Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én amikor vittem zöld kártyára előtte levettem róla a kormányvédőt, nagyon furcsa volt vékony kormánnyal menni. De aztén be se ült a srác, és pörgettem a motort, csak mondták, hogy vhol oda se engednek a kocsihoz, mindent ők csinálnak. Annak a csávónak is szép volt a keze, életemben nem táttam még olyan koszos klaviatúrát. Szoktam nézni a discoverin van egy műsor kocsikat vesznek, aztán egy magas csávó megszerelí őket, és eladják. Érdekes műsor, sokat lehet belőle tanulni, de Opelt még nem láttam. Na a gyerek is mindíg gumikesztyűben szerel, nem is lenne hülyeség, mert nem kéne a kezem súrolni egy órán át. Majd szólok az asszonynak, hozzon nekem is.

Haver vett nekem "folyékony kesztyűt". Igaz nem nagyon folyékony, csak kenőcs, de ha reggel bekenem vele a kezem és ebédig szerelem a koszos autót, utána egy kézmosással lejön minden dzsuva a kezemről.

Csakhát lemegyek szerelni, mondom: áááá ez csak egy kis meló! Ezért nem érdemes bekencézni magam! Aztán 5 perc múlva már nyakig koszos vagyok! :D

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, azok filmek! Lehet valami jogszabály, médiatörvény tiltja a nem szabályszerű nyilvános megjelenést. :D

Nagyot tévedsz! Nyugaton a melós hozzá sem kezd a munkához addig, amíg részére a biztonsági felszerelést nem biztosították.Sokszor dolgoztam együtt németekkel, angolokkal, szerbekkel, dánokkal, és még a franc tudja hány féle nációval nem itthon. Mindenki használta a védőfelszerelését. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Haver vett nekem "folyékony kesztyűt". Igaz nem nagyon folyékony, csak kenőcs, de ha reggel bekenem vele a kezem és ebédig szerelem a koszos autót, utána egy kézmosással lejön minden dzsuva a kezemről.

Csakhát lemegyek szerelni, mondom: áááá ez csak egy kis meló! Ezért nem érdemes bekencézni magam! Aztán 5 perc múlva már nyakig koszos vagyok! :D

Jó dolog az. Csak mikor elkezdesz izzadni, akkor az is kezd lejönni oszt annyi a remek funkciójának. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyot tévedsz! Nyugaton a melós hozzá sem kezd a munkához addig, amíg részére a biztonsági felszerelést nem biztosították.Sokszor dolgoztam együtt németekkel, angolokkal, szerbekkel, dánokkal, és még a franc tudja hány féle nációval nem itthon. Mindenki használta a védőfelszerelését. :D

pontosan ezt akartam írni :lol:

itthon meg ha festéshez kérsz kesztyűt, vagy kinti munkához télen kabátot, vagy simán munkásruhát, könyörögnödkell.

Link to comment
Megosztás:

Nagyot tévedsz! Nyugaton a melós hozzá sem kezd a munkához addig, amíg részére a biztonsági felszerelést nem biztosították.Sokszor dolgoztam együtt németekkel, angolokkal, szerbekkel, dánokkal, és még a franc tudja hány féle nációval nem itthon. Mindenki használta a védőfelszerelését. :lol:

pontosan ezt akartam írni :lol:

itthon meg ha festéshez kérsz kesztyűt, vagy kinti munkához télen kabátot, vagy simán munkásruhát, könyörögnödkell.

