Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Sziasztok!

Újdonsült Opel tulajdonosként (Signum/07, 1,9cdti/150, Z19DTH, automata) fordulok hozzátok néhány kérdéssel:

- Szükségem lenne egy megbízható szerelőre, aki tényleg ért a géphez, de nem márkaszerviz áron dolgozik!

- Az autó a DPF regeneráció során temérdek büdös, kékes-fehér füstöt tol ki magából, álló helyzetben akár a motortér alól is. Ez így normális? (Iszonyú kellemetlen, főleg ha a dugóban csinálja.) Egyik márkaszerviz szerint igen, másik szerint az, hogy a motortér alól is jön, az nem normális.

- Sok helyen olvasom, hogy a regenerációt általában tartós autópályás futás közben tudja indítani a rendszer. Én eddig 5 regenerációt éltem meg a kocsival, abból 4-et alig 50-es tempónál a városban. Akkor most hogy is van ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i.: Elnézést, ha a kérdések laikusra vallanak, de egy benzines Toyota-ból ültem át a dízel Signumba, úgyhogy néhány jelenség merőben új nekem. ;)

Üdv a Vectrások, Signumosok között. :)

Na igen, DPF regeneráció. Milyen gyakran csinálja? Normális esetben legalább olyan 1000-1200 km-ként kellene neki, használat módjától függően. Igyekszik ő úgy csinálni, hogy minél kevésbé legyen zavaró, ezért ha kezd megtelni, kell pár dolognak teljesülnie, hogy elindítsa. (kivéve ha már nagyon tele van, mert akkor mindenképp elindítja, nem tud mit csinálni, ilyen akkor következik be, ha pl sokszor nem tudta végigcsinálni, mert mindig le lett közbe állítva, de amúgy 10-15 perc alatt végez) Szóval nem tudom fejből az összes szabályt, aminek teljesülnie kell, de párat igen, pl legalább 70 fokos motorhőmérséklet, volt már a sebesség 100 km/h fölött, ilyenek. Ezek pont azért vannak, hogy ha csak a városon belül ugrassz el valahova, nem akkor csinálja, hanem majd ha egy kicsit hosszabban kimész lakott területen kívül. A kékes az ok, bár én még csak egyszer láttam, amikor kíváncsiságból elindítottam Op-Com-al álló helyzetben manuálisan. Azért a kipufogógáznak véleményem szerint csak a kipuff végéből kellene távozni, szóval ott a motortérből nem jöhet, ott valami bibi van. Hosszabb távon használom az autót, megcsinálja akkor autópályán gondolom, én észre se veszem. Korábban, amikor rengeteget használtam városba, és rövid távokon, akkor észrevettem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni! 1.9 CDTI Vectrám (Z19DT) hidegen nehezen indul.Ha azonban megvárom míg az üzemanyag szivattyú búgása elhallgat (kb. 10-15 mp), akkor azonnal röffen. Mitől, hol tűnhet el a nyomás a rendszerből?Ha többször adom rá a gyújtást, minden alkalommal ilyen sokáig tart míg feltölt.Üzemanyag szűrő volt cserélve, de nem változott semmi.

Link to comment
Megosztás:

Koszonom a hozzaszolasokat!

Igyekeznek a rendszert rendeltetesszeruen es kornyezetkimeloen hasznalni. Igy is van hozzaszolas? ????

Újdonsült Opel tulajdonosként...már 5 regenerációt éltél meg. Gratula, de lehet már egy tisztító folyadékos átmosás is ráférne. 60K körül megcsinálják a tisztítást: http://reszecskeszuro-tisztitas.co/ vagy http://elesautoszerviz.ewk.hu/

A többit olvastad a kezelésiben.

Link to comment
Megosztás:

Szia Gee!

Koszonom a hasznos infokat!

