Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ja-ja, az enyémben is az volt, meg kib...szott nagy ködfényszórók az elején (nem én tettem rá, úgy vettem)

Ja a legjobb Trabis sztorim az az utolsó is: mikor kilőtte a gyertyát, majd rá két napra megelőzött a kerék, akkor eladtam egy autószerelőnek, a kapott zséből éppenhogy tudtam venni egy farmert meg egy pár cipőt :lol: , a szerelő meg ráköltött párszáz fortintot és még ma is gyilkolja a gépet

Facé vettél ilyen drága göncöket :) :lol: :D

Nem hinném, hogy át akarja építeni kombivá a csapott seggűjét. :D A linken egy kombiinó van :D az övé meg ferdehátú :D Csak mondom. :lol:

Ne kombizzá' mert rádküldök egy modit :D

Link to comment
Megosztás:

Na, ma volt kontroll.

Neem, nem a metró alagútban jártam. :D Ugye egy hónapja, a jobb vesémben felfedezett kőbányát ultrahanggal átminősítették murva, és homokbányának. "amit igazából nem élveztem, mondhatni nem volt természetes a mosolyom"

Pár nap meddő folyadékhozam után, kezdődött a murva, és a homok kitermelése. Nem kell nagy mennyiségre gondolni, építkezni nem álltunk neki. :lol:

Kb két hét időszakos termelés után, úgy tapasztaltam kimerült a lelőhely. Tegnap kértem radioizotópos vizsgálatot, és az eredménnyel elsétáltam ma szakértőhöz. Ő áttanulmányozta a felvételt, és a biztonság kedvéért még ultrahangos feltérképezést végzett. Aztán közölte, hogy bizony a bánya teljesen kimerült. De a baloldaliban azért talált két nagyon apró képződményt, tehát nincs még minden veszve. :lol: :lol: Teljesen kontrollált lettem. :lol:

Mostantól, tekintve a közelgő ünnepeket, különös hangsúlyt fektetve a szilveszterre, orvosi utasításra vedelnem kell. :D

Nem mondta hogy mit, de a bő folyadékbevitelt én sörnek értelmeztem :) :D És mivel szófogadó ember vagyok, ám legyen. Egészségünkre. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Na, ma volt kontroll.

Neem, nem a metró alagútban jártam. :D Ugye egy hónapja, a jobb vesémben felfedezett kőbányát ultrahanggal átminősítették murva, és homokbányának. "amit igazából nem élveztem, mondhatni nem volt természetes a mosolyom"

Pár nap meddő folyadékhozam után, kezdődött a murva, és a homok kitermelése. Nem kell nagy mennyiségre gondolni, építkezni nem álltunk neki. :lol:

Kb két hét időszakos termelés után, úgy tapasztaltam kimerült a lelőhely. Tegnap kértem radioizotópos vizsgálatot, és az eredménnyel elsétáltam ma szakértőhöz. Ő áttanulmányozta a felvételt, és a biztonság kedvéért még ultrahangos feltérképezést végzett. Aztán közölte, hogy bizony a bánya teljesen kimerült. De a baloldaliban azért talált két nagyon apró képződményt, tehát nincs még minden veszve. :lol: :lol: Teljesen kontrollált lettem. :lol:

Mostantól, tekintve a közelgő ünnepeket, különös hangsúlyt fektetve a szilveszterre, orvosi utasításra vedelnem kell. :D

Nem mondta hogy mit, de a bő folyadékbevitelt én sörnek értelmeztem :) :D És mivel szófogadó ember vagyok, ám legyen. Egészségünkre. :D :D

Akkor éjjel nem kell irányfény, hogy kitalálj pisilni? :lol: Receptet is adtak a sörhöz?

Link to comment
Megosztás:

Na, ma volt kontroll.

Neem, nem a metró alagútban jártam. :D Ugye egy hónapja, a jobb vesémben felfedezett kőbányát ultrahanggal átminősítették murva, és homokbányának. "amit igazából nem élveztem, mondhatni nem volt természetes a mosolyom"

Pár nap meddő folyadékhozam után, kezdődött a murva, és a homok kitermelése. Nem kell nagy mennyiségre gondolni, építkezni nem álltunk neki. :lol:

Kb két hét időszakos termelés után, úgy tapasztaltam kimerült a lelőhely. Tegnap kértem radioizotópos vizsgálatot, és az eredménnyel elsétáltam ma szakértőhöz. Ő áttanulmányozta a felvételt, és a biztonság kedvéért még ultrahangos feltérképezést végzett. Aztán közölte, hogy bizony a bánya teljesen kimerült. De a baloldaliban azért talált két nagyon apró képződményt, tehát nincs még minden veszve. :lol: :lol: Teljesen kontrollált lettem. :lol:

Mostantól, tekintve a közelgő ünnepeket, különös hangsúlyt fektetve a szilveszterre, orvosi utasításra vedelnem kell. :D

Nem mondta hogy mit, de a bő folyadékbevitelt én sörnek értelmeztem :) :D És mivel szófogadó ember vagyok, ám legyen. Egészségünkre. :D :D

Örülök, hogy nincs nagyobb baj :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen témában írok ide, de úgy látom itt vannak hozzáértők.

