Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

  • 1 month later...

T jómagam!

A Mobil Super 3000 XE 5W-30 rendelkezik GM Dexos 2 jóváhagyással.

Én - a PAO alapolaj okán - az ExxonMobil konszern Mobil 1 terméksorából a Mobil 1 ESP 0W-40-t ajánlom.

Köszi, maradok az 5W30-nál, ez ajánlott gyárilag.

Viszont látom már nem kell nézegetni, hogy dízel vagy benzines motorolaj, lassan összeforrnak, mindegy melyikhez veszed.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, maradok az 5W30-nál, ez ajánlott gyárilag.

Viszont látom már nem kell nézegetni, hogy dízel vagy benzines motorolaj, lassan összeforrnak, mindegy melyikhez veszed.

Gyárilag ajánlott viszkozitás:

0W-30

0W-40

5W-30

5W-40 (Nekem pl most ez van benne.)

(ld. kezelési útmutató 280. oldal.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy 1.4-es, 2005ös Astra H (ha jól néztem akkor ez a Z14 XEP), 90.000 km-el áll jelen pillanatban és kb 1 éve lett cserélve benne az olaj, mondjuk nem ment még vele csak olyan 8ezer körül, de gondolom ajánlott lenne már cserélni az 1 év miatt?

Én 10W40 -et gondoltam alapból, de olvasgattam itt vissza és ha jól látom 5W30 az ajánlott. Tudnátok ajánlani hogy mit tehetek bele?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

T MadKet!

"... ajánlott ..."

Csereperiódus: 1 év / 30 ekm.

Aktuális olajkövetelmény: GM dexos2.

Ezt teljesítő motorolajok.

És még:
eni i-Sint MS 5W-30,
Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:
Valvoline SynPower MST 5W-30,
Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,
Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy 1.4-es, 2005ös Astra H (ha jól néztem akkor ez a Z14 XEP), 90.000 km-el áll jelen pillanatban és kb 1 éve lett cserélve benne az olaj, mondjuk nem ment még vele csak olyan 8ezer körül, de gondolom ajánlott lenne már cserélni az 1 év miatt?

Én 10W40 -et gondoltam alapból, de olvasgattam itt vissza és ha jól látom 5W30 az ajánlott. Tudnátok ajánlani hogy mit tehetek bele?

Előre is köszi a segítséget!

Szia,

Ezt tudom ajánlani mint olaj és üzlet :

http://www.akkumax.hu/mobil-super-3000-xe-5w30-4l-szintetikus-motorolaj

Link to comment
Megosztás:

Ezen mindig elcsodálkozom. 30 eKm egy olajjal? Szerintem vagy autót, vagy olajat nem látott még, aki ezt kitalálta. Nem kamion ez.

Miert, mi tortenik, ha 30ezrenkent cserelik? Nekem van egy Z17DTH-m, amivel ez tortent, es most tart 260ezernel. Mar 100ezernel szetesett a motor, vagy mit kene latnom rajta?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

T mantec!

Elérkezett nálam is a tipikus kérdés:

Milyen motorolajat tegyek a 2008-as, 120 000 Km-es Z13DTH motorkódú dízel Astrámba?

Hálás lennék, ha tudnál linkelni is helyet, ahol megvehetem - viszonylag jó áron.

Meg elég pont annyi olajat venni, amennyit a könyv ír, vagy érdemes többet valamivel? (Az olajat nem eszi egyébként, nem én fogom lecserélni, nem tudom, szoktak-e kicsit több olajjal készülni, vagy nem.)

Köszönöm a választ előre is.

dsteel

Link to comment
Megosztás:

T dsteel!

Opel Astra H 1.3 CDTi 2008
Motor: Z13DTH
Feltöltési mennyiség:3,1 liter, szűrő 0,2 liter
Csereperiódus: 30 ekm / 1 év
Aktuális olajkövetelmény: GM dexos2


Takarékos:
- Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30,
- Eni i-Sint MS 5W-30.

Átlagos:
- Castrol Edge Fst 5W-40,
- Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Igényes:
- Mobil 1 ESP 0W-40.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T mantec,

köszönöm a kimerítő választ.

T dsteel!

Opel Astra H 1.3 CDTi 2008
Motor: Z13DTH
Feltöltési mennyiség:3,1 liter, szűrő 0,2 liter
Csereperiódus: 30 ekm / 1 év
Aktuális olajkövetelmény: GM Dexos 2


Takarékos:
- Genuine GM Motor Oil Dexos2 5W-30,
- Eni i-Sint MS 5W-30.

Átlagos:
- Castrol Edge Fst 5W-40,
- Q8 Formula Special G Long Life 5W-30.

Igényes:
- Mobil 1 ESP 0W-40.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

T Mantec!

szuper!

koszonom szepen a valaszt! akkor evente csere, szeirntem haamrabb lesz az eves periodus mint a 30e km, mert igazandibol annyit nem autozunk hogy egy ev alatt meglegyen a 30e :)

udv

b.

Jobban is teszed, ha korábban cseréled (15000 km körül), gondolom inkább rövid távon mész vele!:) Nincsen gond a 30ezerrel sem, ha országúton vagy autópályán hosszabb utakon van használva az autó, nincsen sok hidegindítás, városi üzem (pizzafutár üzemmód)...:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.