Nekem ugy 500km-enkent beindul a regeneracio, ami elvileg normalis, mert javareszt varosban futok vele. Ami viszont erdekes, hogy ehhez nem igazan allnak fent az altalad is emlitett feltetelek. Legutobb 5perc varosi tempo utan indult be. Amugy tenyleg 5-10p az egesz, viszont addig vegigfustolom a varost. :/

Azert szeretnek egy hozzaerto szakit, mert a fustoles kerdeseben 4 megkerdezett markaszervizbol 3 azt mondta, h vmi nem stimmel es azonnal vigyem be diagnosztikara. (1,5honapja vettem a kocsit, akkor gond nelkul atment a markaszervizes ellenorzesen.) Szoval nem akarok feleslegesen kolteni a szervizre, ahol ugyis talalnak "valamit", amiert sulyosan lehuzhatnak. Van tipped?

Link to comment
Megosztás:

Szia Gee!

Koszonom a hasznos infokat!

Nekem ugy 500km-enkent beindul a regeneracio, ami elvileg normalis, mert javareszt varosban futok vele. Ami viszont erdekes, hogy ehhez nem igazan allnak fent az altalad is emlitett feltetelek. Legutobb 5perc varosi tempo utan indult be. Amugy tenyleg 5-10p az egesz, viszont addig vegigfustolom a varost. :/

Azert szeretnek egy hozzaerto szakit, mert a fustoles kerdeseben 4 megkerdezett markaszervizbol 3 azt mondta, h vmi nem stimmel es azonnal vigyem be diagnosztikara. (1,5honapja vettem a kocsit, akkor gond nelkul atment a markaszervizes ellenorzesen.) Szoval nem akarok feleslegesen kolteni a szervizre, ahol ugyis talalnak "valamit", amiert sulyosan lehuzhatnak. Van tipped?

Szia

vidd el ide :

http://wesziautoszerviz.5mp.eu/web.php?a=wesziautoszerviz&o=FvCYNqVkge

itt megoldják a problémádat ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát nem tudom. Az ünnepek alatt csinált nekem egy kis plusz kiadást... Egyszer csak nem indult be hidegen (szintén 6-8 fok, de volt izzitás is) sem, aksi is feladta.. Nagy nehezen bebikáztam, majd szépen hazajött az autó. Az akis elég ramatyúl nézet ki, pedig 1 éves csak...(Bár Tescos, a drága) mivel nem rég vettem az autót, gondoltam veszek újat.

Útközben semmi gond nem volt. Szóval vettem egy új aksit (nem vackot). A csere után is nagyon nehezen indult be ( az aksi csere és hazajövetel között is eltelt 2-3nap szóval állt az autó) sajnos. Ezt követően minden nap beindítottam szépen indult is....Gondoltam minden OK:) Majd állt megint 4 napot. No, persze megint nehezen indult be. Kb 3 izzítottam is.... 5-6 indítózás után nehezen, de beröffent....mentem vele kb 20 km-t (Ez ma volt) azóta szépen indul...minden megállás után.

Nem értem:)))

Nekem is most ha állt így hidegebb napokon az autó hogy nem volt beindítva, nehezen akart indulni, a szerelőm azt mondta h egyszer találkozott evvel a jelenséggel még az opel szervízben és önindító hiba volt,(Behúzótekercs elengedte a feszültséget)(Nálam a jelenség nehezen induláskor mintha valami visszafogná a motort így több napos állás után)

Most csinálja, kiváncsi vagyok hogy indul az elkövetkező napokban!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nincs... én is 1.8-ast akartam, de nincs csak 1-2 db azok is elég fapadosak.

Ezért 2.2-es lett kicsit többet eszik, de nem megyek sokat.

Szerintem nem olyan rosszak az 1.9 d-k. Találni kell egy magyar márkaszervizest...

A fogyasztása nagyon jó és ha sokat megy simán behozza a magassabb szervizelési költségeket.

Szerintem...

Nekem is dízel van.22dti, igaz h gazdaságosabb ,takarékosabb, alsó tartományban nyomatékos a bengáshoz képest, de ha gáz van akkor általában sokszorosa a benzineshez mérten!

