Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem azért írtam hogy nem így kellene csinálni. Ez már úgyis széllel szemben p....-ás lenne. Mondjuk én olyat sokszor szoktam, de nem kell követeni. :blush:

Én is szoktam visszaolvasni, tudom hihetetlennek hangzik, de ha vmi témáról megy a csevely, előfordul, hogy olyat kérdezek, ami már volt. ;) B) De megjavulok igérem!! :D Ha már itt tartunk, az SE-nél injektor sor van ha jól tudom. Ez azt jelenti, hogy a négy injektor amibe be van szerelve az egy egységet alkot? Tehát egy injektorház van 4 injektorral? És pillangószelep hány van? És miért nem elég az NZ benyapumpája? A javítási kézikönyv amikor a pumpa hozamáról ír , azt írja min.1.7 liter/perc. És nem írja, hogy NZ vagy SE. Vagy a nagyobb/erősebb pumpa egy biztonsági tartalék?

Link to comment
Megosztás:

az se az egy olyan megoldás, hogy van egy cső, amire rá van pakolva 4 db különálló injektor, aminek a fecskendező csúcsa belelóg a szívósorba, ami egy pillangószelepen kapja a levegőt, csak itt az injektorok nema szepel fölött adja a levegőhöz a benint, hanem a pill szelep alatt, közelebb az égéstérhez.

4 injektor valamivel többet eszik, meg nagyobb nyomás kell nekik asszem.

Link to comment
Megosztás:

Karcsit meg kell várni ;) B)

Majd megcsörgetjük félutról, kell-e vmi. :blush:

az se az egy olyan megoldás, hogy van egy cső, amire rá van pakolva 4 db különálló injektor, aminek a fecskendező csúcsa belelóg a szívósorba, ami egy pillangószelepen kapja a levegőt, csak itt az injektorok nema szepel fölött adja a levegőhöz a benint, hanem a pill szelep alatt, közelebb az égéstérhez.

4 injektor valamivel többet eszik, meg nagyobb nyomás kell nekik asszem.

Ott van a pillangószelep, ahol becsatlakozik a bowden? Nem gond az eltérő távolság az injektoroktól/hengerektől?

Link to comment
Megosztás:

Majd megcsörgetjük félutról, kell-e vmi. B)

Ott van a pillangószelep, ahol becsatlakozik a bowden? Nem gond az eltérő távolság az injektoroktól/hengerektől?

Nem gond. A képen a pillangószeleptől (a bordázott rész, ahová a bowden csatlakozik) kicsit előrébb a kábelköteg alatt látható az injektorhíd alu profilja, amiből - ha a kábelkötegtől látszana - mennek lefele az injektorok.

A nyomásról annyit, hogy injektoronként 0.7Bar, NZ-nél 1x0.7, SE-nél 4x0.7 ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem gond. A képen a pillangószeleptől (a bordázott rész, ahová a bowden csatlakozik) kicsit előrébb a kábelköteg alatt látható az injektorhíd alu profilja, amiből - ha a kábelkötegtől látszana - mennek lefele az injektorok.

A nyomásról annyit, hogy injektoronként 0.7Bar, NZ-nél 1x0.7, SE-nél 4x0.7 B)

Értem, kösz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát ha azzal kezdenénk, hogy tudunk szerezni ingyen egy SE-szettet, akkor lehet hogy nem verne meg. Téged. ;)

LOL :D

Akkor már egyszeűbb lenne elhozni a kocsit, aztán a Te udvarodon szétborítani B)

Majd megyek előtted, s ha útközben rádtapad a rendőr helyet cserélünk. Azt fogja hinni, hogy ez a kocsi az a kocsi, s jól leigazoltat, aztán jól nem lesz semmi gond :blush:

Link to comment
Megosztás:

Arra még nem gondoltál, hogy kidobod belőle az elektronikát, és pl. dupla Weber karbikkal hajtod? Pár lóval sztem erősebb lenne B)

A karbi visszalépés lenne. A jellegmezős befecskendszéshez még csak közeli állapotokat sem lehetne elérni. Több szempontból sem.

Nem véletlen, hogy elterjedt a befecsi.

Talán ki lehetne hozni egy nagyobb csúcsteljesítményt, és akár itthon is könnyebben boldogulnék vele mint az elektronikával, de zsákutca lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nem gond. A képen a pillangószeleptől (a bordázott rész, ahová a bowden csatlakozik) kicsit előrébb a kábelköteg alatt látható az injektorhíd alu profilja, amiből - ha a kábelkötegtől látszana - mennek lefele az injektorok.

A nyomásról annyit, hogy injektoronként 0.7Bar, NZ-nél 1x0.7, SE-nél 4x0.7 ;)

Távol álljon tőlem vitába szállni, de azért csak kiváncsiskodásból megkérdezném, hogy miért kell 4x0,7Bar neki ha egyszerre ott is csak egy van nyitva és a 4drb ugyanannyiszor nyit mint az 1drb az NZ-nél, hm? B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.