendöri intézkedés történt-e (vagy ilyesmi)

Sok sikert hozzá. Majd írd meg nálad hogy ment. Mert nagyon filózok, hogy megnézetem a gumijaimat, és ráverem legalább az egyiket egy kátyúra,mert ahogy nézem a bal elsőm, a sok pofon közül, kapott egy akkorát,hogy oldalfala szálszakadt. (van egy szemmel látható kis pupszli az oldalfalán.nem nagy, de észrevehető) :evil: :evil:

Jah.. és álltalános jótanács!

1: Jól nézd meg, hogy nincs-e kint véletlen az úthiba jelző tábla.. akkor buktad :? vagy keresni kell egy másik helyszínt(hátha neked se kell a yard)

2: sebességkorlátozó tábla! Ha volt, akkor annyival mentél max!!! Bár asszem pont erről szól a fáma. A változás. Hogy kivizsgálják, hogy ha annyival mentél, amennyit mondtál, okozhat-e az adott kátyú olyan sérüléseket,amiket "leadtál"..

nyah.. ennyi :wink: asszem...

Link to comment
Megosztás:

Bocsi hogy nem hívtalak, csak kisé rohangálós lett a délutánom. :?

Köszi a kimerítő választ (Bazsnak is). Én is hívtam a zsernyákokat, kijöttek fotóztak, rendesek voltak. Az ut a FKF-hez tartozik, 7főn ott kezdek. Akkor kell 2 tanu személyi igaz. száma is? Futóművet mennyire nézik meg? Vagy ott nem is nézik meg, tüzetesen? Elég egy jó szaki, aki azt mondja hogy gátló, szilent, lengőkar csere és ők elhiszik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.