Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Ráadásul én mint átlagfelhasználó, fogalmam sincs, hogy elégedett vagyok-e az olajjal, ami benne van. Én is a gyári GM-et rakom bele, de nem értek hozzá, milyen lenne, ha nem lennék vele elégedett. Nem fogyasztja, nem füstöl és nem világít az olajlámpa.

Pedig... Amikor megvettem a kocsit, meg az elozo tulaj altal hasznalt (a nagyobb haszon miatt a markaszerviz altal radumalt) Castrol olaj volt benne (bar csak 30 ezrenkent cserelte, erthetetlen okbol).

No mindegy, a lenyeg az, hogy meg a 30ezres periodus vege fele is erezheto volt a kulonbseg: a lampaknal csinos, fiatal nok probaltak beszallni, felhuztak a polojukat, egymast lokdostek felre, hogy odaferjenek a kocsihoz.

Amiota a gyari olajat hasznalom, egy ilyen eset sem fordult elo... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

E hozzászólásodra bátorkodtam reagálni a GM olaj felvetésével. Azt meg nem értem, ha már a felvetés előtt tudtad, hogy maradsz a GM olajnál, akkor mire fel volt az egész. Mindegy, nem vagyunk egyformák szerencsére... ;-)

Ha elolvastad volna és értelmezted volna, akkor talán világossá válna számodra hogy ezt egy konkrét termékre, jelen esetre az LM olajra írtam, miután azzal kötöttek belém, hogy mért az akciós árat vettem alapul. (Nem mintha az eredeti kérdés szempontjából nem lenne teljesen irreleváns, hogy hol és mennyiért veszem.)

Egy terméket az A boltban megkapsz 15.000Ft-ért, a B-ben 17.000-ért. Melyiket választanád? Én az A-t, de úgy látszik csak én gondolkozok ennyire rosszul. A kereskedők szerencséjére, nem vagyunk egyformák... :)

Link to comment
Megosztás:

Pedig... Amikor megvettem a kocsit, meg az elozo tulaj altal hasznalt (a nagyobb haszon miatt a markaszerviz altal radumalt) Castrol olaj volt benne (bar csak 30 ezrenkent cserelte, erthetetlen okbol).

No mindegy, a lenyeg az, hogy meg a 30ezres periodus vege fele is erezheto volt a kulonbseg: a lampaknal csinos, fiatal nok probaltak beszallni, felhuztak a polojukat, egymast lokdostek felre, hogy odaferjenek a kocsihoz.

Amiota a gyari olajat hasznalom, egy ilyen eset sem fordult elo... :)

:)

No meg eltelt azóta egy pár év, kopaszodtál is, nemdebár, szóval nam biztos, hogy csak az olajcsere miatt van :)

Amit cserenkov kartárs írt vagy itt, vagy a másik fórumban, azt csak alátámasztani tudom: pár éven belül 3 szervizben voltam, mindháromban gyakorlatilag hánytak a GM olajától. Még ott is, ahol egyébként nem azért mondták, hogy az övéket rakassam bele. Szóval nem tudom, nem értem, mindenesetre én a gyárit használom, mert jó áron van. Ha meg tönkremegy és perre viszem, akkor bizonyítom, hogy az övéket raktam bele (ja persze, ahogy azt elképzelem.....)

Link to comment
Megosztás:

Ha elolvastad volna és értelmezted volna, akkor talán világossá válna számodra hogy ezt egy konkrét termékre, jelen esetre az LM olajra írtam, miután azzal kötöttek belém, hogy mért az akciós árat vettem alapul. (Nem mintha az eredeti kérdés szempontjából nem lenne teljesen irreleváns, hogy hol és mennyiért veszem.)

