Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

  • 2 months later...

Sziasztok Cartársak! Sajnos az útobbi időben nagyon ritkán tudtam felnézni a fórumra egyéb gondok, elfoglaltság miatt, de remélem ez jövőre, új év alkalmából is ez változni fog! :)

Olyan jellegű problémám lenne mostanság a szekérrel, hogy reggel legelső indításkor állati sokára alszik el az olajvisszajelző (piros) lámpácska. Annak idején 3-4mp kellett most kínos 10-12 másodpercbe is beletellik mire kialszik. 2 éve ugyanazt az olajat használom, az olajszint is teljesen megfelelő, szóval ezzel tuti nincsen gond. Hallottam olyat hogy hidegben lehet ilyen hibajelenség azonban múltkor sajnos 10 fokban is ezt csinálta... :( Ez a hibajelenség kb. 3 hete kezdődött azóta mintha egyre hosszabbodna (bár ezt már lehet hogy csak én látom így..) Mi lehet a hiba oka?? Valami kezd döglödni a masinában?? A motor pontos típusa (hátha ez is kell) C16NZ.. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Bele futottam egy olyan hiba jelenségbe a nemrég beszerzett vekinél, hogy kb. 40-50 km/h felett valami iszonyatosan morog elől, én bal oldalról hallom,de jobbra mozdítva a kormányt elhallgat egyenesbe, balra csinálja, na mondom csapágy. A balos kerékcsapágyat cseréltem, mert az oda volt rendesen+egy balos külső féltengely csuklót (bontott) mert nem akart az agyból kijönni és a sok püfölés megviselte a menetes részt. A jobb felén semmi kotyogás. Ma elkapott az ideg, kiszedtem az enyémből a komplett balos gólyalábat beraktam ebbe és ugyan úgy csinálja, igaz holnap kipróbálom a jobbosat is kicserélni, de érdeklődnék addig is hátha valakinek lenne ötlete. Ja felemeltem az autó elejét, aknából hallgattam, tesóm meg váltott felfelé, de olyan mértékű hangot nem hallottam, némi morgás jött a difi felől, de annyi az enyémnek is van. Esetleg valamelyik csukló adta volna meg magát? Még nem próbáltam, hogy alászedem teljesen, hogy kattog-e, holnap megejtem. Még egy kérdés, mert azt lehet elrontottam, hogy csukló cserénél a belső és külső csukló golyóinak állásának egyformának kell lennie? Értem úgy, hogy pl. 12 óránál van a külsőnél egy golyó, akkor a váltó felőlinél is ott kell lennie, terhelés szempontjából gondolom ezt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Én azzal a kéréssel fordulok hozzátok,hogy 1.6-os vectrába szeretnék bekötni board computert 93-as évjáratú,megtenné valaki,hogy részletesen elmondaná,mível nincs benne csatlakozó,hogy melyik színű vezetéket hová kössek esetleg képekkel is segítene! Segítségeteket elöre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én azzal a kéréssel fordulok hozzátok,hogy 1.6-os vectrába szeretnék bekötni board computert 93-as évjáratú,megtenné valaki,hogy részletesen elmondaná,mível nincs benne csatlakozó,hogy melyik színű vezetéket hová kössek esetleg képekkel is segítene! Segítségeteket elöre is köszönöm! :)

olvas vissza már rengeteget foglalkoztunk evvel a témával minden le van írva !

Ha konkrét kérdésed van vagy valahol el akadsz kérdezz!

kapcsolási rajzot remélem tudsz olvasni mert akkor bele se kezdj ha nem %%

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak! Sajnos az útobbi időben nagyon ritkán tudtam felnézni a fórumra egyéb gondok, elfoglaltság miatt, de remélem ez jövőre, új év alkalmából is ez változni fog! :)

Olyan jellegű problémám lenne mostanság a szekérrel, hogy reggel legelső indításkor állati sokára alszik el az olajvisszajelző (piros) lámpácska. Annak idején 3-4mp kellett most kínos 10-12 másodpercbe is beletellik mire kialszik. 2 éve ugyanazt az olajat használom, az olajszint is teljesen megfelelő, szóval ezzel tuti nincsen gond. Hallottam olyat hogy hidegben lehet ilyen hibajelenség azonban múltkor sajnos 10 fokban is ezt csinálta... :( Ez a hibajelenség kb. 3 hete kezdődött azóta mintha egyre hosszabbodna (bár ezt már lehet hogy csak én látom így..) Mi lehet a hiba oka?? Valami kezd döglödni a masinában?? A motor pontos típusa (hátha ez is kell) C16NZ.. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

én is hasonló cipóban vagyok:(

valószínűleg az olajszivattyú nyomásszabályzó szelepe van leragadva. a pumpán van egy nagy csavar, ami előrefelé néz, ezt ki kell venni, mögötte van egy rugó és maga a szelep, azt jól meg kell takarítani. sajna azt hiszem, hogy a szervószivattyút ehhez le kell venni, hogy hozzá lehessen férni a csavarhoz.

