Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Első körben azt kel tisztázni, hogy ven-e benya, ill gyujtás. Az első elég könnyű kiszűrni bontás nélkül, ha nem ég el az ü.anyag akkor 10-15 másodperces indítózás után erősen benzinszagú a kipuf. A gyujtás ráadásakor várj az indítózással, és halgasd a tankban megy -e a pumpa. Amikor leáll a kesztyűtartó felől fog kattanni a relé. aztán kezdj el indítózni. Nekem ilyen hibám volt, mielőtt behalt az AC.

Behalt az AC B) Még 30.-án Vendégségből taxival mentünk haza. Még jó, hogy csak 3 km, éjjel fél 12-kor.

Olyan dühös voltam rá, hogy csak ma vontattam el, nem voltam hajlandó szilvesztert ezzel elrontani. Van még egy Uno a családban azt lefoglaltam most.

Így utólag Buék mindenkinek.

Ja és még egy dolog

A gyujtás ráadásakor várj az indítózással, és halgasd a tankban megy -e a pumpa.

Nem ment, de nem is mehet, mert (legalábbis az enyémben ) van egy érzékelő valami ,ami lekapcsolja az AC rellét ha nem forog a főtengely. Tehát csak indítózáskor kapcsol be és ha leállítom, vagy lefullad a motor kikapcsolja az AC-t.

Link to comment
Megosztás:

tudsz venni, csak ha flakonból fújod ki akkor pl sztem nem fogsz örülni mikor elkezd köpködni(mert szokott). havernak lelakkozták sprays lakkal a maszkját, aztán ugybemattult, meg összehúzódott...nagyon gáz volt.

nekem sikerült találnom egy rendes fényezőt. a lököst meg a maszkot 25be fújta. a tanknál az egész elemet, meg a csomitartó ajtó alját meg 8e. lakatolni nem kellett, viszont fémig csiszolni igen. ;)

Merre aza arra? ki az amaz? (szal bővebb infó.. plz)

Sajna tavasszal nekem is kell tankbetöltőnél kicsit ügyködni.. B)

Link to comment
Megosztás:

Behalt az AC B) Még 30.-án Vendégségből taxival mentünk haza. Még jó, hogy csak 3 km, éjjel fél 12-kor.

Olyan dühös voltam rá, hogy csak ma vontattam el, nem voltam hajlandó szilvesztert ezzel elrontani. Van még egy Uno a családban azt lefoglaltam most.

Így utólag Buék mindenkinek.

Ja és még egy dolog

Nem ment, de nem is mehet, mert (legalábbis az enyémben ) van egy érzékelő valami ,ami lekapcsolja az AC rellét ha nem forog a főtengely. Tehát csak indítózáskor kapcsol be és ha leállítom, vagy lefullad a motor kikapcsolja az AC-t.

Nekem szerencsém volt, mert otthon adta meg magát, és nem az út szélén. Elég széles az AC-ár szórása, van névtelen 8400-ért meg Bosch 40 fölött. Én be@optam, mert az ócsót vettem, és most úgy néz ki negyed tank alatt szarakodik, rángat a kocsi, legalábbis én erre gyanakszom. Majd eldöntöd, mejyiket veszed. ;) Nekem is lekapcsol az AC, ha nem forog a főtengely, de előtte feltölti a csövet, megy a gyujtás ráadásakor kb.3 másodpercet. Úgy hallatszik, hogy zzzzzzzzzzzz, katt. A kattanás a jobb lábtérből hallatszik, amint lekapcsol a relé. Mondjuk nekem jobban hallatszik a caravanba, főleg ha nincs elhúzva a roló. De gondolom típustól is függ milyen hangos. Az eredetit én se hallottam. Ha már AC-csere érdemes benyaszűrőt is cserélni, 1000-körül van. Ha szerencséd van hozzáfértek az AC-hoz az utastérből is a hátso ülés alatt-mögött van egy nyílás. Nekem nincs, úgyhogy én a kocsi alól szereltem. Teli volt a tank? Ügyelni kell, hogy a szint a nyílás pereme alatt legyen. Nézzétek meg az AC-alján az előszűrő milyen állapotban van. Elég nehezen fér ki, hajlamos beleesni a tankban, oszt lehet horgászni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nálad is valami tömítettségi probléma lesz.

Lehet, de most nem szedem ki, picit hideg van, eljárok vele így a jobb időkig, csak nem szabad 10-15 liter alá engednem. Sőt tudom, hogy nem okos dolog, de a termosztát csere is megvárja a jobb időket, legalábbis a 7-8 fokot, most úgy se megyek vele max. egy héten egyszer a tecsóba.