Egy terméket az A boltban megkapsz 15.000Ft-ért, a B-ben 17.000-ért. Melyiket választanád? Én az A-t, de úgy látszik csak én gondolkozok ennyire rosszul. A kereskedők szerencséjére, nem vagyunk egyformák... :)

Több okból sem... ;-) Én ugyanis inkább választok egy reálisan árazott d2-s M 3000 XE-t, ami alig drágább, mint egy GM csomagolt Total, v.ki tudja milyen olaj... Mellesleg meg eszembe sem jutna összehasonlítani egy csúcskategóriás PAO-t egy túlárazott középkategóriás HC-vel... Mint ahogy az sem, hogy az 1L-s flakonárat hasonlítsak össze egy nagyobb kiszerelés leosztott liter árával, és ebből evidenciát alkossak. De tudod mit? Legyen igazad, ha ettől boldogabb lesz az életed... ;-)

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Több okból sem... ;-) Én ugyanis inkább választok egy reálisan árazott d2-s M 3000 XE-t, ami alig drágább, mint egy GM csomagolt Total, v.ki tudja milyen olaj... Mellesleg meg eszembe sem jutna összehasonlítani egy csúcskategóriás PAO-t egy túlárazott középkategóriás HC-vel... Mint ahogy az sem, hogy az 1L-s flakonárat hasonlítsak össze egy nagyobb kiszerelés leosztott liter árával, és ebből evidenciát alkossak. De tudod mit? Legyen igazad, ha ettől boldogabb lesz az életed... ;-)

Látom nem sikerült megérteni...

Link to comment
Megosztás:

:)

No meg eltelt azóta egy pár év, kopaszodtál is, nemdebár, szóval nam biztos, hogy csak az olajcsere miatt van :)

Amit cserenkov kartárs írt vagy itt, vagy a másik fórumban, azt csak alátámasztani tudom: pár éven belül 3 szervizben voltam, mindháromban gyakorlatilag hánytak a GM olajától. Még ott is, ahol egyébként nem azért mondták, hogy az övéket rakassam bele. Szóval nem tudom, nem értem, mindenesetre én a gyárit használom, mert jó áron van. Ha meg tönkremegy és perre viszem, akkor bizonyítom, hogy az övéket raktam bele (ja persze, ahogy azt elképzelem.....)

"mindháromban gyakorlatilag hánytak a GM olajától"

Hát belsőleg nem is nagyon egészséges. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Használ valaki 10w60 as olajat z16xe motorjába ?

Unom az utána töltogetést már a 10w40bol mert szépen eszi azt is :S

Nem fogja sokkal kevésbé enni, viszont legalább hamar generáloztatnod kell majd. Inkább tegyél bele egy olcsó dexos2-t, aztán töltögesd. Nézd a jó oldalát... 15000-ként elég az olajszűrőt cserélned, hiszen az olaj folyamatosan frissül... ;-)
Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek

Következő kérdésre szeretnék választ kapni ,a napokban vettem 1 astra h 1.6 gtc autót nagyon tetszik a kicsike 95 ezer km van benne , olajat +szűröket cseréltem benne az autós boltban 10w40 eneos olajat ajánlottak azt is raktam bele, de a szervizkönyve meg 5w30 at ír. én különbséget nem érzek semmit nem hangosabb, nem eszik többet, nem is megy jobban, stb stb .most ilyenkor mivan tapasztalat vélemény valaki?? ;)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek

Következő kérdésre szeretnék választ kapni ,a napokban vettem 1 astra h 1.6 gtc autót nagyon tetszik a kicsike 95 ezer km van benne , olajat +szűröket cseréltem benne az autós boltban 10w40 eneos olajat ajánlottak azt is raktam bele, de a szervizkönyve meg 5w30 at ír. én különbséget nem érzek semmit nem hangosabb, nem eszik többet, nem is megy jobban, stb stb .most ilyenkor mivan tapasztalat vélemény valaki?? ;)

Sűrű bele, én nem is hozzá való, egyáltalán nem kell bele 10w40. 5w30 kell bele, vagy 0w40, nekem most ez van bent.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sűrű bele, én nem is hozzá való, egyáltalán nem kell bele 10w40. 5w30 kell bele, vagy 0w40, nekem most ez van bent.

