Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T Mantec Nagyur :)

Nagyon koszobom! Torekszem a szervizelesnel ezt az olajat vinni!

Koszonom szepen!

T Mantec,

A szervízes kollégától ezt a választ kaptam, hogy ők mit tesznek bele:

Ebbe a tipusú autóba az 5W30-as olajat használjuk és bruttó 4.990.-/l áron tudjuk adni.

ha igy van, akkor 2 rugoval dragabb...5 lityonal mar egy 10es...

Ez azt jelenti, hogy inkább mondjam meg, hogy mit tegyenek bele? vagy hogy inkabb vegyem meg en az 5 litert es vigyem hogy azt tegyek bele?

T. bazs :D

Link to comment
Megosztás:

T Mantec,

A szervízes kollégától ezt a választ kaptam, hogy ők mit tesznek bele:

Ebbe a tipusú autóba az 5W30-as olajat használjuk és bruttó 4.990.-/l áron tudjuk adni.

ha igy van, akkor 2 rugoval dragabb...5 lityonal mar egy 10es...

Ez azt jelenti, hogy inkább mondjam meg, hogy mit tegyenek bele? vagy hogy inkabb vegyem meg en az 5 litert es vigyem hogy azt tegyek bele?

T. bazs :D

Valami nagyon penge olaj lehet ez 5 ezer/l áron, vagy csak vastagon fog a tolluk. :icon1: A gyári GM olajat már 7-8 ezer körül megkapod 5 literes kiszerelésben.

Ha neked jó árban az, amit Mantec mondott, akkor vidd azt, hogy nekik mi a jó azzal ne foglalkozz. Kérdezd meg, hogy ott lehetsz e a cserénél. Ha nem, felejtsd el azt a szervizt. Röviden ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Valami nagyon penge olaj lehet ez 5 ezer/l áron, vagy csak vastagon fog a tolluk. :icon1: A gyári GM olajat már 7-8 ezer körül megkapod 5 literes kiszerelésben.

Ha neked jó árban az, amit Mantec mondott, akkor vidd azt, hogy nekik mi a jó azzal ne foglalkozz. Kérdezd meg, hogy ott lehetsz e a cserénél. Ha nem, felejtsd el azt a szervizt. Röviden ennyi.

markaszerviz ahol vettem az autot!

elvileg azt irtak hogy persze vihetem a sajat olajamat.

azt meg nem tudtam megkerdezni, hoyg ott lehetek-e a cserenel...mert igen en is attol tartok, hogy siman fogjak es beontik a sajatjuk es kozbe meg kapnak 5 liter jo olajat !

ezert kerdezgettem, normalis megbizhato szervizt...mert ugye ez elso eves szerviz lenne...es gondoltam oda viszem ahol vettem az autot...

de ha valaki tudna ajanlani egy szervizt...akkor sikitson...

Link to comment
Megosztás:

markaszerviz ahol vettem az autot!

elvileg azt irtak hogy persze vihetem a sajat olajamat.

azt meg nem tudtam megkerdezni, hoyg ott lehetek-e a cserenel...mert igen en is attol tartok, hogy siman fogjak es beontik a sajatjuk es kozbe meg kapnak 5 liter jo olajat !

ezert kerdezgettem, normalis megbizhato szervizt...mert ugye ez elso eves szerviz lenne...es gondoltam oda viszem ahol vettem az autot...

de ha valaki tudna ajanlani egy szervizt...akkor sikitson...

Link to comment
Megosztás:

1.6 116 lovas H Astraba első cserekor (9 ezernél) opel szervízben a gyári 5w30-as olajat tették bele. Arra gondoltam, hogy legközelebb Én vinném az olajat, és kérdezném, hogy milyet ajánlanátok?

A Motul Specific Dexos 2 5W-30 5l 11.990-ért jó választás? Vagy más márkában gondolkodjak? Motul-t még sose használtam, általában Castrol, Shell, Valvoline, GM amiket eddig használtam a kocsijaimnál. Ilyen árban ahogy láttam Mobil Super 3000 XE vagy olcsóbban Eni I-swint MS 5W-30 ami van illetve Mannol amit mostanság eléggé nyomnak hogy milyen jó minőségű.

.

Lehet hülye kérdés egy új autónál de sok helyen olvastam már hogy egyik olajat jobban eszi mint másikat és emiatt kérdezem csak.

http://filterabc.hu/spd/MOTUL-DEXOS2-5/MOTUL-5W30-SPECIFIC-DEXOS-2-5-Liter

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Tudomásod szerint kapható kiskereskedelmi forgalomban a Mobil 1 ESP 0W-40 olaj 1 literesnél nagyobb kiszerelésben?

