Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

5 hours ago, marton.csaba2 said:

"... kivancsi lennek ..."
Van ez így.

Ezzel is csak azt tamasztod ala, hogy egy nagy hazugsag ez a dramai kopascsokkenes.

De hogy ne orulj annyira, megsugom, a kivancsisagom nem olyan jellegu, hogy nem tudok aludni miatta, csak ez a nagyon titkolt adat erdekes erv lenne a "mennyivel jobb az egyik olaj a masiknal" jellegu vitakban.

Bar igazabol kar ilyesmin vitatkozni, mert most is csak az bizonyosodott be, hogy pusztan annyival jobb, amennyit elhisz valaki az altalad marketingnek titulalt hazugsagokbol.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A tavaly nyári motorgenerálom óta most először aktuális az olajcsere (10e km telt el azóta). Korábban, mikor még ette az olajat, GM 5W-30-at használtam, a felújítás után viszont Castrolt tettek bele (amivel egyébként maximálisan meg vagyok elégedve). Ezért továbbra is Castrolt tervezek használni, és elvileg a Magnatec C3 5W-30 rendelkezik dexos2 minősítéssel, de gondoltam a biztonság kedvéért itt is megkérdezem :) Az autó motorja Z16XEP (2005). Szóval jó bele? :)

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Tom111 írta:

Sziasztok!  Autómban Z20LEH jelű erőforrás dohog. Melyik hozzá az ideális olaj? THX

 

Nekem a Z20LER-ben most Castrol Edge Titanium FST 5w40 van, nincs vele bajom. Előtte volt Liqui Moly Toptec 4600 5w30 is tán nem emlékszem pontosan, azzal sem volt semmi baj. Ha tuningolod, akkor fázis 2 felett szoktak már 5w50-et talán vagy vmi hasonló féléket is beletölteni. De amíg gyári az autó vagy max fázis 1-es, addig jók az 5w30/5w40-ek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi:  Csak egy kicsit van felhúzva, 260LE, 95-ös benzinnel. Most 5-30-as van benne, de ijesztgetnek hogy a kenés

igy nem megfelelő. Nem eszi, nem melegszik, túl. Jobban megy mint a vastagabb - 40-es - olajjal.és kevesebbet fogyaszt.

A Mobil pl a New Life 0-40-et ajánlja hozzá...

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Tom111 írta:

Köszi:  Csak egy kicsit van felhúzva, 260LE, 95-ös benzinnel. Most 5-30-as van benne, de ijesztgetnek hogy a kenés

igy nem megfelelő. Nem eszi, nem melegszik, túl. Jobban megy mint a vastagabb - 40-es - olajjal.és kevesebbet fogyaszt.

A Mobil pl a New Life 0-40-et ajánlja hozzá...

Ja én összekevertem a lel-t és a leh-t. Leh-ben asszem már más a turbó, arról nem tok nyilatkozni.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Vertigo írta:

Sziasztok!

A tavaly nyári motorgenerálom óta most először aktuális az olajcsere (10e km telt el azóta). Korábban, mikor még ette az olajat, GM 5W-30-at használtam, a felújítás után viszont Castrolt tettek bele (amivel egyébként maximálisan meg vagyok elégedve). Ezért továbbra is Castrolt tervezek használni, és elvileg a Magnatec C3 5W-30 rendelkezik dexos2 minősítéssel, de gondoltam a biztonság kedvéért itt is megkérdezem :) Az autó motorja Z16XEP (2005). Szóval jó bele? :)

Igen. De a Castrolnak van korszerűbb dexos2-t teljesítő olaja a Magnatecnél.

Mindjárt jön T mantec és beszámol róla. ;)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Igen. De a Castrolnak van korszerűbb dexos2-t teljesítő olaja a Magnatecnél.

Mindjárt jön T mantec és beszámol róla. ;)

Köszi, várom :icon13: Az Edge-re gondolsz egyébként? Azzal az a bajom, hogy - bár ebben nem vagyok biztos, de - azt hiszem csak 4L-es a nagyobb kiszerelés, nekem meg 5L-es kellene.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Vertigo írta:

Köszi, várom :icon13: Az Edge-re gondolsz egyébként? Azzal az a bajom, hogy - bár ebben nem vagyok biztos, de - azt hiszem csak 4L-es a nagyobb kiszerelés, nekem meg 5L-es kellene.

Ez most komoly?

Tényleg az alapján választasz olajat, hogy 4 vagy 5 literes kiszerelésben kapható?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Vertigo írta:

Köszi, várom :icon13: Az Edge-re gondolsz egyébként? Azzal az a bajom, hogy - bár ebben nem vagyok biztos, de - azt hiszem csak 4L-es a nagyobb kiszerelés, nekem meg 5L-es kellene.

Max veszel egy 4L-est meg egy 1-est. Én is így vettem, de ezek szerint van 5L-esben is 5w30-as az Edge-ből pl...

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Vertigo írta:

Köszi, várom :icon13: Az Edge-re gondolsz egyébként? Azzal az a bajom, hogy - bár ebben nem vagyok biztos, de - azt hiszem csak 4L-es a nagyobb kiszerelés, nekem meg 5L-es kellene.

Igen, arra.

Tudsz venni 4+1 litert. Itthoni forgalmazónál én sem találtam 5 literes kiszerelésben. De ez még mindig jobb mint a Mobil1 ESP 0W40-nél, ahol kénytelen vagy 5db 1l-es flakont megvenni.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, grep írta:

Ez most komoly?

Tényleg az alapján választasz olajat, hogy 4 vagy 5 literes kiszerelésben kapható?

Nem azt írtam, hogy ez alapján választok. Azt írtam, hogy ez a bajom vele.

3 órája, marton.csaba2 írta:

T grep!

Mókusoknak mogyorót, majmoknak banánt.

A korábbi kommentet köszönöm mantec, ez utóbbi pedig remélem, nem nekem szól.

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Igen, arra.

Tudsz venni 4+1 litert. Itthoni forgalmazónál én sem találtam 5 literes kiszerelésben. De ez még mindig jobb mint a Mobil1 ESP 0W40-nél, ahol kénytelen vagy 5db 1l-es flakont megvenni.

Igen, elképzelhető, hogy a 4+1 megoldás lesz, csak mégis egy kicsit bosszantó, hogy ezzel kell szórakozni :)

Link to comment
Megosztás:

T Vertigo!

"... liter ..."
Köszönöm. De van még lényegesebb különbség is.

 

T Tom111!

Az említett motorolaj részecskeszűrő nélküli dízel motorba még használható.

A Total konszern Elf márkanéven forgalmazott motorolajai közül GM dexos2 elfogadással rendelkezik:
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

29 perce, kezdőkabriós írta:

Szerintem praktikus a 4+1 kiszerelés, mert az utolsó literből marad fél liter és sokkal könnyebb egy literes flakont tárolni mint egy 4 literes kannát.

Ez egyébként maximálisan igaz, de itt szerintem ki is fújt a 4+1 előnye az 5-tel szemben :-)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, marton.csaba2 said:

És aki megmondja, hogy mi a különbség a német nyelvterületen és a Mo-on forgalmazott termék feliratai között, és miért, az csokit kap :-) 

A nagyobb betus resz nemetul csak "maximalis teljesitmenyert", mig angolul "ero(sseg) a maximalis teljesitmenyert". Biztos nem akartak odairni, hogy Kraft, nehogy etolajnak nezzek :)

De megnyugtato, hogy ez az olaj sotetben is mukodik, es "AKA'R" x szazalekkal is izebb, mint amelyek akar nem :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.