Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Érdemes. Ez az "élettartam olaj" ez kb akkor igaz, ha az autó élettartamát 200.000-kmben maximáljuk.

Ebben is felgyűlik a kosz, a víz, meg fémreszelék, stb. Ugyanúgy ildomos cserélni időnként mint a motorolajat, persze nyilván nem olyan sűrűn.

Köszi srácok! Lecserélem akkor az olajat,nyugodtabb leszek én is. Már csak azt nem tudom milyen kell bele,de azt megoldom google barátommal :D

Link to comment
Megosztás:

A GM váltóolaj tökéletes lesz.

Hagyományosan 80w90 szokott kelleni a váltóba.

A lengyel kipuffal szemeztem én is, 10rugó körül van a hátsó dob. Elvileg alufürdőbe van mártva, ezt nemtudom mire vélni különösebben, mert kívülről a só, belülről az égéstermék eszi majd meg :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom adódott, hogy ma reggelre az akksim lemerült. Nem tökig, mert a visszajelző lámpák még pislogtak, de forgatni már nem volt ereje. Akksi ki, feltölt, visszarak. És az igazi gond csak most kezdődött. Indításkor alig indult be a motor, de utána szépen ketyegett. Gondoltam: á ez biztos csak az első nyögve nselős indulás, majd megy ez jobban is. A többi próbálkozás azonban egyformán nem volt sikeres. Olyan mintha a motor beindulna, de kb csak 500-as fordulatot produkál (motorhiba visszajelző lámpa ég). Egy nagy gázfröccs aztán beáll az alapjárat rendesen a lámpa meg kialszik.

Lehet oka, ha egy kicsit oxidált a saru?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha tudtok segítsetek, nem régóta van vectrám és a benzin fogyasztással nem vagyok megelégedve. Az autóban c20ne motor van és autómata váltós,tehát a fogyasztás 13-14l közt van 100km-en. Nem hajtom az autót, átlagban 1500-fordulaton szoktam menni. Kérdezném,hogy ez a fogyasztás amit leírtam normális? ha nem mi lehet a gond? ja, ki villogtattam, nem jelzett hibát. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom adódott, hogy ma reggelre az akksim lemerült. Nem tökig, mert a visszajelző lámpák még pislogtak, de forgatni már nem volt ereje. Akksi ki, feltölt, visszarak. És az igazi gond csak most kezdődött. Indításkor alig indult be a motor, de utána szépen ketyegett. Gondoltam: á ez biztos csak az első nyögve nselős indulás, majd megy ez jobban is. A többi próbálkozás azonban egyformán nem volt sikeres. Olyan mintha a motor beindulna, de kb csak 500-as fordulatot produkál (motorhiba visszajelző lámpa ég). Egy nagy gázfröccs aztán beáll az alapjárat rendesen a lámpa meg kialszik.

Lehet oka, ha egy kicsit oxidált a saru?

Szia!

Ki kellene olvasni a hibakódot.Aztán okosabb leszel.Nekem is oxidált a saru.Nem hiszem,hogy attól van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha tudtok segítsetek, nem régóta van vectrám és a benzin fogyasztással nem vagyok megelégedve. Az autóban c20ne motor van és autómata váltós,tehát a fogyasztás 13-14l közt van 100km-en. Nem hajtom az autót, átlagban 1500-fordulaton szoktam menni. Kérdezném,hogy ez a fogyasztás amit leírtam normális? ha nem mi lehet a gond? ja, ki villogtattam, nem jelzett hibát. Előre is köszi!

Szia!

Városban eszik ennyit?Mert az majdnem normális.Az enyém nem automata de 10 litert bekajál.Szerintem alacsony neki a fordulat.Attól nem fog kevesebbet enni,hogy hamar elvált.2-3 ezer között optimális a fogyasztása.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Városban eszik ennyit?Mert az majdnem normális.Az enyém nem automata de 10 litert bekajál.Szerintem alacsony neki a fordulat.Attól nem fog kevesebbet enni,hogy hamar elvált.2-3 ezer között optimális a fogyasztása.

Sziasztok! Igen városban eszik ennyit.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Az mitől lehet hogy alapjáraton nagyon rázza a kasztnit? Főleg mikor még nem melegedett be rendesen. Alapjárat valahol 600-700között. Magasabban van akkor nem ráz, de az már nekem túl magas! :)

Ember, nem v8 ez hogy 6-700-as alapjárata legyen. Sornégynél a 900 körüli a normális, melegen.

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet hogy alapjáraton nagyon rázza a kasztnit? Főleg mikor még nem melegedett be rendesen. Alapjárat valahol 600-700között. Magasabban van akkor nem ráz, de az már nekem túl magas! :)

Pedig a 6-700 ehhez a tengelyhez alacsony. Az x20xer alapjáratija 1000 körül van, a mi tengelyünkhöz is kell a 8-900... Nekem 950-re állították a szoftver módosításakor. Hidegindítás 1500. Semmi problémám vele, szép egyenletes, az alapjárati fogyi 1,3.

