Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem 500 papírba került a verda... :) Bár nem is alap széria... nézegettem neten, ilyen felszereltségűt 700-800eFt-ért dobálnak utánad... néhány ismerősöm szerint ajándék volt ennyiért, egy ilyen felszereltségű autó, de nekem is meg fog fájdulni a fejem tőle... a termosztátom úgynézki állandóan nyitva van, nagyon nehezen melegszik, ma pl 12km után érte el éppenhogy a 90-es csíkot... klíma is behót.. karosszériázni is kell, motorra is ráfér egy renoválás... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nemtom, nekem csak kis 1.4es szal hamarabb melegszik, de nekem se mee,gszik fel 10km alatt üzermire, beérek melóba és pont akkor melgszik fel középre kb...

kék és a 90 közzé

igaz nekem megy a fűtés amint egy pici meleget fuj

na mindegy. ha úgy rossz, hogy nyitva maradt, az még nem gáz annyira, csak nehogy egyszer meg bezárjon aztán a büdös életben ne nyisson ki, ha tényleg rossz. Majd kiderül.

Fűtés nekem is megy, de állandóan maxra tekerve, meg hármason a venti, hogy még a legkisebb párásodást is elkerüljem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 500 papírba került a verda... :) Bár nem is alap széria... nézegettem neten, ilyen felszereltségűt 700-800eFt-ért dobálnak utánad... néhány ismerősöm szerint ajándék volt ennyiért, egy ilyen felszereltségű autó, de nekem is meg fog fájdulni a fejem tőle... a termosztátom úgynézki állandóan nyitva van, nagyon nehezen melegszik, ma pl 12km után érte el éppenhogy a 90-es csíkot... klíma is behót.. karosszériázni is kell, motorra is ráfér egy renoválás... :rolleyes:

500? Akkor én mit szóljak? 1.6 milka, igaz épp nincs 5 éve. Ez se alap hanem limitált széria -immo, tetősínek, szervó, centrál, ülésállítás, osztott hátsó ülés, légzsák, térelválasztó háló, gyári alufelnik, kalaptartó, gyári vonóhorog, gyári sárvédő akármik, ködlámpa, színre fújt lőkösök-tükrök, turbó dízel is és mindez alig több mint 6 évesen, ami nem gyári az a napfénytetű (kár volt bele tenni). Amiket lehetett akkor a piacon találni jó vételnek számított bár ha nem lett volna az anyagi oldala problémás akkor egy G-t hajtanék de hát..jó ez nekem. :)

Azóta egy váltó (és ha már szét volt húzva akkor már a kuplung részt is rendbe szedtük) és egy adagoló javítást kellett rajta megcsinálni, ezen túl szinte csak átlagos (korából fakadó) dolgok (fékek, kipuff, termo) szal csak örülhetek, hogy nem egy lehajtott szekeret fogtam ki.

Link to comment
Megosztás:

500 píz volt+papírmunka. Extra nuku, csak a gyári rádió. Meg a kp-zár, a riasztó nem műkszik. Lelakva nincs, kasztni csak a benzinbetöltőnél rohad, de ezt akkor nem láttuk. A kilóméter valszeg valós (224100). Nekem most volt termosztát cserén, és kb. 8-10 km-után kúszik fel 90-re. Fűttést egyből tekerem 2-es ventivel.

Link to comment
Megosztás:

Nos először is jóreggelt nos én kb3-5 km-ert megyek velem a melóig, ezért bese melegszik üzemire, de mikor többet megyek velem, akkor sem emelkedik a kék kocka felé, pedig meleget fúj igencsak.valszeg akkor az rámmal lesznek bajok, nem is csodálom :S

na jó anyira nem bántam meg a kocsit, meg az építést sem úgy ell érteni mint egy háznál:D

a futómüvem az lesz leghamarabb cserélve eddig úgy néz ki,mert kicsit szétvannak, meg nagyon lágy amugyis, a héten megy álapotfelmérésre, és majd akor eldől hogy mi lesz cserélve.amugy 2. tulajtól vettem a kocsit igaz kereskedésen keresztül, meg előtte is volt kereskedésben, mert kivolt vonva forgalomból, és elvileg 167700km-er volt benne ELVILEG de hogy ténleg menyi van benne azt senki sem tudja :rolleyes: ja valszeg előttem valami fiatalabb gyereké lehetett, mert a kalaptartóm nagy hangszórók nyomait mutatja :) , meg találtam egy kis darab rca kábelt a csomiban. idén még max a nagyon apróságokat csinálgatom meg, mert a pénz az nincs, és átkellene még iratni, az átiratás is lehet hogy jövőre lesz meg. az nem baj hogyha kifutok a 15 napból, csak ne használjam a kocsit ugye? ma ha lesz időm raok fel képeket, meg a csúnyaságokról is párat :DD

szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Nos először is jóreggelt nos én kb3-5 km-ert megyek velem a melóig, ezért bese melegszik üzemire, de mikor többet megyek velem, akkor sem emelkedik a kék kocka felé, pedig meleget fúj igencsak.valszeg akkor az rámmal lesznek bajok, nem is csodálom :S

na jó anyira nem bántam meg a kocsit, meg az építést sem úgy ell érteni mint egy háznál:D

a futómüvem az lesz leghamarabb cserélve eddig úgy néz ki,mert kicsit szétvannak, meg nagyon lágy amugyis, a héten megy álapotfelmérésre, és majd akor eldől hogy mi lesz cserélve.amugy 2. tulajtól vettem a kocsit igaz kereskedésen keresztül, meg előtte is volt kereskedésben, mert kivolt vonva forgalomból, és elvileg 167700km-er volt benne ELVILEG de hogy ténleg menyi van benne azt senki sem tudja :rolleyes: ja valszeg előttem valami fiatalabb gyereké lehetett, mert a kalaptartóm nagy hangszórók nyomait mutatja :) , meg találtam egy kis darab rca kábelt a csomiban. idén még max a nagyon apróságokat csinálgatom meg, mert a pénz az nincs, és átkellene még iratni, az átiratás is lehet hogy jövőre lesz meg. az nem baj hogyha kifutok a 15 napból, csak ne használjam a kocsit ugye? ma ha lesz időm raok fel képeket, meg a csúnyaságokról is párat :DD

szép napot!

15 napon belül át kell iratni. Ennek semmi köze nincs ahoz, hogy jársz-e vele, vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Nos először is jóreggelt nos én kb3-5 km-ert megyek velem a melóig, ezért bese melegszik üzemire, de mikor többet megyek velem, akkor sem emelkedik a kék kocka felé, pedig meleget fúj igencsak.valszeg akkor az rámmal lesznek bajok, nem is csodálom :S

na jó anyira nem bántam meg a kocsit, meg az építést sem úgy ell érteni mint egy háznál:D

a futómüvem az lesz leghamarabb cserélve eddig úgy néz ki,mert kicsit szétvannak, meg nagyon lágy amugyis, a héten megy álapotfelmérésre, és majd akor eldől hogy mi lesz cserélve.amugy 2. tulajtól vettem a kocsit igaz kereskedésen keresztül, meg előtte is volt kereskedésben, mert kivolt vonva forgalomból, és elvileg 167700km-er volt benne ELVILEG de hogy ténleg menyi van benne azt senki sem tudja :rolleyes: ja valszeg előttem valami fiatalabb gyereké lehetett, mert a kalaptartóm nagy hangszórók nyomait mutatja :) , meg találtam egy kis darab rca kábelt a csomiban. idén még max a nagyon apróságokat csinálgatom meg, mert a pénz az nincs, és átkellene még iratni, az átiratás is lehet hogy jövőre lesz meg. az nem baj hogyha kifutok a 15 napból, csak ne használjam a kocsit ugye? ma ha lesz időm raok fel képeket, meg a csúnyaságokról is párat :DD

szép napot!

Ha nehezen melegszik, akkor valszeg a termosztát rossz, állandoan nyitva, megy a víz a hűtőbe is, aakor is ha még nem kéne. Ekkor elméletileg a utastérfűttés is gyengébb, de nekem is nyomta ameleget, pedig szar volt a termosztát. Az átiratásnál nem gond ha egy-két napot csúszol a 15-höz képest, de ha pölö 3 héttel későbbre kapsz időpontot, akkor se gáz, mert már elkezdtet az ügyintézést. De persze 3 hónapot, azért nem illik várni vele.

Link to comment
Megosztás:

Az elektromos hajtás jóval nagyobb hatásfokú, ráadásul jobban szabályozható, adott esetben nincs szükség pl. sebváltóra, kuplungra sem. Nemrég láttam egy műsort üzemanyagcelláról, egy kb. 50x50cm-es és kb. 10cm vastag üzemanyagcella 100A körüli áramokat tud leadni, amiből csak a szükséges mennyiségűt sorba kell kötni, és kész. Akkor már csak a hidrogén előállítását kell olcsóbban megoldani, ahogy Gábor is írta.

Így van, elektromos hajtás most a legjobb kilátás jelenleg... de nem akkus energiatárolási módszerrel, mert az a lehető legrosszabb

dolog minden szempontból, amit mostanság ki tudtak találni. Remélem hamar lemondanak ezekről a próbálkozásokról. Kicsit amúgy

mérges is vagyok, hogy környezetvédelmi hatóságok is mögé álltak, pedig csak egy környezetterhelési számítást kellett volna végezniük,

és kiderül hogy egy hibrid technika veszélyesebb a környezetre, mint a sima csak foszilis energiát használó járművek. :rolleyes:

Az üzemanyagcella jobb megoldásnak tűnik, de egyelőre még azt sem feltétel nélküli megoldásnak tartom. Ugyanis ahhoz is kell

veszélyes hulladéknak minősülő anyagokat felhasználni, és az is időkorlátos, elhasználódik. De minden szempontból nagyságrendekkel

kevesebb környezetterhelést jelent. Más téma a hidrogén előállítása, amit manapság ipari méretekben is baromi nagy energiabefektetés

árán tudnak csak nyerni, és viszonylag lassan-keveset. Tehát egyelőre gazdaságtalan is, és az előállítása közbeni energiafelhasználás

miatt a környezetet sem terheli kevésbé, mint a foszilis hajtóanyagú autók...

