Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Ha kivették a twinport szelepeket, akkor azok már biztosan nem adnak hangot,de kis fordulaton nyomatékszegény lesz tőle az Astra :omg:

A szelepemelő meg nem hidrós ebben a motorban!

Szia!

Köszönöm az eddigi választ. Hozzászólásodból lejött hogy ismered ezt a motort, ezért bátorkodtam írni hátha sikerül megoldást találni a vélt problémára...

Laikus vagyok, de úgy tudom hogy a twinport szelep az más mint a szívósor :D Talán máshol is helyezkedik el.

Nekem a folytószelep ház alatt van "elvileg" a szívósor, amelyből ki műtötték azt a kelepelő hangot adó lemezt.

Mondja a szerelő, hogy ha még mindíg van kelepelő hang (amely mostmár meleg motornál eltűnik és csak hidegen hallható), akkor "valószínűleg" még valami szelepemelő korong lehet a ludas... Mivel 16 szelepes a motor, ezért 16db "korong" kellhet...

Ez ismételten egy 100.000 körüli történet lehet munkadíjjal elvileg.

Érdekes hogy ez az erős kelepelés azóta áll fenn ( motor szétszedése előtt egyáltalán nem volt semmi ilyesmi hang!! )amióta szét lett szedve a motor olajlehúzó gyűrűk, szelepszár szimeringek cseréje miatt..

Nem tudom lehet-e valamiféle összefüggés.

Légyszi ha eszedbe jut valami okos megoldás, írd meg nekem.

Válaszod előre is köszönöm!

Üdv.:

Márk

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Menet közben gázadásnál furcsa "kerregegő" hangot hallok a motor felől. Főként 40-70 km/h között harmadik és negyedik fokozatban. Viszont alapjáraton és menet közben mikor nem nyomom a gázt nem hallani. Valakinek tipp,hogy mi adhatja a kerregő hangot?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm az eddigi választ. Hozzászólásodból lejött hogy ismered ezt a motort, ezért bátorkodtam írni hátha sikerül megoldást találni a vélt problémára...

Laikus vagyok, de úgy tudom hogy a twinport szelep az más mint a szívósor :D Talán máshol is helyezkedik el.

Nekem a folytószelep ház alatt van "elvileg" a szívósor, amelyből ki műtötték azt a kelepelő hangot adó lemezt.

Mondja a szerelő, hogy ha még mindíg van kelepelő hang (amely mostmár meleg motornál eltűnik és csak hidegen hallható), akkor "valószínűleg" még valami szelepemelő korong lehet a ludas... Mivel 16 szelepes a motor, ezért 16db "korong" kellhet...

Ez ismételten egy 100.000 körüli történet lehet munkadíjjal elvileg.

Érdekes hogy ez az erős kelepelés azóta áll fenn ( motor szétszedése előtt egyáltalán nem volt semmi ilyesmi hang!! )amióta szét lett szedve a motor olajlehúzó gyűrűk, szelepszár szimeringek cseréje miatt..

Nem tudom lehet-e valamiféle összefüggés.

Légyszi ha eszedbe jut valami okos megoldás, írd meg nekem.

Válaszod előre is köszönöm!

Üdv.:

Márk

Nehéz dolog így tanácsot adni,de lehetséges,hogy szelepeknél lesz a baj. Jobban jártok ha leveszitek a hengerfejet, és egy hengerfejessel csináltattjátok meg. Olcsóbban jöttök ki mintha 16 szeepemelővel kezditek a javítás!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy H Astrám a motorkódja Z16XEP. Castrol Edge 5w-30w olajat töltök bele. A problémám az, hogy 500 km-enként megeszik 1 liter olajat. Olaj cserér mindig 10000 km-enként csináltattam. Szép fokozatosan jutott el idáig, mindig egyre többet kellett utána töltenem a cserék között. Füstölni nem igazán látom az autót.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy valaki találkozott-e már hasonlóval és hogy mi volt a megoldás?

A szerelő ahova hordom azt mondja, hogy rákölthetek egy valag pénzt, de nem biztos, hogy jó lesz. Tényleg ekkora lenne a baj?

Sokszor hallom ezt, hogy ez Opel betegség, de ezzel sajnos nincs megoldva.

Ha valakinek van tapasztalata kérem pár sorban írja le:)

Köszönöm,

fetike89

Link to comment
Megosztás:

...A problémám az, hogy 500 km-enként megeszik 1 liter olajat...

Ha ezt a mennyiséget (ami azért elég drasztikus, 2 liter / 1000 km) mind elégetné, annak sztem már látszania kéne kékesfehér füstölés formájában, vagy legalábbis nagyon büdös égett olaj kipuff szagnak kéne lennie meleg motornál is. Ha ezek nincsenek, sztem nézz körül a motortérben / kocsi alatt, nem látsz-e olajfolyás nyomokat. Lehet elfolyik vhol...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy H Astrám a motorkódja Z16XEP. Castrol Edge 5w-30w olajat töltök bele. A problémám az, hogy 500 km-enként megeszik 1 liter olajat. Olaj cserér mindig 10000 km-enként csináltattam. Szép fokozatosan jutott el idáig, mindig egyre többet kellett utána töltenem a cserék között. Füstölni nem igazán látom az autót.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy valaki találkozott-e már hasonlóval és hogy mi volt a megoldás?

