Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, kormánymű, gumik, felnik és fékrendszer


Tara

Recommended Posts

Az az érdekes hogy a 18-as felnivel 225/40-es Falken gumikkal sokkal könnyebb a kormányt tekerni mint a 16 osokkal, sőtt már zavaróan könnyű. Ez is az egyik bajom, az se normális hogy két újjal lehet forgatni a kormányt.

Hozzáteszem nagyon komolyat mutat vele az autó. Csak az a baj hogy nagyon kell vele vigyázni.

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes hogy a 18-as felnivel 225/40-es Falken gumikkal sokkal könnyebb a kormányt tekerni mint a 16 osokkal, sőtt már zavaróan könnyű. Ez is az egyik bajom, az se normális hogy két újjal lehet forgatni a kormányt.

Hozzáteszem nagyon komolyat mutat vele az autó. Csak az a baj hogy nagyon kell vele vigyázni.

Hát ez az!Nagyon kell rá vigyázni!Nekem van-volt H astra 5a.fekete Gyári 5 küllős 18"-os OPC aluf.!Roszabb úton tekergette a kormányt,Feleségem lepadkázta!Erre azt mondtam ELADOM!De előtte megjavítom.A poén hogy elmentem a gumishoz hogy le vetessem a kerekeket,erre leütöttem a másik oldalit mikor felálltam az emelőre!hát ez biztossá tett hogy megy a háztól!!!

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes hogy a 18-as felnivel 225/40-es Falken gumikkal sokkal könnyebb a kormányt tekerni mint a 16 osokkal, sőtt már zavaróan könnyű. Ez is az egyik bajom, az se normális hogy két újjal lehet forgatni a kormányt.

Hozzáteszem nagyon komolyat mutat vele az autó. Csak az a baj hogy nagyon kell vele vigyázni.

Ezt is jó tudni, mert jövőre én is 18-as felniket szándékozom venni!wink.gif

Link to comment
Megosztás:

Tara megtudnád mondani a felnijeid pontos paramétereit? Szélesség és ET szám érdekelne!

Pont ma néztem én is ilyen felnit, kiváncsi vagyok ,hogy hogy mutatna a kocsin, esetleg egy képet is mutathatnál, amin oldalról látszódik az autód!

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha van valakinek ebben a témában tapasztalata vagy szaktudása.

Szeretnék az autómba sport ültető rugókat tenni, nem nagyot csak egy 20-30 mm-est. Eddig nem is lenne gond.

Az én autómban az aktív Sportfutómű rendszer van (IDS maga az egész rendszer pedig ha jól tudom akkor CDC-nek hívják), tehát automatán állítja az útviszonyokhoz folyamatosan a fűtómű keménységét (amiatt rohadt drága is bele a lengéscsillapító!) és ugye van egy SORT gomb is benne, amit bekapcsolva felkeményedik a futómű, meg még pár dolog megváltozik az autón.

A kérdésem az lenne hogy ehhez a futóműhöz is lehet ültető rugókat használni?

Ha igen, akkor valaki tudna segíteni hogy milyet?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha van valakinek ebben a témában tapasztalata vagy szaktudása.

Szeretnék az autómba sport ültető rugókat tenni, nem nagyot csak egy 20-30 mm-est. Eddig nem is lenne gond.

Az én autómban az aktív Sportfutómű rendszer van (IDS maga az egész rendszer pedig ha jól tudom akkor CDC-nek hívják), tehát automatán állítja az útviszonyokhoz folyamatosan a fűtómű keménységét (amiatt rohadt drága is bele a lengéscsillapító!) és ugye van egy SORT gomb is benne, amit bekapcsolva felkeményedik a futómű, meg még pár dolog megváltozik az autón.

A kérdésem az lenne hogy ehhez a futóműhöz is lehet ültető rugókat használni?

Ha igen, akkor valaki tudna segíteni hogy milyet?

Köszönöm!

elméletileg lehet , mert a szelepek az átáramlást szabályozzák ...

gyakorlatilag meg nem tudom mit szól hozzá a rendszer ..

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok. Érdeklődnék aziárnt, hogy ha szeretnék állítható futóművet venni a vectra-ba (Ta-Technix vagy FK-Automotive) érdemes-e mellette még valamit cserélni ilyenekre gondolok hogy szilentek, stab.rúd. vagy nem fontos?! Előre is köszönöm!

Ugyanaz érvényes rá mint egyéb esetben is, ha rossz állapotban van akkor kell cserélni! Egy bizonyos ültetés mellett egyébként stabilizátort is adnak a futóműhöz, ami rövidebb a gyáritól, szóval az autómatikusan cserélődik!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz érvényes rá mint egyéb esetben is, ha rossz állapotban van akkor kell cserélni! Egy bizonyos ültetés mellett egyébként stabilizátort is adnak a futóműhöz, ami rövidebb a gyáritól, szóval az autómatikusan cserélődik!

Köszi Somi. Remélem, hogy így van mert eddig akárhány képet megnéztem vectrába való állítható futóművet egyiknél sem volt csak a rugók meg a telo lefotozva a stab.rúd egyiknél sincs odarakva. Ezért is kérdeztem meg. :icon1:

És ha tehetnéd milyet vennél Ta-T... vagy Fk-Au... vagy van még a JomBlue? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Somi. Remélem, hogy így van mert eddig akárhány képet megnéztem vectrába való állítható futóművet egyiknél sem volt csak a rugók meg a telo lefotozva a stab.rúd egyiknél sincs odarakva. Ezért is kérdeztem meg. :icon1:

És ha tehetnéd milyet vennél Ta-T... vagy Fk-Au... vagy van még a JomBlue? :icon1:

Nagyjából egy minőség szerintem, illetve márkán belül is vannak szériák, olcsóbb és drágább szettek! nincs konkrét tapasztalatom, de egyi ksem H&R vagy KW minőség ahogy nézegettem!

Talán FK ha már választani lehet!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

2007-es gyártású Signumom van. Nyári gumi amivel vettem 225 45 R 18. Vennék ugyanebben a méretben téli gumikat is. A probléma ott kezdődik, hogy 5 ből 4 gumikereső azt írja lehet pl michelines, egynél vszont azt olvastam, hogy az csak nyári gumi esetén alkalmazható méret. Most szerintetek akkor használhatok ilyen méretű téli gumikat? Köszönöm szépen a segítséget!!! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gabibácsi! Amúgy azóta megnéztem a használati könyvben is, ott is azt írja hogy nem lehet ezt a méretet használni téligumiként. 225 45R 18 Gumiválasztó oldalak 80% a meg ajánlja. Akkor most mitévő legyek :omg:

Szia!

Szerintem simán használhatod!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.