Kerestem én is Mo.-n, találtam is, de különös módon 4db 1 literessel, több ezer forinttal olcsóbban kijöttem mint a 4 literessel... :D Kb. 13ezer/16ezer volt a különbség....

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Bátyám most vásárolt egy (2011) 1.7 110 le opel zafirát amibe 140.000km van. Cserélnénk motor olajat benne mert már eléggé elhasznált. Kérdésem az,hogy milyen olajat javasolsz a GM dexos 2 kívül ami megfelelő bele?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

De akkor már megkérdezném,hogy az én 2007-es 1.6 116le astrámba amibe 86000km van melyik olajat tehetem bele ezek közül?

Castrol Magnatec C3 5w40

Castrol Edge Fst 5w30

Mobil 1 Super 3000 X1

Mobil 1 Esp Formula 5w30

Szerintem az első kivételével egyik sem jó. De ezt miért nekünk kell kiguglizni?

http://www.centerforqa.com/gm/dexos2-brands

Link to comment
Megosztás:

T Bat83!

"... Mobil 1 Super 3000 X1 ..."

Ilyen motorolaj nincs.

"... Castrol Edge Fst 5w30 ... Mobil 1 Esp Formula 5w30 ..."

Semmilyen GM (Opel) követelményt nem teljesítenek.

"... Castrol Magnatec C3 5w40 ..."

A Castrol Edge 5W-40 korszerűbb.

T Bat83!

120.000 km-ig kizárólag Opel szervízvben szervízeltettem az autót gyári GM olajjal, ami ugye Dexos2-es. 120.000 km-nél már 1l/1000 km (!) volt az olajfogyasztás, motor szétszedése után elszenesedett gyűrűket találtunk, és teljesen kikopott szszár szimmeringeket.

A generál óta (az elmúlt 100.000 km alatt) Mobil Super 3000 X1 5w-40-et használom, 15000 km-ként cserélve, olajfogyasztás nincs, semmi probléma vele.

Igaz ennek nincs Dexos2 ajánlása, de ez nem azt jelenti, hogy ne teljesítené ezeket a követelményeket. Ha Porsche-ba, BMW-be, MB-be jó, akkor valszeg egy Opel Astra-ba is. Ez a Dexos2 dolog kicsit túl van lihegve sztem..

Link to comment
Megosztás:

T Bat83!

120.000 km-ig kizárólag Opel szervízvben szervízeltettem az autót gyári GM olajjal, ami ugye Dexos2-es.

Ezt idáig én is elmondhatom csak a 120 ezret 160-nal helyettesítve. Azután úgy folytatódik nálam, hogy nincs semmilyen jelentős olajfogyasztás két csere között, néhány dl ha szokott hiányozni, töltögetni nem kell. A te problémád valószínűleg a rosszul megválasztott periódusból, vagy trükkös szerelő hibájából fakadhatott.

Ha ragaszkodsz a Mobilhoz miért nem hasznélsz legalább 3000 XE-t, annak legalább van jóváhagyása.

Nem belevaló olaj használatára biztatni(vagy ráutaló magatartást tanusítani) ebben a topicban meg nem ildomos :) :D

Link to comment
Megosztás:

T pjotr!

"... Mobil Super 3000 X1 5W-40 ..."
Semmilyen GM (Opel) benzines jóváhagyása nincs. Ezért benzines GM (Opel) motorba nem való.

"... de ez nem azt jelenti, hogy ne teljesítené ...
Nem.
Ezt azt jelenti, hogy lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.
Senki nem vizsgálta.

"... Porsche ... BMW ... MB ..."
A gépjárműgyártók olajkövetelményei között nincs kapcsolat.

Az ExxonMobil GM dexos2-t teljesítő motorolajai:

Mobil 1 ESP 0W-40,
Mobil Super 3000 XE 5W-30.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T mantec

"....Ezt azt jelenti, hogy lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.
Senki nem vizsgálta...."

Ez így van, senki nem vizsgálta, pont azért nem lehet explicite kijelenteni, hogy "....Ezért benzines GM (Opel) motorba nem való...."

T kisp

Én nem bíztattam senkit, csak a saját tapasztalataimat írtam le :-)

A csere periódust nem én választottam, hanem az Opel gépkönyv (és szervíz) szerint javasolt 30.000 km-es periódust tartottam be. Valószínűleg ez is közrejátszott, ezért tértem át a 15.000 km-es periódusra, de ettől függetlenül azért az érdekes, hogy a gyátó által ajánlott periódust betartva, a gyártó olaját használva, szakszervízbe hordva tönkremegy a motor...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.