A szerelő ahova hordom azt mondja, hogy rákölthetek egy valag pénzt, de nem biztos, hogy jó lesz. Tényleg ekkora lenne a baj?

Sokszor hallom ezt, hogy ez Opel betegség, de ezzel sajnos nincs megoldva.

Ha valakinek van tapasztalata kérem pár sorban írja le:)

Köszönöm,

fetike89

Szia,

Esetleg az alábbi két írásom lehet ad valami iránymutatást neked.

http://www.opelforum.hu/topic/1978-benzines-motorral-kapcsolatos-problemak-kerdesek/page-39#entry1024889

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

T jszabi!

"... annyira intelligensek már ezek a motorok,hogy figyelik,és érzékenyek a motorolaj minőségére ..."

Ezekben a motorokban Z14XEP, Z16XER ... semmilyen a motorolaj bármelyik minőségi paraméterét figyelő érzékelő nincs.

"... két írásom ..."

Melyik a másik?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még nézd meg hogy hosszú alapjárati ácsorgás utáni gázfröccsnél nem e füstöl-e... lehet csak akkor látni füstöt (pl szelepszár szimmering tud ilyesmit produkálni, ha jól tudom)

Ma vettem észre, hogy hosszabb állás után indulásnál elég sok kék füst jött ki a kipufogóból, de aztán megszűnt és ami mág a napokban jött elő az az, hogy közvetlenül indítás után mintha le akarna fulladni egy pillanatra és ilyenkor okádja a füstöt.

Olajfolyás szerintem nincs ,mert teremgarázsban áll a kocsi és alatta egy csepp olajat sem találtam.

Szelepszár szimeringeket megnézetem. Ha cserélni kell akkor kb ez milyen árban mozog? Megbízom a szerelőben, de azért ő is a pénzből él aztán nem szeretném, hogy lehúzzon:)

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

T fetike89!

"... 0w-30-at írnak bele gyárilag ..."

"Gyárilag" nem írnak elő 0W-30-as viszkozitási osztályt.

Sőt, egyáltalán nem írnak elő semmilyen viszkozitási osztályt.

Aktuális gyártóművi olajkövetelmény a GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolaj.

"... vastagabb ..."

A motorolajnak olyan tulajdonsága, hogy "vastagabb" nincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amellett, hogy igazat adok mantecnek, meg kell jegyezni, hogy de beleírják a szervizfüzetbe, hogy milyen hideg-meleg oldali viszkozitású olaj való bele, meg persze hogy GM dexos2 jóváhagyású legyen.

Persze ez nemcsak 1-féle olajat jelent, az enyémhez (Z16XEP) is oda van írva legalább 3-4-féle különböző típus (5W-30, 5W-40, 10W-40 biztosan, a többit nem tudom fejből).

Egyébként fetike89 nem akarlak elszomorítani, de semmit nem fog érni a GM olaj. Nekem is ugyanezek a problémáim, amit leírtál, de semmit nem használt, hogy mondjuk nem Valvoline-t, hanem genuine GM 5W-30-at rakok bele. Sajnos generálozás lesz nálam is a vége, úgy tűnik. Hogy rohadna meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy H Astrám a motorkódja Z16XEP. Castrol Edge 5w-30w olajat töltök bele. A problémám az, hogy 500 km-enként megeszik 1 liter olajat. Olaj cserér mindig 10000 km-enként csináltattam. Szép fokozatosan jutott el idáig, mindig egyre többet kellett utána töltenem a cserék között. Füstölni nem igazán látom az autót.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy valaki találkozott-e már hasonlóval és hogy mi volt a megoldás?

A szerelő ahova hordom azt mondja, hogy rákölthetek egy valag pénzt, de nem biztos, hogy jó lesz. Tényleg ekkora lenne a baj?

Sokszor hallom ezt, hogy ez Opel betegség, de ezzel sajnos nincs megoldva.

Ha valakinek van tapasztalata kérem pár sorban írja le:)

Köszönöm,

fetike89

Mielőtt nekiállsz a motorgenerálnak, nézesd meg a szelepfedelet is. A fedélben lévő kartergázvisszavezető szelep hiba típushibája ennek a motornak, a hibás szelepen keresztül a szelepfedél alól kiszippantja az olajat.

Nekem is hasonló olajfogyasztással kezdte, aztán kb 1 hónap múlva egyik napról a másikra 50 km/liter (!) lett az olajfogyasztás, de innen már trailer-ezve lett. Sajnos csak a szelepfedél cseréje oldja meg a problémát, ami kb. 80.000 Ft.

http://topel.hupont.hu/11/tipushibak

"...Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!.."