Szeretnék venni egy multimétert és kétféle is szóba jöhet, de nem tudom eldönteni melyik lenne jobb.

MS 8209

MAS 345

Az utóbbi mellett az szól, hogy van rajt tranzisztor mérő, az első viszont mér fényerősséget, decibelt, frekvenciát és még táska is van hozzá, igaz ez a legkevesebb. Most egyenlőre nincs szükségem tranzisztor mérésre, de ki tudja. Ti mit gondoltok melyik lenne előnyösebb?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen témában írok ide, de úgy látom itt vannak hozzáértők.

Szeretnék venni egy multimétert és kétféle is szóba jöhet, de nem tudom eldönteni melyik lenne jobb.

MS 8209

MAS 345

Az utóbbi mellett az szól, hogy van rajt tranzisztor mérő, az első viszont mér fényerősséget, decibelt, frekvenciát és még táska is van hozzá, igaz ez a legkevesebb. Most egyenlőre nincs szükségem tranzisztor mérésre, de ki tudja. Ti mit gondoltok melyik lenne előnyösebb?

Köszi

Mihez kell?

Link to comment
Megosztás:

Mihez kell?

Egyenlőre csak egyszerű dolgokra feszültség, áram mérésére, de mivel most tanulom az elektronikát, szeretnék olyat venni amivel később meg tudnék építeni egyszerűbb áramköröket és azt gondoltam, hogy ehhez jó lenne ha tudná a tranzisztort is.

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre csak egyszerű dolgokra feszültség, áram mérésére, de mivel most tanulom az elektronikát, szeretnék olyat venni amivel később meg tudnék építeni egyszerűbb áramköröket és azt gondoltam, hogy ehhez jó lenne ha tudná a tranzisztort is.

Az enyémen van tranyó vizsgáló.......sose használom. Ellenállás mérésben szépen ki lehet mérni a tranzisztorokat is. Erre ne adj. Személy szerint én az elsőt választanám. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen van tranyó vizsgáló.......sose használom. Ellenállás mérésben szépen ki lehet mérni a tranzisztorokat is. Erre ne adj. Személy szerint én az elsőt választanám. :lol:

Én egy párezer forintos nemtommilyet vettem, alapvetően feszültség mérésére (akku) rejtett áramfolyás felderítésére (autó) vezetékszakadás keresésére (kocsi) vettem/használom. :lol: Megtaláltam, ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre csak egyszerű dolgokra feszültség, áram mérésére, de mivel most tanulom az elektronikát, szeretnék olyat venni amivel később meg tudnék építeni egyszerűbb áramköröket és azt gondoltam, hogy ehhez jó lenne ha tudná a tranzisztort is.

Én speciel utoljára vagy 10 éve mértem meg egy tranzisztor bétáját...

Ha meg hirtelen kell mégis mérned akkor veszel a tescoban egy 830-as szeriából vmit 1000ft-ért...

Kollégáim közül többen is ilyet vettek most: http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=7106

Nekem egy régi MY64-es mastech-em van itthon jók amúgy ezek is nagyon, bírják a gyűrődést.

őőő, segítettem?

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen van tranyó vizsgáló.......sose használom. Ellenállás mérésben szépen ki lehet mérni a tranzisztorokat is. Erre ne adj. Személy szerint én az elsőt választanám. :lol:

egy hangfrekis erősítőben ha komplementer darlington párt meg az előfokukat össze akarod válogatni akkor kellhet a tranyó erősítését mérni.

csak hát manapság ecceri ember már nem épít erősítőt tranzisztorból csak ha vmi fanatikus :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen van tranyó vizsgáló.......sose használom. Ellenállás mérésben szépen ki lehet mérni a tranzisztorokat is. Erre ne adj. Személy szerint én az elsőt választanám. :lol:

Egyetértek. Diódaállásban ki lehet mérni a tranyókat, hogy jók-e. Ha meg valami adatot akarsz róla megtudni, arra ott a net. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre csak egyszerű dolgokra feszültség, áram mérésére, de mivel most tanulom az elektronikát, szeretnék olyat venni amivel később meg tudnék építeni egyszerűbb áramköröket és azt gondoltam, hogy ehhez jó lenne ha tudná a tranzisztort is.

Szerintem is fölösleges kiadni annyi pénzt, főleg ha nem is tudod konkrétan, hogy mihez kellene speciális mérés. Mire eljutsz arra a szintre, már biztosan más kellene.

Én is ezek között válogatnék inkább:

http://www.olcso.hu/arak/digit%C3%A1lis%20multim%C3%A9ter

Nekem is csak azért van két multiméterem, mert már többet kinyírtam azzal, hogy elfelejtettem átdugni a mérőkábelt amikor A / V között mérést váltottam.

Ezért most az egyiket csak A-re, a másikat csak V-ra használom!!! :lol: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.