Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szeva Stofl!

Az a cső a kipuff burkolatból szív 1 kis meleg levegőt és a légszűrő előtt!! csatlakozik be, ezért ha ki is repedt, az nem igazán nagy baj. :)

Néha az enyémen nincs is rajta, főleg nyáron. B)

Amit Thor cartárs javasolt, az éppen elég jó megoldás. Bár nekem kallódik valahol a garázsban 1 ilyen cső. :D

csatlakozom az előttem szólóhoz... nyáron én le is szoktam venni ezt a csövet, mivel felesleges mértékben meggyorsítja a motor melegedését.

Link to comment
Megosztás:

Szeva Stofl!

Az a cső a kipuff burkolatból szív 1 kis meleg levegőt és a légszűrő előtt!! csatlakozik be, ezért ha ki is repedt, az nem igazán nagy baj. :)

Néha az enyémen nincs is rajta, főleg nyáron. B)

Amit Thor cartárs javasolt, az éppen elég jó megoldás. Bár nekem kallódik valahol a garázsban 1 ilyen cső. :D

Köszönjük szépen a hozzászólásokat! Ezt nem tudtam, hogy erre való, mindig tanul az ember! Továbbítom a Vectrás kollégának az infót!

Link to comment
Megosztás:

Ady19: Megvan az olajcsere, fent ez a speckós szűrő! Tapasztalat: kb. 2decivel több olaj kellett bele(indítás után) mert nagyobb ez a szűrő mint a gyári. Hideg indítás: 2-3másodpercen belül elalszik az olajnyomás lámpa. Melegen már önindítózás közbe elalszik. Olaj ami belekerült: Agip Formula Prestige 5W30

Link to comment
Megosztás:

Ady19: Megvan az olajcsere, fent ez a speckós szűrő! Tapasztalat: kb. 2decivel több olaj kellett bele(indítás után) mert nagyobb ez a szűrő mint a gyári. Hideg indítás: 2-3másodpercen belül elalszik az olajnyomás lámpa. Melegen már önindítózás közbe elalszik. Olaj ami belekerült: Agip Formula Prestige 5W30

Tehát akkor mindenféleképpen jó a tapasztalat vele, igaz!? B) Amúgy ez a speckós szűrő simán felmegy a helyére, nem kell vele semmi extra dolgot csinálni?? Csak kérdezem, mert nem tudom! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ady19: Megvan az olajcsere, fent ez a speckós szűrő! Tapasztalat: kb. 2decivel több olaj kellett bele(indítás után) mert nagyobb ez a szűrő mint a gyári. Hideg indítás: 2-3másodpercen belül elalszik az olajnyomás lámpa. Melegen már önindítózás közbe elalszik. Olaj ami belekerült: Agip Formula Prestige 5W30

Szia, meg lehet tudni ennek a szűrőnek a pontos típusát és hogy melyik autóra hozzák a katalógusok, hogy keressem; engem c20ne-re érdekelne ez a szűrő a köv. oil service-nél tennék vele 1 próbát !? Amúgy ismerős (szintén c20ne motoros) nemrég mesélte hogy neki is felgyulladt az olajnyomás lámpa, és a frászt hozva rá, de később (olajcserénél) kiderült hogy a gyári GM szűrű belső része szétesett... Hát ilyennel se találkoztam még.

Link to comment
Megosztás:

Egy meglévő kellemetlen problémára szeretnék segítséget kapni, aki tud kérem írja meg. A váltókarom bizonyos sebességtartományban rezonáló búgó hangot ad ki magából. Vagy lehet nem is maga a kar a hang forrása de továbbítja azt és onnan hallom. Kuplung volt cserélve, fokozatokat szépen veszi az autó, finoman is vált tehát semmi durva kapcsolási vagy sebességkidobási hiba nincs ! Remélem nem a váltó a hibás... Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Egy meglévő kellemetlen problémára szeretnék segítséget kapni, aki tud kérem írja meg. A váltókarom bizonyos sebességtartományban rezonáló búgó hangot ad ki magából. Vagy lehet nem is maga a kar a hang forrása de továbbítja azt és onnan hallom. Kuplung volt cserélve, fokozatokat szépen veszi az autó, finoman is vált tehát semmi durva kapcsolási vagy sebességkidobási hiba nincs ! Remélem nem a váltó a hibás... Köszönöm.

Nekem is volt ilyen problémám. Nekem az volt a gyógyír, hogy a lendkereket fel kellett szabályozni. Sok szerelő nem csinálja meg pedig kellene!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen problémám. Nekem az volt a gyógyír, hogy a lendkereket fel kellett szabályozni. Sok szerelő nem csinálja meg pedig kellene!

Ahha.. értelek köszi. Amúgy ez a művelet mekkora összeg nagyságrendileg, és időben illetve megbontásban mivel jár együtt ? Szóval mennyire húzós szerelés szempontjából kb?

