Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

12 hours ago, tillmannz írta:

Igen,null kilóméteresen vettük.Két extra volt bele kérve,az autómata váltó,és a szivargyújtó.Semmi más nincs benne,se szervó,se elektromos ablak........semmi.

Köszönöm a megfejtést.És ezt a szenzort hol találom vajon meg?Ez gondolom nem tévesztendő össze az olajgombával!

Ész megáll. Nem gondoltam volna hogy van még ilyen vectra ma magyarországon, ennyi km-el.. Nem semmi! A szivargyújtót külön kérni kellett? Az milyen már? MOndjuk még sosem láttam anélkül vecit. 
Esetleg tennél fel képeket az autódról? Érdekelne.

A szenzor egy sima két vezetékes hőfok jeladó, szerintem ugyanúgy kék, mint az injektorosoknál. Egy barna kék és barna piros vezeték megy rá. Elhelyezkedééséről sajnos nem találtam infót. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Létezik olyan hogy az alapjárati motor vezérlése nem jó?  Sok motort próbáltam olyan autóból ami éppen előtte lett leállítva de mind ugyanaz. Pörgeti kb 1400 on lehúzom akkor kicsit csökken. Ha a csövét megtöröm összeszívja és leáll. Még az is érdekelne milyen jel alapján állít fordulatszámot ez a motor. Vezérlés részén a kábelen feszültség jön és mennyinek kéne lenni?  Fals levegő kizárva! Már csak azért is mert ha elveszem tőle a cső megtöréssel a levegőt akkor megáll. Előre is köszi a tippeket válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

Létezhet hogy rossz a vezérlőd, vagy szakadt a köteg valahol és csak egy vagy egyik irányba se tudja mozgatni a léptetőmotort. Az injektor.hu-n olvastam pont egy erről szóló cikket nemrég, ott vezérlő beázás miatt hibádzott a motor egyik fázisa. Szkóppal rá kell nézni. A helyes fordulatszámot meg a szenzorok jeleiből rakja össze az ECU és az alapján igyekszik tartani.

De így visszaolvasva neked elég sok ECU kapcsolatos hibád van. Nekem kötegre/testhibára terelődne a gyanúm emiatt. Az o2 szenzor feszültsége meg fizikai képtelenség hog 1,5-2V legyen, hiszen 1V a max ezeknél a szondáknál amit ki tudnak préselni magukból. Ott valami közös nagy disznóság van. Élőadatot kéne nézni ha nem ML4.1 a vezérlőd, azzal sajnos Wookival és a kedvenc OpCom-ommal sem boldogultunk.

Módosítva : Bundee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Értem én is valami ilyesmire gondoltam hogy egy hiba pl test okozza az összeset. Debrecenben vagy környékén található valaki aki jó ebben? Mert az én elektromos szerelőm már sokmindent kicseréltetett.... XDDD. Jah és tényleg van hogy 2 voltos méréshatárnál kiakad a multimeter a lambda szonda jel kábelt mérve! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Az autó egy Vectra B x16xel motorral. A hiba a következő: Nem jár a kettes henger rendesen, melegen. A fogyasztása magas. A gyertya kormos. 

Amiket megnéztem: Kompresszió mind a négy hengerben közel egyforma. Vezérműtengely nem kopott. Gyertyák, kábelek trafó cseréve. Injektorszelepek is felcserélve az egyes és kettes hengeré, helyzet változatlan.

Hibakód nincs. Már csak az ecu ra gondolok, h valamiért dúsítja a kettes hengert. 

Köszi a segítségeteket. :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van valakinek C20NE motorhoz olyan elektromos kézikönyv amiben leírják hogy melyik jeladó milyen jelet ad ha jó? Értem itt pl alapjárati motor kábelén folyamatosan 12v van csak pl Hz et változtat vagy impulzus van? Elmondom miért mivel kedves kollégám rendelkezik analóg oszcilloszkóppal csak szeretné tudni mit mérjunk pl főtengely jeladó hőfok jeladó légtömegáram mérő és fojtószelep szögállás jelzőt mérnénk. Ugyanis több komputer és alapjárati motor stb csere sem oldja meg a magas fordulatszám alapjáraton (ugrál) és magas fogyasztást. Elektromos feladta...... Én nem fogom ;) XDDD Előre is köszönöm ha valaki tud valami irományt PDF bármit vagy akár itt leírva! 

Link to comment
Megosztás:

Ha ezerszer nem, akkor egyszer se linkeltem még ezt a két oldalt:

http://www.vectra16v.com/

http://opel-infos.de/

Ezeken elég sok minden fent van, részletesen, hibaleírások, hibakeresés, stb. 

Most egészen konkrétan ez, ami neked kell: http://www.vectra16v.com/fc/fehlercodes_motronic_ml41.html Itt vannak megadva értékek, idő egységek, stb. Illetve nem biztos. Most nézem hogy a tied a2. 

Légtömegmérőd, vagy légmennyiség mérőd van? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2009. 02. 20. at 19:34, Balu79 írta:

Sziasztok.

Ha valakit érdekelne van A Vectra (Igy csináld)könyvem PDF formátumba.

Meg megvan ugyanez F Astrához is.

vectra79@citromail.hu

Bár régi komment de érdekelne A vectra így csináld ;) ha még megvan....   bakklaszlo2@gmail.com 

Link to comment
Megosztás:

38 minutes ago, tgabika76 írta:

A C20NE-ben légmennyiségmérő van amennyire tudom.