Link to comment
Megosztás:

Nekem szerencsém volt, mert otthon adta meg magát, és nem az út szélén. Elég széles az AC-ár szórása, van névtelen 8400-ért meg Bosch 40 fölött. Én be@optam, mert az ócsót vettem, és most úgy néz ki negyed tank alatt szarakodik, rángat a kocsi, legalábbis én erre gyanakszom. Majd eldöntöd, mejyiket veszed. ;) Nekem is lekapcsol az AC, ha nem forog a főtengely, de előtte feltölti a csövet, megy a gyujtás ráadásakor kb.3 másodpercet. Úgy hallatszik, hogy zzzzzzzzzzzz, katt. A kattanás a jobb lábtérből hallatszik, amint lekapcsol a relé. Mondjuk nekem jobban hallatszik a caravanba, főleg ha nincs elhúzva a roló. De gondolom típustól is függ milyen hangos. Az eredetit én se hallottam. Ha már AC-csere érdemes benyaszűrőt is cserélni, 1000-körül van. Ha szerencséd van hozzáfértek az AC-hoz az utastérből is a hátso ülés alatt-mögött van egy nyílás. Nekem nincs, úgyhogy én a kocsi alól szereltem. Teli volt a tank? Ügyelni kell, hogy a szint a nyílás pereme alatt legyen. Nézzétek meg az AC-alján az előszűrő milyen állapotban van. Elég nehezen fér ki, hajlamos beleesni a tankban, oszt lehet horgászni.

Köszi a tanácsokat. A kinai 11e a Bosch 31e ajánlat volt, és magyar 19 ezerért, A srác is mondta eladott mán 3 kínait abból 2 ment vissza garanciában. ( ja és eredeti Opel 60e-ért )

A 6 hónapos garancia csak akkor él, ha számlád van a szakszerű beszerelésről, szerepel rajta, hogy az előszűrőt is cserélted és a tank ki lett tisztítva. B)

Sajna nincs nyílás az utastérből, csak aluról lehet szerelni enyémet is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat. A kinai 11e a Bosch 31e ajánlat volt, és magyar 19 ezerért, A srác is mondta eladott mán 3 kínait abból 2 ment vissza garanciában. ( ja és eredeti Opel 60e-ért )

A 6 hónapos garancia csak akkor él, ha számlád van a szakszerű beszerelésről, szerepel rajta, hogy az előszűrőt is cserélted és a tank ki lett tisztítva. B)

Sajna nincs nyílás az utastérből, csak aluról lehet szerelni enyémet is.

A Bosch egész olcsó, igaz én csak on-line néztem, de 40 körül láttam. Nekem is csak akkor lett volna garancia, ha szerelő szereli be, de az előszürő csere, és tank tisztítás nem rémlik, mint feltétel. És ha jól emlékszem nekem 12 hónap garit igértek. De mivel én raktam be, nem foglalkoztam vele. ;)

Link to comment
Megosztás:

A kalaptartó különösen hidegben de amugy minden hasonló elemmel ellátott autóban (tapasztalataim szerint) egyforma zajt csap. Az a 2 gumimaci ami a csomiajtóra támaszkodik hidegben jól megmered s olyan szívhez szólóan tud recsegni, hogy megszakad az ember szíve a hallatán. Vmi épkézláb ötletetek nincs, mivel tudnám helyettesíteni ami puha és ha nem is idôtálló de legalább csendes marad?

Link to comment
Megosztás:

A kalaptartó különösen hidegben de amugy minden hasonló elemmel ellátott autóban (tapasztalataim szerint) egyforma zajt csap. Az a 2 gumimaci ami a csomiajtóra támaszkodik hidegben jól megmered s olyan szívhez szólóan tud recsegni, hogy megszakad az ember szíve a hallatán. Vmi épkézláb ötletetek nincs, mivel tudnám helyettesíteni ami puha és ha nem is idôtálló de legalább csendes marad?

Én például emiatt fogtam a kalaptartót, és a két műanyag véget, ami körül elfordul, betekertem szigszalaggal, hogy ne lötyögjön, hanem passzentos legyen a helyén. Azóta csendesebb.

Link to comment
Megosztás:

Én például emiatt fogtam a kalaptartót, és a két műanyag véget, ami körül elfordul, betekertem szigszalaggal, hogy ne lötyögjön, hanem passzentos legyen a helyén. Azóta csendesebb.

Az már megvolt, 2 gumicsíkot is ragasztottam a hangszorók melletti peremre amire felfekszik. Az a 2 rohadt gumibütyök cseszi az agyam amint a csomiajtó belsô m.a. borításán fészkelôdik. B)

Link to comment
Megosztás:

A kalaptartó különösen hidegben de amugy minden hasonló elemmel ellátott autóban (tapasztalataim szerint) egyforma zajt csap. Az a 2 gumimaci ami a csomiajtóra támaszkodik hidegben jól megmered s olyan szívhez szólóan tud recsegni, hogy megszakad az ember szíve a hallatán. Vmi épkézláb ötletetek nincs, mivel tudnám helyettesíteni ami puha és ha nem is idôtálló de legalább csendes marad?

Zörgő kalaptartó???? B) ;) Akaszd le az ajtóról és fogasd le gumipókkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.