... vagy 5w40 vagy 0w30. A szervizkönyv ezeket hozza fel. De a lényeg: viszkozitásnál fontosabb, hogy dexos2 minősítéssel rendelkezzen.

http://www.centerforqa.com/gm/dexos2-brands

A listát végignézve látható, hogy nincs egy 10w-s olaj sem. Nem véletlenül.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

megkérdeztem egy szerelőt az meg azt mondta, nem lessz semmi baja hamarabb kell majd le cserélni mint az 5w30 at.... passsz ... állitólag a szervizekben is leszarják( jobb esetben) hogy, milyen olajat cseréljenek benne ami éppen van raktáron azt kész....

Módosítva : bobekboy
Link to comment
Megosztás:

na jó, most már csak azért is benne hagyom, kíváncsi vagyok mi lesz vele .... :devlish: ép kézláb választ még senki nem tudott adni érdekes , vagy nem?

Milyen valaszt varsz? :) Felrobbanni biztos nem fog, es valoszinuleg egyeb gond sem lesz, plane rovidebb tavon. Ha nagy hidegek lesznek telen, es meg akkor is benne lesz, az mar nem okvetlenul egeszseges...

A dexos2 egy erdekes allat, itt http://www.centerforqa.com/gm/about-dexos pl. azt irjak, hogy dizelekbe valo, a benzinesekbe dexos1 kell, Europaban megsem aruljak...

Raadasul lehet, hogy a motorodat meg akkor gyartottak, amikor dexosrol szo sem volt, nincs benne se turbo, se reszecskeszuro, igy gyakorlatilag elmegy barmilyen normalis olajjal. Ezert most meg leszek szidva, tudom, tudom, elmeletileg nem megy el :)

Azt persze tovabbra sem ertem, minek ossze-vissza varialni, amikor ott az egyaltalan nem draga gyari olaj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T.Mantec

Korábban írtad hogy két a legkorszerű PAO alapolajjal készült motorolaj van forgalomban magyarországon.

Mobil 1 ESP 0W-40

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40.

Kérdésem: a Castrol Edge Titanium Fst 0w-30 is PAO alapolajjal készült vagy csak az említett kettő?

Z17DTH -ba raknám.Most Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 van benne. H a Castrol Edge Titanium Fst 0w-30 nem PAO -s,

akkor a Mobil 1 ESP 0W-40 -et rakom bele. Évente cserélek olajat olajszűrőt és levegőszűrőt. Kb 5000 km-t megyek vele évente.

Üdv.: GepardGm

Link to comment
Megosztás:

Z17DTH -ba raknám.Most Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 van benne. H a Castrol Edge Titanium Fst 0w-30 nem PAO -s,

akkor a Mobil 1 ESP 0W-40 -et rakom bele. Évente cserélek olajat olajszűrőt és levegőszűrőt. Kb 5000 km-t megyek vele évente.

Mar bocsanat, hogy belepofazok, de otven ev mulva is ezt az autot akarod hasznalni, vagy mit szeretnel ezekkel az extra olajakkal elerni?

Ha ugyis 5ezrenkent csereled, akkor boven eleg lenne a gyari olaj. Az, hogy az olajjal csereled a szurot is, rendben van, de a legszurot is 5ezrenkent cserelni abszolout felesleges (hacsak nem allandoan folduton kozlekedsz, vagy valami hasonlo extrem helyzet van).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ajaj Csaba66, mindjárt jönnek majd a "mindent tudó megmondó emberek" és mit fogsz te ezért kapni! :D

Gyári olaj?! Úr isten, micsoda "eretnek" gondolat... :)

Egyébként GepardGM kérdését az alapolajokkal kapcsolatban én is feltettem itt nemrég. Érdemi választ nem kaptam rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.