Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nem tudom, hogy a lambda befolyásolja-e a gáz mennyiségét? mert ha mindkét üzemmóddal csinálja, akkor inkább gyújtás lehet (esetleg fals levegő?)

Az injektorokat otthon is ki tudod próbálni, 9V-tal ki kell nyitnia. Gyertyák milyen színűek? (egyformák?)

Gyertyák rendben vannak. Falslevegő elvileg nem lehet(bár nem féktisztítóztam...). Benzin üzemmód rosszabb, mint a gáz. Ott olyan, mintha túl dús lenne a keverék. Ha nagyobb gázförccsöt akarok adni befullad/bedadog (vagymi), aztán ahogy veszem el a gázt, egy pontnál megindul mintha nem lenne semmi baj. De hogy ez legyen alig szabad lenyomnom a pedált. Csak gázzal járok szinte egy éve, mert ott nem volt gond. Szépen járt, csak gyenge volt, de nem ennyire, mint most.

Néha, amikor nagyobb gödörbe mentem a ford.szám mutató nem kicsit bemozdult. Lehet, hogy a jeladóval sincs minden rendben. És újjabban a motorhőfokjeladó sem a legjobb...vizem rendben, erre, ha állok kb 1 percet felmegy 95 fokra, aztán le, de a venti nem kapcsol be. Lehet, hogy ezekket is ellenőriznem kéne?

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák rendben vannak. Falslevegő elvileg nem lehet(bár nem féktisztítóztam...). Benzin üzemmód rosszabb, mint a gáz. Ott olyan, mintha túl dús lenne a keverék. Ha nagyobb gázförccsöt akarok adni befullad/bedadog (vagymi), aztán ahogy veszem el a gázt, egy pontnál megindul mintha nem lenne semmi baj. De hogy ez legyen alig szabad lenyomnom a pedált. Csak gázzal járok szinte egy éve, mert ott nem volt gond. Szépen járt, csak gyenge volt, de nem ennyire, mint most.

Néha, amikor nagyobb gödörbe mentem a ford.szám mutató nem kicsit bemozdult. Lehet, hogy a jeladóval sincs minden rendben. És újjabban a motorhőfokjeladó sem a legjobb...vizem rendben, erre, ha állok kb 1 percet felmegy 95 fokra, aztán le, de a venti nem kapcsol be. Lehet, hogy ezekket is ellenőriznem kéne?

a vízhőfokjeladótól lehet rendesen dús a keverék, mérd meg az ellenállását (ha lehet melegen meg hidegen is) és abból kiderül, hogy jó-e.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Van egy C16NZ-s motorkódu A Vectrám. Komoly olajfogysztása van ugytünik a hátso szimeringnél van a gond. A szerelőm azt mondia van a szimering körül még vmi aminek tömíteni kellene ez edig FBS el volt megoldva. Ha vki tudna segíteni benne hogy ott gyárilag mi volt es hogy mit lehet vele kezdeni nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Ott van, ahol a kettős leömlő egy csőbe megy, a katalizátor előtt.

Köszi szépen az információt, úgy látom ez szerelőakna-gyanús dolog ;) Az sajna nincs... Na nem baj, úgyis megy szerelőhöz átnézetni, megkérem már, hogy nézzen rá, pucolja meg, ha már úgyis átmatatja a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kipucoltam az alapjárati motor dolgot, ami azt eredményezte, hogy pár dolog kiderült, ez-az elmúlt, meg ez-az előjött...

X20XEV, AF20 páros. Az alapvető gond az volt, hogy alapjáraton egy idő (2-3 perc) után minden ok nélkül megállt hidegen, melegen, mindenhogy... Ráadásul ha sebességben volt, akkor 500 és 750 között ingadozott szinuszosan a fordulatszám, dugóban araszolásnál akár 500 alá is lement... Úgy láttam, ilyen dolgokra az alapjárati motor, pillangószelep, és környéke pucolást javasolja a szakirodalom (mármint a Google ;) )

Az alapjárati motor iszonyú dzsuvás volt, egy fél flakon féktisztító ment bele, mire egyáltalán vállalható lett, de még mindig fényévekre van a fémtiszta állapottól, lehet, hogy még megyek vele egy-két kört... Közben kiderült, hogy a légszűrőtől jövő gumicsövek szarrá vannak repedve ahol csak elképzelhető, de már előzőleg is szigszalaggal voltak tuningolva... Szóval ebből kelleni fog egy garnitúra...

