Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

És mit kéne tapasztalnom a vész üzem módban működő motornál, az autómnál. Jelenleg semmi olyasmi nem jelentkezik a világító lámpán kívül és azon hogy ha villog ez a motor lámpa akkor a tempomat nem megy. de amúgy nincs rángatás, se füst semmi...

Ha jól emlékszem, amikor villog akkor nem engedi 2500 fordulat felé a motort forogni (vagy az is lehet, mikor folyamatosan világít? már régen volt és én is csak 1x tapasztaltam ilyet)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali

Hol lehet megnézni milyen visszahívás van a kocsira? Vagy ezt csak márkaszervizben tudják megmondani?

Myopelservice.hu alvázszám alapján megmondja hogy érintett-e az autó visszahívásban. De márkaszervizben is meg tudják mondani, szintén az alvázszámot fogják hozzá elkérni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1,8 -as benzin motoros H Astrám van kb. 3 hete. Vásárlásnál nem tűnt fel, de utána harmadik napon már kínlódott! Egészen pontosan indítás után néha az autó nem adja le a teljes teljesítményét, lomhán gyorsít, olyan mintha nem kapna üzemanyagot vagy levegőt. Néha-néha teljesen normálisan működik, újraindítás után. Voltam szerelőnél ahol kitisztították az Egr szelepet, kicserélték a légszűrőt, mondván az a hiba, de sajnos nem. Most tanácstalan vagyok.Ez az első benzinesem és opelem.

Várom tanácsaitokat, ötleteiteket! Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ilyen motorral szerelt az én kocsim is (x18xer). Hasonló hibám volt. Nálam a pillangó szelep koszolodasa okozta a gondot.

Viszont ami biztos Egr nincs ezen a motoron azaz ha tényleg azt tisztitotta a szerelő akkor itt valami nem kerek.

Sziasztok! 1,8 -as benzin motoros H Astrám van kb. 3 hete. Vásárlásnál nem tűnt fel, de utána harmadik napon már kínlódott! Egészen pontosan indítás után néha az autó nem adja le a teljes teljesítményét, lomhán gyorsít, olyan mintha nem kapna üzemanyagot vagy levegőt. Néha-néha teljesen normálisan működik, újraindítás után. Voltam szerelőnél ahol kitisztították az Egr szelepet, kicserélték a légszűrőt, mondván az a hiba, de sajnos nem. Most tanácstalan vagyok.Ez az első benzinesem és opelem.

Várom tanácsaitokat, ötleteiteket! Előre is köszönöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Továbbra is érdeklődöm mi lehet a gond! Már addig eljutottam h. az egyik henger áll le random módon. Néha újból elindul újraindítás után, néha nem. Leveszem a "gyújtótrafótpipátegybennégyet" aztán visszateszem akkor jó kb. 10 km-en keresztül aztán megint leáll. Most mentem vele 50km-t és semmi baja. Én már nem értem! Tanácstalan vagyok! /Astra H TT 1.8B, 2006 / a fojtószelepet megnéztem fém tiszta és a gyertyákat kicseréltem újra /

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Továbbra is érdeklődöm mi lehet a gond! Már addig eljutottam h. az egyik henger áll le random módon. Néha újból elindul újraindítás után, néha nem. Leveszem a "gyújtótrafótpipátegybennégyet" aztán visszateszem akkor jó kb. 10 km-en keresztül aztán megint leáll. Most mentem vele 50km-t és semmi baja. Én már nem értem! Tanácstalan vagyok! /Astra H TT 1.8B, 2006 / a fojtószelepet megnéztem fém tiszta és a gyertyákat kicseréltem újra /

"gyújtótrafótpipátegybennégyet"

Van amikor ezzel van a probléma, a trafó szereti megadni magát, és mivel egyben van, csak cserélni lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mikor kell cserélni a hosszbordás szíjat a kocsiban, hány km után? (arra gondolok ami hajtja a klimát is) 1,4 xep

Érdemes megnézni, hogy vannak e benne keresztben hajszálrepedések. Ha igen, akkor lassan érdemes lecserélni... Gumiból (is) van, így az is ugyanúgy öregszik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Én is megcsináltam az EGR lezárását az egyik este. Másnap indulás Miskolc (24 km ) , motor sokkal egyenletesebb ,és nem rángatott nem volt sárga lámpa. De délután hazaflé a dög melegben pár kilométer után kigyuladt a sárga lámpa,egy motorféknél,és egész hazáig világitott !

Biztos ,hogy az EGR csinálta a gondot ,mert előtte nem volt ilyen. Amúgy teljesen ki van takarítva ,és működik is csak zavart a motor fordulatszám ingadozása (dadogása).

Most reggel viszaraktam az eredeti lemezt , a sárga lámpa nem világít.

Kérdésem : a lezárással nem az volt a bajom ,hogy egy viszonylag vékony alu lemezt tettem közé, és a lemezen a szelepnél nem volt megfúrva ! Vagyis a szelep nem tud teljesen lezárni (talán 1 mm).

