Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Továbbra sincs probléma a GM 5W30 Dexos2 olajjal amit a Total gyárt ;)

nem értem miért fél tőle mindenki... olcsó és jó :)

más nem kell ;)

Igen, de állítólag hamisítják.

Ezért nem merek én sem venni, bár miért lenne rossz a gyári olaj, pláne évente 8-10ezrenkénti cserénél. ?(nálam)

Link to comment
Megosztás:

szerintem sincs

ha lehetne kapni 5 literes Mobil 1 ESP 0W40 olajat ,nem horror áron akkor azt venném bele .

a 3090ft/L az nem kevés

csak az olaj lenne majdnem 22e ....

Szerintem ezen kár spórolni, egy tankolás kb ennyibe kerül, olajat meg egy évre veszel.

Jó, hogy már nálunk is lehet kapni a Mobil 0w40 olajat, ezt fogom megvenni az Astrámba.

Link to comment
Megosztás:

T harmlevi!

Az oldal 2012. június 1-i állapotot tükröz.

Eddig nem sikerült a BP-nek a magyar kenőolaj kiskereskedelemig elszállítani az említett árut.

Castrol Edge 0W-30,

Castrol Edge 0W-40,

Castrol Edge 5W-40.

Messze van k-európa.

T Mantec!

A MOL olaj is jó lenne, nem?

A Dynamic Gold (nem Longlife) is kapott Dexos 2-t.

Igaz az 5W-30.

Mi a véleményed?

Link to comment
Megosztás:

T brzoli!

A Mol Dynamic Gold 5W-30 motorolaj is rendelkezik GM dexos2 liszensszel.
License No.:RB2B0107030
Hidrokrakk (HC) alapolajból készült.
Ennyi pénzhez inkább hozzátennék 149 Ft-ot, és a piacvezető cég (ExxonMobil) polialfaolefin (PAO) alapolajjal készült Mobil 1 ESP 0W-40 olaját venném.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Van egy Z18XER motorral szerelt Caravanunk, 200.000 km után esedékes a vezérléscsere. Milyen olaj javasolt hozzá? Tudom, hogy a gyári előírás a 0W30, 5W30, 0W40, 5W40, de esetleg a futásteljesítmény indokolhatja-e a 10W40-es olajat?

Előre is köszönöm,

Gábor

Jaj, nemár!

Link to comment
Megosztás:

A szerelő azt mondta, hogy "a kopottságot figyelembe véve lehet, hogy érdemesebb lenne áttérni 10W40-re". De ezzel csak rontana a helyzeten, nem? Azért kérdeztem, mert úgy tudom, csak ártana a nagyobb W értékű olaj.

Ahogy mantec írta, így van, azt hittem már nem tudod:)! Nem értem mivel magyarázza a szerelő... Kopottságot figyelembe véve, ez badarság, miért kéne bele 10w a kopottságra, hogy fokozzuk és előbb kelljen javítani?!...

Link to comment
Megosztás:

T. Mantec!

Árajánlatot kértem Opel márkaszervízben olajcserére (nem kötelező szerviz keretében).

A szerviz CASTROL EDGE PROFESSIONAL OE 5W-30 olajat ajánlott, vihetek én is olajat de akkor literenként + 1000Ft+áfa díjat számolnak fel. A Castrol olajra 5300 Ft /liter árat adtak meg. Valóban ennyire drága ez az olaj?

Link to comment
Megosztás:

T Polifémosz!

"... drága ..."

Ott, igen.

A Google a Te barátod is.

Halihó !

Nézegettem én is a gugliban a CASTROL EDGE PROFESSIONAL OE 5W-30 olajat, de csak 1literes kiszerelésben találtam.

Ha tud valaki négy vagy ötliteresben itthoni boltban, kérem jelezze.

Egyébként nem sok Dexos2 olaj van itthoni boltban, 4-5 literes kiszerelésben forgalomba.

Gyárit kivéve.

Ez is érdekelne :

http://www.dynamol.hu/node/42

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.