Nyilván nem gondoltam komolyan a "filmes" részét. Egész biztosan szigorúbban veszik az ide vonatkozó törvényeket, jobban büntetik adott esetben a törvényszegéseket. Tulajdonképpen életveszély okozásáért is fel lehetne jelenteni egy olyan munkáltatót aki nem biztosit megfelelő védőfelszerelést, nem? Nem tudom, de elképzelhetőnek tartom azt hogy akár börtönbüntetés is kiszabható egyes államokban az ilyenek be nem tartatásáért, felszerelés, munkabiztonság nem biztositásáért. Az is lehet hogy nálunk/nálatok is igy van csak nem alkalmazzák egyfajta trehányság, nemtörődömség(netán kenőpénzek?) miatt...nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Nyilván nem gondoltam komolyan a "filmes" részét. Egész biztosan szigorúbban veszik az ide vonatkozó törvényeket, jobban büntetik adott esetben a törvényszegéseket. Tulajdonképpen életveszély okozásáért is fel lehetne jelenteni egy olyan munkáltatót aki nem biztosit megfelelő védőfelszerelést, nem? Nem tudom, de elképzelhetőnek tartom azt hogy akár börtönbüntetés is kiszabható egyes államokban az ilyenek be nem tartatásáért, felszerelés, munkabiztonság nem biztositásáért. Az is lehet hogy nálunk/nálatok is igy van csak nem alkalmazzák egyfajta trehányság, nemtörődömség(netán kenőpénzek?) miatt...nem? :D

Nem. Az a hülye, aki nekifog felszerelés nélkül a munkának. Nem vagy köteles anélkül dolgozni, s a munkáltató nem tehet semmit ellened. Ezért van a munkavédelmi oktatás, hogy tisztában legyen az ember, mit, miben, hogyan végezzen. Ez sajnos csak elméleti síkon működik, a legtöbb helyen simán kirúgnának érte :lol: De akkor meg lehet menni a bíróságra. Sok munkáltató sincs is tisztában szerintem azzal, hogy a melósnak miben kéne dolgoznia. Én ha olyan helyen dolgoztam, ahol tényleg veszélyes volt a munkavégzés, s nem volt felszerelés, hát vittem. Pár ezer, esetleg tízezer Ft-ot nekem megér a kezem, lábam, szemem épsége. :lol:

Audiban központi helyeken ott a kesztyű, szemüveg. A veszélyesebb gépek mellett védőruha, kötény. Ha nem veszed fel, s megkapja mondjuk valami a kezed, minden felelősség a tiéd. Egyszer egy melós még a védelmi áramkört is kiiktatta, benyúlt a gépbe, hogy megpiszkáljon valamit, aztán lecsapta 4 ujját (egyet tudtak csak visszarakni). Vérszemet kapott, kártérítést követelt (jogtalanul), Audi erre visszaperelt, kifizettették vele az állásidőt, amit okozott. Ez 7 számjegyű szokott lenni általában. A kezének a fényképe a mai napig kinn lóg minden CNC gépen, ezzel a szöveggel: "A védőkör kiiktatása előtt gondolkodj!"

Link to comment
Megosztás:

nana csak összeáll a kép :D

védő felszerelésért leht nyígni, max nem kapsz, de ha van köteles vagy használni, mert ha anélkül esik bajod, akkor hiába vered magad, sokszor még így is.

de mint mondottam, nincs belénknevelve ez a része a melónak.

inkáb az van, hogy eltört? és?? Megragasztom szietelőszalaggal, jó az úgy.

én se sokat használok...sajna meg is lett többször az eredménye, de most vettem por állarcot, meg textil kesztyűt, szemüvegem már egy ideje van,ezt a gumikesztyűt ki fogom próbálni én is mennyire lehet benne dolgozni, mert sajna engem is eléggé zavar a kesztyű, ja és ez a folyékony kesztyű dolog se rossz, nekünk hab formában volt.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, sajnos nálunk így működik. Én is sokszor a MOL-os sofőröket húzom le a hővédő kesztyűkkel, hogy hagyják már itt és ne a kukába dobják 1 használat után. 2 éve rinyálok egy plexiálarcért, nincs rá keret pedig nem egy drága muri lenne, cserébe jópár hete a hosszú szempillám mentette meg a szemem, akkor az egyszer nem szidtam. Azóta sincs álarc pedig elkéne a néha pottyanó-fröccsenő forró bitumen miatt. :D