Motorkód:X14XE 1.4 16v

Módosítva : ati72
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Ma egy kigyorsításnál 2. fokozatban nagy fordulaton megindultam, utána 3-ba kapcsoltam és nagy kattanás a motortérből és nem ment az autó.

Tehát semmi gyorsulás, nyomaték minden eltűnt és villogni kezdett a kis sárga szerviz lámpa.

Autót leállítottam mert nem reagált a gázra, majd újraindítottam és minden ok, de kattog indításnál az autó...

Hibakód 4 db van, mind a szívósorra, levegőbeáramlásra utal. Szerintem felakadt vagy szétesett egy lapát a szívósorban.

Szerintetek ez lehetséges? Bontottat érdemes venni vagy csak új?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma egy kigyorsításnál 2. fokozatban nagy fordulaton megindultam, utána 3-ba kapcsoltam és nagy kattanás a motortérből és nem ment az autó.

Tehát semmi gyorsulás, nyomaték minden eltűnt és villogni kezdett a kis sárga szerviz lámpa.

Autót leállítottam mert nem reagált a gázra, majd újraindítottam és minden ok, de kattog indításnál az autó...

Hibakód 4 db van, mind a szívósorra, levegőbeáramlásra utal. Szerintem felakadt vagy szétesett egy lapát a szívósorban.

Szerintetek ez lehetséges? Bontottat érdemes venni vagy csak új?

Mi az a négy hibakód, valószínűleg egy belőlük a valós hiba, a többi csak következmény...

Link to comment
Megosztás:

Mi az a négy hibakód, valószínűleg egy belőlük a valós hiba, a többi csak következmény...

Kódot pontosan nem tudok, mert törölve lettek.

Tech2-vel olvasták ki és ők mondták ezeket az információkat.

Azóta nem megy annyira jól az autó, majd ha lesz egy kis időm szétkapjuk, addig meg pihen a garázsban.

Link to comment
Megosztás:

Kódot pontosan nem tudok, mert törölve lettek.

Tech2-vel olvasták ki és ők mondták ezeket az információkat.

Azóta nem megy annyira jól az autó, majd ha lesz egy kis időm szétkapjuk, addig meg pihen a garázsban.

Ha jelen van még a hiba akkor újra előjön, de nem fontos hozzá tech2, pedál tesztel is meg tudod nézni, fék és gázpedált taposod, utána ráadod a gyújtást és figyeled a km számláló kijelzőt, megjelenik az ECN felirat és alatta a hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Segítséget kérnék, 2006-os z16xep astrán olyat csinál, ha egy pici gázt adok neki egy sípoló hangot ad! De akkor is, ha pl 140-nel megyek és egy bizonyos mértékig tovább nyomom a gázpedált akkor sípoló hangot hallok, picit tovább nyomom akkor megszűnik!!

A levegő cső részen minden ok, nem szív farsot sehol!!!!

Fojtó szelep takarítva!!!

Hibakódok:

- ECN 111601

- ECN 161450

- ECN 210870

És a végére annyit, 149.000 km van benne!

Váltómű olajat akarok cserélni, 75w90 ugy tudom az kell bele, ebből milyen gyártót ajánlanátok???

Mindenkinek előre köszönöm a válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

Ha jelen van még a hiba akkor újra előjön, de nem fontos hozzá tech2, pedál tesztel is meg tudod nézni, fék és gázpedált taposod, utána ráadod a gyújtást és figyeled a km számláló kijelzőt, megjelenik az ECN felirat és alatta a hibakód.

Tudom hogyan kell kiolvasni, de nincs jelen most semmilyen hibakód.

Az autó most elég szegényes lett nyomaték terén és a reggeli indításnál is kattogott rendesen...:(

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogyan kell kiolvasni, de nincs jelen most semmilyen hibakód.

Az autó most elég szegényes lett nyomaték terén és a reggeli indításnál is kattogott rendesen... :(

Közben lekerült a szívósor és a vákuumos valami ami a rudazatot mozgatja (pontos nevét nem tudom), annak a csöve volt letörve a házról, pontosabban a csatlakozása. Gondolom ezért nem mozgatta a lapátokat sem. Mivel nem akartam komplett szívóházat venni, ezért fémből esztergáltattam egy menetes kis csatlakozót és azzal helyettesítettem a gyári műanyagot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumozók!

Több fórumon olvasgattam és a hibakódok adatai alapján valószínűsíthető, hogy szelep szimering és szelep kormolódási problémáim vannak és hengerfej felújítást javasol mindenki, ami kicsit húzós (Opel astra H 1,6 2004 ).

A neten szörfözve találtam egy úgynevezett BG technológiai tisztítást és ezt a morvaiautó végzi egyedül az országban.

http://www.morvaiauto.hu/

Ha valaki szánna rá időt megnézné és elolvasná az írott anyagot és véleményezné. Vagy ha valaki próbálta már ezt a teljes szívó és kipufogó rendszer BG technológiai tisztítást és van róla tapasztalata kérem írja meg.

Vagy kinek mi a véleménye erről?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.