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor mindenféleképpen jó a tapasztalat vele, igaz!? B) Amúgy ez a speckós szűrő simán felmegy a helyére, nem kell vele semmi extra dolgot csinálni?? Csak kérdezem, mert nem tudom! :D :)

Egy az egybe felmegy a régi helyére. Picit nagyobb, mint a gyári, de ez nem probléma :) Nem ereszt sehol sem, meg ilyenek.. Reggeli indításnál is max. 3másodpercen belül elaludt a lámpa. De szerintem ha 10W40es olaj lenne benn még ennyit sem kellene várni :) Amúgy sokkal erősebb, robosztusabb, mint a gyári szűrő. Cikkszáma: (O77/90.3) O=nulla :( Lángautónál vettem, de már sajna nincs nekik :(Armafilt a márkája. Ezekre az autókra írja a katalógus:

CITROEN:

AMI

1.0 Karburátoros "Ami Super" G10 motor 39 (54) 09/82-10/85

AXEL

1.1 Karburátoros "11 R" 41 (57) 07/84-08/89

1.2 Karburátoros "12 TRS" 44 (61) 07/84-08/89

GS

1.0 Karburátoros G10 motor 39 (54) 05/70-04/73

1.0 Karburátoros G10 motor 39 (54) 05/73-08/77

1.1 Karburátoros G11 motor 41 (57) 09/77-05/80

1.2 Karburátoros G12 motor 42 (58) 08/74-06/79

GSA

1.1 Karburátoros G11 motor 41 (57) 06/80-08/83

1.3 Karburátoros G13 motor 47 (65) 09/79-07/86

GSX

1.0 Karburátoros G10 motor 39 (54) 08/74-08/77

1.1 Karburátoros G11 motor 41 (57) 09/77-05/80

1.2 Karburátoros G12 motor 42 (58) 08/74-12/78

1.3 Karburátoros G13 motor 47 (65) 07/78-08/79

OLTCIT:

0.6 Karburátoros "650 CLUB" A06-630 motor 25 (34)

1.1 Karburátoros "11R" G/T11-631 motor 41 (57)

1.3 Karburátoros "12 TRS" G/T13-653 motor

Link to comment
Megosztás:

Ahha.. értelek köszi. Amúgy ez a művelet mekkora összeg nagyságrendileg, és időben illetve megbontásban mivel jár együtt ? Szóval mennyire húzós szerelés szempontjából kb?

Mindenkép le kell venni a váltót, az vagy 10e Ft + az esztergályos amit elkér, az meg vagy 3 - 5e Ft. Időben kb. 1 nap.

Link to comment
Megosztás:

Egy az egybe felmegy a régi helyére. Picit nagyobb, mint a gyári, de ez nem probléma :) Nem ereszt sehol sem, meg ilyenek.. Reggeli indításnál is max. 3másodpercen belül elaludt a lámpa. De szerintem ha 10W40es olaj lenne benn még ennyit sem kellene várni :( Amúgy sokkal erősebb, robosztusabb, mint a gyári szűrő. Cikkszáma: (O77/90.3) O=nulla B) Lángautónál vettem, de már sajna nincs nekik :(Armafilt a márkája. Ezekre az autókra írja a

............

Értem, nagyon szépen köszönöm az infót! :) Amúgy az én autómba most 10W40 Q8-as olaj van, szóval akkor lehetséges hogy az lenne amit te is írtál, hogy még ennyit se kéne várni! Majd azért még figyelgetem, de ha nem múlik a tünet akkor muszáj lesz lépnem valamit.. :D

Viszont lenne még egy kérdésem! Ha a Lángautónál már nem lehet ilyet kapni akkor hol lehet?? Bárdi, Unix esetleg??

Link to comment
Megosztás:

Szia, meg lehet tudni ennek a szűrőnek a pontos típusát és hogy melyik autóra hozzák a katalógusok, hogy keressem; engem c20ne-re érdekelne ez a szűrő a köv. oil service-nél tennék vele 1 próbát !? Amúgy ismerős (szintén c20ne motoros) nemrég mesélte hogy neki is felgyulladt az olajnyomás lámpa, és a frászt hozva rá, de később (olajcserénél) kiderült hogy a gyári GM szűrű belső része szétesett... Hát ilyennel se találkoztam még.

Eléggé "érdekes" eset, valóban! B) :D

Tényleg, Ádám! Az én autóm C16NZ, szerinted ehhez is jó az a szűrő amit írtál?? :) Ha már E547GT is megkérdezte, gondoltam nekem se árt! :(

Link to comment
Megosztás:

Egy meglévő kellemetlen problémára szeretnék segítséget kapni, aki tud kérem írja meg. A váltókarom bizonyos sebességtartományban rezonáló búgó hangot ad ki magából. Vagy lehet nem is maga a kar a hang forrása de továbbítja azt és onnan hallom. Kuplung volt cserélve, fokozatokat szépen veszi az autó, finoman is vált tehát semmi durva kapcsolási vagy sebességkidobási hiba nincs ! Remélem nem a váltó a hibás... Köszönöm.