ők pl. árulnak ilyen szelepet műanyagból:

http://www.sbdev.co.uk/Dry_Sump_Systems/Oil_Pump/Oil_Pump.htm

Link to comment
Megosztás:

..sokára alszik el az olajvisszajelző (piros) lámpácska...

Érdemes megejtened a takarítást amit Andris kollega írt, vagy beszerezned (ha neked is jó a gyári olajszűrő) azt a szelepes olajszűrőt amit annak idején még Ádám javasolt (Citroen Oltcit, GSA, GSX stb, száma: O77/90.3).

Nekünk mindkettő verdában ilyen van, teszik a dolgukat szépen.

Link to comment
Megosztás:

Nektek mennyire bírja a kocsi a rövidtávú városi üzemet? Illetve nemis a kocsi, hanem inkább az akksi.

Múlthéten is kétnapig állt (előtte városba szaladgáltam vele), utána már a riasztó is alig pittyegett. Tegnapelőtt délfelé letettem a kocsit (azelőtti nap mentem vagy 240km-t), ma reggel megint lehetett hallani, hogy kámpec van. Akksim kb 1.5 éves Perion, 56Ah-s. Semmi új fogyasztó, vagy változás nincs, ami különösebben szívná, néhány mA-t vesz fel nyugalomban. Töltőfesz megvan rendesen 14.5V. Generátor szénkefe lehet már kopott?

Link to comment
Megosztás:

Nektek mennyire bírja a kocsi a rövidtávú városi üzemet? Illetve nemis a kocsi, hanem inkább az akksi.

Múlthéten is kétnapig állt (előtte városba szaladgáltam vele), utána már a riasztó is alig pittyegett. Tegnapelőtt délfelé letettem a kocsit (azelőtti nap mentem vagy 240km-t), ma reggel megint lehetett hallani, hogy kámpec van. Akksim kb 1.5 éves Perion, 56Ah-s. Semmi új fogyasztó, vagy változás nincs, ami különösebben szívná, néhány mA-t vesz fel nyugalomban. Töltőfesz megvan rendesen 14.5V. Generátor szénkefe lehet már kopott?

Akksiban a szinteket ellenőrizted?

Érdemes lenne feltölteni fullra asztali töltővel.

Link to comment
Megosztás:

én is hasonló cipóban vagyok:(

valószínűleg az olajszivattyú nyomásszabályzó szelepe van leragadva. a pumpán van egy nagy csavar, ami előrefelé néz, ezt ki kell venni, mögötte van egy rugó és maga a szelep, azt jól meg kell takarítani. sajna azt hiszem, hogy a szervószivattyút ehhez le kell venni, hogy hozzá lehessen férni a csavarhoz.

ők pl. árulnak ilyen szelepet műanyagból:

http://www.sbdev.co....mp/Oil_Pump.htm

Szervószivattyum nekem nincs ugyanis nem szervós az autóm! :) Ennek ellenére köszönöm szépen a tippet, amint kicsit jobb lesz az idő (mert amúgy is keveset használom mostanában a kocsit :( ) megnézem, megnézetem ismerősömmel!

Érdemes megejtened a takarítást amit Andris kollega írt, vagy beszerezned (ha neked is jó a gyári olajszűrő) azt a szelepes olajszűrőt amit annak idején még Ádám javasolt (Citroen Oltcit, GSA, GSX stb, száma: O77/90.3).

Nekünk mindkettő verdában ilyen van, teszik a dolgukat szépen.

Köszönöm Thor neked is a tanácsot! Most hogy mondod, ezt el is felejtettem, pedig emlékszem amikor Ádám erről írt s hogy neki is bejött! :)

Link to comment
Megosztás:

Nektek mennyire bírja a kocsi a rövidtávú városi üzemet? Illetve nemis a kocsi, hanem inkább az akksi.

Múlthéten is kétnapig állt (előtte városba szaladgáltam vele), utána már a riasztó is alig pittyegett. Tegnapelőtt délfelé letettem a kocsit (azelőtti nap mentem vagy 240km-t), ma reggel megint lehetett hallani, hogy kámpec van. Akksim kb 1.5 éves Perion, 56Ah-s. Semmi új fogyasztó, vagy változás nincs, ami különösebben szívná, néhány mA-t vesz fel nyugalomban. Töltőfesz megvan rendesen 14.5V. Generátor szénkefe lehet már kopott?

Nekem is nehezen teker ilyen hidegbe a sok városi menet miatt. Hetente felszoktam nyomatni töltővel. Enyém 1éves, (80Ah órás Banner!)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nehezen teker ilyen hidegbe a sok városi menet miatt. Hetente felszoktam nyomatni töltővel. Enyém 1éves, (80Ah órás Banner!)

Érdekes dolgok ezek. nekem ugyan ilyen tapasztalat volt. és hál istennek csak volt. bosch 55ah van benne, és egy hosszú herce hurca után. meg lecserélt önindító után, az eredeti bosch indítót kitakarítottam, és bizony -15-ben is simán indul. amit bontóban vettem, -3 nál olyat produkált, mintha le merült volna az akku. 30 perc alatt beraktam a kitakarított bosch-t, és már indult is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.