A-a. Nem ilyen egyszerű. A korai Motronic ML4.1-esekben légmennyiségmérő van (a torlólapos) a későbbi Motronic 1.5-ösökben meg légtömegmérő. (a kör alakú, hőfilmes)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, wookie írta:

Ha ezerszer nem, akkor egyszer se linkeltem még ezt a két oldalt:

http://www.vectra16v.com/

http://opel-infos.de/

Ezeken elég sok minden fent van, részletesen, hibaleírások, hibakeresés, stb. 

Most egészen konkrétan ez, ami neked kell: http://www.vectra16v.com/fc/fehlercodes_motronic_ml41.html Itt vannak megadva értékek, idő egységek, stb. Illetve nem biztos. Most nézem hogy a tied a2. 

Légtömegmérőd, vagy légmennyiség mérőd van? 

Nagyon köszönöm!  Egy fekete négyzet van a tetején és alatta egy nyíl szerű potméter szénpájával az légmennyiség mérő? 

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, wookie írta:

A-a. Nem ilyen egyszerű. A korai Motronic ML4.1-esekben légmennyiségmérő van (a torlólapos) a későbbi Motronic 1.5-ösökben meg légtömegmérő. (a kör alakú, hőfilmes)

Igen sztem enyém ML4.1 es vezérlés. Pedig A2 de biztos hogy torló lapos a légtömegáram mérő. Még egy kérdés ha villogtatni szeretnék az hol és melyik lábat zárva tudom megtenni? 

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, patsz80 írta:

Igen sztem enyém ML4.1 es vezérlés. Pedig A2 de biztos hogy torló lapos a légtömegáram mérő. Még egy kérdés ha villogtatni szeretnék az hol és melyik lábat zárva tudom megtenni? 

Hát ezt jólenne tisztázni, nem-e rossz darabra lett cserélve, vagy a vezérlő lett összecserélve vagy ilyesmi. A kettő nem csereszabatos.

Link to comment
Megosztás:

 

11 hours ago, patsz80 írta:

Igen sztem enyém ML4.1 es vezérlés. Pedig A2 de biztos hogy torló lapos a légtömegáram mérő. Még egy kérdés ha villogtatni szeretnék az hol és melyik lábat zárva tudom megtenni? 

A és b lábat kösd össze. 

24 minutes ago, Bundee írta:

Hát ezt jólenne tisztázni, nem-e rossz darabra lett cserélve, vagy a vezérlő lett összecserélve vagy ilyesmi. A kettő nem csereszabatos.

Nem tudod összecserélni. Full mások a csatik meg a lábak száma is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, wookie írta:

A-a. Nem ilyen egyszerű. A korai Motronic ML4.1-esekben légmennyiségmérő van (a torlólapos) a későbbi Motronic 1.5-ösökben meg légtömegmérő. (a kör alakú, hőfilmes)

Akkor mondok még egy verziót: Calibra, '91-es évjárat (ML4.1 '90-ig volt úgy tudom), Motronic M1.5-ös vezérlő, és torlólapos légmennyiségmérő.:confused: Ez volt a sajátom, és ebből indultam ki. Kör alakú hőfilmest én csak C20XE-ben láttam, pedig volt dolgom pár Calibrával, különböző évjáratokból.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, wookie írta:

 

A és b lábat kösd össze. 

Nem tudod összecserélni. Full mások a csatik meg a lábak száma is.

 

Ok de hol találom ezt a csatit A B láb gyújtás ok motor lámpa figyel és számol.... XDDD Jah igen ha ez segítség egy nagy soklábú csati van a vezérlőn és kissé aláfordítva megy helyre majd egy fém kar fixálja. De holnap autó közelében még képeket is csinálhatok ha ez így nem tuti hogy melyik vezérlő.  ;) És jelenlegi állapot kiváló fogyasztás volt egyik napról a másikra megevett kb 10 km távolságra 2 liter benzint. Azóta keresem az okát. Kezdtük csere lambda szonda mert sose adott egy volt jelet mindig felette (az új is ezt teszi) co állítás 12 ről gyári 0.3 ra légtömegáram mérő becsapásával (csavar lazít nyíl szerű potméter szénpájával állítgatás közben folyamatosan mérve co). Alapjárat motor csere havertól működő kocsiból (mert alapjárat ugrál) magasan sose jön ezer alá. A csere darabbal se. Rotor és fedél csere rotor látható repedés volt...  Kb ennyi és még mindig nem az eddig megszokott 8-9 litert eszi inkább 13 at. 

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, wookie írta:

:blink::confused:

Azt így hogy? Honnét tudod hogy m1.5 volt? 

Amúgy ezekszerint akkor csak az astrák kaptak 1.5-ös vezérlőt és hőfilmeset. 

Onnan hogy cseréltem benne motorvezérlőt.:cool: Ami benne volt, az is M1.5 volt, meg amit helyette beleraktam, az is. Calibrát én nem is láttam ML4.1-el, annak ellenére sem hogy tudtommal '90-ig szerelték ilyen vezérlővel a C20NE-t, és '90-ben már volt Calibra...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 21. at 21:12, wookie írta:

A vezérlőn a csati mindegyik motronicon olyan. :D

Ha 2 soros, akkor ML4.1, ha háromsoros akkor 1.5 

Ez 3 soros és mégis torlólapos légmennyiségmérő van benne. Azt cseréltem és úgy néz ki vissza állt a fogyi. Viszont az alacsony fordulaton egyenetlen a gyújtás illetve berángat gyorsitáskor de csak olyan 1300 ig fordulaton nincs gond. Kábel gyertya fedél rotor "új". Gyertyák "őzbarnák". Tipp? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.