Szerencsére nem olyan vészes dolog B)

Elég csak a váltókar aljában lévő gumigyűrűt cserélni.

Kivenni is egyszerű és gyors. De hála Novy Cartársnak, ITT nagyon szépen leríja a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Főtengely fordulat jeladó végleg beadta az unalmast.. A kábel annyira elvan öregedve, hogy jön le róla teljesen a szigetelés, és belül a réz szálak is törnek el..Hiába szigetelőzöm már, hozzányúlok és törik a kábel.. Most le van kötve, nehezen indul, de legalább tudok vele menni :S

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére nem olyan vészes dolog B)

Elég csak a váltókar aljában lévő gumigyűrűt cserélni.

Kivenni is egyszerű és gyors. De hála Novy Cartársnak, ITT nagyon szépen leríja a dolgot.

Kösz a tippet, ezt a műveletet mindenképp megejtem, esetleges váltó levétel előtt vagy helyett ! De ez a szigetelőszalagos megoldás a jobb ahogy le van írva, vagy egyszerűen csak cseréljem ki ezt a bizonyos gumigyűrűt újra, ohne szigetelősdi és zsírzás nélkül, feltéve ha lehet újonnan kapni.. (?)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek lehet valamit kezdeni a műszeregységgel ha kerreg? Előbb az órát cseréltem nem igen kerreget, aztán elkezdte mostanában attól tartok, hogy nem e a régi spirál cseszte ezt is szét, de műanyag a belseje nem tudom mit lehetne kezdeni vele.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tippet, ezt a műveletet mindenképp megejtem, esetleges váltó levétel előtt vagy helyett ! De ez a szigetelőszalagos megoldás a jobb ahogy le van írva, vagy egyszerűen csak cseréljem ki ezt a bizonyos gumigyűrűt újra, ohne szigetelősdi és zsírzás nélkül, feltéve ha lehet újonnan kapni.. (?)

Már a zsírzás is sokat segít, ha nincs szétszakadozva a gumi.

Pároméban már annyira ki volt kopva a műanyag, hogy az új gumi berakása után is rezgett és lötyögött egy kicsit. Szóval megint szétszedtem és tekertem alá szigetelőt, majd össze megint és eltűnt a rezgés.

Lehet kapni, én az Opel Müllertől vettem:

Bp. XIV. 1146. Ajtósi Dürer. sor 9.

TEL: 06-1-343-0152

ill. 06-1-343-0153

Link to comment
Megosztás:

Ma megejtettem ezt a zajos-váltó problemet is az autón, a gumigyűrű jó állapotban volt/van szemmel láthatóan (de valszeg tartalékba veszek majd 1 újat) a linken szereplő kis útmutató alapján tényleg nem nagy was-ist-das, a csere meg a felújítás. És köszi a tippet Thor még1x! Összerakva próba során érezhetően-hallhatóan javult és csendesedett a váltó és ezzel a nem túl nagy anyagi ráfordítással tényleg javulást értem el. Így a zajszint arányosan kb. 80%-ról lemászott úgy egy 20-asra, legalábbis az én fülemnek kalibrálva írom ezt az értéket... B) Persze a fotón ebből nem látszik semmi; betekerve, letisztítva, de még zsírzás előtt vár a visszarakásra a picit kipucolt kulisszába.

DSCF9845.jpg

DSCF9849.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma megejtettem ezt a zajos-váltó problemet is az autón, a gumigyűrű jó állapotban volt/van szemmel láthatóan (de valszeg tartalékba veszek majd 1 újat) a linken szereplő kis útmutató alapján tényleg nem nagy was-ist-das, a csere meg a felújítás. És köszi a tippet Thor még1x! Összerakva próba során érezhetően-hallhatóan javult és csendesedett a váltó és ezzel a nem túl nagy anyagi ráfordítással tényleg javulást értem el. Így a zajszint arányosan kb. 80%-ról lemászott úgy egy 20-asra, legalábbis az én fülemnek kalibrálva írom ezt az értéket... :D Persze a fotón ebből nem látszik semmi; betekerve, letisztítva, de még zsírzás előtt vár a visszarakásra a picit kipucolt kulisszába.

http://i238.photobucket.com/albums/ff143/m...ti/DSCF9845.jpg

http://i238.photobucket.com/albums/ff143/m...ti/DSCF9849.jpg

Nah örülök, hogy sikerült javulást elérni B) Bár szerintem még van benne potenciál. A gumi tényleg jó állapotban van, láttam már darabokra szakadt és nyúlt gumit.

Szóval, ha még zavar ez a 20%, akkor érdemes lenne még egyszer nekiugrani és még 2 tekerésnyi szalagot aláküldeni, hogy jobban megfeszüljön (de ne szoruljon). Tapasztalat, hogy egy idő után az új gumi is enged a feszességből és visszajön kicsit a rezgés. Ilyenkor kell neki 2 tekerés és megint jó lesz hosszú hosszú hónapokig évekig (pár havonta érdemes átzsírozni, 5 perc az egész).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.