A pillangószelep és környéke sem volt az a "szaharai porszáraz" állapotú, az is kapott féktisztítós ronggyal, így a "totálisan elhanyagolt" állapotból a "láthatóan használt" állapotig sikerült eljutni, azt hiszem az egész meghajtásra ráfér egy komplett ápolókúra. Ami eddig nem tűnt fel, az az, hogy a víztartály nem két kivezetésű, hanem csak egy kivezetéses típus, a két cső sufnituning T átalakító és csőbilincsek segítségével megy bele - ebből is kéne egy típusazonos darab.

Összerakás után beindításkor az már rögtön feltűnt, hogy az alapjárat felment stabil 950 környékére - ami már jól hangzik, sőt, megszűnt a D-beni ingadozás is, viszont most melegen, megállás után ha P-be, vagy N-be rakom a váltót, kb 10 másodperc és leáll a motor minden alkalommal.

Van valami tippetek, hogy mit szúrtam/mulasztottam el én, vagy az előző gazdája?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok.

A gondom a következő:

Kb 6 hónapja vettem fék tárcsát most már ügy üt hogy le kell cserélnem.

Milyet ajánlatok ami nem vetemedik meg ha Forrón belemegyek egy tócsába.

Előre is köszi.

Pórbálj meg valami márkásat venni, vagy az eredeti gyárit. Jó minőségűek pl.: Brembo, de hogy ők gyártanak e A veckihez kimondottan azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Eléggé kétségbe lettem esve, segítsetek!

Van egy 1994 évjáratú, c20ne motorszámú A Vectrám, ami 3000-nél többet nem hajlandó pörögni...

Mi lehet a baja? Megúszható e a szerelő és ha nem akkor mekkora nagyságrenrde számíthatok?

Próbáltam keresni, de nem vagyok egy internetmágus...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eléggé kétségbe lettem esve, segítsetek!

Van egy 1994 évjáratú, c20ne motorszámú A Vectrám, ami 3000-nél többet nem hajlandó pörögni...

Mi lehet a baja? Megúszható e a szerelő és ha nem akkor mekkora nagyságrenrde számíthatok?

Próbáltam keresni, de nem vagyok egy internetmágus...

Köszi

sárga pilács (check engine) világít a műszerfalon? (gyújtás ráadásakor és menet közben?)

Link to comment
Megosztás:

Hello tudnáltok nekem segíteni sürgős lenne de sajna nemtalálom hogy A vectraban hol lehet a külső hőmérséklet jeladó most van széttbontva és nemtudom holkeressem 91 es 4 ajtós köszi üdv Gábor.

Ha jól tudom az első lökhárítóban, menetirány szerinti bal oldalon belül.

Leginkább alulról férni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek lenne egy kis problémám.

Van egy opel a vectra 2,0 eco tech 16 szelepes CDX -es kocsim és nem tudni miért egyfolytában pörög kb 1500-on a normál 900 hejett. Nemrég cseréltem rajta lamdaszondát mert szaggatott rendesen a szaggatás elmúlt de azóta egyfolytában pörög. Már vagy 5 szerelőnél volt de nem tudtak mit kezdeni vele. Már minden kontaktokat kitisztítottam gyújtás kábelek most lettek cserélve a gyertyákkal együtt. Gépre is volt már rakva ott semmi hibát nem írt ki még az aksit is újrakötöttem. Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Üdv mindenkinek lenne egy kis problémám.

Van egy opel a vectra 2,0 eco tech 16 szelepes CDX -es kocsim és nem tudni miért egyfolytában pörög kb 1500-on a normál 900 hejett. Nemrég cseréltem rajta lamdaszondát mert szaggatott rendesen a szaggatás elmúlt de azóta egyfolytában pörög. Már vagy 5 szerelőnél volt de nem tudtak mit kezdeni vele. Már minden kontaktokat kitisztítottam gyújtás kábelek most lettek cserélve a gyertyákkal együtt. Gépre is volt már rakva ott semmi hibát nem írt ki még az aksit is újrakötöttem. Válaszokat előre is köszönöm.

alapjárati szelep tisztítás volt már? a pillangószelepház bal oldalára van felcsavarozva. pl féktisztítóval jól ki lehet szedni belőle a trutyit.

Link to comment
Megosztás:

alapjárati szelep tisztítás volt már? a pillangószelepház bal oldalára van felcsavarozva. pl féktisztítóval jól ki lehet szedni belőle a trutyit.

Megvolt a tisztítás és még mindíg ugyan az a tünet ami eddig. Közben szédszedtem egy két dolgot kiderült szívott egy kis fals levegőt az alapjárati motor tömítésnél és a beszívó csőnél is javításután még mindíg produkálja a tüneteket. Ja és a kifugó is most lett kijavítva de semmi eredmény. Köszönöm az eddigi válaszokat és segítségeket és várom a további ötleteket hátha sikerül egyszer megjavítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.