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt nekiállsz a motorgenerálnak, nézesd meg a szelepfedelet is. A fedélben lévő kartergázvisszavezető szelep hiba típushibája ennek a motornak, a hibás szelepen keresztül a szelepfedél alól kiszippantja az olajat.

Nekem is hasonló olajfogyasztással kezdte, aztán kb 1 hónap múlva egyik napról a másikra 50 km/liter (!) lett az olajfogyasztás, de innen már trailer-ezve lett. Sajnos csak a szelepfedél cseréje oldja meg a problémát, ami kb. 80.000 Ft.

http://topel.hupont.hu/11/tipushibak

"...Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!.."

Az alapjárat ingadozás az megvan, de csak akkor, ha megyek vele hosszabat és benyomom a kuplungot akkor csinálja egy fél percig kb. Néha viszont nem hagyja abba és kidobja a kulcsos kocsit. A Hibakód ilyenkor "Barometric pressure sensor fault".

Örülnél neki, ha nem kéne generál.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Légszűrőt szeretnék nézni az autóba, ki tudja hogy milyen való bele pontosan? Az enyém 1.4 benzin ha számít valamit..

A sport légszűrőről mi a véleményetek, megéri olyat bele rakni?

Nézd meg a Bárdi honlapján, bal oldalon beviszed a kocsid adatait és rákeresel a szűrőre.

A sajátomba általában Mann-t veszek, a pároméba Alco-t szoktam.

Van egy eladó sportszűrőm + olaj hozzá, a G Astrámból maradt (idén februárban adtuk el) de a benzines H Astrákba is jó, ha érdekel dobj egy privát emailt.

Szűrő 3K, olaj 2K + posta kb 1K.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A legújabb problémám, hogy motorféken 130 felett a BC mutat 2 - 2,5 l fogyasztást, és ezt tartja is, majd úgy 125 környékén beáll 0-ra. 125 alatti sebességnél kezdett motorféknél szinte azonnal 0-át mutat. Lehet ez valami hiba, vagy ez normális?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is ilyen...nem minden esetben nulláz rögtön nekem se....Lehet, hogy ez valami hiba kezdete, de még nem döglött be semmi.. :)

Azt még nem próbáltam ki, hogy alacsonyabb sebességi fokozatnál is csinálja-e, magasabb fordulaton, vagy csak ötödikben 130 felett (nem is tudom kb. 4500 fordulaton?). A16XER motor.

Link to comment
Megosztás:

Azt még nem próbáltam ki, hogy alacsonyabb sebességi fokozatnál is csinálja-e, magasabb fordulaton, vagy csak ötödikben 130 felett (nem is tudom kb. 4500 fordulaton?). A16XER motor.

Nem lehet, hogy a katalizátort védi a hirtelen hőmérséklet változástól ezért adagol üzemanyagot?

Egyébként a motorfék hatá érezhető végig, akkor is, amikor nem nulla a fogyasztás?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a katalizátort védi a hirtelen hőmérséklet változástól ezért adagol üzemanyagot?

Egyébként a motorfék hatá érezhető végig, akkor is, amikor nem nulla a fogyasztás?

Ez lehetséges, ezért kérdeztem meg, hátha tudja valaki, hogy ez így normális és van valami műszaki indoka, amit még én is megértek. De lehet valami kezdődő meghibásodás, hogy egy bizonyos fordulat felett a szívószelepek nem zárnak le teljesen.

A motorfék hatás mértékéről nem tudok nyilatkozni most, de majd megfigyelem. Egyébként 140-ről egy komoly lejtőn ötödikben nem is lehet túl nagy.

Link to comment
Megosztás:

Ez lehetséges, ezért kérdeztem meg, hátha tudja valaki, hogy ez így normális és van valami műszaki indoka, amit még én is megértek. De lehet valami kezdődő meghibásodás, hogy egy bizonyos fordulat felett a szívószelepek nem zárnak le teljesen.

A motorfék hatás mértékéről nem tudok nyilatkozni most, de majd megfigyelem. Egyébként 140-ről egy komoly lejtőn ötödikben nem is lehet túl nagy.

Ha megmozdul a bólogatós kutya feje, akkor van motorfékhatás.

:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez lehetséges, ezért kérdeztem meg, hátha tudja valaki, hogy ez így normális és van valami műszaki indoka, amit még én is megértek. De lehet valami kezdődő meghibásodás, hogy egy bizonyos fordulat felett a szívószelepek nem zárnak le teljesen.

A motorfék hatás mértékéről nem tudok nyilatkozni most, de majd megfigyelem. Egyébként 140-ről egy komoly lejtőn ötödikben nem is lehet túl nagy.

Ahogy 0-áz, érezhető lesz a motorfék....addig valamennyi üzemanyagot mindig fecskendez be, még ha 0.2-t ír ki, akkor sem érezhető a teljes motorfék...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.