Ha pl meg lenne oldva, hogy mondjuk a holland partoknál szélerőművekkel termelt energiával valami gyors eljárással bontsák a vizet,

akkor más lenne a helyzet :)

Link to comment
Megosztás:

és kiderül hogy egy hibrid technika veszélyesebb a környezetre, mint a sima csak foszilis energiát használó járművek. :rolleyes:

Most nem tom milyen ujságban olvastam egy tesztet, volt benne egy hybrid gép, is aminek elvileg kevesebbet kéne fogyasztania hasonló teljesítményű társainál, de a valós (nem a gyári) tesztüzemben többet evett. Erről ennyit. :)

Link to comment
Megosztás:

termosztát:

első éven tök melget fujt az autó 5km után, de akkor se nagyon ment a kék feltti vonalon tul, második éven ugyancsak volt fűtés, de már a kékből se ment ki...

most egy éve vot cserélve, első éven igencsak 95re állt be , de most már meg 90re...és temosztát csere után sütőtt a levegő, ha elérte az üzemit.

most már nem mondanám, hogy süt...

de még most is 90 nél áll...ez még talán egy darabig jó lesz

Link to comment
Megosztás:

termosztát:

első éven tök melget fujt az autó 5km után, de akkor se nagyon ment a kék feltti vonalon tul, második éven ugyancsak volt fűtés, de már a kékből se ment ki...

most egy éve vot cserélve, első éven igencsak 95re állt be , de most már meg 90re...és temosztát csere után sütőtt a levegő, ha elérte az üzemit.

most már nem mondanám, hogy süt...

de még most is 90 nél áll...ez még talán egy darabig jó lesz

Én meg azon tűnődöm, ki kéne szerelni a radiátort trisózni. Persze a hűtőt se ártana, csak ahhoz könnyebb hozzáférni. :rolleyes: Lehet egyből melegebb levegőt nyomna.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm

Azért 1-2 dologra kíváncsi lennék.

- "imádom, ahogy megy. 160-nál, ha adok egy padlógázt, olyat húz, hogy mire leér a pedál a földre, már 170 után jár a mutató."

- "Saccra 215-220 körül lehet," ( végsebesség )

- "amíg a víz hőmérséklete nem éri el a 80 fokot, a turbót nem is engedem bekapcsolni." mi ez, billenőkapcsoló? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm

Azért 1-2 dologra kíváncsi lennék.

- "imádom, ahogy megy. 160-nál, ha adok egy padlógázt, olyat húz, hogy mire leér a pedál a földre, már 170 után jár a mutató."

- "Saccra 215-220 körül lehet," ( végsebesség )

- "amíg a víz hőmérséklete nem éri el a 80 fokot, a turbót nem is engedem bekapcsolni." mi ez, billenőkapcsoló? :rolleyes:

Láttam én már gyorsulási versenyt ahol az Unó turbó úgy hazavágta a géjesi Astrát mint a huzat!

Ha annak idején sikerült volna egy elfogadható állapotú Únó turbót kapnom, (1 évig keresgéltem) akkor most nem C20NE Astrám lenne.

A turbó egyébként az Únónál kb 2500-as fordulatnál (főtengely!) kezd el érezhetően dolgozni. Addig úgy viselkedik mint egy sima szívó motor. :)

Link to comment
Megosztás:

"Unó turbó" -mármint a HGT moci? Az is komoly!

És akkor még ott van a fiat multijet mocija amely olyan 1800-2000 fordulatnál lövi el magát. Eszméletlen poén, addig mint sima szívó dízel aztán meg mint egy rakéta. Nem volt egyszerű hozzá szokni, hogy ne füstöljenek a papucsok elinduláskor, pláne az elektronikus "gázvezérlés" miatt. Sajnos a hátránya, hogy az alapjárat közeli tartományban borzalmasan tud rángatni mert nem tudja eldönteni, hogy gyorsítson vagy vegyen vissza úgyhogy akkor marad az alapgáz. Egyébként ha nem egy "egyszer használatos" mocinak szánták volna minden bizonnyal nagy és szép jövő várna rá több más gyártónál is mint beszállító de manapság az eladási statisztikán van a hangsúly sajnos -nem a hosszú távú minőségen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.