Link to comment
Megosztás:

A volt melóhelyemel most pereskedik egy volt kollégám, reggel ballagot a targoncáért télen lámpa semmi az udvaron, tiszta jég minden, elesett mindkét csont eltört a bokája felett, leszázalékolták. Azzal védekeznek, hogy igaz, hogy nem volt kivilágítva az udvar, meg igaz, hogy nem volt felsózva/szórva, de ő is tudhatta ezt, hiszen nem először ment arra télen, miért nem ment másfele. Jó mi? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont pénteken volt munkavédelmi oktatásom. Már lehetnek helyszíni bírságok is. Pl 50 ezer forint ha nincs rajtad védősisak, vagy lejárt. Ha a munkáltatód nem biztosított, akkor őt büntetik meg ekkora összeggel. Viszont ha nincs rajtad heveder, akkor 100 ezer forint büntetést kap mindkét fél. Ügye 2 méter feletti munkavégzésnél kötelező a heveder és a biztonsági öv már nem megfelelő erre, mivel gerincsérülést okozhat. Ahol most dolgozunk (Tatabánya Ipari Park) ott jövőhéttől jönnek nagy fejesek és ellenőrzik, hogy a biztonságos munkavégzést mennyire tartjuk be. Van is pánik főnöknél, mert csak kobakunk van, meg védőbakancsunk, de heveder? :D Mivel csarnok, ezért minimum 8 fokos létráról dolgozunk, vagy elektromos emelőgépről, aminél szintúgy kötelező a heveder. Ja és a bakancsnál is 50 ezer forint. Nem csak rendőrségék keményítettek be büntetés terén. Támogatom is, amúgy ezeket, mert tényleg kell a biztonság. Ha nem érzem magam biztonságban, akkor előjön a majré.

Link to comment
Megosztás:

Na igen de az országban kb 6-8%-a a vállalkozóknak akik valamibe nézik a dolgozóik biztonságát és tesznek is érte. Nálunk is azzal jönnek elő, hogy nem tudják miből megvenni mindezeket. Feltettem egy kérdést erre, jobb egy több milliós büntetés mint millió alatti munkavédelmi eszközök beszerzése? Addig nem veszik komolyan a dolgot míg valakit egy komoly -akár (isten őrizz tőle) halálos kimenetelű baleset nem ér.

Én a magam részéről (mivel jóban vagyok a munkavédelmissel) az egész keverő környékét éves üzemi indítás előtt a csávó jelenlétében végig fotózom, vésztiltó berendezéseket kipróbáljuk, védőcuccok épségét megnézzük és utána tesz egy nyilatkozatot mi nem megfelelő. Eddig csak a munkavédelmi eszközök hiánya vagy szavatossága volt a probléma -pl védősisaké már eleve lejárt mire a keverő üzemkészen fel volt építve -3 évvel ezelőtt.

Na meg a legjobb sztori nemrégiben, alkatrész-beszerzés, mondja a főnök hívjam már fel X. Y.-t, hogy ők honnan szerzik be ezeket a bizonyos alkatrészeket. Nézek direkt bambán, erre:

-"mi van? hívjad már", én meg:

-"adjon egy telefont"

-"mé? neked nincs?"

-"én a saját számlámra nem hívkálok senkit se ami nem magánjellegű"

-"mert? mibe kerül az neked"

-"itt dolgozok 3 éve, asszem eléggé megálltam eddig a helyemet de még egyszer nem adtak egy feltöltőkártyát sem de ha már itt tartunk akkor legalább egy feltöltőkártyás céges telefont nemhogy előfizetésest -pedig én nem vagyok korántsem egy telefonbetyár. Arról meg ne is beszéljünk, hogy intézkedési jogot nem kaptam szóbelileg sem nemhogy hivatalosan".

