Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Van ebben egy kis irónia, ha nem tévedek...alapvetően szelepszár szimering lett megjelölve hibának...de ha már szét lett szedve, ki lett pucolva minden, vezérlés lett cserélve, és a hengerfejet is kipucolták, síkolták, stb....teszek fel képet, mit "művelt" az olaj....

SAM_1754_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Fú, ez nagyon durván néz ki!

Nekem megvan az autóm előző fűzött blokkja hengerfejjel együtt a garázsban. Megkaptam, hogy használjam donornak, hogy ha van amit ki tudok belőle szedni. De az ehhez képest teljesen makulátlannak néz ki.

Egyébként olajszivattyú meghajtókerekének lelazulása miatt cseréltek komplett blokkot. De semmi durva nem látszik raja. Lehet hogy felfúrva még használható is lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ha iróniát éreztél félreértés történt. Én elsősorban nem azért becsülöm az embert, mert most jó a PR-ja, hanem amikor még csak "Boschtechnikus" nick-ként fórumozott, már akkoriban többször kaptam tőle önzetlen szakmai segítséget. Csak azért írtam így, hogy hátha valakinek nem lenne meg hogy egyébként ő az.

Szia , akkor félreértettem...nem ismertem Tibort korábbról, csak amikor elvittem az autót hozzá...

Szia, milyen olajjal itatod ? Csak kíváncsiságból . . .

Én gyári Opel olajat teszek bele....a korábbi 2 tulajt nem tudom, mit rakott bele....amikor megvettem az autót, előtte 1000km-rel gyári Opel olajat raktak bele, arról van számlám.

Nézem a képet, ejha.

Szelepszárszimeringtől ennyire? Hirtelen ütött be vagy azért inkább úgy történt, hogy halogattad a dolgot és végül elharapózott? Mennyi volt a km?

Azért vagyok ennyire kíváncsi, mert most már csak pár hét és érkezik hozzám is a Z16XEP. Jó lenne tisztábban látni mikre lehet mikor számítani...

Köszi!

Nos, ez úgy volt, hogy 106.000km volt az órában, amikor megvettem. Semmi szag, semmi füst....legalábbis a vételnél....pedig lepadlóztattam a nejemmel, had füstöljön, ha szar.....volt valami szaga, de nem az a tipikus olajszag....aztán elhoztuk....olyan 110.000km-nél felvillan a "kevés olaj" piktogram....na, mondom f...a...

aztán jött a p0171 kód.....olaj betöltve, hibakód kiütve.....aztán olyan heti/kétheti sűrűséggel jött a hibakód.....meg olyan havonta (használattól függően) mindig utána kellett tölteni. Kiszámoltam a fogyást, és sajna növekedett. A vételnél már olyan 0,2L/1000km lehetett, ami sajna 1 év után 131000km-re elérte az 1L/1000km-t. Na itt mentem el Tiborhoz, aki megcsinálta az autót, kicserélt benne mindent, ami rossz volt. A dugattyún lévő gyűrűket is, bár a kompresszió mérésnél nem volt különbség a hengerek között, meg hozta az előírt értéket( talán 14,2 bar volt mind a négyben). Ebből gondolom, hogy inkább a szimeringek voltak a ludasak.

Néhány adat:

Akkoriban sokat jártam le Balatonfüredre, és van ott egy hosszú (kb 2,5km) szakasz, ahol végig motorfékkel mentem, na utána gázadásnál mindig jött a füst(csak mivel mindig reggel 6-ra jártam, a sötétben nem tűnt fel, hogy füstöl a Nosztori végén);

Egy Veszprém-Nyíregyháza szakaszon megevett 1L olajat autópályás használatnál, 110-140km/h sebességnél...(na lehet, hogy 0,8l volt :) )

Itt került bele Xado gél, na ez felesleges pénzkidobás volt, semmit nem ért...

Üdv,

Azóta semmi ilyen jellegű hiba nincs. Nem fogy az olaj, nem jön semmilyen hibakód, most már csak élvezzük az autót...

Ezt leszámítva nincs baj az autóval, eddig csak axiál összekötőket kellett cserélni, meg amiket "fejlesztettem"(hűtővíz szintérzékelő+tartály; ablakmosó szintérzékelő) az autón, azokhoz az alkatrészeket kellett megvennem.