De ettől függetlenül imádom!:-)

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok rosszat hallottam-láttam az új C-s Vectráról , mindenki szídja őket....viszont a régebbiről mik a vélemények? motorikusan megbízhatóak? Vagy sokat kell rá költeni ?

Petya

Hát nekem a c vectra előtt b vectra volt, azon volt mit csinálni!

Nincs annyi gond a c vectrákkal mind amenniy a b-kel volt.

Pl megveszel egy 1.6 16v b vectrát 1996-ból 2-4eft ért ami majd húsz éves, vagy esetleg 2001-2002-ből közel 1 millióért, mikor ugyanannyiért már van c is pl!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Pár dolgot azóta javíttattam, cseréltettem.

1db izzító gyertya, EGR szelep tisztítás, résolajcső cseréje, stb lásd naplómat.

http://www.opelforum.hu/blogs/entry/220-saab-9-3-ss-2014-február/

Szerintem a többnapos állás miatt nem ezek miatt nem indul jól (hétvégén új teszt). Szerintem levegős,ezért azt gondolom gyors és olcsó megoldás a visszacsapószelep a befolyó ágba.:)
Itt a fórumon is olvasgattam erről,(Astra G dízel) illetve a szerelőm is ezt tanácsolta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello! Pár dolgot azóta javíttattam, cseréltettem.

1db izzító gyertya, EGR szelep tisztítás, résolajcső cseréje, stb lásd naplómat.

Szerintem a többnapos állás miatt nem ezek miatt nem indul jól (hétvégén új teszt). Szerintem levegős,ezért azt gondolom gyors és olcsó megoldás a visszacsapószelep a befolyó ágba. :)
Itt a fórumon is olvasgattam erről,(Astra G dízel) illetve a szerelőm is ezt tanácsolta.

Levegősödne a rendszer, ?sztem ha levegősödne el sem akana indulni soha többet, mert pl ha 1 ilyen dízelből sikerül kifogyasztani az üzemanyagot úgy lelevegősödik h cs kínykeservesen lehet elindítani utána!

DE köszi és meg is fogom kérdezni a visszacsapó szelepet a szakimtól

1000 THX

de előtte reggel hideg teszt ismét!100%hope

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

Hello! Pár dolgot azóta javíttattam, cseréltettem.

1db izzító gyertya, EGR szelep tisztítás, résolajcső cseréje, stb lásd naplómat.

Szerintem a többnapos állás miatt nem ezek miatt nem indul jól (hétvégén új teszt). Szerintem levegős,ezért azt gondolom gyors és olcsó megoldás a visszacsapószelep a befolyó ágba. :)
Itt a fórumon is olvasgattam erről,(Astra G dízel) illetve a szerelőm is ezt tanácsolta.

ui ezt elfelejtettem b vectra

-hátsó rugó+ tányér törés

-hátsó gm szemek oldalanként 4

-kézifék kötél és a komplikált rendszer

-hengerfej tömítés

-klíma

-gyűrűzés 200-nál

-korrózió hátsó sárvédő ívek küszöb, a oszlop

-generátor 200 előtt

-kerékcsapágy ami nem is lenne gáz de aggyal 1ütt van és így már elég horro

DE MINDEZEKET LEVÉVE AZT AZ AUTÓT IS IMÁDTAM!!!

-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is indítási problémáim vannak a 2.2DTI vectrámmal. Most voltunk egy 300km-es kiránduláson ahol egy napi állás után majdnem magam alá fostam amikor nem akart indulni. Szerintem 8-10x próbáltam 10-15másodperces indítózást mire kb 10.-re sikerült beindítani. Közben a 3-4. indítózáskor tűnt úgy hogy bepöccen de nem kapta el... Nem tudom mi lehet vele. Máskor 1 napi állás után egy fél pörgetés elég volt neki... Ha elindul utána nincs vele gond, megy ahogy kell...

