Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Vettem egy ilyet. Szép hologramos GM-es címkével ellátott zacsiban van. De a szűrőre az van írva: Mahle. Ezek szerint a Mahle az Opel gyári beszállítója?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vettem egy ilyet. Szép hologramos GM-es címkével ellátott zacsiban van. De a szűrőre az van írva: Mahle. Ezek szerint a Mahle az Opel gyári beszállítója?

Én is vásároltam GM szűrőt, de az alkatrészszám: 93190777, a katalógusszám ugyan az. Z17DTJ a motorkód, szerintetek

jó lessz ebbe a motorba?

Link to comment
Megosztás:

Én is vásároltam GM szűrőt, de az alkatrészszám: 93190777, a katalógusszám ugyan az. Z17DTJ a motorkód, szerintetek

jó lessz ebbe a motorba?

Én is pont ezt akartam kérdezni.

Amit vettem, az pont ilyen: http://i.ebayimg.com/t/Vauxhall-1-7-Diesel-Oil-Filter-93190777-/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$%28KGrHqEOKicE5dzQtO-kBOj,jYqm+!~~60_35.JPG

A katalógusszám stimmel, de az alkatrésszám nekem is 93190777, szemben a 97223218-cal.

Neten rákerestem, elvileg azt írják jó a Z17DTH-hoz is. Nyugtassatok meg, hogy ez így van!

Link to comment
Megosztás:

T Maybal!

"... fékolaj ..."

Fékfolyadék az.

Kétévente kell cserélni.

"... milyen ..."

Dot 4, vagy jobb.

T birci14!

"... mehet-e ..."

Nem.

Az említett motorolaj semmilyen GM (Opel) követelményt nem teljesít,ezért GM (Opel) motorba nem való.

Az Eneos-nak jelenleg nincs GM dexos2-t teljesítő motorolaja.

A Honda és a GM olajkövetelménye között nincs kapcsolat, korreláció.

A Honda Civic VIII 1.8 olajkövetelménye ACEA A3.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T Maybal!

"... fékolaj ..."

Fékfolyadék az.

Kétévente kell cserélni.

"... milyen ..."

Dot 4, vagy jobb.

T birci14!

"... mehet-e ..."

Nem.

Az említett motorolaj semmilyen GM (Opel) követelményt nem teljesít,ezért GM (Opel) motorba nem való.

Az Eneos-nak jelenleg nincs GM Dexos 2-t teljesítő motorolaja.

A Honda és a GM olajkövetelménye között nincs kapcsolat, korreláció.

A Honda Civic VIII 1.8 olajkövetelménye ACEA A3.

T Mantec!

Köszönöm! A honda párhuzamot errehttp://katalogus.hasznaltauto.hu/honda/civic_1.7_ctdi_s-2122669 értettem

.

Ez a motor kb az a motor ami az Opeljainkban van. Innen nézve akár....? Vagy nem.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Létezik, hogy olajcserének köszönhetően halkabb lett a motor és zuhant az átlagfogyasztásom bő fél litert?

(Előző olaj: Castrol Magnatec 5W40 C3 (Dexos2), idén februárban lett beletöltve az autóba, 13500 km-t tettem meg vele. Most: GM Dexos2 5W30. Olajszűrő mindkét esetben ugyan az a gyári.)

Nem kizárt, hogy befolyásol valamit, nem először olvasom ezt, ráadásul a magnatec szerintem az egyik leggagyibb ami dexos2vel rendelkezik.... Nekem pl. az olajbeöntősapka volt tiszta lecsapódásos tőle, a Gm olajjal ez nem fordult elő és a felhasználási körülmények nem változtak...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Létezik, hogy olajcserének köszönhetően halkabb lett a motor és zuhant az átlagfogyasztásom bő fél litert?

(Előző olaj: Castrol Magnatec 5W40 C3 (Dexos2), idén februárban lett beletöltve az autóba, 13500 km-t tettem meg vele. Most: GM Dexos2 5W30. Olajszűrő mindkét esetben ugyan az a gyári.)

Szia!

Ezt már leírtam én is, de csak pár ezer kilométerig volt nálam megfigyelhető, vagyis az autómnál :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Mantec!

Véleményedet szeretném kikérni.

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-fst-5w-40-4-literes/201/16950 Ebból az olajból van lehetőségem legálisan itt 50% kedvezménnyel vásárolni. A gépjármű egy 2006-os Z18XER. Visszaolvasva ezt az olajat inkább ajánlod mint a másik Castrolt. A Dexos2-t ez az olaj teljesíti. Ha áment mondasz be is vásárolnék előre. Mennyi ideig áll el a bontatlan olaj?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mantec!

Véleményedet szeretném kikérni.

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-fst-5w-40-4-literes/201/16950 Ebból az olajból van lehetőségem legálisanitt 50%kedvezménnyel vásárolni. A gépjármű egy 2006-os Z18XER. Visszaolvasva ezt az olajat inkább ajánlod mint a másik Castrolt. A Dexos2-t ez az olaj teljesíti. Ha áment mondasz be is vásárolnék előre. Mennyi ideig áll el a bontatlan olaj?

Köszönöm a segítséget!

Igent fog mondani, és a gyártástól számított öt évig!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.