Ja, meg a tipikus, a bal hátsó ajtónál eltörtek a vezetékek(javítva), amiből 1 most újra eltört....ezen dolgozom most. Az egész hajlított részt akarom kicserélni valami puhább vezetékre....remélem jó lesz...

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Ja, meg a tipikus, a bal hátsó ajtónál eltörtek a vezetékek(javítva), amiből 1 most újra eltört....ezen dolgozom most. Az egész hajlított részt akarom kicserélni valami puhább vezetékre....remélem jó lesz...

Közben fotózz és írj róla valami jó kis beszámolót! :) Szerintem sokaknak jól jönne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Sajna itt egy motorfelújítás lesz....de nekem megállt 230e-ből. Ugyanígy jött a P0171 hiba, olajzabálás, stb......én ide vittem: http://www.novothauto.hu/

akár ez is lehet, de szerintem motorfelújítás lesz.....

Köszi a tippet, egyeztetek időpontot egy átnézésre, aztán meglátjuk mit lehet tenni... Legroszabb esetben jelentkezem a képekkel a lángoló autóról :)

Link to comment
Megosztás:

T. Forumozók,

Kb. egy éve vásároltam egy Opel Astra H 1,6-os autót, aminek a motorkódja A16XER .

Az autóban 26000 km volt vezetett szervizkönyvvel.Olajcsere után kb. 4000km-t mentem és gyári GM 5W30-as olajat töltöttek bele állítólag.( ezt még az előző tulaj csináltatta szakszervizben )

Problémám a hideg indításkor és hosszabb 5-6 órás állás után jelentkezik.indítás után az olajlámpa elalszik, de 3-4 másodperc után felvillan majd újra elalszik. Meleg motornál már nem produkálja a hibát.

Több napos (3-4)állás után az olajlámpa nem alszik el rögtön csak néhány másodperc után, olyan mintha olajcsere után indítanék.

Az olajszűrőt és az olajgombát már kicseréltem, de a hiba továbbra is fennáll.

Szervízben is voltam ahol csináltak egy diagnosztikát és megmérték az olajnyomást.

Hibaüzenet nem volt, és az olajnyomásnál sem volt nyomásesés.

A kérdésem az lenne hogy találkozott-e már valaki ezzel a problémával?

Segítséget előre is köszönöm.

Üdvözlettel.

Tibor

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ez mennyire probléma, de ha pár másodpercen belül elalszik a lámpa, akkor nincs gáz. Akkor sem ha az tényleg pár másodperc és nem az indítás pillanatában azonnal alszik el. Kell neki egy kis idő, amíg a szivattyú fölnyomja az olajat. Szerintem ez normális.

Ha menet közben villan fel, vagy indítás után 5-6 másodperccel még mindig világít, akkor kezdenék el aggódni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem rég vásároltunk egy h astrat 2010 év végi, z14xep,65e km rel.

Jó sokat visszaolvastam, jó pár típus hibát említettetek, de nem igazán ennél a motornál.

A felől érdeklődnék, hogy ezek a hibák a z14xep nél is előfordulhatnak?

pl:olajfogyasztás, szelepszár szimmering, egr szelep elpiszkolódik, szívósornál lévő légterelők fellazulnak, lambda szonda,olajgomba gyakran kilyukad,vezérműtengely lefogató csészék fellazulnak...

Szerintetek ennyi kilóméternél mit nézessek át az autón?

üdv.: Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem rég vásároltunk egy h astrat 2010 év végi, z14xep,65e km rel.

Jó sokat visszaolvastam, jó pár típus hibát említettetek, de nem igazán ennél a motornál.

A felől érdeklődnék, hogy ezek a hibák a z14xep nél is előfordulhatnak?

pl:olajfogyasztás, szelepszár szimmering, egr szelep elpiszkolódik, szívósornál lévő légterelők fellazulnak, lambda szonda,olajgomba gyakran kilyukad,vezérműtengely lefogató csészék fellazulnak...

Szerintetek ennyi kilóméternél mit nézessek át az autón?