Szerintetek mi lehet a bibi? Szerdán viszem egy szakihoz aki megnézi de kíváncsi lennék a véleményetekre előtte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is indítási problémáim vannak a 2.2DTI vectrámmal. Most voltunk egy 300km-es kiránduláson ahol egy napi állás után majdnem magam alá fostam amikor nem akart indulni. Szerintem 8-10x próbáltam 10-15másodperces indítózást mire kb 10.-re sikerült beindítani. Közben a 3-4. indítózáskor tűnt úgy hogy bepöccen de nem kapta el... Nem tudom mi lehet vele. Máskor 1 napi állás után egy fél pörgetés elég volt neki... Ha elindul utána nincs vele gond, megy ahogy kell...

Szerintetek mi lehet a bibi? Szerdán viszem egy szakihoz aki megnézi de kíváncsi lennék a véleményetekre előtte.

Szia!

Nálam is pár hete előfordult, hogy kint hagytam a kocsit (szintén 2.2 dti) havernál egy lejtős udvaron farral lefelé. Két nap múlva indítanám be, de ugyanaz a jelenség volt tapasztalható mint Nálad. Azóta ilyesmi nem fordult elő, de az egyik autószerelő ismerősöm azt mondta, valószínűleg a nyomástartó szeleppel lesz a gond. Viszont én nem vittem szerelőhöz még, mert szükségem van folyamatosan az autóra.

Viszont ha Neked sikerül kideríteni, orvosolni a problémát, kérlek írd meg.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam is pár hete előfordult, hogy kint hagytam a kocsit (szintén 2.2 dti) havernál egy lejtős udvaron farral lefelé. Két nap múlva indítanám be, de ugyanaz a jelenség volt tapasztalható mint Nálad. Azóta ilyesmi nem fordult elő, de az egyik autószerelő ismerősöm azt mondta, valószínűleg a nyomástartó szeleppel lesz a gond. Viszont én nem vittem szerelőhöz még, mert szükségem van folyamatosan az autóra.

Viszont ha Neked sikerül kideríteni, orvosolni a problémát, kérlek írd meg.

Előre is köszönöm!

Hi all!

Hasonló szitu volt az enyémmel is.Ha kicsit nehézkesen is teker hidegindításkor akkor önindító!most lett megcsinálva úgy indul mint az álom!(Behúzótekercs,bendix, szénkefék, 25.000)Ja még lehet h az izzítórelét vagy izzítóelektronikát ki hogy hívja is cserélni kell emellett de az nem feltétlen rossz, viszont azt cserélni nem bonyodalom, kivesz berak! (20.000-30.000)

üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !
Nekem olyan problémám van (2 napja jött elő) megyek a kocsival szépen megy semmi probléma egyszer csak felvillan a szerviz lámpa és a kocsiból elmegy az erő majd le áll. Le veszem a gyújtást újra inditom és megyek vele szépen húz megyen ahogy kell de kb 10-15km után újra ezt csinálja valamikor 2 km-enként valamikor meg 100-at is mehetek vele:
Valami vélemény tapasztalat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nekem olyan problémám van (2 napja jött elő) megyek a kocsival szépen megy semmi probléma egyszer csak felvillan a szerviz lámpa és a kocsiból elmegy az erő majd le áll. Le veszem a gyújtást újra inditom és megyek vele szépen húz megyen ahogy kell de kb 10-15km után újra ezt csinálja valamikor 2 km-enként valamikor meg 100-at is mehetek vele:

Valami vélemény tapasztalat

Kb egymilliárd dolog miatt lehet, ki kell olvasni a hibakódot, és akkor megvan az az egy, ami miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget és javaslatot szeretnék kérni egy problémámra. 2008. évjáratú z19dth 150 lovas kombi vectram van. A szívósoron (alu szívósor) található örvénylapátokat mozgató rudazat kikopott,leesik a helyéről.A szerviz azt mondja új szívósor (114ezer+munkadíj)Ennél humánusabbat szeretnék találni ha persze van és a motornak is jó.A lehetőségek amit ajánlottak:

-Utángyártott ami lehet hogy hamarabb elkopik.70ezer Ft

-Felújítás (egyedi csapágyazás,tartósabb anyagok 2 év garit vállal a szaki)

-Vagy kiiktatni a lapátokat,ledugózni hogy ne szívjon farsot és állítólag többet nem lesz vele gond. ára:??? valamivel olcsóbb

Az utóbbitól tartok egy kicsit mert nem tudom hogy lesz e valami következménye(hosszú távon) ha megszüntetjük a lapátokat.Tudja valaki hogy milyen és hogy fontos szerepe van e a lapátoknak?Valaki küzdött már ilyen problémával?Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

"Üdv Mindenkinek!

Segítséget és javaslatot szeretnék kérni egy problémámra. 2008. évjáratú z19dth 150 lovas kombi vectram van. A szívósoron (alu szívósor) található örvénylapátokat mozgató rudazat kikopott,leesik a helyéről.A szerviz azt mondja új szívósor (114ezer+munkadíj)Ennél humánusabbat szeretnék találni ha persze van és a motornak is jó.A lehetőségek amit ajánlottak:

-Utángyártott ami lehet hogy hamarabb elkopik.70ezer Ft

-Felújítás (egyedi csapágyazás,tartósabb anyagok 2 év garit vállal a szaki)

-Vagy kiiktatni a lapátokat,ledugózni hogy ne szívjon farsot és állítólag többet nem lesz vele gond. ára:??? valamivel olcsóbb

Az utóbbitól tartok egy kicsit mert nem tudom hogy lesz e valami következménye(hosszú távon) ha megszüntetjük a lapátokat.Tudja valaki hogy milyen és hogy fontos szerepe van e a lapátoknak?Valaki küzdött már ilyen problémával?Segítségeteket előre is köszönöm."

én kiszoktam iktatni végleg.

Módosítva : hening
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A következő kérdésem lenne : 1.9 cdti Z19DT 88kw, vectra c, 2007-es, 150000 km. Napi első elindulásnál valami furcsa kolompoló, zakataló hang hallatszik a motorból, egyáltalán nem szabályos, ha áll a kocsi, alapjáraton.

Egyelőre úgy vettem észre, hogy csak addíg, amíg hideg. Újabban rájöttem, hogy kuplung kinyomásra és ha a fordulatszámot kis gázadással megnövelem úgy 1200 ra, megszűnik. Mondjuk félóra

autózás után ha megállok, egyenletesen jár a motor és nincs ez a furcsa kalimpálós hangja. Mi lehet ennek az oka? Egyébiránt, amig hideg és hagyom alapjáraton ketyegni, kb 5-10 percig valami nyöszörgő

hang is van. De ez is elmúlik egy idő után.

Köszi előre is mindenkinek.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A következő kérdésem lenne : 1.9 cdti Z19DT 88kw, vectra c, 2007-es, 150000 km. Napi első elindulásnál valami furcsa kolompoló, zakataló hang hallatszik a motorból, egyáltalán nem szabályos, ha áll a kocsi, alapjáraton.

Egyelőre úgy vettem észre, hogy csak addíg, amíg hideg. Újabban rájöttem, hogy kuplung kinyomásra és ha a fordulatszámot kis gázadással megnövelem úgy 1200 ra, megszűnik. Mondjuk félóra

autózás után ha megállok, egyenletesen jár a motor és nincs ez a furcsa kalimpálós hangja. Mi lehet ennek az oka? Egyébiránt, amig hideg és hagyom alapjáraton ketyegni, kb 5-10 percig valami nyöszörgő

hang is van. De ez is elmúlik egy idő után.

Köszi előre is mindenkinek.

Üdv.

Valószínűleg kettős tömegű lendkerék. Ára kb 100.000 Ft Kuplunggal együtt érdemes cserélni, az is kb ennyibe kerül, plusz kinyomócsapágy, esetleg főtengely szimering. Plusz unkadíj (egész napos program) Összesen kb 250.000-300.000 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.