Volt ám nézelődés vérző szemmel. Jó, hogy nem már lassan én fizessek azért, hogy itt dolgozhatok. :lol: :lol: El vannak ezek varázsolva... :D

Link to comment
Megosztás:

Na igen de az országban kb 6-8%-a a vállalkozóknak akik valamibe nézik a dolgozóik biztonságát és tesznek is érte. Nálunk is azzal jönnek elő, hogy nem tudják miből megvenni mindezeket. Feltettem egy kérdést erre, jobb egy több milliós büntetés mint millió alatti munkavédelmi eszközök beszerzése? Addig nem veszik komolyan a dolgot míg valakit egy komoly -akár (isten őrizz tőle) halálos kimenetelű baleset nem ér.

...

El vannak ezek varázsolva... :D

Így van. Nálunk is úgy van, hogy van 3 villanyszerelő, a többi meg segédmunkás. A segédmunkások be vannak jelentve, a villanyszerelők nem (én se). Oszt még én fizessem a TB-t magam után. Az egyéni védőfelszereléseket meg saját magam biztosítottam, aztán azon voltak kiakadva, hogy a bakancsot miért nem számlára kértem. :lol: A másik. Bejelentettnek kötelező a túlóra, a nem bejeletettnek meg muszáj. A vállalkozó múltkor még engem akart lehúzni. Azt mondta, hogy mi az, hogy az elhasznált benzin teljes összegét ő fizesse ki? Hát mondom, mindig teletankolok és a megtett kilóméterek után kiszámolom a fogyasztást és az alapján kiszámolom, hogy a munkához megtett kilométerekhez mennyi benya fogyott el, a magáncélt meg persze én állom. Na de ő a melós utakat se akarta kifizetni. Mikor mondtam neki hogy 7,2-es fogyasztásom volt legutóbbi nézett nagyot, hogy egy 1.6-osnak nem kéne ennyit ennie. Mondtam, hogy igen, szívódízelnek nem is. Aztán megmondtam neki, hogy az APEH-nál úgy van elszámolva a benzin költség, hogy egy ekkora köbcentiméteres motor 100-on 10 litert eszik. Aztán végülis belement és kifizette 10L/100km-es fogyasztással a benzint. :lol:

Amúgy a sisak 3 évig érvényes, aki esetleg nem tudná. Vannak is nálunk olyan sisakok, hogy 96-os gyártásúak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az oké de már akkorra lejárt a szavatossága azóta meg eltelt némi idő. Minket meg "minimálért + a többi zsebből" téma megy ráadásul télire kijelent de ugyanúgy húzzuk az igát.

A bakancs szintén saját téma mert amit adnak jó ha 1 hetet kibír tehát még be se áll az ember lábához, inkább veszek 14-ért land rover bakellót és az kibír 1 évet. Munkaruha szintén nem céges kiadású (az is kibír 2 évet legalább -kivéve ha fröccsen a szurok mert volt már rá példa és dobhattam el), fel sem veszem mert élelmiszeriparban használatos minőségű anyagból van csak a szín nem stimmel. De a többit miből finanszírozzam? Nem vagyok az alvállalkozója (abba bele is rokkanna anyagilag, olyan számlát állítanék ki havi jelleggel), hogy magamnak vegyem meg de ha feljelentem akkor meg csüszhetem mert lehet, hogy engem is megbüntetnek. Gordiuszi csomó.

Olyan nálunk is volt, hogy vigyem már el ezt-azt ide meg oda, na mondom nem mert ha valamelyik rakodógépből ki nem veszem a gázolajat akkor ihatok rá hideg vizet, sose fizetik ki -a kopásról meg már ne is beszéljünk. A másik oldala meg az, hogy nem céges használatú autónak vettem.

Link to comment
Megosztás:

Az oké de már akkorra lejárt a szavatossága azóta meg eltelt némi idő. Minket meg "minimálért + a többi zsebből" téma megy ráadásul télire kijelent de ugyanúgy húzzuk az igát.

