Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

1 hour ago, Cserenkov said:

Remélem sikerült kielégítenem a kíváncsiságodat. Akik régóta járunk ide erre a fórumra, és ismernek téged, tudjuk, hogy most az következik, hogy kiragadsz egy monadtomat és azzal kezdesz vitába szállni. Nem is te lennél, ha nem így tennél. :)

Nagyjabol sikerult :)

Mindig csak azt a reszt szoktam idezni, amelyikre reagalok, mert engem az irrital, amikor 20-30 sorokat is idez valaki csak azert, hogy utana odairjon nehany szot, amelyekrol sokszor az sem vilagos, hogy az idezet mely reszere vonatkoznak.

Idezet nelkuli megjegyzeseim a temahoz:

Ha csak varosban, naponta hasznalnam a kocsit, akkor cserelnem akar 5ezrenkent is, es a gyar sem azt mondja, hogy minden korulmenyek kozott 30e a csereperiodus. Viszont ha 300, vagy akar kevesebb hideginditas mellett jon ossze a 30e, akkor szerintem folosleges elobb cserelni. Erdekes, hogy a tobbseg megis csak a kilometereket tartja fontos parameternek, pedig errol szo sincs.

Koran szakadt szijrol mar annak ellenere is hallottam, hogy Opel temaban csak ezt a forumot latogatom, sot, emlekeim szerint itt is volt ilyenrol szo. Raadasul nem csak a szijon mulik a dolog, plane nem azon, hogy ranezesre milyen...

 

 

Link to comment
Megosztás:

Csaba, ezt írják az okos(kod)ók a "fűrészbakon" pont most, hogy ezért kell szigorúan 8000km-enként olajat cserélni a Z17DTH motoron:

"...mert akkor az olaj még nem kristályozódik ki ennyire stb !Ezeknél a kocsiknál az előélet sokat számìt!! Aki 30000km viszi szervìzbe annak szerintem már 120000-150000km környékén már 70 % ban halott az egr szelep..."

Nem tudom a te egr szeleped hogy van, nekem 15.000km-enkénti cserével 250.000 megtett km-rel még bontatlan és soha nem volt vele semmi panaszom, hibám. Ezért kicsit szkeptikus vagyok a fenti kijelentéssel kapcsolatban. Neked mi erről a véleményed? :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Cserenkov said:

Csaba, ezt írják az okos(kod)ók a "fűrészbakon" pont most, hogy ezért kell szigorúan 8000km-enként olajat cserélni a Z17DTH motoron:

"...mert akkor az olaj még nem kristályozódik ki ennyire stb !Ezeknél a kocsiknál az előélet sokat számìt!! Aki 30000km viszi szervìzbe annak szerintem már 120000-150000km környékén már 70 % ban halott az egr szelep..."

Nem tudom a te egr szeleped hogy van, nekem 15.000km-enkénti cserével 250.000 megtett km-rel még bontatlan és soha nem volt vele semmi panaszom, hibám. Ezért kicsit szkeptikus vagyok a fenti kijelentéssel kapcsolatban. Neked mi erről a véleményed? :)

Nalam 308ezernel is bontatlan az EGR, azt sem tudom, van-e :)

Annyit persze hozza kell tenni, hogy aki csak napi ketszer ot kilometert megy, annak 8ezernel is gyakrabban kell cserelnie, es meg ennek ellenere is lehet, hogy lesz EGR gondja. A javasolt csereperiodusnal csak futasteljesitmenyt emlegeto embereket nem tekintem hozzaertonek...

Barmilyen motor koruli problemat, legyen az olajfogyasztas, EGR vagy turbo hiba (ez utobbi erdekes modon regebben volt foleg divat, itt nem igazan emlekszem ra) szokas a tul ritka olajcserere fogni. Egyesek szerint gyakoribb cserevel, vagy meregdraga szuperolaj hasznalataval (sot, leginkabb mindkettovel :) ) ezek a bajok elkerulhetok.

Az emberek ilyenek, ha nem lehet valamit Soros Gyorgyre, vagy a tobbi univerzalis bunbakra kenni, akkor meg akar magukat is kepesek hibaztatni :) Azt a legnehezebb elfogadni, hogy bizonyos dolgok "csak ugy" megtortennek, nem lehet egyszeru konkret okot, illetve megelozesi receptet adni hozzajuk...