Link to comment
Megosztás:

Űdv!nagy bajban vagyok segitsetek mert gáz van de nagy!!Van egy opel vectrám 2.0i c20ne 1995ős utolso A vectra,az egész hibba a (rém álom)ugy kezdődőt 140-150nel mentem és hirtelen ki gyulad a hiba jelző a kis sárga lámpa és le állt az auto és mikor kb 120-110re lecsőkent a sebbeség ujra be indult és elaludt a kis sárga hibba jelző,ezt 1x2x eljátszota velem és utána utánfutoval 6-7literes fogyasztás volt de utánfuto nélkűl9-10,napok mulva dadogni kezdet rángatni ,ki cseréltem a gyujtás fedelet a gyertyákat,a gyujtás fedélben lévő jeladot is légtőmeg mérőt is ,be indult le állt nem is tudom miért vagy hogy gyujtáson elkezdet villogni a sárga kis hibba jelző lámpa ,de már nem is indult,hibba kod olvasásnál ki derűlt 144es hiba kod immomodul el felejtette a kulcs kőzti kodot vagy mi fenne de 20ezer ft ért meg csinálta egy diagnosztikus,és megálapitotta a motor veérlőnek semmi baja,inditáskor már nem ég a kis sárga lámpa sem,na ezzek után már be indult de a rángatás a nem menés továbbra se mult el be indul le áll,vettem bele tank acét ki cseréltem az ősszes szűrőt ami a tanktol egész a inyektorig megy de nem indul vagy ha be is indul 2akksi lemerűlés után alapjárat van de ahogy gázt adok egyből le akkar állni le fulad,kérlek titeket ha van valami jo meg oldásotok segitsetek mert nagyon rosz az kis vectrám nélkűl :(

Link to comment
Megosztás:

Űdv!nagy bajban vagyok segitsetek mert gáz van de nagy!!Van egy opel vectrám 2.0i c20ne 1995ős utolso A vectra,az egész hibba a (rém álom)ugy kezdődőt 140-150nel mentem és hirtelen ki gyulad a hiba jelző a kis sárga lámpa és le állt az auto és mikor kb 120-110re lecsőkent a sebbeség ujra be indult és elaludt a kis sárga hibba jelző,ezt 1x2x eljátszota velem és utána utánfutoval 6-7literes fogyasztás volt de utánfuto nélkűl9-10,napok mulva dadogni kezdet rángatni ,ki cseréltem a gyujtás fedelet a gyertyákat,a gyujtás fedélben lévő jeladot is légtőmeg mérőt is ,be indult le állt nem is tudom miért vagy hogy gyujtáson elkezdet villogni a sárga kis hibba jelző lámpa ,de már nem is indult,hibba kod olvasásnál ki derűlt 144es hiba kod immomodul el felejtette a kulcs kőzti kodot vagy mi fenne de 20ezer ft ért meg csinálta egy diagnosztikus,és megálapitotta a motor veérlőnek semmi baja,inditáskor már nem ég a kis sárga lámpa sem,na ezzek után már be indult de a rángatás a nem menés továbbra se mult el be indul le áll,vettem bele tank acét ki cseréltem az ősszes szűrőt ami a tanktol egész a inyektorig megy de nem indul vagy ha be is indul 2akksi lemerűlés után alapjárat van de ahogy gázt adok egyből le akkar állni le fulad,kérlek titeket ha van valami jo meg oldásotok segitsetek mert nagyon rosz az kis vectrám nélkűl :(

èn kipróbálnám a régi légtömegmérövel mit csinál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 93 as 1.6 os vectram.Az a problémám hogy mostanában ha lassítok, kuplungot benyomom, a fordulatom iszonyatosan vissza esik.500 körülire, és remeg az egész auto pár sec ig.a motorhiba jelző meg felvillan.A másik problémám, pedig hogy ha megyek 130 fölött a kormány elkezd "szitálni"remegni balra jobbra eléggé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 93 as 1.6 os vectram.Az a problémám hogy mostanában ha lassítok, kuplungot benyomom, a fordulatom iszonyatosan vissza esik.500 körülire, és remeg az egész auto pár sec ig.a motorhiba jelző meg felvillan.A másik problémám, pedig hogy ha megyek 130 fölött a kormány elkezd "szitálni"remegni balra jobbra eléggé.

Szia!

Fulladásra: légszűrő, légbeömlő csappantyú a szűrőházban és gyertyahézag/gyújtás az ellenőrizendők. A szitálás felni vagy gumi hiba, egy ügyes gumis pár perc alatt kicentírozza ;)

Link to comment
Megosztás:

Halihó :) Lehet nem jó helyre írok de hátha kapok választ!ABS gondom van egy 89-es c20ne motorkódú opel vectrával.Néha villog illetve világít az ABS hiba lámpa.de nem ez a baj!!Mert amikor nem világít és elvileg rendesen működik ugyebár az abs na akor olyat csinál hogy.Egy intenziv,de semmiképp nem vészfékezéserejű fékezésnél is már működésbe lép az abs és "veri" a pedált!De pl egy stop táblánál való megállásnás is az utolsó métereken veri a pedált aztán be fog mintha falnak mennék :) Illetve egy valódi satuféknél úgy húúúúúz ballra hogy alig lehetmegfogni a vasat!Ennek oka hogy a bal első kereket szinte állóra fékezi illetve aztán engedgeti de ezáltal valami nem ######a,És így meg merném kockáztatni hogy hosszabb a fék utam mint abs nélkűl.Kerekeknél minden rendben minden mozog rendesen fék csövek épek.A szerelöm azt mondta h szerinte abs egység lesz a baj mert az osztja el a fékerőt.Kérdésem hogy szerintetek ez lehetséges? Vagy netán jeladóval lesz gond?Mert kerestem abs egységet de pont olyat ami az enyémre való még nem találtam.Amúgy nem lenn eegy ökör ára ha lenne :) Várom a segítséget!Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.