üdv.: Péter

2010. év véginek, ezektől mind mentesnek kell lennie! Rendszeres karbantartás kell neki (tartsd be a dexos2-es olajat és az olajcserét 15ezrenként/év ejtsd meg), örök élet plusz egy nap, sok boldog kilométert!!! :)

Link to comment
Megosztás:

2010. év véginek, ezektől mind mentesnek kell lennie! Rendszeres karbantartás kell neki (tartsd be a dexos2-es olajat és az olajcserét 15ezrenként/év ejtsd meg), örök élet plusz egy nap, sok boldog kilométert!!! :)

Köszi szépen!

Azért így autóvásárlás után számomra elég elrettentő volt ez a sok hiba.

Vásárláskor abból indultam ki,hogy a cégünknél a G astrák 500-550e km-t futottak és a blokkhoz csak most kellett hozzányúlni.Ebből volt olyan kocsi ami mindig más gazdás volt és azért nem kímélték....

Ha esetleg van valakinek eladó jó állapotú téli gumi szettje, vevő lennék rá:)

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is van egy 2008-as Z14XEP motoros kombi. Ez annyira más gazdás, hogy minden nap más viszi máshova. Egyik nap egyik kolléga viszi Nyíregyházára, másnap reggel a másik Zalaegerszegre. Ebből fakadóan a beltere iszonyatosan lelakott. Állandóan mocskos és büdös, a kárpitok itt-ott szakadtak, a kormányról foszlik a bőrözés. Egyszer még csirkecsont is volt az ajtón lévő rekeszben.

A műszaki állapotára sem figyelnek nagyon oda. Többször volt hogy menet közben nekem kellett olajat rátölteni, mert már felvillant a kis lámpa, a nívópálca pedig bele sem ért az olajba. Olajból valami teszkós Divinol 10W-40-est raknak bele (Nem tudom rendelkezik-e Dexos2-vel...).

A lényeg, hogy egyáltalán nincs kímélve.

A kocsiban most van 270.000km, de ennél is a motorhoz komolyabban még nem kellett hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ez mennyire probléma, de ha pár másodpercen belül elalszik a lámpa, akkor nincs gáz. Akkor sem ha az tényleg pár másodperc és nem az indítás pillanatában azonnal alszik el. Kell neki egy kis idő, amíg a szivattyú fölnyomja az olajat. Szerintem ez normális.

Ha menet közben villan fel, vagy indítás után 5-6 másodperccel még mindig világít, akkor kezdenék el aggódni.

Engem inkább az aggaszt hogy indításkor feláll az olajnyomás, elalszik a lámpa, utána mitől villanik fel megint néhány másodpercre. Abban a pillanatban mitől nincs olajnyomás?

Már gondoltam arra is hogy a szűrőházból esetleg visszafolyik az olaj és indításkor fel kell tölteni a házat.

Link to comment
Megosztás:

Engem inkább az aggaszt hogy indításkor feláll az olajnyomás, elalszik a lámpa, utána mitől villanik fel megint néhány másodpercre. Abban a pillanatban mitől nincs olajnyomás?

Már gondoltam arra is hogy a szűrőházból esetleg visszafolyik az olaj és indításkor fel kell tölteni a házat.

Nem tudom, de néha nekem is így csinálja. És hallottam már mástól is, vagy lehet hogy pont itt olvastam, hogy másnak is ilyen...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Mivel nem volt még opelünk így nem tudom, hogy mennyire természetes dolog az,hogy 1000-1300 fordulat között kicsit kopogós a blokk hangja, mintha egy motornak nagy lenne az előgyújtása.

Ezt inkább akkor hallani ha kis gázzal engedem rá a kuplungot.

Alapjáraton szép hangja van.

Normális dolog ez?

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Nagyérdeműnek!

Mivel már elvitték az Omegát, tegnap kölcsön volt nálam a leendő Astrám. Az út után az alábbi kérdésekkel fordulnék a tapasztalt kollégákhoz:

Z16XEP eset:

-"fütyörészik" a twinport. Ezzel már volt anno gariban is 2x de sosem csináltak vele semmit. Azon kívül, hogy fütyülget várható valami krach?