Nalam a turbo az elso 12ezer utan elszallt, igy hiaba is lett volna olajcsere 15ezernel, utana viszont 30 ezres cserek mellett sincs vele eddig gond. Egyebkent biztos van, nagyon kozelrol fulelve, vagy nezegetve nyilvan ki lehetne mutatni, hogy szegeny bizony mar nem uj, persze ezt ettol fuggetlenul is tudjuk. De ami rendben mukodik, nem ad beteg hangokat, stb. abban en bizony nem keresek hibat :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Cserenkov írta:

Ezeknél a kocsiknál az előélet sokat számìt!! Aki 30000km viszi szervìzbe annak szerintem már 120000-150000km környékén már 70 % ban halott az egr szelep..."

 

egyetértek veled mindenben amit leírtál...

nem mindegy egy kedves nőre feküdni vagy egy nedves kőre feküdni.....nem kéne keverni a dolgokat,mert aki "nagypapásan" város és pörgetés nélkül 2000-res fordulatnál nem többel autózgat 30 ezres olajcserével annak szerencséje is lehet,hisz van az a mondás"hülyének áll a szerencse" és már lehet is hirdetni,hogy 30 ezrenkén kéne olajat cserélni minek elöbb ha nem városozol nem pörgeted tök fölösleges ...és ennek semmi köze a megtett kilométerhez.

gyári olajcsere periodus szinte ideális körülményekre,állandó fordulatra van megadva + marketing fogás,hogy a mai modern autók fenntartási költsége is kevesebb...ez hasonló mint a gyári megadott üzemanyagfogyasztás labor körülmények között,amit a valóságban már szinte nem tudsz elérni.

Ne hallgass senkire max 15 ezrenként cseréld le az olajat ahogy eddig,nincs az a hozzáértő szakember aki javasolná a 30 ezres cserét akárhogy is jársz az autóval...tele van vele a net nem is nagyon kell keresgélni.

http://zoldello.hu/biztonsagos-e-a-hosszu-olajcsere-periodus/

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, banatila said:

egyetértek veled mindenben amit leírtál...

...

http://zoldello.hu/biztonsagos-e-a-hosszu-olajcsere-periodus/

Egy cseppet se zavarjon, hogy nem Cserenkovval ertesz egyet, hanem legfeljebb azzal, akit o idezett (megpedig ketkedve), mivel annal a szerzonel eppen 8000 volt a buvos szam.

A fogyokuras es penzugyi tanacsokat is oszto blog nyilvan olaj ugyben is tevedhetetlen, eleg ezt az egy mondatot idezni:

"Többek között az olaj sűrűsödése, ami ellehetetleníti a motor alkatrészeinek nem megfelelő kenését, ami ezáltal beragadhat, és akár javíthatatlan problémákat is eredményezhet."

Egy, a suru olajtol javithatatlanul beragadt motor valoban rettento kinos, akarcsak a _nem megfelelo kenes_ ellehetetlenulese. Nekem ugye papirom van arrol, hogy hulye vagyok, de szerintem az eppen jo, ha a nem megfelelo kenes ellehetetlenul, nem?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azzal ért egyet szerintem, hogy nem kell feltétlenül megvárni a 30.000/50.000km-t. Amit beidéztem az meg szerintem a másik véglet. Azért is mert akkor már kettőből két esetben sincs korreláció az olajcsere intervallum és az egr elkormolódása között.

Nem vagyok autószerelő, ezért javítsatok ki ha tévednék, de legjobb tudásom szerint nem az "olajkristályok" miatt kormolódik el egy egr, hanem a kipufogóbol érkező égéstermékből származó korom miatt. Megnövekedett koromképződés pedig tökéletlen égés következtében lép fel. Például alacsony fordulatra hirtelen nagy terhelés, amit még fokoz a nem üzemmeleg motor. Normál esetben jelentős mennyiségű motorolaj az egr-hez nem is kerülhetne. De ha kerül is, kikristályosodni legfeljebb extrém alacsony hőmérsékleten tudna. Úgyhogy nekem ezért is sántít az az indok, amit beidéztem.

A cikkben is van igazság. Mégpedig az hogy a 30.000km ideális körülményekre vonatkozhat. Ezért továbbra is valahol a két szélső érték között tartom optimálisnak.

Csaba, azért extrém esetben be tud "sűrűsödni" az az olaj. Elég ha csak a klasszikus lerettentő cikket idézem :) http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/03/21/olajcsere_az_meg_mi/

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, Cserenkov said:

Azzal ért egyet szerintem, hogy nem kell feltétlenül megvárni a 30.000/50.000km-t. Amit beidéztem az meg szerintem a másik véglet. Azért is mert akkor már kettőből két esetben sincs korreláció az olajcsere intervallum és az egr elkormolódása között.