A bakancs szintén saját téma mert amit adnak jó ha 1 hetet kibír tehát még be se áll az ember lábához, inkább veszek 14-ért land rover bakellót és az kibír 1 évet. Munkaruha szintén nem céges kiadású (az is kibír 2 évet legalább -kivéve ha fröccsen a szurok mert volt már rá példa és dobhattam el), fel sem veszem mert élelmiszeriparban használatos minőségű anyagból van csak a szín nem stimmel. De a többit miből finanszírozzam? Nem vagyok az alvállalkozója (abba bele is rokkanna anyagilag, olyan számlát állítanék ki havi jelleggel), hogy magamnak vegyem meg de ha feljelentem akkor meg csüszhetem mert lehet, hogy engem is megbüntetnek. Gordiuszi csomó.

Alvállalkozón agyaltam én is. Régebben hoztunk létre céget egy volt munkatársammal, de ha kiállítok egy olyan számlát, akkor meg nem fogja kifizetni. Egyik munkatársam is alvállalkozó nála, aztán már két millával lóg neki.. :D

Inkább végtelen ciklusnak nevezném.

Link to comment
Megosztás:

A nem fizetésre van megoldás csak szerződésben ki kell jelenteni, hogy kifizetésig a beszerelőnek a tulajdonát képezi a beépítettt anyag. Aztán ha nem fizet egyszerűen le kell bontani a cuccot és túladni rajta. Nemrég mifelénk csinálták meg ezt egy kerékpárúttal. Elkezdték felbontani mire kapcsoltak a hatóságok, papír volt róla, hogy az ő tulajdonát képezi így nem tudtak neki mit kezdeni ezért mielőtt teljesen felszedeti az aszfaltot inkább az "átvevő" (nem nevezném meg) kifizette a fennálló tartozást, aztán szépen vissza az egész. :D

Link to comment
Megosztás:

A nem fizetésre van megoldás csak szerződésben ki kell jelenteni, hogy kifizetésig a beszerelőnek a tulajdonát képezi a beépítettt anyag. Aztán ha nem fizet egyszerűen le kell bontani a cuccot és túladni rajta. Nemrég mifelénk csinálták meg ezt egy kerékpárúttal. Elkezdték felbontani mire kapcsoltak a hatóságok, papír volt róla, hogy az ő tulajdonát képezi így nem tudtak neki mit kezdeni ezért mielőtt teljesen felszedeti az aszfaltot inkább az "átvevő" (nem nevezném meg) kifizette a fennálló tartozást, aztán szépen vissza az egész. :lol:

Ez jó. :D

Remélem sikerül a mostani jelentkezésem és végre akkor vége a vállalkozói rém drámakör. Ha mégse, akkor elkezdek pampogni, hogy kéne a bejelentés.

Link to comment
Megosztás:

A tv-ben is benne volt, Derecske-Tépe közti kerékpárútról van szó.

Én is bejelentettem a főnöknek, hogy ha jövő hónapban megkezdődik a munka és nem jelent vissza akkor elkövetkezik az a bizonyos érzékeny búcsú és megyek másfele, van még egy másik szakmám is amivel talán tudok valamit kezdeni. (M.M.-be járok és nem vagyok hüle... :D )

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Hogy híjják a szélvédő alatt lévő műanyag valamit, amitől nem folyik be víz a pollenszűrőhöz? Olyan kellene, mert tegnap lemostam a gépet és reggel teljesen vizes volt a szűrö. Most szárad. 1 hónapja teljesen szétszedtem, kitakarítottam és kinyomtam szilóval. /Na nem a pollenszűrőt... :D /

Link to comment
Megosztás:

nekünk ennyiből jó volt, volt céges előfizus teló, megmelóruha bakancs...

az részletkérdés, hogy meóruha használt volt, meg kifagyott a szemem benne télen, meg a bakancs ugy törte a sarkam, hogy egy hét után lett olyan sarkantyúm, csak néztem mi az.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.