-rezonancia: sajnos másik hasonlót még nem vezettem, így nem tudom eldönteni, hogy csak az alapjárati rezonancia amit a kormányon érzek valami orvoslást kíván, vagy csak én vagyok kényes a V6 finomsága után? Mindenesetre az off 20 éves japánunknál semmi ilyesmi nincs, szintén off VAG 1.4 nél sincs.

-3000 ford/perc körül néha van egy kis torpanás

Ezeket leszámítva viszonylag rendesen szedi a lábát és az utóbbi 2000km átlaga 7.2L/100km 50% fölötti Budapest aránnyal.

Ötleteket köszi előreis!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Vezérműszíj csere alőtt állok (Z16XEP, 2005), érdeklődnék, hogy sztetek melyik gyártó vezérműszíj készletét érdemes megvenni. és melyik kerülendő:

A.Z. MEISTER

BOSCH

OPTIMAL

CONTITECH

RUVILLE

SKF

DAYCO

INA

GATES

Ugye egy füst alatt érdemes cserélni a vízpumpát is (240 eKm van a motorban még a gyári vízpumpával)?

Illetve a hosszbordás szíj is még a gyári, így ha már meglesz bontva érdemes-e/kell-e ezt is cserélni ennyi futásteljesítmény után?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Vezérműszíj csere alőtt állok (Z16XEP, 2005), érdeklődnék, hogy sztetek melyik gyártó vezérműszíj készletét érdemes megvenni. és melyik kerülendő:

A.Z. MEISTER

BOSCH

OPTIMAL

CONTITECH

RUVILLE

SKF

DAYCO

INA

GATES

Ugye egy füst alatt érdemes cserélni a vízpumpát is (240 eKm van a motorban még a gyári vízpumpával)?

Illetve a hosszbordás szíj is még a gyári, így ha már meglesz bontva érdemes-e/kell-e ezt is cserélni ennyi futásteljesítmény után?

A hosszbordás szíjad még gyári az ennyében 100 ezer km van és már gondolkodom a cserén,de ha ilyen sokáig birja akkor még várok vele!!! :) egy 100-ast

Link to comment
Megosztás:

üdv

hosszbordás szijat ne cseréljél benne,mert nincs benne ,a az 16xep az vezérműszijas,a hossszbordás szij pedig a láncos motoroknál van,sztem,

sziasztok,

Vezérműszíj csere alőtt állok (Z16XEP, 2005), érdeklődnék, hogy sztetek melyik gyártó vezérműszíj készletét érdemes megvenni. és melyik kerülendő:

A.Z. MEISTER

BOSCH

OPTIMAL

CONTITECH

RUVILLE

SKF

DAYCO

INA

GATES

Ugye egy füst alatt érdemes cserélni a vízpumpát is (240 eKm van a motorban még a gyári vízpumpával)?

Illetve a hosszbordás szíj is még a gyári, így ha már meglesz bontva érdemes-e/kell-e ezt is cserélni ennyi futásteljesítmény után?


Link to comment
Megosztás:

üdv

hosszbordás szijat ne cseréljél benne,mert nincs benne ,a az 16xep az vezérműszijas,a hossszbordás szij pedig a láncos motoroknál van,sztem,

Nem szokta a vezérlés hajtani sem a generátort, sem a klímakompresszort függetlenül attől hogy lánc-e vagy sem ... cseréljen csak hosszbordást ha itt az ideje.

Link to comment
Megosztás:

üdv

hosszbordás szijat ne cseréljél benne,mert nincs benne ,a az 16xep az vezérműszijas,a hossszbordás szij pedig a láncos motoroknál van,sztem,

Ezt én sem nagyon értem... Generátorszíj, vagy más néven hosszbordás szíj szerintem van minden H Astra bármilyen gyári motorjában, függetlenül a vezérműszíjtól vagy lánctól.

Legalábbis nálam is vezérműszíj van és hosszbordás szíj hajtja a generátort, klímakompresszort és még a vízpumpát is.

Egyébként ha jól tudom ennek nincs gyárilag meghatározott csereperiódusa. Szemrevételezéssel kell eldönteni, hogy használható-e még. Illetve ha már rideggé vált és elkezd nyikorogni, de szemre nincs rajta sérülés, repedezés, akkor is érdemes kicserélni.

Ennek a cseréje nem olyan nagy összeg. Negyed millió km-enként én lehet hogy megejteném.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.