Nem vagyok autószerelő, ezért javítsatok ki ha tévednék, de legjobb tudásom szerint nem az "olajkristályok" miatt kormolódik el egy egr, hanem a kipufogóbol érkező égéstermékből származó korom miatt. Megnövekedett koromképződés pedig tökéletlen égés következtében lép fel. Például alacsony fordulatra hirtelen nagy terhelés, amit még fokoz a nem üzemmeleg motor. Normál esetben jelentős mennyiségű motorolaj az egr-hez nem is kerülhetne. De ha kerül is, kikristályosodni legfeljebb extrém alacsony hőmérsékleten tudna. Úgyhogy nekem ezért is sántít az az indok, amit beidéztem.

A cikkben is van igazság. Mégpedig az hogy a 30.000km ideális körülményekre vonatkozhat. Ezért továbbra is valahol a két szélső érték között tartom optimálisnak.

Csaba, azért extrém esetben be tud "sűrűsödni" az az olaj. Elég ha csak a klasszikus lerettentő cikket idézem :) http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/03/21/olajcsere_az_meg_mi/

Azzal, hogy nem kell feltetlenul megvarni az x kilometert, en is egyetertek, sot, a gyar is ezt mondja, de ugy tunik, teljesen hiaba idezgetem... A "kristalyozodas" persze, hogy baromsag, korabban elkezdtem arra is irni valamit, de aztan inkabb toroltem, hogy ne legyek mindig olyan negativ :)

Igen, hivhatjuk idealisnak azt, ha valaki egyben megy 50 - 100 kilometer kozotti tavokat, Nemetorszagban ez nem ritka, kepesek ilyen tavolsagbol is munkaba jarni. Altalanos optimum nincs, a korulmenyekhez kell alkalmazkodni, no meg a gyari eloirashoz, ami 30e km, _vagy_ 1 ev, tehat az itthoni autosok nagy reszenel eleve szoba sem jon a 30ezres csere.

Kello elhanyagolas mellett nyilvan sokminden tortenhet, de ettol meg semmi realitasa nincs a 30e alatt javithatatlanul beragado motorral valo riogatasnak.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Cserenkov írta:

Azzal ért egyet szerintem, hogy nem kell feltétlenül megvárni a 30.000/50.000km-t. Amit beidéztem az meg szerintem a másik véglet. Azért is mert akkor már kettőből két esetben sincs korreláció az olajcsere intervallum és az egr elkormolódása között.

Nem vagyok autószerelő, ezért javítsatok ki ha tévednék, de legjobb tudásom szerint nem az "olajkristályok" miatt kormolódik el egy egr, hanem a kipufogóbol érkező égéstermékből származó korom miatt. Megnövekedett koromképződés pedig tökéletlen égés következtében lép fel. Például alacsony fordulatra hirtelen nagy terhelés, amit még fokoz a nem üzemmeleg motor. Normál esetben jelentős mennyiségű motorolaj az egr-hez nem is kerülhetne. De ha kerül is, kikristályosodni legfeljebb extrém alacsony hőmérsékleten tudna. Úgyhogy nekem ezért is sántít az az indok, amit beidéztem.

A cikkben is van igazság. Mégpedig az hogy a 30.000km ideális körülményekre vonatkozhat. Ezért továbbra is valahol a két szélső érték között tartom optimálisnak.

Csaba, azért extrém esetben be tud "sűrűsödni" az az olaj. Elég ha csak a klasszikus lerettentő cikket idézem :) http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2015/03/21/olajcsere_az_meg_mi/

30 ezres olajcseréről volt szó,az egr nem érdekel :)  max annyi összefüggés lehet,hogy a nem megfelelő olajcsere intervallum láncreakciót indíthat,az olajsár döglesztheti a turbot is...+ a "kopott" motor eszi az olajat,ami esetleg az egr-t is károsítja+ lambdaszondát....hallottam ilyen rémtörténeteket,hogy mi igaz belőle nem tudom,de nem zörög a haraszt ha nem fúj a szél.

Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, banatila said:

hallottam ilyen rémtörténeteket,hogy mi igaz belőle nem tudom,de nem zörög a haraszt ha nem fúj a szél.

No vegre eljutottunk a lenyegig... Nem szamit, mi igaz, a lenyeg, hogy minel tobb remhir keringjen, minel inkabb rettegjenek az emberek, aztan a josagos politikusok majd megvedik oket, illetve jelen esetben a mindentol fuggetlenul x kilometerenkent olajcseret javaslo bolcsek. Kesz orom az elet ilyen kozegben :)

Link to comment
Megosztás:

24 perce, csaba66 írta:

No vegre eljutottunk a lenyegig... Nem szamit, mi igaz, a lenyeg, hogy minel tobb remhir keringjen, minel inkabb rettegjenek az emberek, aztan a josagos politikusok majd megvedik oket, illetve jelen esetben a mindentol fuggetlenul x kilometerenkent olajcseret javaslo bolcsek. Kesz orom az elet ilyen kozegben :)

minden hiba amit a fórumon leírnak egy "rémtörténet",mindenkinek  meg van a sajátja.....amíg veled nem történik meg ugyan az,addig "rémtörténet" is marad :) ....azért okolunk,más történeteiből....az is egy rémtörténet,hogy volt akinek tizenpár ezer km után tönkrement a turbo az autójában....mi ebből a tanulság ,ne vegyünk olyan autót amiben van turbo :)

ne nyúlj bele a konektorba,mert megráz az áram,hallottam már olyant,de nem akarom kipróbálni....szakemberek rémtörténetei a legjobbak

Link to comment
Megosztás:

54 minutes ago, banatila said:

minden hiba amit a fórumon leírnak egy "rémtörténet",mindenkinek  meg van a sajátja.....amíg veled nem történik meg ugyan az,addig "rémtörténet" is marad :) ....azért okolunk,más történeteiből....az is egy rémtörténet,hogy volt akinek tizenpár ezer km után tönkrement a turbo az autójában....mi ebből a tanulság ,ne vegyünk olyan autót amiben van turbo :)

Az eppen hogy nem remtortenet, hanem egy elso kezbol szarmazo, dokumentalt eset, es egy szoval sem mondtam, hogy emiatt ne kene turbos autot venni.

De ketsegtelenul van olyan szint, ahol az is remtortenet, hogy 2+2=4, mert ilyen remisztoen nagy szamok kozott mar keptelenseg eligazodni :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Az eppen hogy nem remtortenet, hanem egy elso kezbol szarmazo, dokumentalt eset, es egy szoval sem mondtam, hogy emiatt ne kene turbos autot venni.

De ketsegtelenul van olyan szint, ahol az is remtortenet, hogy 2+2=4, mert ilyen remisztoen nagy szamok kozott mar keptelenseg eligazodni :)

mitől ment tönkre a turbód 12 ezer kilometer alatt egy új autónál? jó ez nem rémtörténet hanem a te első kezedből származó dokumentált eset :) ,de én ezt olvasva megijedtem,megrémültem ezért elnézést kérek de nálam ez súrolja a rémtörténet határát :)

na nekem is van egy rémtörténetem amiről papír is van, az én első kezembe nyomták bele,szóval dokumentált eset :) :,régi opelomnál(benzines) 140 ezernél vettem észre,hogy eszi az olajat(kb 4-5 ezeren 1 litert),jeleztem a szakinál akihez szoktam vinni,a szaki figyelmeztetett,hogy megkéne generálozni mert ha így használom akkor ennek lambdaszonda csere is lesz a vége,és kb 160  ezernél megdöglött a szonda....

na mitől ment tönkre a szonda és honnan tudta előre?

Link to comment
Megosztás:

T krisztus!

"... jó bele ..."

A Bp konszern Castrol márkanéven forgalmazott motorolajainak weboldala szerint a terméknek nincs semmilyen GM jóváhagyása.

Az ugyanezen oldalon elérhető termék adatlap (PDS) szerint a termék (468548) rendelkezik GM dexos2 jóváhagyással.

Ha a konkrét terméken (csomagoláson) látható a GM dexos2 jóváhagyásra utaló felirat, akkor használható.

Ha például így néz ki

343248195.castrol-edge-titanium-fst-5w30

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

41 perce, krisztus írta:

Üdv

Z16xer olajcsere aktuális

Castrol edge titánium fst jó bele?

http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/edge-titanium-fst-5w30-c3-4l-p297902055/

Csak egy link.tájékozódok

Pont ugyan ez az olaj kerül bele ma az enyémbe. Dexos2 minősítéssel rendelkezik, tehát jó bele. De nemrég mantec leszólta itt ezt az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.